Editörler : hopaliSafak Vaktii
30 Ekim 2008 17:14   


Kapalı
2009 kpss için en iyi kaynaklar

Arkadaşlar Merhaba Hepinizin bildiği gibi geçtiğimiz yıl çok iyi dediğimiz yayınlar bizi hüsrana uğrattı. bu yıl yeni yanınlarını çıkardılar onlarda da pek bir değişiklik yok. kendinelerine çok güvenip sorular iptal edilsin edilecek dediler ama ortaya çıktı ki böyle bir şey olmadı. Ben de yeni kaynak arayışına çıktım sanırım sizler de.

Gecen yıldan arkadaşlarımımın bana önerdiği kaynak Kriter yayınevinin modüler seti. onun da yeni baskısı çıkmadı daha takip ediyorm. diğer kaynaklarla karşılaştıracağım.

01 Kasım 2008 03:33

yasmin79
Memur

Merhaba, evet geçtiğimiz yılın mağdurlarından biri de benim:( çok iyi diye düşündüğümüz yayınlarla hazırlandım eksik konu anlatımları ve hatalı soru biçimleri yüzünden birçok soru kaçırdım.Bu yıl çok tanınmış o ismi güzel fakat kendileri eksik olan kaynaklarla açıkcası çalışmayı düşünmüyorum.Bu sene yaprak test ve eğitim bilimleri setini farklı kaynaklardan çalışıcam.. Kriter yayınlarını benim arkadaşlarımda çok tavsiye etti,geçen yılki baskılarını inceledim,gerçekten iyi diyebilirim.İnşallah bu yıl geçen yılınkinden daha da iyi bir baskı bizi bekliyordur,çünkü o setle çalışıcam...Aynı zamanda yediiklim yada nobel in yaprak testini düşünüyorum ama kararsız kaldım:) tavsiyesi olan var mıdır ? :) herkese kolay gelsin...

01 Kasım 2008 11:00

gul_sah_ing
Kapalı

arkadaşlar siz şimdi soru sistemi değişti diyosunuz 2008de bi fiyasko yaptılar ama 2009da eski sisteme devam bence ,birçok şikayet alındı aynı tarz bi soru sistemi bidaha gelmez diye düşünüyorum siz yine aynı kaynaklardan çalışın çünkü busene de 2007 tarzı soru gelecek boşuna kitap almayın aynı konular ya paranıza yazık

01 Kasım 2008 13:34

gmz_snfçı
Kapalı

gul_sah_ing arkadaşım İNŞALLAH dediğin gibi olur 2009 soruları. Herkese kolay gelsin.

01 Kasım 2008 14:22

bydiyar
Aday Memur

Merhaba Arkadaşlar,gul-sah-ing arkadaşım , söylediklerinin bir çoğunda ben de seninle hem fikirim , yani bu yıl 2007 muadili sorular çıkacak diye düşünüyorum, geçen yılki saçmalıktan sonra ancak katılmadığım bir konu var o da elinizdeki kaynaklar ile çalışın diyorsun, bu kaynakların çoğunu 3 yıldır kpss ye hazırlanan birisi olarak yaladım yuttum artık,başarı ve doğruluk oranlarını yüzdeler ile verebilirim sana, ben ahmetcan ve yasmin79 arkadaşlarımıza katılıyorum, ismi piyasada bilininen bu kaynakların çoğu hatalı konu anlatımı ve soru bankası barındırıyor içinde, hani kaliteli soru yüzdeleri çok düşük, kriter yayınlarını set olarak inceledim, geçen yıl bu setle hazırlanan arkadaşlarım memunlardı.Hatta ben de bu yıl baskısını bekliyorum ikinci bir kaynak olarak alıcam. yasmin 79 arkadaşım yaprak test konusunda sana yediiklimi öneririm seçtiklerin arasında. hepinize bol şans şimdiden arkadaşlar.

02 Kasım 2008 03:11

yasmin79
Memur

bydiyar arkadaşım yaprak test tavsiyen için teşekkür ederim. Sanırım yediiklimi seçicem, yeni yayınların kaliteli olanları bence çok önemli ve bu sebeple yeni teknikler yeni sorularla karşılaşabiliyorsun, ezberlediğin herkesin ezberlediği konular karşına çıkmıyor. bu yüzden kesin kararımı eğitim bilimleri için kriter yayınlarında kıldım.Çünkü çalışan ve sınava giren arkadaşlarımın hepsi tavsiye ediyor, sizlere de tavsiye ederim arkadaşlar.

04 Kasım 2008 01:38

yeşimerol
Aday Memur

Merhabalar Arkadaşlar,herkese kolay gelsin öncelikle, gülşah arkadaşım, bu seneki sınav sistemi de aynı 2008 kpps gibi olacak diye düşünüyorm.Yani bu tarz soru şekillerine artık alışmamız gerekiyor,üstelik bu yıl bir çok kitap konu ve soru içeriği bakımından güncellendi.fakat birkaçını alıp incelediğimde ihtiyaç,yargı,pegem açıkcası yine geçen seneki gibi bize sıkıntı çıkarıp soru kaçırmamıza neden olabilirler.bu yıl ki kpss için kriter yayınevinin eğitim bilimleri setini tavsiye ederim.Bizim dersahanemizde 2 yıldır kriter yayınlarının eğitim bilimleri seti kullanılıyor,farklı yayın arayışlarını bence ertelememek lazım,hocalarımızda kriter yayınlarını diğer yayınlarla karşılaştırarak inceledikten sonra dershanemizde okutmaya başladılar.sizlere faydası olacağına inandığım bir kaynak.Şimdiden iyi çalışmalar.

04 Kasım 2008 18:10

ahmetcan01
Kapalı

gul_sah_ing diyorsun ki eski sınav biçimine dönülecek. bunun garantisini kim verecek. niye sikayetçi olduk çünkü bizim aklımıza söyle bir şey koydular. bir konu yargı ve ihtiyaçta yoksa çıkmaz. böyle bir şey yok ki 2008 kpss de bunu gördük. bu yılda bu olacak. kim sikayetçi oldu. baktığımızda can oktaylar ve ihtiyaç yayıncılık sorular yanlış dediler sonraki açıklamalarda sorular doğru çıktı onlar bize yanlış bilgi vermişler. bu yılki kitapta da aynı şeyi yapıyorlar. 2009 kpss de daha büyük süprizlerle karşılaşmamak için bu yayınlardan uzak durmak gerekiyor. çünkü kpss sınavını yapan kişiler ile ihtiyaç ve yargı nın yazar kadrosu değil. bunu unutmamak gerekiyor. ben bir yılımı verdim. bir yıl daha veremem

11 Kasım 2008 00:32

yeşimerol
Aday Memur

arkadaşalr kriter yayinevinin eğitim bilimleri modüler seti dershanemize geldi. dershane baskılarını yapmışlar. bence çok harika bir kitap. konu anlatımları soru tarzı çözümlü örnek sorular. çıkmış sorular. tablolar çok iyi olmuş.

herkese kolay gelsin...

11 Kasım 2008 01:34

address
Aday Memur

bi dümen içinde gördüm sizi, bu sefer de kriter reklamı mı yapıyoruz, baktınız bi kişinin yaptığı apaçık belli oluyo biz grup olarak komplike şekilde yapalım dediniz he, kolay gelsin bakalım size..

11 Kasım 2008 02:02

yeşimerol
Aday Memur

bu nedemek şimdi hocam??? yakışmadı size hocam...

11 Kasım 2008 03:26

address
Aday Memur

arkadaşım ne yakışmadı, forum sahte kişiliklerle reklam yapanlarla dolu, kimse gerçek bişey öğrenemiyor, ortada hiç kriter diye bişey yokken birden bikaç kişi yayın hakkında görüş belirtiyo, kusura bakmayın şüphelenirim ben, herşeye inanarak reklamcılar türedi burda..

11 Kasım 2008 11:38

yeşimerol
Aday Memur

adress hocam, güncel lütfen...burada olan herkes kimin reklamcı kiminse gerçekten bilgi paylaşımı yaptığının farkında olabilicek düzeydedir. siz itham ediyorsunuz.ben daha önce önerdiğim kaynağın elime ulaştığını ve şimdilik yeni baskısını incelediğim kadarıyla içeriğini anlattım. bunu yapmam gayet doğal.siz burada ihtiyaç,yargı,pegem, yediiklim vs gibi yayınların başarısızlıklarına rağmen isimlerini duymak istiyorsanız o sizin sorununuz.yeni bir isim diye kaynaklardan çalışmayalım mı yani. önermeyelim mi..sanırım bu başarısız yayınların alttan alttan provakotörlüğünü yapmak da size düşüyor olmalı..

11 Kasım 2008 11:41

yeşimerol
Aday Memur

gncl...

11 Kasım 2008 12:07

mavi maviydi gökyüzü
Şef

herkes bir kaynak öneriyor sınava çalışmaya başlamadan kafayı yicem!!!!!!!!!! bütün kpss yayınlarını alıp çalışıcaz galiba

11 Kasım 2008 12:41

bayramic_bayro
Aday Memur

Merhaba hocalar, herkese kolaylar gelsin ... mavi maviydi gökyüzü öyle her kaynağı alırsan çorba olur herşey:)parana da yazık olur emeğinede. bu forumda yeniyim yani memurlar nette. ben henüz e.b.seti almadım.biraz daha diğer yayınevlerinin baskılarının çıkmasını bekliyorum.kimi çıkış yayınları gözden geçirdim güzel olanları var, bu yıl kriterin adını bende çok duyuyorum ama adress hocam sadece forumlardan değil,kitabevleri de öneriyor bana önerildi mesela ama o zaman baskısı çıkmamışı.kriteri merak ettim bende? farkı nedir? bilgisi olan var mı? bir de ölçme -değerlendirme gibi konulara akademik kaynaktan hazırlansak nasıl olur ? tavsiyesi olan varmı ? teşekkürler..

11 Kasım 2008 13:00

m__g
Memur

ölçme değerlendirmeyi kriterden çalışmayın bilgi hatası var

11 Kasım 2008 13:22

yasmin79
Memur

m-g arkadaşım ben şuanda kriterle çalışıyorum, yeni baskısından mı söz ediyorsun? yeni baskısı ile çalışıyorum ve gayet iyi gidiyor??? hatalı bir kısıma rastalayamadım ben ama gözden kaçmış olabilir... ölçme değerlendirmede bilgi hatası nerede var yazarmısın kontrol edeyim ??? teşekkürler

11 Kasım 2008 13:32

nurmat
Aday Memur

arkadaşlar benim tarih ten çok büyük problemim var.bana önerebileceğiniz birkitap varmı?

11 Kasım 2008 13:40

yasmin79
Memur

tarihten data yayınlarına bakabilirsin şuanda en iyi kaynak bu . ama onda da yanlış bilgiler olabiliyor tabi her kaynakta olduğu gibi birde yediiklim tarih kitabına bakabilirsin :) artık tercih senin , kolay gelsin

11 Kasım 2008 13:42

bayramic_bayro
Aday Memur

gncl ark...

Toplam 290 mesaj
12345678910111213»
ANKET
Sizce ülkemizin en büyük sorun nedir?