Editörler : Mehmet Balci
08 Ocak 2009 15:14   


Kapalı
Teknisyen nedir? Ne iş yapar?

arkadaşlar ben yaklaşık olarak 3,5 yıldır teknisyenim..atölyede çalışıyordum..çok zor işler yapıyordum ama kimseye birşey diyemiyordum..başımızda tekniker vardı ve bize şeflik yapıyordu..daha sonra başımıza işci yi şef yaptılar..en sonunda bir şekilde ayrıldım oradan ve başka bir birime kaçtım..kurtuldum..geldiğim birimde ""makam oluru ile"" büro memurluğu yaptırıyorlar..iş çok sıkıcı ve stresli..birde memur var orada çalışan bana şeflik yapmaya çalışıyor..yakında onu dövmeyi düşünüyorum..valla ne yapacağımı şaşırdım..bu yaştan sonra bana kendini dövdürecek..amire sıkıldığımı bildirdim sözlü olarak ama kulak asmadı..dilekçe versem geri alırlar diye korkuyorum..bunaldım valla..teknisyen aslında bu işlerde çalıştırılamaz biliyorum ama birşeyde demeye korkuyorum..zaten adım çıkmış dokuza..sizlerde bu başlığa görüşlerinizi yazarsanız çok memnun olurum..teşekkür ederim

08 Ocak 2009 23:15

cagri_85
Şube Müdürü

ağzını yüüzünü parçala kardeş:)ozaman akıllanırr emrine amade olurr

09 Ocak 2009 08:30

ozdal32
Aday Memur

kardeş bende veteriner sağlık teknisyeniyim hayvan aşılama küpeleme bilirkişilik ve dairenin mutemetlik işlerini yapıyorum. ben 2006 da atandım. ozaman rahattık mutemet arkadaş askere gidince işler bana kaldı. ama benim rahatım yerinde niye dersen zamanı gelince buradan tayin alıcam ve istenen her türlü işi bilmiyomuş gibi yapıcam. bak ben hata yaptım her türlü işe atladım sakın sen bunları yapma iş verirlersen bilmiyorum veya bu benim görevim değil de şimdilik hoşçakal kafanda rahat olsun

10 Ocak 2009 22:19

@memur
Kapalı

gncll

23 Ocak 2009 20:13

ayhan6974
Aday Memur

sakın arkadaşlar mesleginizden başkasını anlıyorum demeyin sakın ha elinizi sürdügünüz ve iyi yaptıgınız heriş size kalır anlamıyorum deyin ısrar edilirse doğru yapmayın ben çok çekti onyedi yıllık motor teknisyeniyim 100 yataklı hastanede tek çalıştım 15 sene herbıranşın arızasını yaptım sadece hastalar için ama degeri hiç yokmuş görevim haline gelmiş elektirik arızasını yapmadım diye savunmamı almaya kalktılar sakın anlamıyorum diyin kolay gelsin

23 Ocak 2009 20:31

faenall
Memur

arkadaslar bende artvın coruh unıversıtesı elektrık teknısyenlıgıne atandım ne ıs yaparız nasıl gıyınırız bılenler lutfen yazssın akıl verın lutfennn

23 Ocak 2009 22:01

oktayyaman
Aday Memur

@memur arkadaşım.senin kurumun nedir.ve ne teknisyenliği yapıoyrsun.bilgi verirmisin egm de amir teknisyenlere karışıyor bildigim kadarıyla

26 Ocak 2009 10:20

@memur
Kapalı

oktayyaman ben üniversitenin birinde motor teknisyeniyim..bizim işler biraz karışık..aslında bizim olduğumuz yerde en başta mühendis olması gerekiyor..oysa adamlar ilkokul mezununu şef yaptılar üstelik işciyi..valla kardeş benim bu işlerden anladığım biraz dişini göstereceksin bunlara..yoksa başına gelmeyen kalmıyor..ben 3,5 yıl kadar amele gibi, sanayi çırakları gibi çalıştım..elim mazottan çıkmıyordu..üstüm başım yağlı paslı idi..hergün elbise yıkamak zorunda kalıyorduk..yemekhanede diğer memur arkadaşlar yanımızdan kaçıyordu kokuyoruz diye..anlayın işte..ben böyle işe isyan etmeyeyim daha ne yapayım..birde amirler gelip tehdit ediyordu bizi..neymiş onların istediği olurmuş..en sonunda çektim resti..yazdım dilekçeyi..yok şu olur yok bu olur dediler tehdit ettiler..baktılar beni vazgeçirtemiyorlar sürdüler..bende kurtuldum onlarda..şimdi huzurluyum

31 Ocak 2009 10:53

ahmetpinar
Memur

valla memur kardes bende kirklareli unv. atandim teknisyen olarak.. cok sevindim öğrenince. ama sizin yazdiklarinizi okuyunca hevesim kırıldı. yani art niyetli yaziyorsunuz desem ne cikariniz olacak? yani ben asgari ucretle garsonluk yaparken atamam oldu. hatta hala isi birakamadim. bu aksam yine gidicem 16subatta ise baslamak icin can atiyorum. ben basima ne gelecegini bilmiyorum nerede calisacagimi bilmiyorum ama bildigim bazi seyler var. asgari ucretle ayyaslara garsonluk yapmaktan daha iyi bir is sahibi olacagim. daha fazla maasim olacak ve issiz kalma korkusu olmayacak.

ayrica guzel kardesim sana biri artislik yapiyorsa ezdirme kendini disarda al onu bi aksam bi kac bira icin.. ondan sonra kir kafasini gözünü rahat edersin..

03 Şubat 2009 22:10

@memur
Kapalı

gncll

10 Şubat 2009 10:54

@memur
Kapalı

gncll

11 Şubat 2009 11:28

2295 tesisatcı
Aday Memur

memur arkadaşım hangi ünv.tesin ben de ünv.te de teknisyenlik düşünüyorum tavsiye eder misin yoksa başka kurum ları mı yazayım

11 Şubat 2009 13:35

miba
Memur

memur arkadaşım olurla çalıştırılıyorsan yapacak birşeyin yok.ilk başta ben bundan anlamam diyecektin ozaman..

işçi hiçbirzaman memurun üzerinde olamaz.atölyedeydim diyorsun atölye formeni bile sana birşey diyemez çünkü sen memursun ondan üstesin zamanında vermiş oldugun tavizler seni bu hake getirmiş..

şimdiki büro memurluguna gelince sende memursun oda memur seni çekememesinin tek sebebi senin maaşın onunkinden yüksektir teknisyen oldugun için..takma kafana enfazla hakkariye sürerler :))

12 Şubat 2009 18:12

tekno78
Aday Memur

Arkadaşlar ben tam 24 yıllık teknisyenim. SSK dan sağlık bakanlığına geçtik valla bugüne kadar hastanede yapmadığım iş kalmadı. Hemen hemen her serviste çalıştım. Son dokuz yıldır da eczacılık yapıyorum. Eczacılık diyorum çünkü bu süre içinde sadece altı aysüre ile bir eczacı ile çalıştım. diğer bütün dönemlerde eczanenin resmi sorumlusu olarak çalıştım halen de öyle çalışıyorum. AÖF işletme fakültesi mezunuyum. ve 2 derece 4. kademedeyim. Geçenlerde 631 sayılı KHK yi öne sürerek 1. dereceye indirilmem için dilekçe verdim. AÖF mezunu olupta 1 dereceye inebilen teknisyen arkadaş varmı içinizde. Varsa cevap yazsın lütfen. Ha birde sakın ola ki görevinizden başka işiten anladığınızı belli etmeyin valla benim durumuma düşersiniz. Teknisyen maaşı ve döneri ile eczacılık yaparsanız anlarsınız ne demek istediğimi. valla ameliyathanede çalışan hizmetli bile sizden fazla döner alır:)

16 Şubat 2009 17:53

tekno78
Aday Memur

miba arkadaş! İşçi hiçbir zaman memurun üstü olamaz yazmışın. Kusura bakma ama bu konuda yanılıyorsun. Çünkü benim daha önce çalıştığım hastanede teknik işletme amiri vardı. Adam işçi statüsünde ama elektrik mühendisi. Zamanında kurum işçi statüsünde almış adamları. Sen şimdi teknisyensin ve diyosun ben memurum sen benim amirim olamazsın.:)

17 Şubat 2009 22:48

Maverick35
Genel Müdür

Arkadaşlar,

Teknisyeniz, yapacağınız tek bir iş var;

Sınavsız geçişten yararlanıp kapağı bir MYO'ya atın.

Gece bölümüne gidersiniz.

Anayasa gereği ve Hükümetin çalışmaları gereği, amirleriniz size izin vermek zorunda.(İştan, 1-2 saat erken çıkabilirsiniz)

2 yıl okuyun, okula başlamıştım, vizeydi, finaldi, ...derken bir bakmışsınız okul bitiyor, 2 yıl geçmiş.

Tekniker olun,

1-Maaşınız 250-300 TL artar (Döner sermaye veya ek ödenek alıyorsanız, o da artacak)

2-İşçi, size amirlik yapamaz.

3-Düz memurlar size amirlik yapmaya kalkarsa -"Destuurrr...teknisyen varrrr...." dersiniz:)

4-Zamanında, adam kıtlığında ünv. bitirpte bir şekilde tesadüfen amir olmuş, şimdi de kendini fasulye gibi nimetten sayan amirler...size hırlayamaz:)

18 Şubat 2009 08:50

@memur
Kapalı

hırladılar kardeş..ama bizde gereken cevabı verdik..sonunda da bize yol göründü..yapacak birşey yoktu çektik gittik..

18 Şubat 2009 16:10

Maverick35
Genel Müdür

Arkadaşlar,

Ben de teknisyenim, şu an çok rahatım.Çünkü,

Sürgün yerindeyim, beni gönderebilecekleri son noktadayım, daha uzağa göndermeleri imkansız:)

Amirlere karşı çıkın, sizin için soruşturma açamazlar, açarlarsa, bilirler ki, kendileri zararlı çıkar.

En fazladan yapabilecekleri, düşük sicil notu verirler, Siz de gidin Ocak ayında "Bilgi Edinme Kanunu'na istinaden, geçen yıla ait sicil notumu öğrenmek istiyorum" diye iki satır bir dilekçe yazın.Bu konuda emsal mahkeme kararı var, amiriniz mecburan size notunuzu yazılı olarak bildirecek, gerekirse nota da itiraz edin.

Bunları yapın, sonuçta ya başka bir birime sürgüne gidersiniz, orada rahat edersiniz (Çünkü, gönderileceğiniz başka yer olmadığından, orada size iyi davranılır).

Yada "Hııı... bu adam sert kaya" deyip, sizi rahat bırakırlar

02 Mart 2009 20:26

uerxy
Şef

ben elektrik teknikeriyim sağlık bakanlığında şunu söyleyeyim işini bir çırpıda yapan doğru dürüst yapan bir insanla kimse hırlaşmaz hırlaşmaya da cesaret edemez. çünkü hırlaşırsa sizden daha iyi birisini bulup bulamayacağı meçhuldür.devlet işi olduğu olduğu için kimin bu işlerde iyi olup kimin kötü olduğu belli olmaz .

05 Mart 2009 23:30

Maverick35
Genel Müdür

Uerxy;

Sen, işinde istediğin kadar iyi ol.Önemli olan, amirinin seni ve yaptığın işi takdir etmesi.Amir, işten anlamazsa ya da 4 yıllıktan aşağı mezuniyeti olan memuru adamdan saymazsa ağzınla kuş tutsan yaranamıyorsun.

06 Mart 2009 09:40

YUSUF YILDIRIM
Müsteşar

Sayın tekno, 657 sayılı kanunun 36. maddesinin A bölümünde belirtildiği üzere ünvanına ve hizmet sınıfına bakılmaksızın herhangi bir yüksek öğrenimi (lisans veya önlisans) bitiren memurlar 1. derecenin 4. kademesine kadar yükselebilirler.

Toplam 43 mesaj
 
ANKET
Takım elbisede en çok hangi markayı beğeniyorsunuz?