Editörler : Adversary
06 Aralık 2008 14:27   


Yasaklı
Açık Öğretim mi ? Örgün Öğretim mi ?

üniversiteyi bitirdikten sonra karşımızı çıkan "kpss olsun,ales olsun, kurum sınavları olsun" sınavlarda açık öğretim mezunlarının şansının daha fazla olduğu, çünkü kendi kendine kaynak araştırması yapan, kendi bilgisi ve kapasitesi ile kopya çekmeden bileğinin hakkıyla diploma almış oldukları görüşüne katılıyor musunuz ?? size hangi mezunlar daha başarılı ??

06 Aralık 2008 15:10

akdeniz Q
Şef

bence gereksiz bunu tartışmak herkesin koşulları farklı arkadaşım ama ben açıkörtm işlt mezunuyum.çoğu bankanın alımlarına bak işlt iktst falan yazar ama yanındaki parantezde örgün eğitim die yazar oş günümüzde örgünde açıkta iş bulamıo ama .bende özelde şansımın olmadıını okurken biliodum o yüzden kpss ye hazırlandım sanırım puanım da atanabilecek bi puan.açıköğrt ya da örgün allah herkesin gönlüne göre versin

13 Aralık 2008 13:01

*holaysali*
Yasaklı

gncl..

14 Aralık 2008 02:12

matematik03
Kapalı

Peki sen örgün öğretimi kazananların yani açıköğretim kazananlara göre yüksek puan alarak örgün öğretim okuyanların kopya çekmeden , bileğinin hakkıyla o örgün öğretimi kazandığını biliyor musun?

14 Aralık 2008 09:51

dogayikoru
Şef

iyifenerli1907, çok fena bir kontraatak yapmışsın.

Ben de açıktan bitirdim.

Sınav zamanı çalıştığım için tam olarak hazırlanamadım.

Kompleks de duymuyorum.

Ama yadsınamaz bir gerçek var;örgün sistemdeki verilen bilgi açıkta maalesef yok!

Açıkta daha çok yüzeyel bilgi alıyorsunuz.

Ama günümüz Türkiyesin'de önemli olan diploma ve kişinin kendini ne kadar yetiştirmiş olduğudur.

14 Aralık 2008 10:21

dogayikoru
Şef

Konuyu açan arkadaş belki teselli arıyor kendince...

14 Aralık 2008 11:46

matematik03
Kapalı

iyifenerli1907;

İyi dedin valla. Böyle saçma şey mi olur? Adamların afedersiniz bi b.ktan çaktıkları yok. En düşük puanlı bölüme sahip bir devlet üniversitesine giremezken gidiyorlar en güzel illerdeki vakıf üniversitelerinde en güzel (!) bölümlerde PARALARIYLA diploma alıyorlar. N'apalım utanması gerekenler hala utanmadı.

14 Aralık 2008 13:03

linux30
Şube Müdürü

ya açık kapalı diploma diplomadır arkadaşım eğerki ingilizce tabanlı bir okul okumadıysan ve memruluk düşünüyorsan açıköğretimliler çok şanslı gerçekten ,hem 4 yıl çalışarak tejrube edinebilirsin ,hem para kazanabilrisin,hem sınavlara hazırlanmada daha şanslı olursun, ve sonuçta eşit bir şekilde kamu sınavlarına girebilirsin. bu açıdan baktığınızda uzaktan eğitim sistemleri çok mantıklı.ve görüyorzki bazı üniler uzaktan eğitim sistemine geçişte hızlanmaya başlandı geleceğin en etkin eğitim sistemi olacağından kimsenin şüphesi olmasın.

14 Aralık 2008 13:09

akdeniz Q
Şef

bence de yani eğer çok iyi tanınmış bi üniverstede iibf okumadıysan açık öğretimden hiçbi farkı kalmaz örgünün bana göre

14 Aralık 2008 14:26

*holaysali*
Yasaklı

ÖĞRÜN ÖĞRETİMLİ ARKADAŞ SANA SESLENİYORUM....

hayatı üniversite sınavından ibaret sayan, haspel-kader bi yerlere yerleşmiş arkadaşım...

eğitim bir senelik veya iki senelik bir şey değil...

"üniversite sınavını kazandım, tamam benim işim" dersen kurum sınavlarını kazanıp biryerlere yerleşenleri görünce apışıp kalır, aöf'lilere laf atar, "torpil torpil" nidalarıyla sağa sola saldırırsın...

gözünün önüne bak ve "ben üniv. öğrencisiyim" diyerek sivri favoriler, top sakallar bırakıp; küpeler, düşük bel zincirli kot pantolonlar giyip cafelerde gezeceğine otur kurum ve kpss sınavlarına çalış !!!

14 Aralık 2008 14:45

kamyoncu06
Şef

ikisinde de okulu bitirince aynı şartlarda sınava giriyosun.kpss de kim yüksek alırsa kim şanslıysa giriyo.ama o kadar sene ailenden uzakta,yurt köşelerinde 4-5 sene kahır çekmek kolay diil.oturup oturup sınava gidiyosunuz.kopya olayına gelince eğitim sürecinizde sanki hiç kopya çekmediniz mi.yapmayınyaa böle komik şeylerin arkasına saklanmayın.sankii kopya okulda akıyoooo.yok böle bişey.sınavlarda en az 2 hoca başımızda beklerdi.sıkıyosa çekk.emek dersen bizde,sabır bizde hasretlik bizde sadece okuyarak diilde dinleyerek(en kaliteli öğrenme şeklidir)bizde.ve biyerlere girerkende önceliğin örgün öğretimde olduğuna düşünüyoru. yazdıklarım ikinci öğretimlileri küçümsemek için diil.bisürü arkadaşım var ölee.ama gerçek bu.saygılarrr...

14 Aralık 2008 15:38

*holaysali*
Yasaklı

dön aynaya bak kimin ezik olduğunu daha iyi anlarsın.. çalışmamın, lisans eğitimimin nasıl olduğunu sana anlatarak kendimi sana ispat etmeye çalışıp senin ezikliğinin altına düşemem. ama emin ol sen bu kafayla ve kendini ispat etme çabasıyla, diplomalı, ezik kaldırım mühendisliği pozisyonundan kurtulamazsın..

15 Aralık 2008 02:36

fatıııııııııgül
Aday Memur

yok deve. örgün öğretimdekiler yatıyo açıköğretimdekiler bileğinin hakkıyla öğrenerek geçiyo lafını da duydum yaa. 45 yaşında açıköğetim bitiren teyzem şimdi benden daha mı iyi yanii

yahu dengiz falan deseniz büyüklük yapıp tabii aslında önemli olan kişisel gelişimdir falan deriz dee.. bu ne beee. yuhhhhhhhhhh

15 Aralık 2008 09:21

accountant2384
Aday Memur

eğitim kalitesinin kişisel gelişimin yaşla sınırlı olmadgını hala öğrenemediğine göre emin ol teyzen senden daha iyidir

15 Aralık 2008 09:48

s.p.o.c.k
Kapalı

örgün öğretimde iki ayrı üniversitede iki farklı bölümde okudum. ikisinide farklı nedenlerle bıraktım. en son açıköğretimden bitirdim. ama hepinize şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki benim gibi istanbulu bırakıp anadoluda adı sanı duyulmamış okullarda yıllarınızı harcayacağınıza açıköğretimi bitirin daha iyi. hem paranız cebinizde kalır hemde fiziksel ve psikolojik olarak yıpranmazsınız. siyasilerin zamanında anadoluda açtıkları hala da açmaya devam ettikleri okullarda o şehirlerin esnafı para kazansın şehir büyüsün diye bu oyunun bir parçası olup kendinizi harcamayın çok ciddiyim. bunları bütün samimiyetimle yazıyorum oralarda fakülte okuyacağınıza istanbulda ankarada bir vakıf üniversitesinde önlisans okuyun bin kat daha iyi hiç değilse ara eleman olursunuz böyle benim gibi üç kuruşluk işlerde sürünmezsiniz. saygılar.

15 Aralık 2008 10:04

hayattutulmasi
Şef

ilginç tespit spock.ama hak vermemek elde değil

15 Aralık 2008 10:51

s.p.o.c.k
Kapalı

iyifenerli1907

komik birisin gerçekten sabah sabah beni güldürdün ahahahaha.

bak mesela ben saklamıyorum zamanında değişik nedenlerle örgün öğretimi bıraktım aöf den bitirdim. açıköğretimin bana verdiğini örgün öğretim veremedi ne yazıkki sana da veremediği ortada ki bilgisayar karşında ösym nin sitesine dakika başı refresh atarak zamanını geçiriyorsun.

15 Aralık 2008 11:00

s.p.o.c.k
Kapalı

iyifenerli1907

bitiremediğimden değil sıkıldığımdan bıraktım transkript istersen gönderebilirim alttan tek dersim bile yoktu.

77 küsür iktisat için fena puan değil ilk atamada olmazsa ikide üçte olur üzme kendini benim yerime. hem rüşvet yersin yada yemezsin bu senin bireysel tercihindir adamın gönlünden kopmuş satıştan sonra cebine bin dolarcık sıkıştırmış ne var bunda ahahahaha.

15 Aralık 2008 11:04

kobe_24
Yasaklı

imam hatip mezunu olup aöf işletme bitiren ve lisans kpss de ilk yüzde olan 8 kişi var yabancı dil netleri en düşüğünün 32 diğerlerininki 40 üzeri. bunlar sadece istanbuldan belki başka illerdende vardır ki muhakkak..

kardeşim marmara iibf de işletme okuor ve aöf mezunu doç. hocaları varmış ve alanında gerçkten uzmanmış.

ben gazi iktisat okuorm ama aöf okuyan arkadşlarım var hiç çalışmadan geçior soruları kolay biz o kadar çalışmayla zar zor geçioruz.ama işte aynı haklar var fakat aöf lü olup da çok iyi olan öğrenciler küçümsenmeyecek kadar az fakat onlar bizlerden şanslı sınavlARI Çok kolay oluor fakat çalışıp kpss de böyle yapanlara helal olsn dmekten başka bişey diyemem.

15 Aralık 2008 11:17

s.p.o.c.k
Kapalı

iyifenerli1907

puhahahahaha sen benim sandığımdan daha komik bi çocukmuşsun yaw. ben lisans tamamladım hafız açıköğretimde şimdi 77 puanla ilk atamada atanacağımdan o kadar eminim ki ne söylesen boş yani belli ki 4001 kontenjanından yerleşmeyi umuyorsun ama 85 olsa puanın yine havada kalırsın.

ama rüşvet olayı farklı kulağa çok hoş geliyor ahahahaha.

15 Aralık 2008 11:29

s.p.o.c.k
Kapalı

iyifenerli1907

inşallah atanırsın a grubundan falan da görürüz o zaman yer misin yemez misin büyük konuşmamak lazım önce içine gir ortamı kokla neler göreceksin sende şaşıracaksın neyse pm den ulaşırsan sana anlatırım biraz forum bunun yeri değil ahahahaha.

Toplam 108 mesaj
ANKET
Sizce ülkemizin en büyük sorun nedir?