Editörler : *aziyade*
«697071727374757677787980»
04 Kasım 2011 20:59

hayalp
Şef

gifar arkadaş hayırdır senin paraların başka yerlerden mi geliyor sanıyorsun (Başka bir kurumda olsan dahi)5102 de ek ödeme verilirken nerelerdeyin kardaş.. herhalde müdür benzeri bişeysin müdürlere ek ödemeyi artırdıklarına neden üzülmedin. Anladığım kadarı ile menfaatine uyan herşeye oh diyosun. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyosun.. Merak etme o yılan gün gelir sana da dokunur.. hiç merak etme.. Ayrıca kırk takla atmadık biz zamanında. bileğimizin hakkıyla kazana kazana çatır çatır memur olduk. Herhalde ordan da bi mevzun var senin.. Ayrıca sen başköşede de oturmuşsun o zamanlar nerdeydin köşen rahat geldi herhalde kalkamadın değilmi. Çok para isteyen hemen müdür oluyosa söle çaresini de bizde müdür olalım..

Ha liyakat diyosun amir diyosun öylemi adamını bulan başka kurumlardan geldi oturdu o koltuklara canım.. Yoksa seni daha oturtmadılar mı?

04 Kasım 2011 21:07

mükremin çimen (O)
Aday Memur

yurtkur müdür ve müdür yardımcılarının en az %80inin piyangodan çıkan amorti muadili,vasıfsız,idarecilik sanatının en uzak kıyısından geçemeyecek kimseler olduğunu bilmeyen yok.

04 Kasım 2011 23:03

MEZARTAŞI
Memur

Ne müdürüm ne müdür yrd. ne de Yurt Yön. Mem.yum ama lütfen birbirmizi rencide etmeden tartışalım ve hakkımız varsa arayalım. Bakıyorum da affedersiniz ama ehven bir sokak ağzı hakim olmuş. KYK ve dolayısıyla KYK lılar böyle mi sahiden? sanmıyorum. Lütfen bir anlık fevri duygularla hareket etmeyelim. Hak aziz'dir ve hakkının peşine düşmeyenin de bir izzet sorunu vardır. Ama izzet'imizin arkasından giderken, başkalarının izzetine dokunmayalım. "Mal da yalan; Mülk de yalan" haddim değil ama lütfen biraz vakar. saygılar

05 Kasım 2011 08:51

imrana
Şef

Ben sabahın bu saatinde evimde olmam gerekirken yurtta görevimin başındaysam bunun bir karşılığı olmalı.Memur olsun işçi olsun kim diyebilir ki ben para için çalışmıyorum diye.Nöbet günlerimizde 24 saat çalışmak özellikle hafta sonu çalışmak yaşam standartımızı ve psikolojimizi nasıl olumsuz yönde etkiliyorsa bunun tazmini bu olumsuzlukları asgariye indirmekle olmalıdır.Kazanılmış hakları geri almak zorbalık, hak yiyiciliktir.

Yönetim memuru devletten ne ister?

Gece nöbetlirinde 6.5 tl gibi komik bi rakama değil 24 saat çalışmanın getirdiği psikolojik ve fiziksel yorgunluğun maddi anlamda karşılığını ister.

Yıllar önce kendilerine verilen ikramiye hakkına dokunulmamasını ister.

Derecesi 7 den büyük memurlardan kesilmesi bahsi geçen paranın kesilmemesini ister.

Hani nerde eşit işe eşit ücret.Bu düzenlemeyle aynı işi yapan iki yönetim memurunun birinin derecesi 6/3;diğerinin ki 8/3 ikisinin maaşı arasında yaklaşık 200 tl gibi bir fark doğuyor.8/3 lük memurdan 92 tl kes;6/3 lük memurla 100 küsür tl ek ödeme ver.İşte buyrun size eşit işe eşit ücret bu mantığa göre hesaplarsak 2*2=6 eder!

Böyle hak böyle adalet olmaz şeriatn kestiği parmak bal gibi de acır.

Allah hak yiyicilere fırsat vermesin.

05 Kasım 2011 10:42

nadal88
Aday Memur

bu düzenlemenin yeni memurlara hiç bir fayda sağlamadığı ortada. aksine yeni memurlar zarar görmüş. Devletin görevi bu olmamalı, bir memurdan alıp diğer memura vermenin halkçılıkla ne alakası var.

05 Kasım 2011 11:36

imrana
Şef

Robin Hood'çuluk oynuyorlar ama yanlış yerden alıp doğru yere veriyorlar.Bir memurun maaşını düşürmek demek ne demek 3 yılda zorla verdiğin zammı bir hamleyle geri alıyorsun.Denilecek başka söz yok mühür kimdeyse süleyman o'dur.Ama Süleymandan da büyük Allah var.

05 Kasım 2011 16:48

hayalp
Şef

Mezartaşı kardeşim haklısın kardeşim işi başka yerlere sürmek gereksiz. KYK çalışanı olarak ve de Üniversiteli arkadaşları barındıran ve onları geleceğe yönlendiren bir kurum olarak daha ağır ve mutaasıp davranmamız gerekir. Ama unutma hepimiz bir ekmek kavgası derdindeyiz ve hepimiz de çoluk çocuğumuzun rızkı için savaşıyoruz. Evine 1 eskik götürmeyi hangi vicdan kabul edebilir. Mevzu bahis olan arkadaşa sözlerimizde bunun içindir. Kendisi demekki tuzu kuru bir arkadaşımız... Varsın evine bir eksik götürsün onun için mühim değil herhal... Ama bir haksızlığıa uğradığında da susan dil o haksızlığın en büyük sebebidir.

Tüm KYK çalışanlarının ve Türk İslam aleminin Mübarek Kurban Bayramını tebrik eder, Hayırlara vesile olmasını ve bu haksızlıklara göz yumanlarada ALLAH (c.c)'ın akıl fikir vermesini niyaz ederim.

05 Kasım 2011 20:11

ERM.
Yasaklı

Bu kararlari verenlerin yedi ceddini si...

06 Kasım 2011 01:34

gifar
Memur

HAK ne demek biliyorsun demek. vay be... hayalp sana dedim. birde asla beyaz olamamış bari kara olsa gene de saygı duyardım, gri var..ciğer meselesini iyi bildiğiniz belli. aşırı yetenekli, bolmeziyetli küçük memur takımı!!!.zırıldamaya devam edin..para için çalışıyorsanız ve az geliyorsa tahsiliniz de yüksek harab etmeyin kendinizi kyk da.basın istifayı ..sizi kapıda karşılar ülkemin büyük holdingleri.(buraya sızlanmalarınızı yazabilecek kapasiteniz var diye birşey sanmayın kendinizi).....

06 Kasım 2011 21:49

ehayri
Müsteşar

Mesailerin 90 saat ile sınırlanması tuhaf geliyor bana, 90 saati aşınca boşa çalışmış gibi oluyor insan...

06 Kasım 2011 23:22

hayalp
Şef

Gerektiğinde zalime alp mazlumada eren oluruz ama sayın gifar sizin ne olduğunuz belli değil ondan dolayı size karşı ALPEREN olmaya gerek yok..Allah rızası için 1 ay maaş almadan çalış çoluk çocuğun eline bakıyor mu anlarsın büyük devlet adamı (!). sağda solda zırlayıp durma... Bütün Küçük devlet memurları takımı ekmeğini burdan kazanıyor. Özelden baya bir acın var herhalde bizleri oraya gitmeye zorladığına göre... Sen durma gidebilirsin. Burası benim HAKKIM.. Sizin gibi düşünenlerin değil...

Bir kurban keserek ALLAH'ın rızasını kazanmaya çalışan ve evindeki çoluk çocuğunu Bu mübarek günde ele güne muhtaç etmeyen bol meziyetli küçük memur takımında yer alan herkesin Bayramı Mübarek olsun..

07 Kasım 2011 10:02

DOKTOR_NO
Aday Memur

:)) bende yurt yönetim memuruyum 6/1 derecem galiba 60 tl bır kaybım var ve ikramiyede hayal oldu bir evleneli bir hafta oldu bu yapılır mı bee:)))

10 Kasım 2011 14:00

tugba_nur
Daire Başkanı

maaşlar düşecek mi bilmiyorum ama ikramiye yalan oldu ve birçoğumuz ikramiyeye bel bağlamıştık bazı arkadaşlarım tatil masraflarına harcıcaktı bazıları birikim için ayıracaktı mesela ben harç paramı yatıracaktım

10 Kasım 2011 14:54

by abdül
Genel Müdür

ah tugba ah ben nelerımı o ıkramıyeye baglamıştım.. ınşallah bu seferlık de olsa alırız herkes bır şey dıyor ya kımıs tam olarak kalktı kımısı bu sefer alacagız kafam allak bullak oldu, ama kım nederse desın sanırım bu ıyıleştırme kyk memuruna çok kötü bır darbe vurdu

10 Kasım 2011 15:08

tugba_nur
Daire Başkanı

ya bütün memurlara bu ikramiyeyi verecekleri yerine kesiyorlar iptal ediyorlar ya zaten maaşlar az yıllık bi birikimimiz olmuyor toplu halde gelen para ile köşeye az biraz para koyacaktık şimdi o da olmayacak

10 Kasım 2011 15:10

by abdül
Genel Müdür

kafam mılyondu trılyon oldu nasıl agrıyor başım of ulen of

10 Kasım 2011 15:15

gadem2
Memur

Hiçkimse "gifar"a yüklenmesin ek ödemeler ilk verildiğinde adam ayrımı yapıldı sesiniz çıkmadı. Ben 4 Yıllık Lisans mezunuyum 3.Derecedeyim Güvenlik olduğum için 459 TL ek ödenek alıyorum. İki ay önce işe girmiş 2 Yıllık Yüksek Okul mezunu 10.Derecede ki Y.Y.Memuru 612 TL ek ödeme alıyor. Adalet buysa evet sizin bağrınmanız yırtınmanız haklı.

Yeni düzenleme Eşit dereceye, eşit ücret getirdi. İşte adalet BU

Derecen kadar maaş alacaksın.

10 Kasım 2011 15:22

tugba_nur
Daire Başkanı

kyk personeline hiç yaramadı bu olay en azından ikramiye açısından e peki yeni başlayan memurun maaşı artacak mı

10 Kasım 2011 15:33

ehayri
Müsteşar

İkramiye kalkarsa maaşa ekleneceği söylentisi var...

10 Kasım 2011 15:38

by abdül
Genel Müdür

maaşa eklenecekmış söylentısını ben de duydum ınşallah öledır yoksa perişanız valla

Toplam 2968 mesaj
«697071727374757677787980»
 
ANKET
OHAL'den rahatsızlık duyuyor musunuz?