Editörler : E.Kayı Han

16 Ekim 2008 11:04

İcra müdürlüğü

Arkadaşlar cevap verirseniz sevinirim.

İcra müdürlüğü sınavını kazanıp MEMURİYETE ilk defa atanacak bir hukuk fakültesi mezunu MESLEK İÇİ EĞİTİMDEN geçiriliyor mu. Atamamız yapıldığında bizleri ne bekliyor. Bu konuda cevaplarınızı bekliyorum. Saygılar

gulcekiz
Kapalı
16 Ekim 2008 11:20

Bakanlık eğitim düzenlediği zaman hukuk mezunlarını ayrı tutmuyor. Yani bu durumda herkes eğitime tabi; ama bakanlık eğitim düzenlerse..

Atama kur'a yoluyla oluyor biliyorsunuz. Atandığınıza dair yazıyı tebellüğ ettiğiniz tarihten itibaren işe başlamak için bakanlık onbeş gün mehil veriyor. Bu süre içerisinde veya süre bitiminen itibaberen göreve başlıyorsunuz.

altınhukuk
Kapalı
16 Ekim 2008 11:22

Biliyorsunuz teorik ile pratik farklı. bakanlık eğitim verene kadar nasıl idare edeceğiz. Kendi kendimize mi öğreneceğiz, yapacağız yada yapmaya çalışacağız bazı şeyleri. Cevabın için şimdiden teşekkürler

altınhukuk
Kapalı
16 Ekim 2008 11:29

Örneğin,takip alma, kasa, reddiyatlar filan. İlk defa memuriyete atanan hukuk fakültesi mezunu icra müdürü her nekadar teorik olarak bir şeyler bilse, sınavı geçmiş olsa da, uygulamada ne yapacak. Meslek içi eğitimi nasıl olacak,

socrate577
Aday Memur
16 Ekim 2008 12:19

hukuk fakültesi mezunu olarak ilk atamanız genelde 2. veya 3. bölgelere atanabilirsiniz..hatta tanıdığım bazı hukuk mezunu meslektaşlar 3 yıl gibi kısa bir sürede tayınlerini İstanbul gibi 1. bölgelere çıkarttılar....mesleğin ilk 1 yıllık adaylık süresinde hzmet içi eğitim veya sonraki yıllarda seminerler oluyor.. fakat bunların süresi 5 günü geçmiyor...bütün tecrübenizi yaşadıklarınızla ve uygulamalarla öğreniyorsunuz...eğer mesleğe başlarsanız hukuk kitaplarında yazılanların uygulamasının ne kadar güç olduğunu göreceksiniz.....

Zaten adınız icracı olacak...yani yasa uygulayıcı...ve siz dünyanın en zor , en güç , en nankör , en kadir bilmez..diğer memurların üvey evlat oluruk gördüğü....fakat en asil mesleğini icra edeceksinizz....

cirpyet
Aday Memur
28 Mayıs 2009 20:03

arkadaşıma katılıyorum.. önceden tatmin eden tarafı vardı icra müdür lüğünün ama şimdi ADI KALDI sadece.. 880lerde artı mesaili bi maaş.. bol bol STRES, YÜK, BUNALIM, tehlikeli.. karşılık bi memuriyet.. o yüzden ilk fırsatta mahkeme müdürlüğüne geçmeyi planlıyorum.. uzulu ve KİŞİ :) araştırıyorum.. olmadı katipliğime tekrar dönüp MAHKEME MÜDÜRLÜĞÜ daha hakkaniyetli..

cirpyet
Aday Memur
28 Mayıs 2009 20:14

sen hukuğu biriyosun 880 artı mesaiyle ne işin olur arkşım. katiplikten geçtim 2007de 2yıldır. değmiyen bir maaş, STRES, BUNALIM, TEHLİKE, İŞ YÜKÜ başka bişi değil. adalet mezunuyum bende ama keşke KATİP OLARAK KALIP MAHKEME MÜDÜRLÜĞÜNE ZORLASAYDIM diyorum.

İcra müdürlüğü öncedenmiş, şimdi sadece adı var.

İlk fırsatta mahkeme müdürlüğüne geçme yolunu arıyorum, usul ve KİŞİ :) olarak. hiç olmadı tekrar katiplikten 5yıl sonra mahkeme müdürlüğü olurum.

SANA TAVSİYEM, ortak bi HUKUK BÜROSU aç ilk bi yıl zorlanıyolar bütün avukatlar tanındıkça geliyo zaten sana dava.. Adliyedeyim bende biliyorum. İCRA MÜDÜRLÜĞÜNE ATANSAN BİLE "_DÜZENİNİ BOZMA BAK_" derim ben.

charisma85
Memur
12 Ağustos 2009 14:26

ALTINHUKUK arkadaşım hitaben ; o kadar yıl gidip fakülte okuyorsunuz , Hakim , Savcı , Kaymakam ve daha birçok mesleği seçme imkanınız varken neden gelip İcra Müdürlüğünü seçiyorsunuz.Ben buradaki mantığı bir türlü çözemedim.Ya gerçekten bilginize güvenmiyorsunuz yada bilerek yapıyorsunuz,Biz adliyecilerin önünü neden kapatıyorsunuz.

icramüdürü
Şube Müdürü
12 Ağustos 2009 20:12

arkadaşlar rekabet gelişmeyi getirir. çoğu arkadaş sınavda geri kalırım korkusu ile sınava hukuçuların girmesini istemiyor ama doğrusu Hukuk mezunlarınn icra müdürlüğü yapması. yüzlrce hukukçu da yapıyor zaten. Çok ciddi bir hukuk bilgisi istiyor bu iş. yolluklar nasıl olsa bundan daha iyi bir hale gelecek ve ortalama 3000 tl gelire yaklaşacak yeni başlayan. bu meslek istikbal vadediyor. gel hakim savcı kaymakam ol diyorlarda insanlar icra mdlüğü yapıyor gbi yorum yapmayalım. icra md.lüğünü işsizlik veya başkasını yanında çalışmak ile kıyaslayalım. şimdiden başarılar diliyorum...

charisma85
Memur
19 Ağustos 2009 18:43

arkadaşım senin tuzun kuru tabi sen kapmışsın müdürlüğü şimdi kalkmış uzun hava okuyorsun , sen biliyormusun benim bu sınava günde kaç saat ayırdığımı ve kaç yıldır çalıştığımı , hukukçular neden bu mesleği seçer bana mantıklı bir açıklamasını yapsana ?

dkaya80
Aday Memur
19 Ağustos 2009 19:34

İcra Müdürlüğü ve İcra Müdür Yardımcılığı ve buna ilişkin Sınavı ile ilgili her türlü bilgi ve paylaşımı WWW.İCRASİNAVİ.ORG sitesinden ulaşabilirsiniz.

kalzar
Kapalı
27 Ağustos 2009 15:39

ya benim anlamadığım icra müdürlüğüne hazırlanmak için senelerinimi verdim felan diyolar ama bunun için hukuk veya adalet mezunu olmak gerekmio mu adliyede belli bi sene memurluk yapıldıktan sonr bu sınava girilmeye hak kazanılmıyor sanırım ayrca artık birisi allah rızası için icra müdürleri ne kadar net maaş alır işe ilk başladığında söylesin 880lerden felan bahsediliyor şaka mı bu ya memurluğa bile daha yüksek maaşla başlanıyor

charisma85
Memur
01 Kasım 2009 20:03

Arkadaşım 7/1'ine düşen bir icra müdürü ayda 1.500 tly yakın maaş alır.500 ortama haciz yolluğu , 170 fazla mesai.Diğerlerinide sen düşün.

mrkarabas4
Şef
02 Kasım 2009 01:03

İcra Müdür ve Yardımcılarının güncel web sayfası:

www.icra.tr.gg

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi