Editörler : Lanet
«362363364365366367368369370371372373»

muratjan
Aday Memur
09 Ağustos 2012 00:51

ARKADAŞLAR GELİN SENDİKALARDAN ÇIKALIM.ONURLU DAVRANIN HAKKIMIZI ARAMAYANLARA BİZİM MAAŞ KESİNTİLERİMİZLE MAAŞ ÖDETMEYELİM.YOK ARKADAŞLARIMIZA AYIP OLUR TEMSİLCİLERLE YÜZYÜZE BAKIYORUZ FALAN BUNLAR BOŞ ŞEYLER.KUZU GİBİ GÜDÜYORLAR BİZİ..BEN ADAM GİBİ YARIN ÇIKIYORUM SENDİKADAN VE VARSA CESARETİNİZ ÖYLE BİR HAMLEDE BULUNALIM Kİ BİR ANDA NE OLDUĞUNU ANLAMADAN KIRALIM BU ZİNCİRLERİ.ARKADAŞLAR DEDİĞİMİ CİDDİYE ALIN PEŞİMİZDEN ONLAR KOŞSUN KIRIN ARTIK ZİNCİRLERİ..HAKKIMIZI ARAYAN FALAN YOK BAKIN HERŞEYİ DEĞİŞTİREBİLİRİZ SENDİKALARA BİR ÜLTİMATOM VERELİM SABAH 9 DA BEN DİLEKÇEMİ VERİYORUM...NE DEĞİŞECEK HAYATIMDAN BİR GEREKSİZ KALABALIĞI ÇIKARTMAKTAN BAŞKA....

benjamin linus
Yasaklı
09 Ağustos 2012 08:22

sabah sabah moralim bozuldu...

yinde çaban için tebrikler yiğitak..

bu arada şubatta sınav açılacağını söylemişmiydim:

yiğitak
Genel Müdür
09 Ağustos 2012 09:10

arkadaşlar yaplabilir veya beraber yapabileceğimiz eylem ve fiilleri konuşalım....buna beyin fırtınası denir

ne kadar saçma da size gelse önerilerinizi yazın

sendikalardan istifa olayını bende destekliyorum.bu bizleri gündeme taşıyabilir.

bende istifa dilekçemi hazırladım.çok sevdiğim türkbürosenden maalesef istifa edecem.

bir yapı çözüm üretemiyorsa sebep ne olursa olsun o zaman ona gerek kalmaz..biz bizi taşıyacak bir araç ararken bide bize faydası olmayacak kurumları sırtımıza yük etmenin anlamı yok.

bencede hepimiz istifa edelim.

milletvekillerimize bakanlarımıza meclise iktidar ve muhalefet hepsine faks mail ve mesaj çekelim.

bu arada benjamin sana hak veriyorum.

arkadaşlar korkmayacağız yılmayacağız çalışmalara devam

bu işin sonunda kazanan biz olacağız.

bizi yıldırmaya çalışıyorlar..bizde onların fikrine uyarsak işte o zaman kaybetmiş oluruz.

istanbulda ki arkadaşlarla görüştüm eylül veya ekim ayında toplu meclise gideceğiz.

mithat61
Daire Başkanı
09 Ağustos 2012 09:17

ben de kabız olmuşum.2 saattir lavaboda mücadele ediyorum.fena ter atmışım.sırf giderde şubat ayında uzmanlık sınavı açılsın diye.

Sertan07
Şube Müdürü
09 Ağustos 2012 09:22

yiğitak arkadaşım 20 gün dedin 2. günde bitti , kendimizi kandırmayalım, yönetmelik ortada, bakanın durumu ortada, sendikaların durumu ortada memur lehine tek bir kimse yok sendikalar kabuğuna çekilmiş. "sarı sendikacılık yapıyorlar, sendikalardan tık yok" ben ilimiz vekillerinin hepsine ayda bir mail attıyorum bir kaçı döndü, ilgileneceğini söylemekle kaldı, cumhurbaşkanına, başbakana, siyasi partilerin genel başkanlarına yazdım. birilerinin yazdığına pek inanmıyorum, ben yinede yazıyorum ipemi çekcekler, çeksinler buradaki arkadaşların çogunun çabası olduğunu düşünmüyorum. sen burada çabalıyorsun fakat anladığım kadarıyla olaylara duygusal yaklaşımınla şahsi fikirleriniş gerçek olmuş gibi yansıtıyorsun.lütfen sendikalardan istifa edin, toplu istifa ses getirir. getirmesede sendikalar rahatsız olur, rant kapıları kapanır.her şeyin bir bedeli vardır yılardır sendikaya aidat ödeyenler var, sendikalarda bunun karşılığını ödemek zorunda, ben 2009 yılında 4 arkadaş ile beraber istifa ettim. 4 kişi olunca aradılar, sadece ben istifa etsem aramazlardı. saygılarımla

yiğitak
Genel Müdür
09 Ağustos 2012 09:28

sertan kardeş seni aynen destekliyorum...bende sendikalardan istifa kararına maalesef katılıyorum.

üretemeyen yapı olmasın ki olan bir kurum yapı nın önü açılsın

alperasiye
Aday Memur
09 Ağustos 2012 09:35

yiğitak

yazıları okuyorum bi çaba içerisindesin bu asikar ama hani dernek ne oldu kuruyodun bu söylediklerine de kendin inanıyormusun demek geliyor içinden ne şubatta sınavı. 666 khk okuyun 35 yaş ustune kurum içinden uzmanlık açılmıyor hayalmi görüyosunuz

rosesetenay
Aday Memur
09 Ağustos 2012 09:48

sendikalardan istifa edin arkadaşlar ben istifa ettim, yiğitak çabaların için tşk

eagle33
Şube Müdürü
09 Ağustos 2012 10:01

evttttt sertan07 kardeşime katılıyorumm madem bu sorunun çözümünde en önemli unsur sendikalarsa özellikle yetkili sendikalarsa..haydi toplu istifa edelimm gerekirse sendikasız kalalımm...o zaman görün nasıl ses getiriyoz...hadii bakalım

benjamin linus
Yasaklı
09 Ağustos 2012 10:31

bende yazdım dilekçemi istifamı gönderiyorum sendikaya

ekrem emirzeoğlu
Aday Memur
09 Ağustos 2012 10:32

Ben bu forumdaki diyalogları uzun zamandır takip ediyorum. Çok nadir yorum yaparım. Çünkü boş konuşmayı sevmiyorum. Şahsen ben girişim olarak Meclis başkanı dahil bütün grup başkan vekillerine birçok millet vekiline AKİM'E, BİMER'e,gazetecilere, V.B. bir çok yere bireysel çabalarımla mail attım faks çektim. Belki sonucunda birşey olmayacaktı. Ama en azından oturduğum yerden gelişmeleri takip ederek birilerinin sırtından emek hırsızlığı yapmaya çalışmadım. Neden bu kadar pısırığız, neden hiç cesur değiliz arkadaşlar. Hakkızını istemekten neden bukadar korkuyorsunuz.Biryerlere sesinizi duyurmaya çalışmak size ne kaybettirir ki...

Bakıyorum Kendi içinde daha uzlaşamayan bir kurum personeliyiz. Birlikte hareket edemeyen ortak akıl, ortak düşünceden yoksunuz. Halbuki yumruk gibi olmamız gerekmezmi. Eğer bu düşünceyle devam edersek hiç birşey başaramayız. Burda birbirimizi yemekle uğraşmaktansa çağımızın süper bilişim teknolojisiyle bizleri burda buluşturan bu FORUM'un avantajlarını neden kullanamıyoruz. Eskiden böle bişey yoktu. Herkes birbirinden bihaberdi. Örgütlenme ihtimali yoktu bile. Ama şimdi herşey var. İletişim mükemmel seviyede... Ama biz bu avantajları birlik olup olumlu birşeyler oluşturmak yerine birbirimizi kırarak, dökerek, laf sokarak, sataşarak kullanmaya çalışıyoruz. Yazık bize. Hemde çok yazık...Kendimize gelelim...

eagle33
Şube Müdürü
09 Ağustos 2012 10:55

çokkk teşekkür edrimm ekrem kardeşşş ..umarımm senin gibi bilinçli arkadaşlar çoğalmaya başlarrr....desteğinin devamını bekliyoruz....

erci38
Aday Memur
09 Ağustos 2012 11:12

sendikadan istifa fikrini sonuna kadar destekliyorum... bu işin başka türlü olacağı yok, birilerinin çıkar kapılarını kapatmadan ses çıkaracakları yok,toplu istifalar gelsin bakın nasıl gidip baskı yapıyorlar bakanlığa...

MYÇ10
Aday Memur
09 Ağustos 2012 11:17

Eğer Maliye kursu sınavında sınav sorumlusu sınava 20 dakika geç gelip pişkince ankaranın trafiğini biliyorsunuz ya arkadaşlar o yüzden geç kaldım diyorsa! Bingölden gelip sınav saatinde yerinde oturan arkadaş bu duruma sitem ettiğinde görevliler utanmadan o arkadaşı azarlıyorsa sizce bu kurumdan bi ..... olur mu?

yiğitak
Genel Müdür
09 Ağustos 2012 11:24

arkadaşlar sendikalardan istifa eylemini bende destekliyorum.en azından bi ses getirebilir.bende istifa dilekçemi hazırladım.hepimiz samimiyetle cesaretle sorunumuza sahip çıkalım.ekrem arkadaşa katılıyorum.burda şu an doğru bir noktada buluşuyoruz gibi.

arkadaşlar muhasebe yönetmeliğine ve 2 şartına dava açmışım.3 yıldır mahkeme devam ediyor.ortada ne yönetmelik ne uzmanlık kaldı.adalet hala karar verecek.diyeceğim bizden kaynaklanmayan bi sorunlada uğraşıyoruz.

gelir uzmanlığına alınmadığım için açmış olduğum davada bakanlığın 1.derecedeki başhukukmüşaviri olaya çok net ve açıkça müdahil oldu.gelir idaresi ve bakanlık bu davalarda

elindeki tüm kozları kullanıyor.siyasi baskıdan teknik yardım hukuk danışmanlığı inanın en üst noktadan hemen ciddiyetle yurdun her tarafındaki davaya bizzat hukuk müşaviri müdahil oluyor.

çünkü korkuyorlar haklı olduğumuzu biliyorlar verecekleri tek bir açık

onların bugüne kadarki bütün işlemlerinin hukusuzluğunu ortaya dökecek

durmak yok sonuna kadar devam

şimdi hepimiz sendikalardan istifa edelim.

ve eylül veya ekimde örgütlenip ankarada kaç kişi olabiliriz

işte o çalışma o eylem bizim varlığımızı kamoyuna duyuracaktır.

kaç kişi toplayabviliriz.

denari
Aday Memur
09 Ağustos 2012 11:25

SLM ARKADAŞLAR BEN YAKLAŞIK 1 YILDIR VEZNEYE VEKALET ETMEKTEYİM 3 GÜN ÖNCE DEFTERDARLIĞA DİLEKÇEMİ GÖNDERDİM VEZNEDAR VEKALET ÜCRETİNİN TARAFIMA VERİLMESİ DİYE.ŞU AN 8-2 SİYİM BİŞEY ÇIKAR MI SİZCE.TŞK.

üskurmay
Aday Memur
09 Ağustos 2012 11:51

Arkadaşlar 666 sayılı khk olduğu sürece sendikalar bize özel çaba içine giremezler. Zaten 90 lı yıllarda Mali Hizmetler sınıfı açılacakken buna en büyük engeli sendikalar çıkarmıştır. Biz dairede 4 arkadaş anlaştık sendikadan istifa ettik. Tüm maliyecileri de sendikası ne olursa olsun istifaya çağırıyorum. Artık hiçbir maliyeci sendikalı olmasın da belki o zaman bizim için bişeyler yaparlar.

denari
Aday Memur
09 Ağustos 2012 11:56

HEM VEZNEYE HEM DE MUHASEBEYE BAKIYORUM BU ARADA .DİLEKÇEMDE MALİ SORUMLULUKTAN BAHSETTİM.İNŞ.DEFTERDARIMIZ DİKKATE ALIR

kofik44
Memur
09 Ağustos 2012 13:56

yiğitak bırak şu sendikadan istifa etme laflarını sen şu vereceğin müjdenin ipuçlarını verde bayrama rahat girelim hı ne deresin

Sertan07
Şube Müdürü
09 Ağustos 2012 13:59

Herkes üye olduğu sendikadan istifa etsin, lütfen. Ankarada birileri yattığı yerden bizim aidatlar ile krallar gibi yaşıyor, maliyede sendikalı personel kalmasın, bu konuda ulusal gazetelerin temsilciklerine maliye perosnelinin sendikaların sahip çıkmaması nedeniyle toplu istifa ettiğini bildirelim.haydi herkes tüm noktaları zorlasın.tüm imkanları meclis açılmazdan önce ulaşabildiğimiz yere ulaştıralım.bir şekil basın yayında da yerimizi alalım.ilk hareket sendikalardan toplu istifa, diğerleri ise ulaşabildiğimiz her yere mail, faks vb.bir ay boyunca siyasiler basın yayın, müsteşar kime ne kadar ne gönderebiliyorsak gönderelim.isterseniz gün belirleyelim.o gün tüm sendikalara mail atatlım.bir başka gün cumhurbaşkanı, başbakan, siyasi parti başkanlarına, bir başka gün iliniz milletvekillerine, bir başka gün ulusa gazete ve tv fakat bir ay boyunca bir defa değil basın yayında gündeme gelinceye kadar günlük bir yerlere mail ve faks yagmuruna başlayalım.saygılarımla

Toplam 9529 mesaj
«362363364365366367368369370371372373»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi