Editörler : muhtesem32
07 Ekim 2005 15:53   


Memur sicil affı ne oldu?

25.000 memur ailesinin beklediği memur sicil affı unutuldumu? Memursenin web sitesinde sonuna kadar takipçiyiz yazıyordu, sildiler gitti? Bize kim sahip çıkacak? Af bu seneki görüşmelerde gündeme bile gelmedi, bilgisi olan varmı?

07 Ekim 2005 21:34

kenandemir
Aday Memur

Hiç kimsenin bir bilgisi yokmu arkadaşlar?

08 Ekim 2005 12:56

657_ye_tabi
Yasaklı

Suçluyu affeden masumu cezalandırmış olur, sicil affı çıkarırsanız sicili temiz onca memuru enayi yerine koymuş olursunuz...

İnşallah çıkmaz...

Ya da ille sicil affı çıkaracaksanız, sicili temizlere de bir kademe verirsiniz dengelemiş olursunuz. Yoksa başlıbaşına sicil affı zulümdür. Aksini müddei ispata mecburdur

08 Ekim 2005 13:24

konyazade
Müsteşar Yardımcısı

657_ye_tabi öncelikle memuraların disiplin affının nasıl sicili tremiz memurları enayi yerine koyacağını anlamış değilim(Kaldi ki söz konusu af sicil affı değil zaten, bu af disiplin affı) Eğer suçsuz yere sana ceza verilse ve hak arama yolların da kapatılsa sen o zaman görürsün haksızlığüı ve haklılığı. Mevcut cezaların büyük bir kısmı ya kişisel hislerden yada siyasi farklılıklardan verilmiştir. Bu af için hükümet söz vermiştir. Belge imzalamıştır ve bu sözü yerine getirmek zorundadır.

08 Ekim 2005 13:29

santiegose
Yasaklı

"Sicil affı başlı başına bir zulümdür" Bu nedemek arkadaşım?

Senin böyle bir sorunun derdin yok diye olanların sorununu dile getirmeleri seni neden rahatsız ediyor?

Bu nasıl bir bencilce bir düşünce ki, kendini ilgilendirmeyen bir konu da, mağdur olan diğer insanların hakkını aramasına tahammül bile edilemiyor?

Doğrusu bu kraldan çok kralcı ve idare yanlısı statükocu yaklaşımı, hayretle ve esefle karşılıyorum.

Bulunduğu mevkiyi haketmeyen tepeden indirilmiş makam sahibi olmuş ancak insan olamamış bazı idarecilerin, bulundukları mevki ve makamı, insanlara haksızlık adaletsizlik ve kötülük yapmak için kullanandıklarını, çok iyi biliyorum.

Bizzat tanıdığım, kamu çalışanı pek çok arkadaşımızı, değerlerinden ve mücadelesinden ödün verdirmek, yıldırmak, sindirmek ve susturmak için başvurduğu bir yöntem olan disiplin cezaları, biran önce tüm sonuçları ile iptal edilmelidir.

Çalışma yaşamım boyunca, bizzat tanıdığım bazı idarecilerin, sırf kişisel husumet, garez ve subjektif keyfi uygulamalarının sonucunda, çalışanlara verdikleri disiplin cezalarının, bu insanların siciline yapışıp kalması sizce ne kadar adilane?

08 Ekim 2005 16:24

matador32
Yasaklı

Sayın "657'ye tabi" kardeşim.Bu tür düşüncede olan kişiler,umarım benim gibi laf anlatılamayan dağ başındaki bir yerde kötü niyetli,anlayışsız ve de ne oldum delisi birinin eline düşüp aynı şekilde hak etmediği halde cezaya maruz kalmazlar.

Bu düşünceyi taşıyan kişlei şiddetle kınıyorum.Cezaya maruz kalan herkes,cezayı gerçekten hak etmemiştir.Arkadaşlar hepiniz biliyorsunuz ki burası gariplikler ülkesi Türkiye.

Ne yazacağınızı dokuz ölçün bir biçin öyle yazın.Makul ve mantıklı bir şekilde görüş alışverişinde bulunmaya çalışan insanların arasına nifak tohumu ve fitne sokmayın.

Makul olun biraz.Faşist düşüncelerinizi burada kabartamayın.

08 Ekim 2005 20:19

kenandemir
Aday Memur

657 ye tabi rumuzlu zabıt katibi ben sana ne diyeyim...bedduan kendine olsun da tayin istediğin memleketin Erzincana gidememi diyeyim...Allah müstehakkını versin der geçerim..

Diğer dostlar zaten durumu özetlemiş, ama bu konuda bir bilgisi olan var ise yazsın, 2005 yılı başına çıkacaktı bu af, ne oldu allah aşkına?

09 Ekim 2005 01:22

sevgiylebaşla
Memur

evet bencillik yapmayalım sicil affı gelmeli

09 Ekim 2005 19:03

kenandemir
Aday Memur

Bu konu hakkında kimsenin malumatı olmamasına şaşırdım doğrusu.

09 Ekim 2005 21:57

santiegose
Yasaklı

kenandemir arkadaşım

Sicil affı konusu, 2004 yılında kamu çalışanlarını temsilen Toplu İş Görüşmelerine katılan Memur Sendikalar ile Kamu İşvereni sıfatı ile katılan Hükümet arasında imzalanan mutabakatda üzerinde anlaşmaya varılmış hususlardan biridir.

Üzerinde anlaşamaya varılan bir konu olmasına rağmen, bu uygulama ile ilgili gerekli yasal düzenlemeyi yapacağını tahahüt eden-söz veren AKP hükümeti ne yazık ki bir kaç kere göstermelik olarak bu konuyu gündeme getirmiş, ancak pek çok konuda olduğu gibi bu konuda da gösterdiği iyiniyetsizliği ve samimiyetsizliğinin sonucunda sözünü tutmamıştır.

Dolayısı ile konuyla ilgili gerekli yasal düzenlemeyi yapacağını tahahüt eden AKP Hükümeti sözünü tutmamış ve SİCİL AFFI konusu da GÜME GİTMİŞ OLDU.

Bu konuda kamu çalışanlarının beklentileri-umutları da, adeta bir sabun köpüğü gibi yokolup gitti.

09 Ekim 2005 23:34

kenandemir
Aday Memur

Bugün akşam affın TBMM gündeminde olduğunu öğrendim ve TBMM sitesine baktım. Hakikaten af tasarısı gündemin bir yerlerinde var ama 40 küsürüncü sırada. Artık bekleyip göreceğiz. Ama sanırım memur sendikalarının da vebali var, imza altına alınmış bir taahhüdü dahi takip edemediler, yazık...

11 Ekim 2005 16:23

kenandemir
Aday Memur

TBMM gündemi 57. sırada...

12 Ekim 2005 22:32

kenandemir
Aday Memur

Ama sanırım sıra önemli değil, gündeme alınmaz ise yıllarca da orada kalabilir...

12 Ekim 2005 22:59

sevgiylebaşla
Memur

Beni ilgilendirmiyor ama ihtiyacı olanlar için çıkarılsın isterim. Ama bu hükümete hiç güvenim yok. Hiiiiiçççççççççç..

13 Ekim 2005 13:39

konyazade
Müsteşar Yardımcısı

Bu affın çıkarılmamasının en büyük müsebbibi M. Ali ŞAHİN'dir. Bu affın sözünü verenler namuslu insanlar gibi sözünde durarak çıkarmak zorundadır. Bunu atasözlerimize dayanarak söylüyorum. "söz namustur.", "sözü bir olanın özü de birdir."....vb. bunları ilgililerin okumasını rica ediyorum.

13 Ekim 2005 15:06

selbes
Aday Memur

arkadaşlar bu konuda hatırlatıcı veya tepki koyma amaçlı bir eyleme geçelim.Belki gündemin ön sıralarına alınır.

Çünkü tatilden önce öncelikli sıarda görünüyordu

13 Ekim 2005 21:08

konyazade
Müsteşar Yardımcısı

Arkadaşlar Mehmet Ali Şahin'in adresine mail atalım ve bu disiplin affının akıbetini soralım. Haksız cezaların derhal kaldırılmasını talep edelim. Ayrıca uyarı ve kınama cezalarına da yargı yolunun açılmasını isteyelim ki idare keyfi olarak bu iki cezayı vermek huyundan vaz geçsin.

14 Ekim 2005 01:45

kenandemir
Aday Memur

Mehmet Ali şahin'e yönelik bir mail ve fax çalışması faydalı olabilir. Bu konuda memurlar.net neden sessiz? On gün öncesine kadar sitesinin en üstünde yer veren memursen neden bunu kaldırdı? Sessiz bir mutabakat var da bizim haberimizmi yok? Öğrenci affı birden gündeme geldi ve kanunlaştı, biz ise yerimizde sayıyoruz çünki konuyu takip edip kamuoyu oluşturamıyoruz. Sendikamız ve sitemiz bile bize destek vermiyor... Bu affı bekleyenler iş başa düştü deyip çalışmalı...

14 Ekim 2005 17:06

konyazade
Müsteşar Yardımcısı

Arkadaşlar lütfen erinmeyip aşağıdaki Mehmet Ali Şahin'e ait e-mail adresine memur disipin affının söz verildiği halde neden halen çıkarılmadığını soralım.

ali.sahin@basbakanlik.gov.tr

14 Ekim 2005 21:11

kenandemir
Aday Memur

bugün memurlar.net te öğrenci affı hazırlandığından bahis var. Bir memur affı çıkamadı hala üstüne 2. öğrenci affı çıkıyor, ne diyeyi. (M.A. Şahine mail attım)

14 Ekim 2005 21:29

kenandemir
Aday Memur

Mail geri geldi, bu adres hatalı..

Toplam 35 mesaj
 
ANKET
Milli piyango bileti hakkında ne düşünüyorsunuz?