Editörler : supporters.

kaysal
Aday Memur
04 Eylül 2009 10:53

Arkadaşlar herkesin merak ettiği Öğretim Üyesi alımlarında yapılan mülakatta ne gibi sorular soruyorlar.. Torpilsiz başvuru bi işe yaramaz mı.. Giren arkadaşlardan yardım bekliyorum.. Şimdiden teşekkürler

04 Eylül 2009 11:06

sema 2323 nasıl başvurdun başvuruların tarişhlerini nezman ve nasıl görüyosun bu konu hakkındab ilgi verirmisin lütfen bana

eurojust
Şef
04 Eylül 2009 12:13

Çok teşekkür ederim..

kesinleştirmesemde akademisyen olma yolunda ilerlemek var düşüncemde ne olursa olsun bankadaki kariyerden daha zevkli olacağını düşünüyorum..şansımı deneyeceğim ister okutman ister öğ görv ister araştırma görevlisi olsun o yola girildimim elbet bir yer edinirim kendime..

bankada kendimi çürüteceğime bu yol daha mantıklı geliyor ne dersiniz

kirac
Aday Memur
29 Eylül 2009 12:07

Tamamen katılıyorum eurojust.Bende bir kamu bankasında çalışıyorum ve çürümeye artık son diyorum:)

disaster10
Memur
29 Eylül 2009 12:15

Allah yolunuzu açık etsin arkadaşlar :))

yalnız işinizi kesinleştirmeden çalıştığınız kurumlardan sakın istifa etmeyin...

engineergirl
Aday Memur
29 Eylül 2009 12:46

Merhaba arkadaşlar bende şu an bir yol ayrımındayım şu an özel sektörde çalışıyorum ve öğretim görevliliğini kazandım maddi imkanlar olarak aynı fakat yaşayacğaım şehir öğretim görevliliğinde doğuda olacak karar veremiyorum yardımlarınıza ihtiyacım var

wxyz06
Aday Memur
29 Eylül 2009 13:34

engineergirl

Madem gitmeyi düşünmüyorsun o halde neden başvuru yaptın? Belki de kazandığın kadroya çok ihtiyacı olan başka birinin hakknı yemiş olacaksın. Ayıp değil mi bu yaptığın? Sen ve senin gibilerden millet bıktı artık. Ya hiç başvurmayın ya da madem başvurdun o halde git çalış ki daha fazla kişinin ekmeğine engel olma...

lillyy
Kapalı
18 Ekim 2009 22:40

myo larında biyoloji mezunları ogrt gorevlisi olarak çalışabiliyomu arkadaşlar bu konuda bilgisi olan varmı acaba?

orhangocur
Aday Memur
19 Ekim 2009 18:04

açılan ilanlara bakman gerekiyor en son ardahan ver karstan alım oldu biyoloji mezunu myo öğretim görevliliği için...

Hkn19
Aday Memur
20 Ekim 2009 23:35

Merhaba,

öğretmenlikten istifa ile öğretim görevlisi yada herhangi bir akademik kadroya atanan oldumu,istifa edip ertesi gün üniversiteye başvuruda bulunabilirmiyiz? istifa sonrası bekleme süresi varmıdır bilgisi olan varsa acil yardımcı olursa sevinirim şimdiden teşekkürler.

manisalı83
Aday Memur
24 Kasım 2009 19:34

Merhaba arkadaşlar.. ticaret meslek lisesinde muhasebe öğretmeniyim.. aynı zamanda muhasebe-finansman alanında doktora yapıyorum.. hocalarım diyorki ileride akademik hayatı düşünüyorsan bir yerden başlaman lazım.. çünkü doktora bittiğinde kimse seni yardımcı doçent olarak almaz.. bunun için öğretim görevlisi olarak myo da başla.. oradan da doktora bittiğinde yardımcı doçent olursun diyorlar.. ama benim kafam çok karışık.. öğretim görevliliğnini sözleşmeli olması çok kafamı karıştırıyor.. bu konuda tavsiye ve görüşlerinizi bekliyorum.. şimdiden teşekkür ederim

son_baharr
Memur
24 Kasım 2009 21:08

merhaba arkadaşlar m.y o yazılı giriş sınavında ne soruluyor,yardımcı olur musunuz,

eleman_pascal
Aday Memur
01 Aralık 2009 01:13

arkadaşlar ben forumdaki ilk bir kaç ve son son 3 sayfayı okudum ama şunun cevabını netleştiremedim.

Kadrolu meb öğretmenli ile Öğretim görevliliğini karşılaşatırdığımızda artıları ve ekslilerini sıralayıp nasıl bir sonuç çıkarabiliriz. Bilen ve tücrubesi olan arkadaşlar yardımcı oalbilir mi.

haberx
Kapalı
01 Aralık 2009 17:33

Öğretim Görevlisi her ne kadar sözleşmeli olsa da sözleşme sağlamdır, 657 li memurun atılmasını gerektiren suçları işlemediği sürece sözleşme hep yenilenir. Ayrıca, eğer 2. öğretimden ek ders alıyorsa maaşı 2500-3000 arasında olabilir. Master,doktora yaparak yar.doç ve ilerisi kadrolara geçip ekderssiz maaşını 1600 lerden 2500-3000 lere çıkarabilirsin. Ders yükün MEB deki kadar çok olmaz.

MEB de yazın full tatil yaparsın, ünide memurun izini kadar yaparsın. MEB de iş dışında master,yabancı dil,üds vs derdin olmaz. Ama kariyer derdin de olmaz.

Neticede en önemli fark akademik kariyer ve maaş durumu.

eleman_pascal
Aday Memur
02 Aralık 2009 16:22

haberx, teşekkür ederim sağolun

deseagle
Aday Memur
02 Aralık 2009 19:05

herkese selamlar,

bir sorum olacaktı; öğretim görevlisi olmak için lisans mezunu + 2 yıl alanı ile ilgili tecrübe şartı var. bu en az 2 yıl tecrübe olayında sigorta hizmet dökümü şart mıdır yoksa çalıştığınız veya iş yaptığınız iş yerinden alınan onaylı çalıştığına dair onaylı belge tek başına yeterli midir? ya da bazı üniversiteler sigorta hizmet dökümü kabul edip bazıları sadece iş yerinden alınan çalıştığına dair onaylı belge ile kabul mu ediyorlar? yani üniversitelerin inisiyatifindeki bir kabul sürecimi bu?

ayrıca benim sigorta hizmet dökümüm yaklaşık 1 yılını doldurmuş fakat ben şu an özel şirketlere evimden bilgisayar destekli tasarım ve mühendislik hizmeti vermekteyim. yani iş olursa bana detay gönderilir bende bilgisayar ortamında modellemeleri yapar şirkete sunarım. bunun içinde sigortam yok ancak ilgili şirketlere iş yaptığıma dair belge tamin edebilirim. bu nasıl olacak. alnımın teriyle çalışıyorum ama şartlardan dolayı bu şekilde! ne yapmam gerek? ilgilenirseniz sevinirim, saygılarımla.

spillaround
Aday Memur
08 Aralık 2009 14:19

hangisini kabul ederler hangisini etmezler durumu, seni işe alacak okulun dolayısıyla yetkili kişilerin insiyatifindedir. sen alabiliyorsan 2sini de al ve yanında hazır et, bu olmaz derse diğerini ver

g_ak
Aday Memur
10 Aralık 2009 12:58

söz ales puanınla ea bir bölüme başvura bilirmiyim, myo için soruyorum, bilgisi olan varmı?

yelizzzzz
Aday Memur
13 Aralık 2009 01:41

g_ak;

mezun olduğun alan değil; öğretim görevliliğine başvurduğun alan/bölüm ÖSS'de hangi puan türüyle öğrenci alıyorsa, ALES'i o puan türünden geçmen gerekmekte.

g_ak
Aday Memur
13 Aralık 2009 16:15

yelizzzz teşekkürler, dediğin gibiyse başvuramıyorum zaten :(

Toplam 224 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi