Editörler : Lanet
10 Eylül 2008 23:07

Maliye Bakanlığı Personeli Paylaşım Platformu(Tek Başlık)
Son Sayfaya Ulaşmak İçin Tıklayınız ...

Arkadaş her türlü sorunumuz için buraya toplanıyoruz eğer forma katılım yüksek olursa editör arkadaş anasayfaya formu taşıyacağına söz verdi....

Memnun olmadığımız noktaları hadi tektek sıralayalım..Artık duyulsun sesimiz...

erdemmmm192
Şube Müdürü
10 Eylül 2008 23:26

Hadi arkadaşlar sadece okumak yok yorumlarınızı bekliyorum..Aylık toplamda trilyonluk işlemlere imza atıyoruz onların altından kalkıyoruz da hadi yorumlarınızı esirgemeyin bu formdan istikamet ana sayfa...

BU AYKİ MAAŞLARI YAPARKEN NELER HİSSETTİK MESALA??

akar8114
Başbakan Müsteşarı
11 Eylül 2008 01:59

yeni başlık hayırlı olsun...

sorunlarımız çok ama bu saatte biraz zor yazarım herhalde buraya...

diğer kurumların maaş bodrolarını görünce EŞİT İŞE EŞİT ÜCRET kapsamında hangi eşit işse artık yapılan zamların yanlış kurumları yapıldığı hissine kapıldım bizden az çalışanlar bizden çok alıyorlar, hatta hekes çok alıyor bir kaç istisna var tabiki ama onalrda kaideyi bozamıyorlar yani :)))

attilla_01
Aday Memur
11 Eylül 2008 08:25

yab kardeşim sadece neden maaşları söylüyorsunuz benim komşum maliyede ben milli eğitimde memurum ve sizin yan ödemenizle aramızda 400 ytl benden fazla laıyor tutturdunuz maaş aldıgınız ödeme yi niye saymıyorsunuz aldıgınız para degilmi hayret bir şey ya insan bu kadar bencil olur tüm maliyeciler böyle demek hayretki hayret alışmışınız ya ne kadar alsanız yine aglayacaksınız zaten sizede bu yakışır

oydın
Şube Müdürü
11 Eylül 2008 08:28

Eşit işe eşit ücret tamamen palavra. öğretmene ek ödeme veriyosun, kime eşitliyosun; polise ek ödeme veriyosun, kime eşitliyosun; müftülük personeline ek ödeme veriyosun, kime eşitliyosun....

Başlangıçta bana verilmeyeceğini bilmeme rağmen bile kulağa hoş geliyordu Eşit İşe Eşit Ücret ancak amacından tamamen saptırıldı. Bu yanlış düzeltilir diye umuyorum.

oydın
Şube Müdürü
11 Eylül 2008 09:03

akar8114'den alıntıdır.

ya bizim maşşalarımız belki diğer kurumlardan biraz fazla olabilir Dİ önceden ama bu bahsedildiği kadarda değildi, şuanda yapılan düzenlemelerden sonra birçok kurumdan geriye düştü maaşlar ve diğer kurumlara verilecek bi 200-250 ytl daha olduğunu düşünürsek biz hepten geride kalacaz kimse bunuda görmüyor..

bizim aldığımız tazminatı olduğu gibi diğer kurumlardan fazla alınan para gibi görüyorlar ki bunu bizim bakanlık personelide sanırım böyle görüyor ki bu düzenlemeleri hazırlayanlar bizim bürokratlar malesef.

ama burda gözden kaçan nokta sınıflardan dolayı var olan Özel Hizmet Tazminat oranlarına bakılmadığı, genel idari hizmetler sınıfında yeralan bir memur bizden hala az alıyor ancak diğer snıflarda yer alanlar içerisinde bizden az alan kimse kalamdı ve bu kişler önümüzdeki 2-3 sene içerisinde verilecek olan ek zamanlardan da yararlanacaklar ve biz yararlanamayacağız malesef bu da maaşların diğer kurumlar lehine yükselmesi demek bizim burda maaş zammı kadar kendimizi genel idare hizmetler sınıfından çıkarılmamızı ve bize özel MALİ HİZMETLER SINIFI VEYA MALİYE HİZMETLERİ SINIFI nın oluşturulması yönünde olmalı, en düşük imamın bile ÖHT oranı 80 ken bizimkisi 48-49 dir. Buda onların sınıfının ayrı olmasından kaynaklanıyor diğer farklı sınıflardan bahsetmiyorum bile...

bu konuda birlik olunmalı ve birlikte hareket edilmeli ve ortak bi platform kurabilmek, bunula ilgili neler yapabiliriz bunları araştıralım ve biran evvel harekete geçelim..

bizi bizden başkası düşünmez arkadaşlar sendikalar dahi bize kulağını tıkıyor malesef...

yunturk
Şef
11 Eylül 2008 09:04

Arkadaşlar zaten yanlış maliyeyi gelir gider diye böldüler sonra uzman şef diye böldüler maalesef ne gelir ne gider bir kazanç sağladı biz Maliye teşkilatı plarak GİH de kaldığımız sürece sürünürüz Mali Hizmetler Sınıfının kurulup maaş ve sosyal haklarımızın iyileştirilmesini talep ediyoruz Diğer kurumlardan bize olan saldırıları kınıyorum ve Bize verilmeyen zam için hep beraber ZAM istiyoruz maalesef eeman eksikliği had safhada tüm kurumları ya sef yada memurlar Vekil olarak yürütüyor Bakanlık utanmadan vekillere tazminatı bile çok görüyor ozaman Asılı gönder Tayin olayına gelince adamı olmayanları ......ettiği DAĞA gönderiyorlar Ne lokanta ne kalacak yeri var ve O kişi oradan emekli olabiliyor ÇOK acımasız ve kalpsiz Defterdar ve Personel Md bizde Tayin lerde bizde puan sistemi istiyelim Adamı olan Bal Adamı olmayan zehir İçmesin TAYİN İÇİN ADALET İSTİYORUM ZAM İSTİYORUM MALİ HİZMETLER SINIFI OLMAK İSTİYORUM bize verilmeyen zammı protesto ediyor SENDİKACILIK oynayan 3 maymunu oynayan sırf 10 ytl sendika aidatı için %4 ve %4,5 zamma evet diyen 2 Maymun sendikayı kınıyorum.Sendikalar çıkarlarını gözardı etmeyip Tek çatı altında toplanmadıkça SENDİKASIZ OL daha iyi......

bertaluka
Daire Başkanı
11 Eylül 2008 09:05

*Atilla bu bahsettiğimiz maaşlara o fon'da dahil işte. Sorun da burada. Herkes bizi maaş +fon alıyor sanıyor. İşte o 400 fon dediğin dahil maaş 9/1 1100....,Dilimizde tüy bitti kimseye anlatamadık. Neyse....

Ana sayfaya taşınması gerçekten iyi olacak. Belki ozaman üstadlarımızda okur. Durumu anlarlar

Sorunlara da gelince;

Özel hizmet tazminat oranımız çok düşük. Hatta en düşük. Öncelikle bunun değişmesi lazım. Galiba bunun değişmesi için de yeni bir hizmet sınıfı açılması gerekiyor.

Ben işimi gerçekten severek yapıyorum. Teşkilatı da seviyorum. Buraya özel sektörden istifa ederek geldim. Özel bir bankadan. Hiç pişman olmadım. Ama geçim sıkıntısı çekmek istemiyorum. Bakın ev arıyorum. Küçük bir ilçedeyim. Gelişmemiş. Burada oturan polisler evlere yüksek kiralar ödüyorlar ev sahipleri memur nasılsa öder diyip fiyatları yüksek tutuyorlar ki tüm ev sahiplerine emsal oluşturuyor ve bize de bu fiyatlar söyleniyor. Piyasa yükseliyor yani.

Kurumumuzun bizi bu piyasaya ezdirmeyeceğini düşünüyorum ben hala.

Yaptığımız işleri küçümseyenler oluyor. Herkes yapar deniyor. Biz tabiki maliyeci doğmadık. Buraya gelirken de yapacağımız işleri biliyor değildik. Ancak geldikten sonra 2 ay eğitime tabi tutulduk. Her nevi kanun,yönetmelik, tüzük , tebliğ, uygulama. ve bunlardan gerçekten ciddi sınav olduk. Hala da eğitim bitmiş değil, sürekli okumaya araştırmaya çalışıyoruz. Mecburuz. Bu durumda insan kendini yetiştiriyor ve diğer kurum memurları ile arasında fark doğuyor.(bazılarını tenzih ederim)

Yarım gün çalışan öğretmene 1300+350 vermek ile bizlere 1100+120 vermek. Bunları düşünmek lazım.

ecem.a06
Kapalı
11 Eylül 2008 09:09

herkese günaydın arkadaşlar sabah sabah bi müjde aldım ne derece doğru bilmiyorum veznedarlara 180 ytl ile 280 ytl arası kasa tazminatı adı altında zam varmış doğrumu.doğruysa çok sevinirim.iyi günler. . .

attilla_01
Aday Memur
11 Eylül 2008 09:15

bir konuda hak veriyorum evet gih sınıfından çıkmanız konusunda haklısınız 4 ay öncesine kadar bende gih sınıfındaydım evet 4 ay öncede dedigim gibi komşumla aramda 400 ytl gerçekten fark vardı arkadaşlar ama şimdi tekniker oldum ve net 1600 ytl oldu maaşım evet gih konusunda haklısınız sizler arkadaşlar bunun mücadelesini vermeniz gerek bence başarılar

akar8114
Başbakan Müsteşarı
11 Eylül 2008 09:21

günaydınlar arkadaşlar..

bu konuya desteğimizi sürdürelim ve sürdürülmesini sağlayalım, nasıl olduğu önemli değil ama bir şekilde başımızdakilere anlatmamız gerekiyor bu durumu, gerçi bilmemelerine imkan yok ama yinede biz tepkimizi koymalıyız tabi bu tepkinin ne kadar büyük olduğu önemli, bizleri o kadar böldüler ve uzaklaştırdılarki bir türlü bir araya gelip birşeyler yapamıyoruz ve ortak hareket edemiyoruz..

bence tüm maliye personelini bir araya toplayacak bir oluşum içine girmeliyiz ortak hareket noktsaında herkese ulaşabilmek çok önemli bu konuda yapılabilecek neler var düşünelim arkadaşlar ve daha sonra toplu olarak hareket edelim tepkimizi yasal çerçeveler içerisinde en sert şekilde verelim....

bir olalım birlik olalım...

bertaluka
Daire Başkanı
11 Eylül 2008 10:01

Veznedarlarla ilgili şahsen birşey duymadım ben. Olursa veznedarlar adına sevindirici bir gelişme olur.

Burayı sadece okuyup takip eden arkadaşlar var. Onlarda yazarsa seviniriz.

ergun
Müsteşar
11 Eylül 2008 10:33

Valla biz çok denedik bu yöntemi tutmadı yılardır. Ama sizin belki olur maaşınız iyileştirilir:)

Allay kolaylık versin:)))

cerberus
Aday Memur
11 Eylül 2008 10:54

ALINTI (ERDEMMMMMM192)

Hadi arkadaşlar sadece okumak yok yorumlarınızı bekliyorum..Aylık toplamda trilyonluk işlemlere imza atıyoruz onların altından kalkıyoruz da hadi yorumlarınızı esirgemeyin bu formdan istikamet ana sayfa...

BU AYKİ MAAŞLARI YAPARKEN NELER HİSSETTİK MESALA??

bu ayki maaşları yaparken değil ama araştırma için araziye çıkıp yolda kalan arabayı iterken neler hissettiğimi buraya yazarsam sayfayı kapatırlar sanırım... :))

maaş konusuna gelince bence hala çok alıyoruz eşit işe eşit ücret uygulamasını yaparken bize zam vermemeleri yetmez bence üstüne kesintide şart bunu talep edelim düz söyledik kimse anlamadı belki bu şekilde talep edersek maaşları inceleme zahmetinde bulunurlarda yaptıkları marifeti görürler... yani umarım

granma83
Yasaklı
11 Eylül 2008 11:08

dünkü olaylardan sonra yazmak içimden gelmiyor çünkü silinen başlığımızda sayfalarca yazıp emek vermiştik..yine de başlığa destek vermek istiyorum belki yapılan haksızlıkları birileri görür ve hakkımızı alırız..yazdıklarımıza inanmayanlar,daha fazla alıyosunuz diyenler varsa maaş bordrosunu gönderebilirim elimden gelen bu..

anarchist
Kapalı
11 Eylül 2008 11:09

Arkadaşlar;

Memurlar.net 'in anasayfasına gidip de ne yapacağız ki!? (Tamam GİH sınıfında maliye çalışanlarına destek olmaları güzel bu bağlamda teşekür ederiz.) Ama memurlarla ilgili bir sorun varsa gözle görülür, ölçülür, tartılır ve somut olan! Site diğer çalışanların sorunları hakkında- en basit örnekle öğretmenler hakkında- nasıl dosya hazırlıyorsa ve manşetitinden yayımlıyorsa maliyeciler için de aynısını yapma sorumluluğu içinde olmalıdır.

Kaldi ki sorunumuz memurlar'tin forumdan seçmeler yada editörümüzün seçtiklerinde top-on'a girmek yada hitt olmak değildir.

Ortak sorunlarımız:

Ücretlerdir!

Çalışma Koşulları ve Süresidir.

İşin Ehemiyet ve Sorumluluğudur.

İş Riskidir!

Sendikalardır!

Bu temelde çözüm de Memurlar.net'in anasayfasına taşınmak değil var olan sorunların tartışılması ve çözüme kavuşturulmasıdır. Bu en kuytu forumda da olabilir?!

Diğer taraftan; sorunun çözümü noktasında sorun neden-sonuç ilişkisi içerisinde analiz edilmeli ve bu açıdan irdelenerek soruna neden olan sebebler bir bir ortadan kaldırılarak daha pragmatik sonuçlar elde edilebilinmelidir.

Eşit işe eşit ücret slagnıyla maliyecilerin ücretleri dibe vurdurulmuş ve çalışanlar dahil olmak üzere hiç kimseden elle tutulur bir tepki gözlemlenmemiştir. (Kulağa da çok hoş geliyor ha! Eşit işe eşit ücret!)

Anlayacağınız üzere memurlar.net bir bilgi, mevzuat ve diğer konularda paylaşım aracı olarak kullanılabilir ama yukarıdaki sorunların çözümü bizde! Herbirimizde!

Yapılacak tek şey! Sendika ayırımı gözetmeksizin sendika üyeliğinden istifa etmektir... Ve sonrasında hep birlikte, kardeşçe, dayanışma gücü ve meslektaşlık bağı ile pozitif bir sinerji yaratarak Mali Hizmetler Sınıfının oluşturulması için çalışmaktır.

Saygılarımla.

d@d@s25
Şef
11 Eylül 2008 11:17

Arkadaşlar maaşlarda veya mesai ücretlerinde bir iyileşmeye gidileceğini sanmıyorum.Zira Maliye Personeline düşman kesilmiş, kendi maaşından çok maliyecinin maaşını inceleyen kesimin sesi bizlerden daha çok çıkıyor.Bizlerin maaşı konusunda anti-maliyeciler tarafından adeta bir Kamuoyu oluşturulmuş.Bakanlığımızında bizi düşünerek değil bu Kamuoyu baskısını göz önüne alarak hareket edeceğini düşünüyorum.O nedenle maaşlar da düzenleme beklemek yerine bir an önce uzman olmaya çalışmalıyız demek istiyorum ama biliyorsunuz ki Uzmanlık konusunda da ciddi adaletsizlikler var.Daha sınav açılıp açılmayacağını, sınav açılacaksa girip giremeyeceğimizi dahi bilmiyoruz.Bütün bu nedenlerden dolayı Acaba diyorum; Kurum değiştirsekte başka bir kurumda Müdür mü olsak?????

xyzmgm78
Aday Memur
11 Eylül 2008 12:16

Bu işler SENDİKALARIN devreye sokularak halledilmesi lazım.

Herkes bişeyler söylüyor..Ama İCRAAT YOK..

SENDİKA YÖNETİCİLERİNE şifaen yada FAKS çekerek talepler iletilmeli..Sendika temsilcilerinin Bakanlığımız bürokratları ile görüşülmesi yönünde talepte bulunulmalı.

Taşranın rahatsızlığı, çalışma moral motivasyonun düştüğü vb durumlar ifade edilmeli.

Yürürlükteki mevzuata göre yapılamayacaksa

MALİYE HİZMETLER SINIFININ oluşturulması talep edilmeli..

yinemiofsayt
Aday Memur
11 Eylül 2008 14:05

bir ata sözümüz var "tavşan dağa küsmüş otunu yememiş,dağın haberi olmamış" diye.bizimki ona benziyor arkadaşlar.feryatlarımızda haklıyız.yapılan haksızlık çok açık.kimse inkar edemez bunu.ama sanmayın ki bakanlığın bunlardan haberi yok.ne şartlarda çalıştığımızı biliyorlar ama çözüm üretme gereği duymuyorlar.çalıştğım yerde hizmetli olmadığı için temizliğimizi kendimiz yapıyoruz.evraklarımızı kendimiz götürüyoruz kurumlara.ama elimizden gelen bi şey yok.burda yazmakla sadece içimizi dökmüş oluyoruz.belki biraz rahatlıyoruz o kadar.başka bi şey yok.

öğretmenlere polislere yapılan zamları da kimse onlar çok çalıştığı ve çok yıprandığı için yapıldı sanmasın.buzdağının görünen yüzü bu.türkiyede ki öğretmen sayısına bakın polis sayısına bakın bir de maliyeci sayısına bakın.hepsini birer oy olarak düşünün siyasetçi mantığıyla.işte cevap orda:oy.

maddi yönden en iyi kurumları düşünün:öğretmenler,polisler,sağlıkçılar.bir de en kalabalık meslek gruplarını düşünün:öğretmenler,polisler,sağlıkçılar.

iki kere iki dört.

bertaluka
Daire Başkanı
11 Eylül 2008 14:37

http://www.memurlar.net/haber/119426/

mustundag
Aday Memur
11 Eylül 2008 14:41

erbakanda zamanında onlara verdi sonuda onların elinden oldu.bunlara hep versen yine şükretmezler.sendikalar basın o grupları destekliyor.Bence basını devreye sokmaya çalışın.öğretmenler gibi ek iş yapıyoruz tarak çorap satıyoruz deyin.ama basında çıkın.

Toplam 9529 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi