Editörler : ayşegül bgm

bensu2396
Kapalı
20 Mart 2009 20:37

arkadaşlar merhaba şanlıurfada çalışna var mı aranız da ?

bensu2396
Kapalı
20 Mart 2009 20:43

bu arada bende bir sıkıntımı paylaşmak istiyorum fikir verirseniz çok sevinirim..

ben urfa birecik devlet hastanesine atandım bu yeni atamada.4b li diş teknisyeniyim..ama bizim hastane devlet hastanesi ve laboratuvarı yok.bende kayıt falan yapıyrdm daha 3 gün falan oldu.ancak bizim birimden bir diş hekimi güya diş bölümünün sorumlusu imiş..

özel laboratuvarla ihaleli çalışıyorlar..

ve bu laboratuvar kendi bünyesinde eleman yolladı ölçülerini döksün,kaidelerini falan hazırlasın, iş takip etsin diye

diş hekimi bayan da bana seni alanın o bize yetişemiyor sende ona yardım et ölçü dök,kaide yap,bize aljinat karıştır diye komut verdi

bende itiraz ettim

eğer burada laboratuvr olsa idi ve ben protez yapsa idim bu benim görevim olurdu.ancak o labrt ın maaşlı elmanı yetişemiyorsa labrt.takviye elamn yollasın dedim

tartıştık

beni idareye şikayet etmekle tehdit etti

hakkımı sonuna kadar savunucam ama haklarımı tam olarak bilmiyorum

ben haksız diilim

lütfen bana fikir verin

çok gerginim bu konuda

dentist52
Aday Memur
20 Mart 2009 23:42

merhaba bensu kardeş bu meslek zaten başlı başına bir sorun yanlız senin durumun biraz daha karmaşık aslında bu durumda sana ne desek boş.meslek tanımında şöyle diyor,diş teknisyeni diş hekimine yardımcı elemandır.bu durumdan herkes istediğini çıkarabilir,aslında diş hekiminin kölesi anlamı bile çıkabiliyor..sözleşmeli personel olarak mesleğin haricinde senin rızan olmadan çalıştırılman yasal olmuyor.ihaleye verilen işe hiçbir zaman devletin personeli elini sürmez.eğer biri bunu sizden talep ederse o laboratuvarla o sorumlu hekimin yasal olmayan ilişkisi akla gelir ve bu şüphe ile yargılanabilir bile.sen davanda haklısın ve haklı olduğun konuda sonuna kadar git,yanlız şöyle bir durum var haklıyken haksız duruma düşmekte var bu işte.mesela idareyle o sorumlu hekim huhtemelen aynı kafa yapısına sahiptir.ve sen yeni geldiğin için seni sorun olarak görebilir ve haksız duruma düşürebilirler,çok dikkat et.sana bu konuda en iii yol gösterecek olan yer oranın sendika temsilcileridir.sorun bu şekilde çözülmez ise sağlık bakanlığı çözer merak etme:))

21 Mart 2009 14:03

memur olsan bir dert olmasan bir dert demek ki...

bensu2396
Kapalı
21 Mart 2009 18:05

başhekimle görüşicem pazartesi ama bir sonuç çıkacağını sanmıyorum.

ama olmadı dediğin gibi sağlık bakanlığına yazı yazıcam

herkes kendi kafasına göre iş çeviremez

buna izin verirsek ürerler

inş. çözülür sinirlerim bozuldu..gerçekten de olsan bir dert olmasan bir dert..

dentist_06
Aday Memur
21 Mart 2009 21:13

arkadaslar selam oncelikle bensu arkadasım bu konuda sen sonuna kadar haklısın ama bana kalırsa direk suanda 184 ü ara ya da bakanlıktan tanıdığın biri varsa onu ara ve sor ona gore hareket et kendini sağlama almadan fazla diklesme ama sağlama aldıktan sonra hiç korkma devam et bu arada bende urfa ağız ve diş sağlığı merkezine yeni atandım ALLAH hepimizin yardımcısı olsun

gmzz35
Aday Memur
23 Mart 2009 08:38

bencede sen haklısın ama ne yapalım elimizden bişi gelmiyoki. bak ben mardin savurdayım ama rontgende kayıtçı oldum. çünkü hastanede diş hekimi bile yok. onu bırak olsada sadece diş cekiyomuş yani diş teknisyeni demek artık hekim hemşiresi demek oldu. çünkü hep özellerle çalışılmaya başladı bi çoğumuz mesleğimiz dışında iş yapıyoruz ve buraya atanan ilk diş tek. benmişim forma ne giyecez diyorum kafana göre takııl diş teknisyeni ne giyoyosa onu giy diyolar :D

2652
Aday Memur
23 Mart 2009 12:22

bensu bu konuya çok takılma bence bu tür problemleri başlarda hepimiz yaşadık.ortada ol çok zıtlaşma hakkınıda savun ama çok fazla göze batmadan .onlarda bu işi senin yapmaman gerektiğini biliyolar emin ol.ama işlerine geldigi gibi davranıyolar.zamanla çözülür ama dedigim gibi zıtlaşarak değil politik konuşarak vede davranarak bu sorunu daha çabuk çözeceğini düşünüyorum

2652
Aday Memur
23 Mart 2009 12:27

ayrıca başhekimle konuşucam demişşin ama sorumlu doktor sana bu işi yaptırma cesaretini başhekimden alıyo zaten.sıkıntını dile getir ama çözüm yok denilirsede zamana bırak atanmanın maaşının güzelliğini yaşa şimdilik. VE UNUTMA BU PROBLEMLERİ TEK SEN YAŞAMIYOSUN

03 Nisan 2009 13:56

ARKADAŞLAR SAĞLIK BAKANLIĞI 1.750 kişilik kadro vermiş ama diş protez bölümünden kadro verilmiş midir?duyan bilen varsa yorumlarınızı bekliyorum...

okyoguz
Memur
05 Nisan 2009 12:32

zannetmyrum arkdşm..inş vermş olur ama çok kçk bi ihtimal yani pek umutlanmayalım bence

gmzz35
Aday Memur
15 Haziran 2009 10:02

hayır vermedi kadro felan vermeyecekte bu gidişle sanırım

dentist52
Aday Memur
22 Temmuz 2009 22:46

merhaba a diş teknikerleri ve diş teknisyenleri, bizler gene arka planda kaldık biraz sesimizi yükseltelim ve kendi aramızda bişeyleri istişare edelim.yakında personel alımı olacak benim ricam arkadaşlardan çalıştığınız yerlerin personel alıp almayacağını,alacaksada nekadar alacağını paylaşalım.ben tokattayım ve bizim hasatane en az 3 diş teknisyeni/teknikeri alacak. iyi çalışmalar hoşcakalın....

dentist052
Aday Memur
13 Eylül 2009 22:46

Muş ADSM yede 2 tane Diş Protez Teknisyeni Talep Ettik Birdahaki alımda.Çalışma bakımından rahat bi yerdir,arkadaşlarımın demesi gibi hor görulme işi yok burda aksine rica minnet yaptırabiliyorlar,ama sıcak ilişkilerde yok oda kendimizi ezdirmeyip mesafe koyduğumuzdan,öylede olmak zorunda bence,çunku herşey sizin elinizde biz değil onların bize ihtiyacı var.hekimden çok teknisyen ön planda burda,Kasımda sağlıkcı alımı olucak ama Diş Protez verirlermi bilemiyorum.bilginize..

Bol şans herkeze,umarım açıkda hiç bir arkadaşımız kalmaz.

13 Şubat 2010 17:40

mrb hacettepede önerebilceğiniz diş hekimi varmı peritontolog genç yaşta ciddi bir diş hastalığı çıktı.yardım için teşkkerler şimdiden.

medazepam
Aday Memur
13 Şubat 2010 23:14

ohoo sorun olmazmı ya benim çalıştığım hastanede diş labaratuarı olmayan hastaneye diş teknisyeni almışlar diş hekimi yok idareyle her türlü sorun yaşıyoruz.başhekim diş den anlamıyor işin ters tarafı sağlık müdürüde anlamıor sorunumuzu anlatacak bir idareci bulamıoruz.iptal ihdas yapmıorlar bunun yerine başka yerde çalıştırmak istiolar sende itiraz edince tabi sorun yaşıorsun.bizim cerrah başhekim bi gün diyecek zaten ya cerrah sen bi göz polikliniği açsana ya hastanede göz doktoru yok neden muayene etmiorsun dicem.ben anlamam gözden diemez herhalde doktor değilmi ya anlar sanırım :))))

Toplam 176 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi