Editörler : hopaliSafak Vaktii
12 Kasım 2008 01:34   


Yeni Çıkan KPSS Kitapları

Merhaba arkadaşlar. Ben eğitim fakültesi mezunuyum. KPSS GY ve GK hazırlanmak için yeni bir kitap aldım ve kitabın anlatım şekli hoşuma gitti. İnceleyen arkadaşlar varsa onların da yorumlarını paylaşmak istedim. Almayan arkadaşlar varsa almalarını öneririm. Özellikle matematik ve geometri anlatımı diğer KPSS kitaplarından farklı olmuş.

PELİKAN YAYINLARI KPSS HAZIRLIK KİTABI!

12 Kasım 2008 09:41

minanil
Aday Memur

arkadaşlar kimse paylaşmayacak mı?

sizin bildiğiniz yayınlarda olabilir

12 Kasım 2008 09:53

fesah
Memur

pelikanı duydum ama kullanmadım ama hafızamda iyi bir yayın evi olarak kalmış. zaten kpss hazırlıkta tek kaynak en büyük hatadır beşten fazla kaynağın sorusunu çözmek lazım ama konu anlatımında en fazla üç kaynağı kullanmak bence daha sağlıklı diğer türlü yorucu olabilir yanında neler olur bilmem ama yargıdan şaşma derim ben eğitimden(özellikle en son çıkan). gk gy de ihtiyaç ve data asıl kaynak olmalı bence ben bunları kullanıyorum.

12 Kasım 2008 10:12

asmani
Memur

bencede fesah hocama katılıyorum eğitimde yargıdan şaşma. ona ek olarak başka bir kaynak daha olursa ii olur. ben tarihten şehriban ercanın kitabını aldım. çok güzel piyasada yok böyle bir kitap.anayasada ise yeni bakış.

12 Kasım 2008 12:23

_Lal_
Şef

yeni kaynakları riskli görüyorum ben.eski bir yayın evinin kitabı ile birlikte götürülürse blki daha iyi olur.

uzman öğretmen yayınları hakında ne düşünüyorsunuz

12 Kasım 2008 13:30

nalan37
Kapalı

slm herkes farklı bir yayın ismi söyleyecek tabi herkesin anlaması kavraması farklı ama ben yargıyı öneririm 2 sene önce çalışmaya başladım tamamen eğitim konusunda sıfırdım ama anlatımın akıcılığı örnekleri olsun güzel di bana çok yardımcı oldu ben yargıyı öneririm ama sadece konu çalışmak değil mümkün olduğunca tüm yayınların sorularını çözmek gerek çünkü sorular şu anda piyasada nekadar çok soru çözerseniz okadar çok soru yakalarsınız

12 Kasım 2008 13:37

egaliberte
Aday Memur

arkadaşlar ben de kardeşim için araştırıyorum yeni kpss kitaplarını..herkesi anlamaı farklıdır tabi ki ama ben itiyaç ve yargı dan şaşmayın derim..riske atılacak olan şey 1 yıl! ben inanın yemin eiyorum 50 küsür gün çalşıtım..önce ihtiyaç la özünü kavradım sonra da yargı dan pekiştirdim..balık kılçığını mesela .birinden olmayanı diğeri tamamladı..ilk yılımda yerleştim şükür..sosyalcilerin durumu zor biliosunuz..farklı kaynaktan soruya ağırlık vermek gerek derim ben..

12 Kasım 2008 13:42

cozzettix
Memur

ben de derm kii kaynakları bahane etmeyelimm..az çok hepsi aynı..çalıştığımız kaynaktan çıkan soruların hepsini yapabildk mi?

ben kendi adıma yapamadm.çeşit olması ii tabe ama çalışmaya bağlı..hepimize kolay gelsinnn

12 Kasım 2008 14:40

minanil
Aday Memur

Arkadaşlar ben zaten ihtiyaç ve yargıyı biliyorum. Kesinlikle bir iki kaynakla sınırlı kalmamak gerektiğini düşünüyorum. Ama bu kitabın anlatım tarzı ve soru sayısı farklı olmuş.

Geometride test sayısı diğerlerinden daha fazla. Ayrıca çözümlü örneklerde soru-çözüm bir arada yan yana verilmiş ve konu anlatımı yapılırken anahtar kutularla geri dönüt yapılmış. Bu yüzden çok hoşuma gitti. İncelemenizi öneriyorum.

12 Kasım 2008 17:22

nalan37
Kapalı

ben 2 senedir yargıya çalıştım çok memunum

08 Kasım 2009 22:56

myerdogdu
Aday Memur

eğitim bilimleri alanında sınava ciddi olarak hazırlanan arkadaşların özgeci yayınlarının eğitim bilimleri kıtaplarını ıncelemenızi öğütlerim

08 Kasım 2009 23:04

ruzgar40
Şef

eğitimden 2010 yargıyı alan arkadaşlar kitabın 2009 dan farkı var mı?Yani içerikte yeni bilgiler var mı?

Toplam 11 mesaj
 
ANKET
OHAL'den rahatsızlık duyuyor musunuz?