İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : crops35
16 Ağustos 2008 19:06

Yapılan ek zamlar

Yapılan ek zamlar PTT de sözleşmeli çalışan memurlarada yansıtılacak mı?

hasan78
Şef
16 Ağustos 2008 19:21

Yapılan ek zam ile ilgili düzenleme ile en düşük memur maaşında yüzde 10, ortalama memur maaşında ise yüzde 8.4 oranında artış sağlandığı söylendi umarım bizler avcumuzu yalamayız

elscoooner
Şef
16 Ağustos 2008 19:48

arkadaşlar bu konu önemli niye kimse birşey söylemiyor

Sevgili 399 arkadaşlar zam isteyen yok herhalde

başbakanın konuşmasından benim anladığım kadarıyla bize zam falan yok

TOPYEKÜN TEPKİ GÖSTERELİM

sarı5
Şef
16 Ağustos 2008 22:07

olur mu oyle sacmalık yaaa... o memura var bu memura yok. sonucta 399 hepımız memuruz.. illa ki vardır...

antikkentli47
Kapalı
16 Ağustos 2008 22:20

kançıkar valla nasıl bixe yok niye biz dewvletin memuru değilmiyiz

turkuaz81
Şube Müdürü
17 Ağustos 2008 00:01

399 olarak bundan böyle denge tazminatı ortadan kalkmış olduğu için bizde büyük ihtimal bu ek ödemeyi alacağız.

sunheaven
Aday Memur
17 Ağustos 2008 01:44

yaa arkadaşlar korkmayın..no panic...size diyorum %100 alacaz...5 yıllık sözleşmeli memurum 399a tabi memur ne aldıysa bizde onu aldık hep 5 yıldır...boşuna strese giriyosunuz..

hasan78
Şef
17 Ağustos 2008 03:18

(MEMURLAR.NET HESAPLAMASI)

Başmühendis, Mühendis, Mimar, Bölge Plancısı, Şehir Plancısı, Veteriner Hekim %82 400 YTL

Diğer Teknik Hizmet Personeli (Jeolog, Hidrolog, Hidrojeolog , Jeofizikçi, Kimyager, Fizikçi, Jeomorfolog, Arkeolog, Matematikçi, İstatistikçi, Astronom) 77 375

Uzman Tabip %69 336 YTL

Tabip %68 331 YTL

Tekniker, Teknisyen %68 331 YTL

Uzman (Tıpta Uzmanlık Tüzüğüne Göre), Diş Tabibi %62 302 YTL

Eczacı %60 292 YTL

Biyolog, Psikolog, Fizyoterapist, Sosyal Çalışmacı, Diyetisyen, Çocuk Gelişimcisi, Sağlık Fizikçisi, Sağlık Teknikeri, Sağlık Teknisyeni, Laborant, Röntgen Teknisyeni, Hemşire, Ebe, Sağlık Memuru, Diğer Sağlık Personeli %58 283 YTL

Proje Başkanı, Proje Birim Başkanı, Proje Koordinatörü, Deniz Trafik Baş Kılavuzu, Deniz Trafik Kılavuzu %53 258 YTL

Avukat %53 258 YTL

Proje Değerlendirme ve Uygulama Uzmanı, Proje Uzmanı, Deniz Trafik Kılavuz Yardımcısı %53 258 YTL

Öğretmen %51 248 YTL

Vaiz %52 253 YTL

İmam-Hatip, Kur?an Kursu Öğreticisi, Müezzin-Kayyım 51 248

Çözümleyici, Sistem Programcısı, Programcı, Mütercim-Tercüman, %51 248 YTL

Büro Personeli, Büro Görevlisi, Büro Memuru, Tapu Arşiv Uzmanı, Arşiv Uzmanı %51 248 YTL

Destek Personeli, Destek Elemanı, Fiziki Destek Elemanı %49 239 YTL

Yukarıda sayılan pozisyon unvanları dışında kalanlar %50 244 YTL

hasan78
Şef
25 Şubat 2009 20:48

Yalan oldu yalan. Bu konu başlığını 16 Ağustosta açmıştım Sarı5 şu meşhur Ptt A.ş oluyor forum konusunu başlatan Arkadaşımız dahil herkes 399 lularında bu ek ödemeleri alacağını iddaa etmişti ama gördükki babayı aldık....

Bu yerel seçimlerde umarım tüm sözleşmeli memurular bu yapılan haksızlığı unutmadan oy kullanırlar.

hasan78
Şef
13 Mart 2009 23:43

...güncel...

hasan78
Şef
02 Mayıs 2009 21:16

En çok Psikolojik tacize uğrayan kamu çalışanları PTT mensubu memurlar.

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) tarafından düzenli olarak yayımlanan "TİSK Akademi" dergisinin yeni sayısında ilginç bir araştırma yer aldı. Aksaray Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Demirel, psikolojik taciz davranışını kamu kurumları arasında karşılaştırmalı olarak inceledi. Demirel'in araştırmasına göre haksız suçlamalar, küçük düşürmeler, genel tacizler, duygusal eziyetler yoluyla bir kişiyi işyerinden dışlamayı amaçlayan eylemler "psikolojik taciz" olarak kabul ediliyor. Bu kapsamda, işyerinde söz kesme, azarlanma, yüzüne bağrılma, çalışma arkadaşları ile konuşmaların engellenmesi, bireyin basit bir açığıyla alay edilmesi, kendi işiyle ilgili olmayan görevlerin verilmesi gibi davranışlar da işyerinde psikolojik tacize giriyor.

Araştırma sonucunda yapılan analizde psikolojik taciz davranışlarının sağlık ve eğitimde düşük olduğu; buna karşın PTT'de yüksek olduğu belirlendi. Kamu kurumlarında çalışanlara yönelik psikolojik taciz davranışlarının en aza indirilmesi için, kurumsal adaletin sağlanması, iş yaşamıyla özel yaşamı birbirinden ayırmak, sosyal ilişkileri güçlendirici strateji ve politikaların geliştirilmesi gibi önlemlerin alınması istendi.

Neler psikolojik tacize giriyor?

* Haksız suçlamalar

* Küçük düşürmeler

* Genel tacizler

* Duygusal eziyetler

* İşyerinde söz kesme

* Azarlanma

* Yüzüne bağrılma

* Sohbeti engelleme

* Alay etme

* Kişisel ayrımcılık

ONDAN SONRA KALKIP EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET DEMEZLER Mİ?

edmin10
Memur
10 Mayıs 2009 15:06

forumda yazi yazanların oranındaki düşme ümitsizliğe kapılamanın bir göstergesidir galiba ek zamlar verilse bu kadar sessizlik olmazdı Ümit var bence yazmaya yazişmaya değer

piksel
Memur
10 Mayıs 2009 18:34

danıstaydan ümidimi kestim....sadece yorumları okuyorum...net bilgi olmadan ne yazalımki....

shadowfax
Daire Başkanı
10 Mayıs 2009 22:09

aynen bende ümidimi kestim 6-7 ay oldu tık yok..sözde sendikalardanda tık yok...sendikalardan istifa eden de yok!!demekki herkes halinden memnun!!

ömer2105
Aday Memur
11 Mayıs 2009 00:36

arkadaşlar ben hergün danıştayın internet sayfasından takip ediyorum gelişmeleri.şu anda dava sonucu tekemmülde diyor yani tamamlama aşamasında diyor.ama uzun zamndır bunun dışında bir şey de yazmıyor.bu dava süreci çok yavaş işledi her nedense

keops33
Şef
11 Mayıs 2009 23:35

selam danıstayda takıp ederken dosya numarasıylamı bakıyoruz dava durumunu gormek için. dosya numarası kaç bilen varsa paylasırsa sevnirim .

ömer2105
Aday Memur
12 Mayıs 2009 17:04

yıl:2008 esas no:14418 , danıştay 11 daire başkanlığı

bu bilgilerden danıştayın sayfasından gelişmeleri takip ediyorum

denizankara
Kapalı
12 Mayıs 2009 20:36

destek

edmin10
Memur
12 Mayıs 2009 22:16

arkadaşlar YPK nın imza aşamasında olduğunu bir arkadaşimiz sağolsun bize söyledi bizde merak ediyoruz içeriğini merak ettim bu sendıkaların bundan hiçmi bilgisi yok veya kesinleşmeden bir şeymi söylemek istemiyorlar veya belli kısımlar faydalanıyor diğerleri faydalanamiyor da ondanmı sessiz kalmayi tercih ediyorlar

cengizdarende
Kapalı
12 Mayıs 2009 23:26

birki tanesini sallandıracaksın ipde....

edmin10
Memur
14 Mayıs 2009 17:41

399/2 idari peronel arkadaşlara sesleniyorum bakın duyarsız kalmamızın cezasını çekiyoruz 2009 YPK danda umut kesildi

bir arkadaşın söylediğine göre Teknik kökenli arkadaşlar alıyor bize yine hava biz burada ne kadar yirtınsakta hava hoş lütfen sizleri duyarlı olaya çağırıyorum bu sese kulak verin SENDIKALAR DAHİ BAĞIRANIN YANINDA SESİ FAZLA ÇIKANIN YANINDA

Toplam 23 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi