Editörler : crops35

namik38
Şube Müdürü
26 Eylül 2008 13:14

hizmetli olsam o da yeter ve temizlik işi bile olsa yapılır kâr eden ar etmez derler.temizlik işlerini devlet dairelerinde yavaş yavaş özel temizlik şirketlerine ihale ile veriyorlar ve hizmetli evrak işi yapıyor götür getir türü gördüklerim bunlar pek çok yerde benim.

Zuzu66
Şube Müdürü
27 Eylül 2008 14:15

arkadaşım hizmetliye masa başı iş verilebilir mi? mümkünatı mı var? zaten masa başı iş olsa hizmetli neden yazsınlar forma? memur ya da büro memuru ararlar.anlam karmaşası olmasın diye hizmetli denilmiş.yani temizlik yapmak istiyorsan,getir götür işi yapacaksan yaz demek isteniyor.hizmetli=hizmetçi o yüzden eğer bu saydığım bilimum işleri yapacak olanlar yazsınlar.sonradan ahlayıp puflamanın önemi olmayacak.haaa ne iş olursa yaparım abi deniliyorsa hizmetli yazılabilir...

mazama
Yasaklı
27 Eylül 2008 16:10

görevi nedir bilmem de yakıştıramam ben lise mezunu yüksek puan almış adama hakkımızda hayırlısı nasip kısmet bu işler

kadimgro
Daire Başkanı
27 Eylül 2008 16:47

yakıştıramayacak neyi varmış gül gibi iş ayıp değil günah değil sen de haklısın iş dediğinde biraz çalma çırpma şansın olacak şerefsiz olduğunu herkes bilecek ama seni gördüklerinde bey diye hitap edecekler umarım kendine yakıştırdığın iş böyle bir iş değildir.

mazama
Yasaklı
27 Eylül 2008 17:02

olabiliyosan ol tutmayım seni bilader asıl calan cırpan en alt tabaka memur kimsenin haberi yok ben üniye dewam ederim bu işi yapacagıma

keremkaan
Aday Memur
27 Eylül 2008 21:02

bakın bu sorununuza çok kolay yardım edeceğim hizmetli kadroları açıldığında gideceksin o kurumda bir hizmetli bulup onu dinleyeceksin işine gelirse tercih yapacak gelmezse yapmayacaksın ha bunu nasıl bulucak herkes dersen burada bir sayfa açacağız kuruma gidebilenler öğrenecek yazacak yada editörler bizim için araştıracak tabi araştırma imkanları olursa uzatmasak bu konuyu diyorum

saygılarımla

usahan
Aday Memur
25 Nisan 2009 15:26

ARKADAŞLAR BENDE SAĞLIK SEKTÖRÜNDE HİZMETLİ MEMURUM,2006 DA İLK BAŞLADIĞIMDA TEMİZLİK+KALORİFERE BAKIYORDUM,ŞİMDİ İSE DURMADAN GÖREVLERİM ARTIYOR RÖNTGEN+ENERJİ VERİMLİLİĞİ+ARŞİV+EVRAK KAYIT+EVRAK KURYELİĞİ+TEMİZLİK+ARASIRA KALORİFER+EKSTRALAR YANİ ANLAYACAĞINIZ FARKETMİYOR BİRDE ŞİRKET ELEMANI VAR ODA ALLAH'A EMANET HEM İŞ YAPMAZ HEMDE DURMADAN BENİ ÇALIŞMIYOR DİYE AMİRİME ŞİKAYET EDER,O MEMUR DİYE ONU KORUYORSUNUZ DEMEZ Mİ BİRDE,BİRDE ATEŞÇİ BELGESİDE VAR AMA NAFİLE DAHA KALORİFER YAKMASINI BİLMİYOR OCAKTA ALKOL DAYANMIYOR

26 Nisan 2009 11:29

SAMSUN A HİZMETLİ OLARAK ATANDIM İSMİM ŞAİR MAHİR Tanıyanlarınız vardır hizmetli eger Milli eğitim e düşerseniz yasadınız:::

..çünkü müdürünüz öğretmen çıkışlı oldugu için aranızda sert çizgiler yok size ev tutmak gibi şeylerde bile yardımcı oluyor

..eger büyük bir şehirdeyseniz oldukça fazla okul var o bakımdan tekli ögretim söz konusu

..en fazla altı sınıf temizlersiniz

..altı sınıf 10 ar dakika sürse bir saat eder

.. 15,15 de okul dagılır genelde aynıdır

..16,00 da işiniz biter

.. okulda ögretmenlerin çay olayına bakarsanız da 200 lira kadarda ordan gelir

..sizin maaş asgari ücretin net 500 oldugu bir ülkede

..net olarak 1235 lira olur. oldukça güzel

..yaz tatilinde bir işiniz olmaz can sıkıntısından dolaşırsınız okul çevresinde

.. hele samsun a atandıysanız sahile benim okul 10 dakika

.. iş çıkısı sahilde derin bir nefes alırsınız

..bu arada sabah 8 den 15,15 e kadar çay, nescafe, gazete yorulabilirsiniz.

....en ÖNEMLİSİ MİLLİ BİR KURUMDA ÇALIŞMANIN VERDİĞİ ENERJİ İLE HAYATTAN ZEVK ALIRSINIZ..

...VE MEMURLAR.NET E ZEVK OLSUN DİYE GİRERSİNİZ DAHA ÇOK CHAT SOHBET HAYATA BDAİR DİNİ KONULAR GİBİ BÖLÜMLERİNİ ZİYARET EDERSİNİZ. UMARIM İYİ BİR AÇIKLAMA OLDU ARKADASLAR....

lliberall
Memur
26 Nisan 2009 11:49

hizmetli iyi bir şey değil açıkçası. millet masasının başında internetine girerken sen orda burda ayak işleriyle uğraşırsın.hep zoruna gider yaptığın işler. yani mutlu olamassın hiçbir zaman. sen orda'......efendi' durumundasın. yani kısaca sen millete hizmet ediyorsun. zaten ona görede muamele görürsun. amirlerim falan iyi benim laflarınıda inanmayın amir melek olsa bile sonuçta yaptığın işden dolayı hep eziklik olacaktır.

tüm bunlara rağmen özel sektörden bin kat iyidir.

hizmetli ne iş mi yapar? hizmetli her işi yapar. yani her iş yapmaya hazır olmalısın. açıkçası bu.

bende üniversitede hizmetliyim.

sahan4343
Aday Memur
10 Mayıs 2009 14:18

hizmetlinin daha ne olduğunu bilmeyenler var sizler nerde yaşıyorsunuz uzayda mı?hizmetli demek 3.cü sınıf insan demek yani alt tabaka demek hele milli eğitimde hizmetli demek ırgatlık demek öğretmenlerin gözünde onların uşaklığını yapmak demek onlar nederse sen yapmak zorundaymışsın falan falan yani sen eşşeksin demek üstüne binen çok demek daha fazla konuşmak istemiyorum hizmetli olduğunda görürsün yani içine girmeyince karşıdan anlamazsın aradaki farkı hizmetliye nasıl değer verilip verilmediğini seni insan yerine bile koymayan öğretmenlerde oluyor sana konuşmaya dahi tenezül etmezler neymiş onlar okumuş 4 yıllık fakülteyi bitirmiş sense lise veya ilkokulu bitirmişsin laf söyledinmi hemen bunu öne sürerler ben okudum sen okumadın diye tamam adam olmuşlar ama bazıları insan olamamışlar......

85rose85
Memur
10 Mayıs 2009 23:08

iki yıldır işsizim ve bunalımlar ve streslerden hastalık üzerine hastalık

benim bir işim olsun da. hizmetli mizmetli farketmez.birde devlet kapısında. her zorluğun birde kolaylığı vardır.

kadimgro
Daire Başkanı
11 Mayıs 2009 01:04

çoğu devlet kurumunda artık temizlik görevini özel sektör yapıyor. benimle birlikte atanan arkadaşlardan birisi hizmetli kadrosuyla geldi ama öğrenci işlerinde çalışıyor hatta sürekli oturmak zorundayım hareket etmeyi seviyorum ve hizmetlilerin işleri daha kolay diye asıl görevine geçmek istediğini amirlerine bildirmiş. hizmetliyseniz eğer büyük bir ihtimalle evrakları getirir götürürsünüz. ağır iş pek yoktur. ama dediğim gibi bu kurumdan kuruma değişir araştırmadan da yazmayın ama temizlik şirketiyle anlaşmalı olan bir kuruma giderseniz hizmetli olarak bence rahat edersiniz iş zor değildir ve sorumluluk almazsınız. ayrıca kravat takma zorunluluğunuz da yoktur :)) bence en önemli avantaj, en çok elbise yardımını da siz alırsınız :))

Turkoglu1
Aday Memur
24 Kasım 2009 22:02

selam herkese hizmetli ile ilgili birşeyler bulmayı ummuştum ama kimsede fazla bir bilgi yok anladığım kadarıyla

Turkoglu1
Aday Memur
24 Kasım 2009 22:04

içinizde kaloriferci varmı

zelzele1
Şube Müdürü
03 Eylül 2010 18:46

Hizmetli=Köle istiyorsan buyur gel.Siyasi dayanağın olmasada Yükselmeyi %85 unut...

03 Eylül 2010 21:20

2008/4 kpss genel atamasıyla gelir idaresi başkanlığına hizmetli olarak atandım bizim kurumumuzda temizlik işleri genel olarak özel şirketlere devredilmiş ama aynı kurumda çalışmamıza rağmen bazı vergi dairelerinde hizmetli arkadaşlarımız temizlik işlerini de yapmaktalar malesef biz genelde evrak getirip götürme ve kompleksler arası kurye işiyle uğraşıyoruz şunu da söyleyeyim masa başı çalışan hizmetli arkadaşlar da var yok değil anlayacağınız arkadaşlar aynı kurum içerisinde de olsa nerde çalıştığınıza bakıyor yapacağınız iş hizmetlilikte şunu eklemeden edemeyeceğim bütün devlet dairelerinde hizmetli kadrolarının en iyisi bizimkisi net maaş 1270 artı her ay 450 mesai bu da demek oluyor ki yaklaşık 1650 lira gelir acaba hangi kurumda veya özel sektörde bu kadar gelir var demektir kadromuzun görev sınırı malum belirsiz gerçekten ve yeri geldiğinde o kadar anlamsız işler yapabiliyorsunuz ki ama şunu da unutmayın devlete kapağı atıp daima yükselmeye bakın hizmetli de olsanız daima yükselme olasılığınız var işin en acı tarafını söyleyeyim eğer bu kadrı geçen seneler içerisinde üzerinize sinerse eğer inanın o zaman olduğunuz yerde sayar durursunuz bunun için daima yükselmek amacıyla bu kadroya girebilir ve yükselmek için okur çalışırsınız size tavsiyem bu burun kıvırmayın umarım kazandığınızda da iyi yerlere düşersiniz bir bakıma hizmetlilik askerlik gibidir ...

UğUR_BoRA
Genel Müdür
04 Eylül 2010 13:48

BENİM BABAM EMEKLİ HİZMETLİ İDİ MİLLİ EĞİTİMDEN BEN FABRİKADA ASGARİ ÜCRETE ÇALIŞIYORUM İNANINKİ ARKADAŞLAR BABAM BENİM ÇALIŞTIĞIMIN BEŞTE BİRİ KADAR ÇALIŞMAZDI DEVLET DAİRESİN KAPAK ATMAYA BAKIN KAPAK ATTIĞINIZDA ORDADA MENUN OLMAYACAKSINIZ İNSANOĞLUNU MEMNUN ETMEK İMKANSIZDIR AMA Bİ KRİZ ÇIKTIMI ACABA İŞSİZ KALIRMIYIM KORKUSU YAŞAMAZSINIZ EN AZINDAN .

realmendirek
Aday Memur
05 Eylül 2010 02:35

Arkadaşlar gerçekten hizmetliler adından da anlaşılacağı gibi resmi kurumlarda hizmet görevini görüyor ve de evet çoğu kurum artık temizlik işlerini özel sektörlere ihale ediyor ve de yakın bir zamanda bu genele yayılacaktır. Ayrıca benim annem de memur emeklisi ve sayman olarak emekli oldu, üniversiteli hemde, ama işe girdiğini hatırlıyorum lise mezunu idi ve çamaşırhanede çamaşır yıkıyordu, daha sonra bulaşıkhane, daha sonra evrak getir götür derken büroya geçti ve enson saymanlığa yükseldi. O yüzden devlet kurumunda hiçbir işi küçükmsemeyin, devlet eğer okuyup yükselmek isterseniz hçbir zaman size engel olmaz, olamaz. okursunuz eğer lise mezunuysanız sıkar dişinizi 4 sene kafa yorarsınız kitaplara açıktan yavaş yavaş zaten kurum içerisinde aldığınız sicil notlarınızla eğer belli bir kademeye yatkınlığınız olduğu görülürse basamak atlarsınız ve bu böyle sürüp gider. Ayrıca maaş konusunu da sıkıntı etmenize gerek yok en az 1400 TL düşünün kafanızda. Eğerki vasıfsızsanız hizmetli olmak da iyi birşeydir, okullarınızdan hatırlayın çoğu okulda en çok hizmetliler sevilir, ha üstümde adam gibi adam olmazsa ne yaparım diye düşünüyorsanız eğer çalıştıysanız özel sektörü düşünün ona göre karar verin, ayrıca kimse kimseyi ezemez kanun önünde kademe bakımından olmasada memuriyet bakımından herkes eşittir, unutmayın siz bir devlet memuru olacaksınız, hiç kimse size ağalık yapamaz, siz izin vermediğiniz müddetçe.

_eren_eren_
Aday Memur
15 Temmuz 2011 08:45

merhaba arkadaşlar bende hizmetli olarak atandım yargıtay'a 2011 kpss ile. yargıtayın temizlik işlerine şirket mi bakıyor bileniniz var mı

FGkts
Memur
15 Temmuz 2011 21:43

Hizmetli işini kendime yakıştıramam diyenlere şaşıyorum doğrusu. Ben de lise mezunuyum ama keşke hizmetli bile olabilsem. Kendinizi ne sanıyorsunuz anlamıyorum ki, sanırsın Oxford bitirmiş. Artık lise mezunu olarak kamu dairesinde iş bulabildiğimize şükretmeliyiz-ki çoğumuz da bulamıyor,puandan dolayı yerleşemiyor vs-, gönül ister ki herkes yeteneğine göre daha güzel işlerde çalışsın ama bu düzende ve bu mezuniyette bu oluyor arkadaşlar. Eğer imkanlardan hoşnut değilsek üniversite bitirip daha iyi bir kadroyu istemek en mantıklısı.

Toplam 45 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi