Editörler : E.Kayı Han

dilŞAD2
Kapalı
26 Aralık 2008 23:53

........:)

'Multi
Kapalı
27 Aralık 2008 00:08

''sözlerinizi iyi tartınız.hakaret içeriklidir dilşad hanıma karşı.Amacım onu savunmak değil.onun yerinde ben olsaydım daha ağır tepkiler verirdim.sabrından dolayı tebrik ederim kendisini.''

Ben ve Dilşad a hakaret ??? :)))

Neyse uyarınız için teşekkürler, daha dikkatli olacağım...

dilŞAD2
Kapalı
27 Aralık 2008 10:52

Fakültede yadığım bir şiir geldi aklıma:)

Kimse bilmiyordu...

Dışarda kar yağıyordu,

İçimde kor...

Birşeyler anlatıryordun kendinden...

Bense sözlerinde paramparça...

"Arada bir yüzüme bakıyordun galesiz...

Görmüyordum kızardığımı,

Bakışlarımı kaçırdığımı.

Sigarandan çekerken ciğerlerine,

Uzak illerin hasreti doluyodu gözlerine

Dalıyordun...

"Atsız" diyordun...

"Atsız Ata" diyordun...kalıyordun öylece

Kızıyordum tutkularına...

Fikriyatının keskin yanlarına

Kimdir ki bu Atsız...?

Bir nesil onun karşısında pusatsız

Yine de susuyordum...

Belki de korkuyordum beni götüreceğin yerlerden

Ah sevdiğim ahhhh....

"Ruhun mu ateş yoksa o gözler mi alevden"

şarampol
Yasaklı
27 Aralık 2008 11:07

bazı arkadaşların ırkçı değiliz babında haykırışlarını samimi buluyorum. ancak bir gerçek var. türkiyede türk milliyetçiliği fikrine sahip (türk-islamcı vs.) herkes atsızı şu veya bu şekilde sahiplenir. bu bir gerçektir. kimse inkar etmesin.

daha öncede dediğim gibi, eğer bugün atsızın ırkçılığını eleştiremiyorsanız bunun temelinde yatan bu bağlılık ve saygıdır.

beri tarafta, iki farklı türkçü yaklaşımın buluştuğu ortak nokta kuşkusuz komünizm düşmanlığı. bu uğurda abd gibi bir tehlikenin saflarında olmak nasıl bir vatanseverlik ben de onu anlamış değilim.

bunları yazdık ya, birileri çıkıp abd karşıtı, antiemperyalist söylemlere hiç girmesin. tarih herşeyi gösteriyor..

'Multi
Kapalı
27 Aralık 2008 12:17

Ben Dilşad ve erarslana kestirmeden ve sağa sola yorum yapmadan cevaplayacakları bir soru yönelteyim bakalım cevapları ne olacak...

- Irkçı yada mezhepçi olmadığınızı söylüyorsunuz ki aslolan budur bence de. madem öyle kendinize sünni kürtleri mi yoksa alevi Türkleri mi yakın görüyorsunuz ??

Bunu neden sorduğumu erarslan anlayabilir, zira o kadar çok Türk-kürt kardeştir başlığı açıldı ve hepimiz haklı olarak destek verdik. Ancak kendisine de ısrarla söylememe rağmen alevi-sünni kardeştir diye bir başlık açma cesareti gösteremedi(niyette görükmüyor ufukta zaten orası ayrı)...

???????

onur erarslan
Kapalı
27 Aralık 2008 12:54

multi , bundan sonra açacagım ( forumda ömrüm olursa) alevi- sunni kardeşligi üstüne görüşleri başlıgı açmak olacaktır; ısrarını kızmadım ama gereksiz bir başlık olacak diye düşünüyorum...hakaretler, düşmanlıkra , kin büyütmeler devam edecektir...

çünkü Türkiye cumhuriyeti ve tarih forumunda bir kaç sivri zekalı çıkacak ,Atsıza yazdıgı gibi saçmalayacaklardır...

Atsız döneminde , düşman kominizmdi dedik,.Emperyalizm ve Abd düşmanlıgı 60larda ortaya çıktı...çünkü dvletimizi idare eden zihniyet ve hükümeti ,Abd müttefiki idi....buna da Atsız sebep olmadı...

Gidin en saçma tarih ve edebiyat kitaplarına bakın, biraz kitap karıştırın, sonra Atsız ve kominizm- emperyalizm düşüncesini ögrenin..

Adam boşa şunu savunmadı;"her şey Türk'e göre, Türk için"...hala etnik yapısından dolayı ,saldıracak bir konu buldum diye yazarda yazar...........

onur erarslan
Kapalı
27 Aralık 2008 12:58

Multi, elbetteki Alevi Türkleri severim, benden derim..

Kürtleri ; Türk olarak sayamam artık, zihniyetleri degişmiş. 20.yy. başında Osmanlıdan kopma sevdasına bulaşmışlar, yetmiyor şimdi de Türkiye cumhuriyeti ve Türk milletinden ayrı olduklarını savunan gerizekalı politik oyunlara yenildiler....

daha soracagın var mı Multi kemikdaşım.....

Başkan1907'
Kapalı
27 Aralık 2008 17:03

Sağolasın erarslan kemiktaşım :)

Ben neyin ne olduğunu biliyorum zaten, başlık açmana falan gerek yok... Ağzımızla kuş tutsak bazı şeyleri değiştiremeyeceğimiz bir gerçek artık :((

Afşın
Kapalı
27 Aralık 2008 17:07

Şimdi perişanız,şimdi garibiz

Kimsede kalmadı şöhret şan Atsız

Baş olan Türk'tende çok muzdaribiz

Hatırada kaldı şimdi dün Atsız

----------

Sana sunam dedim bunca derdimi

Sanki sen gideli hayin durdu mu

Ağzı salyalılar sarmış yurdumu

Köpeğin sayısı şimdi bin Atsız

----------

Dert derdi paralar gamda gamını

Türk'ün düşmanları sürer demini

Ekünemik papaz toplar cemini

Yüce meclisime verir yön Atsız

------------

Sesi çıkmaz yiğitlerin zorların

Sustu şimdi avasların pirlerin

Gözden bile sakındığın erlerin

Çuval geçti kafasına yan Atsız

------------

Türkçe ağlar TÜrk'lük ağlar derinden

Kaf dağı oynadı belki yerinden

Ak denen partinin kara şerrinden

Türk elinde şimdi kara gün Atsız

--------------

Hergün kültürüme hergün dinime

Hergün yarınıma hergün dünüme

Türklüğün islamın tekmil yönüne

Azgınca saldırır duyar kin Atsız

-----------------

AB fikrini açık diyor alana

Beşe bölüp başlayacak talana

İradeyi Meclis destek plana

Bulunmaz bunlarda asil kan Atsız

-----------

Serdaroğlu kalkar dağın dumanı

Kimse yok edemez ehli imanı

Anadolu'm şimdi birlik zamanı

Vatana verelim güç ve yön Atsız

Hayri Arıkan (Serdaroğlu)

dilŞAD2
Kapalı
27 Aralık 2008 19:12

Yahu Multi...yine aynı soru....??????????????????????????

Tek tip insandan müteşekkil bir Anadolu olur mu....yapmayın etmeyin...

şu şu şu modelde insan istiyorum denir mi hiç...gestapo subayı mıyım ben...

alevisiyle,sünnisiyle,kürdüyle,çerkeziyle,lazıyla,...vs...herşeyiyle güzeldir bu topraklar....yaşamasını bilene,kıymetini bilene...

inancından yahut renginden ırkından dolayı kimse kimseden üstün değil...hele hele ırkından ve renginden dolayı hiç değil...Hangi fakültenin kapısında "Çerkezle giremez" yazıyor yada "Kürtler,aleviler,boşnaklar giremez" yazıyor...Fakülteye giremeyen tek kesim var o da başörtülü kızlar...Buna rağmen garibanların gıkı çıkmıyorsa afedersiniz ama başkalarına h...t etmek düşer....kızıdım yine yaaaaaaaaaa.......kusura bakmayın....

Ben ayrım yapmayın dedikçe didikliyorsun Multi...İnsanlar tercih konusu olamaz....Alternatif hiç olamaz...

Edebiyatçıyım ama sana meramımı anlatamadım gitti...ya sen inatsın ya da ben Türkçeye hakim değilim...

Alevi de olsa,sünni de olsa,şii de olsa insan benim insanım...yeter ki halisane olsun...yeter ki vatansever olsun...yediği ekmeğe ihanet etmesin...

İnancından dolayı hesap vermesi gereken yer Allah u Teala olacak...Lakin inancından dolayı kıyım yapar,yakar yıkarsa da bu dünyada, bu vatanın evlatlarını karşısında bulur ve hesabını verir;ahir zamanda da Yaradana hesap verir...

Ötesi berisi hikaye...Efendimizin Veda Hutbesi iyi irdelenmelidir...Ve dinimizde "emr-i bil maruf nehy-i ani'l münker" ilkesi göz ardı edilmemeli...yani "iyiliği emretme kötülükten uzaklaştırma"...Bir müslüman ,kötülük içindeki bir kardeşini görüp susma gibi bir lükse sahip değil...onu uyarmakla mükelleftir...uyarısını yapar gerisini ona bırakır....

Ben de sizleri son kez uyarıyorum...insanları bloklaştırmayın...tecrit ya da tasnif etmeyin...Çünkü onlar insan....tecrit edilecek tek tipler ihanet halinde, bekamızı tehtid edenler olmalıdır...Kendi halindeki insanları kendi dünyalarında rahat bırakın....yok "şu bana yakın onu alayım gerisini atın gitsin" demek ne Türklüğümüze ne de müslümanlığımıza sığar...

Saygı ve muhabbetle kalınız

Başkan1907'
Kapalı
28 Aralık 2008 00:41

________

şarampol
Yasaklı
29 Aralık 2008 09:31

sivri zekalılık geri zekalılıktan yeğdir herzaman aslan parçası..

abd ile devletin müttefik olması atsız gibi, lafını budaktan sakınmadığı söylenen biri için mazaretmi? o dönemde düşman komünizmmiş de abd daha tehlike değilmişmiş. abd daha 1900 lerin başında ekonomik ve siyasi güç olarak ingiltereyi yakalamış hatta geçmişti. 1. dünya savaşı sonunda adamlar zaten süper güçtü artık. 2. dünya savaşını saymıyoruz bile..ee nasıl oluyorda n.atsız bu devasa tehlikeyi tahlil edemiyor da komünizmde komünizm tutturmuş gidiyor? ha tabi haksızlık etmeyelim, abd için de uzak tehlike demişti o zamanlar. yani şimdilik dost olalım hesdabı..ne demişler minareyi çalan kılıfını hazırlar. atsız da cephe alamadıklarını uzak tehdit diyerek sallamış..

ama sadece o mu, türkeş ve türk-islamcı sentezde aynı yoldan gitmedimi? abd de eğitim görüp, türkiyede komünist avına çıktığında türkeş, abd tehdit değilmiydi?

tarihi misyonu abd ye boyun eğmek olan bir anlayışı kalkıpta anti-emperyal söylemlerle cilalamak şark kurnazlığıdır. artık politika üretecek halde olmamanın verdiği bir çaresizliktir. yada hiç bir şey bilmemektir. sen otur milliyetçiliğini yap sadece, gerisi seni aşar aslan parçası..

tarihin yüzü
Müsteşar Yardımcısı
11 Aralık 2009 21:51

Vefatının 34. yılında rahmetle anıyorum...

dilŞAD2
Kapalı
11 Aralık 2009 23:31

Atsız birgün anlaşılacak inşallah....

anasır-ı erbaa
Müsteşar
12 Aralık 2009 12:57

Nihal Atsız'ın anlaşılmasına ben de katkıda bulunayım. Vasiyeti daha önce verilmiş ama uzun yazılar içinde araya kaynayıp gitmesin istiyorum:

NİHÂL ATSIZ'IN VASİYETİ

Yağmur Oğlum!

Bugün tam bir buçuk yaşındasın. Vasiyetnameyi bitirdim, kapatıyorum. Sana bir resmimi yadigar olarak bırakıyorum. Öğütlerimi tut, iyi bir Türk ol.

Komünizm bize düşman bir meslektir. Bunu iyi belle. Yahudiler bütün milletlerin gizli düşmanıdır. Ruslar, Çinliler, Acemler, Yunanlılar tarihi düşmanlarımızdır.

Bulgarlar, Almanlar, İtalyanlar, İngilizler, Fransızlar, Araplar, Sırplar, Hırvatlar, İspanyollar, Portekizliler, Romenler yeni düşmanlarımızdır.

Japonlar, Afganlılar ve Amerikalılar yarın ki düşmanlarımızdır.

Ermeniler, Kürtler, Çerkezler, Abazalar, Boşnaklar, Arnavutlar, Pomaklar, Lazlar, Lezgiler, Gürcüler, Çeçenler içer(de)ki düşmanlarımızdır.

Bu kadar çok düşmanla çarpışmak için iyi hazırlanmalı.

Tanrı yardımcın olsun!

Nihâl Atsız

4 Mayıs 1941

anasır-ı erbaa
Müsteşar
12 Aralık 2009 13:04

"...Bizim ırkçılığımızı da Alman yardakçısı olduğumuza tanık diye gösteriyorlar. Yoldaşlar şunu iyi bilsinler ki Almanya cihan haritasından silinip Almanlığın kökü kazınsa bile biz yine ırkçı kalacağız. Alman ırkçılığı yalnız Yahudilere karşıdır. Anası veya babası Çek, Lehli gibi Alman düşmanı milletlerden olan fertleri Almanlar yabancı saymıyorlar. Bizim ırkçılığımız ise bütün milletlere karşıdır." (En Sinsi Tehlike adlı makalesinden)

Bu zihniyet Almanya,İtalya gibi bizde de iktidar sahibi olabilseydi Türkiyeye ve güç bulursa dünyaya çektireceği acıları tahmin etmek bile mümkün değildir. Hitler'e rahmet okuturdu valla...

anasır-ı erbaa
Müsteşar
12 Aralık 2009 13:15

?Tanrı?nın gazabı bunların üstüne inmezse daha müthiş olan Türk?ün yıldırımı inecektir.?

(Kurtarılmamış Türkler, adlı makalesinden)

12 Mayıs 2010 21:50

bu adamı anormal şekilde sempati duyuyorum...halbuki komünistin biriyim benn...(galiba nasyonel sosyalist NAZİ oluyorum )

selcan_12
Kapalı
12 Mayıs 2010 22:23

lise yıllarımın vazgeçilmeziydi Atsız Atam,

O'nu okuyorum diye denmedik laf kalmamıştı,hoş hala deniyor.

birgün anlayacaklar onu da inşallah.

faetmae_nur_34
Yasaklı
12 Mayıs 2010 23:32

İSLAMI RED EDEN BİRİDİR

Toplam 133 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi