Editörler : Adversary
14 Ağustos 2008 22:37   


Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Platformu

arkadaşlar bilgilerimizi sorunlarımızı burda paylaşalım

15 Ağustos 2008 08:05

dreamfd
Genel Müdür

ya bu çeko ile ilgili kaçıncı başlık! yazıp yazıp kayboluyor herkes...

15 Ağustos 2008 09:53

peerrriiii_
Memur

merhaba arkadaşlar ben 2008 harita kadastro mezunuyum.bu yıl tekrar össye girdim.açıköğretimden tercih yapmaya karar verdim.bugün açıklanan sonuçlarla açıköğretim çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkilerine yerleştim.fakat bu bölüm hakkında hiçbir bilgim yok..Beni aydınlatabilecek kimse var mı?bu bölümden kpss alıyo mu?

15 Ağustos 2008 10:04

dreamfd
Genel Müdür

evet peri, kpss biraz sınırlı da olsa alım yapıyor.ben bir çeko mezunu olarak maliyede çalışıyorum.diğer idari bilimler bölümlerinden pek farkı yok aslında.ilk iki yıl hemen hemen aynı dersler var zaten.ama kpss de iktisat işletme kadar şanslı bi bölüm değil.biraz daha hukuk ağırlıklı..eğer yaş sınırına takılmazsan, idari hakimlik sınavlarına da girebilirsin.tabi sen bitirinceye kadar pek çok şey değişebilir..bol şans..

15 Ağustos 2008 13:08

peerrriiii_
Memur

teş ed. dreamfd..bi sorum daha olacak eğer vaktinizi almazsam..duyumunu almışsınızdır belki bnm gibi myo mezunlarına iktisat ve işletmeye direk geçiş hakkı verdiler tabii yine açıköğretim.ben diyorumkii sizce devam mı etmeliyim bu bölümlerden birine yoksa çalışma ekonomisi mi okumalıyım?hangisi daha avantajlı szice?bu bölümün açıklamasında iktisat işletme ve kamu yönetimi mezunlarının çalışma alanlarınıda kapladığı aqyzıyo?bu ne kadar doğru??bankalar vs vss bürsürü allayıp pullayıp anlatmışlar ama?

15 Ağustos 2008 15:29

dreamfd
Genel Müdür

evet açıklamada yazanlar doğrudur aslında, birinin yaptığı işi diğeri de pekala yapabilir, yapıyor.ancak kpss de nedense çeko ve uluslararası ilişkiler biraz üvey evlat muamelesi görüyorlar.amacın kpss veya bankalarsa, sanırım iktisat işletme daha çok tercih ediliyor.ama yine de daha güncel bilgisi olanlardan araştır derim..

15 Ağustos 2008 16:47

celik_bilek
Şef

işletmeye devam et bi çeko mezunu olarak kesinlikle bunu söylüyorum.

15 Ağustos 2008 17:23

peerrriiii_
Memur

teş ede. arkadaşlar..ama gerçekten kafam çok akrışık kayıtlara daha 1,5 ay var ama napıcamı bilmiyorum..maliye yazmalıydım galiba 2. sıraya boşa gitti tercihlerim..bi aklım bunu oku birsürü işletme mezunu var dio..napcam şaşkınım..

23 Ağustos 2008 23:15

asuf
Memur

geldimmm meslektaşlarım herkese merhaba allaha yolumuzu açık etsin... ya size bişi soracam ben bu sne kpssye girecem alan kitaplarını araştırıyorum ya parça parça değilde tek kitap olarak ne tavsiye edersiniz yardımlarınız bekliyorum şimdiden teşekkürler......

25 Ağustos 2008 08:32

dreamfd
Genel Müdür

valla asuf ben murat yayınlarının gy gk kitabı dışında kitap almadım.ve zaten hiç de çalışamadım.o yüzden ne desem boş.

b grubu için pek önemi yok bence, ama a grubu istiyosan evet araştır biraz.

bol şans..

25 Ağustos 2008 14:55

HALİL ÜRÜN
Kapalı

selam. dreamfd çeko mezunları idari hakim olma hakkına sahipmi şuanda. ne yapılması lazım.yardımcı olurmusun.sağolasın.

25 Ağustos 2008 17:35

dreamfd
Genel Müdür

halil ürün,

geç farkettim, kusura bakma.aşağıdaki link epey yardımcı olacaktır sanıyorum.

http://www.kpss.com.tr/news-tr/6921.cgi

25 Ağustos 2008 18:21

HALİL ÜRÜN
Kapalı

est. dreamfd. inceledim linki. doğrudan çeko yazmıyor gerçi ama sanırım idari bilimler grubuna giriyor.kpss de yapacağımız tercihlerde sadece çeko yani 4429 koduyla verilen yerleremi başvurabiliyoruz.yoksa iktisat veya işletmenin alanlarına da başvurabilirmiyiz.forumda bazı yazılarda osym alan kontrolu yapmıyor gibi şeyler okuduk da.

eşim girdi kpss ye bu sene. 80 aldı çeko cu. ama memuriyet hakkında bilgimiz yok.burdan öğrenmeye çalışıyoruz :) brinci atama nedir ikincisi nedir ne zaman yapılır.

yardımcı olduğun için teşekkürler.

25 Ağustos 2008 18:56

the taRIK
Yasaklı

halil kardeşim.. osym nin alan kontrolu yapmadıgı dogrudur.hatta seni memurlugu kazanmış gösterir fakat kuruma başvurdugunda alanın dışı bi yer olursa memurlugun kabul olmıcaktır.biz cekocuların kadro sıkıntısı var fakat osymin sitesinde daha önceki yıllarda yerleştirme kılavuzlarına falan incelersen pek te karamsarlıga düşücek bişey yok.4429 yazan ve ayrıca 4001 yazan her yere basvurubilir eşin.ilk atama biraz demiyimde baya zor ama ikinci atama olur.A GRUBUNDA ise iktisadi idari bilimler dediği için bizde basvuru yapabiliriz.inşalllah su atamalar olur da hepimiz derin bi oh cekeriz.dünyaya yeniden gelmiş gibi oluruz..bu günler cok zor günler ama ii günler bekliyo hepimizi.heleki şu seçim muhabbeti biraz daha rahattlatıo içimi..bence kasım da bi kere baya ii bi alım olur..birde seçime kadar ikinci atamayı bekliyorum

25 Ağustos 2008 18:58

HALİL ÜRÜN
Kapalı

inşaallah dreamfd.hakımızda hayırlısı.çok sağolasın.sonunda bişiler öğrendim.

26 Ağustos 2008 08:20

dreamfd
Genel Müdür

tarık arkadaşım gerekli açıklamayı yapmış:)

2007 nin 5. yerleştirmelerinde 80in altına düştü puanlar.ama bu yıl ne kadar alım yapılır bilemiyorum.seçimin katkısı olacaktır diye düşünüyorum ben de..

bol şans..

28 Ağustos 2008 16:18

the taRIK
Yasaklı

cekocular öldünüzmü ya.bi varız bi yokuz.ilk atama sanşlarınız nasıl

29 Ağustos 2008 10:07

dreamfd
Genel Müdür

ben buralardayım..

günaydın:)

04 Eylül 2008 14:18

NisaCxX
Kapalı

çeko başlığını sürekli güncel tutmak gerektiğini düşünüyorum :) bizi bizden başkası anlamaz.

arkadaşlar forumu araştırdım da. bi dilekçeyle karşılaştım iibf mezunlarının fakülte bazında kadrolandırılmasına ilişkin. daha evvel görmedim.şimdi göndermem saçma olurmu.

dilekçe şu

B Grubu Kamu Personeli alımlarında, İktisat ve İşletme Bölümü mezunlarına yeterli kadrolar verilirken, Kamu Yönetimi, Maliye, Uluslararası İlişkiler, Çalışma Ekonomisi, Ekonometri Bölümleri mezunlarına ya hiç kadro verilmemiş, ya da yetersiz kadro verilmiştir. Bu bölümlerin mezunları mağdur edilmiştir. Bu bölümlerin hepsi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi bölümleridir. Görülen dersler ve öğretim programları genel olarak aynıdır. Bu bölümlerden mezun olanların evsafları, nitelikleri aynıdır. Nitekim ilgili A Grubu Kamu Personeli alımlarında sadece, "İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu olmak." şartı aranmaktadır.Bundan sonraki B Grubu Kamu Personeli alımlarında "Genel İdari Hizmetler" kadrolarında İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunlarına, bitirilen bölüm aranmaksızın ortak ve yeterli kadro verilmesi ve bu idari haksızlığın giderilmesi hususunu bilgilerinize arz ederim.

11 Eylül 2008 02:59

deron81
Memur

s.a arkadaşlar bende yeni çeko mezunlarındanım kpss den şansım yok ama arada uğrar selam veririm herkesin hakkında hayırlısı olur İnşallah...

11 Eylül 2008 15:26

28.Ekim.2007
Memur

deron81 hayırlı olsun inş.

Toplam 302 mesaj
12345678910111213»
ANKET
Sizce ülkemizin en büyük sorun nedir?