Editörler : LaNeT**sude**
01 Ocak 2009 16:00   

Kapalı
İnternet Kitap Okumaya Düşman mı?

internetten önce kitaba daha çok vakit ayırabiliyordum ama son yıllarda bu oran giderek azalıyor sizde durum nasıl

01 Ocak 2009 16:16

fer fecir
Kapalı

sanmıyorum

kitap okumanın zevkini başka birşey bastıramaz ki..

01 Ocak 2009 20:20

fuzüli3
Kapalı

ben de bu aralar kitap okuyamıyorum ama netle bir alakası yok tamamen ruhsal!

01 Ocak 2009 20:32

_Gri_
Aday Memur

Bundan iki buçuk ay öncesine kadar benim için öyleydi..

Ama şimdi telefonu bilgisayarı attım hayatımdan.. ikiside ara sıra zoraki anlarda giryor hayatıma.. çok şükür:)

02 Ocak 2009 22:17

zirilti
Kapalı

Engellemez ki.Engellese beni engellerdi.İki güne bir kitap bitiriyorum.

02 Ocak 2009 23:12

Ş@h-in
Müsteşar

İnternetten ne anladığımıza ve onu nasıl kullandığımıza bağlı. Kurmaca dünyasının temeline hava, su, toprak, ateş ve kitabı yerleştirmiş biri için internet, kitap düşmanlığı bir yana okuma serüvenininde yol gösterici bir kılavuz bile sayılabilir.

30 Ocak 2009 23:39

=izay=
Kapalı

Tam tersi, kitaplara daha da yaklaştırıcı bir işlevi var. Hem yayınevlerinin hem kitap satış sitelerinin bence çok önemli hizmetleri var. Bir kitapçıda genellikle güncel olanlar veya her zaman satılanlar bulunabilirken internette yayımlanmış hemen bütün kitaplara ulaşmak mümkün.

Zamanı kullanmak açısından ise bu, kişiden kişiye değişir. İnternete kapılıp kitap okumayı ihmal edenler zaten okumaya mesafeli olan kişilerdir. İyi okuyucular bunları birbirinden ayırabilirler.

Kendi adıma, birçok kitabı (alanım dışındakileri kastediyorum) internet sayesinde tanıdım ve okudum.

31 Ocak 2009 18:34

çeşm-i giryan
Müsteşar Yardımcısı

Amaçlarını ve araçlarını iyi tayin edebilmiş kişiler için düşman olduğunu sanmıyorum. Her türlü elektronik aletin kontrol mekanizma biz insanoğlunun elindeyken tek düşman onu yönetebilme kabiliyetimizin noksanlığıdır diye düşünüyorum.

31 Ocak 2009 19:55

heninn
Kapalı

benim için kesinlikle düşman.. internetim yokken ben düzenli olarak kütüphaneme gider kitap alırdım, 15 günde bir.. sonra ayda bir almaya başladım sonra hiç gitmemeye başladım.. e book indiriyorum ama aynı şey değil tabiki..

31 Ocak 2009 22:03

cigdemeee
Kapalı

evt kesinlikle..internet bağımlılık yapıyor,insanı tembelleştiriyor.zaman zaman okumayı unutup nete daldığım oluyor.neyseki okumayı çok seviyorum:)

03 Şubat 2009 20:11

kadir1977
Kapalı

özellikle forumlar insanın bayağı vaktini alıyor

03 Şubat 2009 22:31

teomete_
Aday Memur

İnternet olmasada okumaya isteği olmayan adam yine bişeyler bulur. okumayı seven nerde olsa okuyacak zaman bulur kendine.

09 Eylül 2009 01:30

kibarcık
Şube Müdürü

Zamanı iyi planlamak gerektiğini düşünüyorum.Belli saatlerde internet olmalı ki kitap okumaya zaman ayrılsın.

09 Eylül 2009 13:32

*HanNesli*
Kapalı

Bence;konumladırmaya bağlı bir durum.İnternetten kitap okunamayacağına göre,kitabın yeri ve konumu ortadadır.

09 Eylül 2009 14:07

***ÇİÇEK***
Genel Müdür

evet başlığa kesinlikle katılıyorum ben internet yokken daha çok kitap okurdum ama şimdi malesef hiç okuyamıyorum :(

20 Mart 2010 03:43

iştiyak
Genel Müdür

Kitap kurtları bahane kabul etmezler.Ne yapılırsa yapılsın-sınırsız internet vs- kitap okuma hastalığı olanlar bırakamazlar ve tercihlerini o yönde kullanırlar.

08 Aralık 2019 13:35

Aglayan Kalem
Memur
İnternettende kitap okunabiliyor lakin eline kitabı alıp, altını çize çize okumanın zevk-i bir başka. Hele kütüphaneden alıyorsanız başka insanların aldığı notları da okuyorsunuz daha güzel oluyor.
16 Aralık 2019 10:39

maskov87
Başbakan Müsteşarı

internet kitap okumaya düşman. özellikle akıllı telefonlar çıktıktan sonra düşmandan da öte.

e-kitap okuyup savunanları da pistten dışarı alalım lütfen

17 Aralık 2019 15:51

sabah melikesi
Başbakan Müsteşarı

Aksine , "tercih"tir. Zamandan kazandıran, işi kolaylaştıran bir etkendir.

Keyif göreceli olacağından bu da görecelidir. Özellikle kısa kitaplar tercihimdir bu alanda.

Toplam 18 mesaj