Editörler : oto-danisman-expert

reyhanlıgümrük
Aday Memur
15 Şubat 2009 14:47

otmatik kadar rahatı yok bence.manuel hammallıktan baska bişi deilmiş be kardeşim..bu arada otomatik golf satıorum.2000 model.ilgililerine duyurulur...

e-dere
Aday Memur
15 Şubat 2009 21:21

Bu saydığınız olumsuz özellikler yeni nesil otomatik arabalarda olsaydı avrupalı sürücülerin büyük bir çoğunluğu otomatik kullanmazdı. tam bize göre yorumlar.yok vites atmak haz veriyomuş filan,tam gelişmemiş zihniyet.

otomatik renault modus kullanıyorum, bir çok manuelden az yakıyo.o sizin dediğiniz eski otomatiklerdeydi.3 senedir hiç bi problem de çıkarmadı allaha şükür.imkanı varken manuelde ısrar etmek tam hamallık kendini boşa yormak. Esas otomatikde çıkıyo sürüş keyfi.Siz kendinizi kandırmaya devam edin.Kedi ciğer olayına güzel bi örnek olmuş bu başlık.

TheTeacher
Aday Memur
15 Şubat 2009 23:58

En az 2000 TL daha pahalı. Yoksa istemez miyim!

aydin.boz
Memur
16 Şubat 2009 00:09

http://www.uzmantv.com/otomatik-vitesin-duz-vitese-gore-avantajlari-var-mi

bu kadar sayfa yazılmış çizilmiş.

yukarıdaki linkte konuyla ilgili yorumlar var inceleyebilirsiniz.

Shizofren
Memur
16 Şubat 2009 00:11

şahsen otomatik vit. arabaya bindiğimde sol ayağım ısrarla debriyaj arıyo yazılanlara ek olarak yolda kaldın kardeşim marş basmıyo napıcan? vurduramazsın o arabayı :D rampada sollamaya çıktın devirden düştü napacan?

16 Şubat 2009 10:02

SEVGİLİ ARKADAŞLAR,

OTOMATİK VİTES KULLANMAYAN ARKADAŞLAR LÜTFEN YORUM YAPMASIN HATTA YAPMAYI DAHİ DÜŞÜNMESİN.ÇÜNKÜ SON 2 YILA KADAR BENDE KARŞI İDİM OTOMATİK VİTES ARABAYA AMA OTOMATİK VİTES BİR ARABA ALINCA FİKRİM DEĞİŞTİ ÇÜNKÜ MÜKEMMEL BİR RAHATLIK SOLLAMA KORKUSU HİÇ HİSSETMEDİM ÇÜNKÜ 3 ADET SPOR MODU VAR BASIYORUM PROBLEM YOK ,RAMPADA GERİ KAÇIRACAM DERDİ YOK HİLL HOLDER DİYE BİR SİSTEM VAR Kİ BÜTÜN OTOMATİKLERDE VAR.AMA BİNDİĞİN ARABA NE OLURSA OLSUN GÜÇLÜ OLACAK EN AZ 150 BEYGİR OLMALI.BENİM ARABAM NİSSAN MAXİMA 2.0 V6 24 VALF LİMİTED 160 BEYGİR 180 Nm TORKU OLAN BİR ARABA

avukat04
Memur
16 Şubat 2009 11:07

TRİPTRONİC şanzıman sistemi yeni bir buluş,bundan 20 yıl öncede araba klimALARINA herkes gülmüştü.GEREKSİZ BİRŞEY OLDUĞUNU DÜŞÜNMÜŞLERDİ.bugünse klimASIZ BİR ARABA DÜŞÜNEMİYORUM.Yeni dönemde dünya genelinde otomatik vites ve triptronic vites sistemi standart olacaktır.

16 Şubat 2009 12:13

valla bende bi kaç kez otomatik kullandım ama tabi alışkın olmamaktan kaynaklanıyo olabilir arabanın kontrolü elimde değilmiş gibi geldi sürekli viter değiştirme ihtiyacı duydum çok ilginç geldi. belki alışmış olnalar için güsel olabilr ama benim allışmak sanki zamanımı alır. şuan manueli tercih ediyorum ama yeniliklere açık olmak lasım..

satco
Aday Memur
16 Şubat 2009 19:54

vites değiştirmeninde bi zevki var insanlar mahrummu kalsınlar bu zevkten

sdmemurlar
Memur
16 Şubat 2009 20:14

erkek adam otomatik vites kullanmaz

bakınız çocuklar duymasın light selami :)

tahapoyraz
Aday Memur
17 Şubat 2009 02:27

anlıyorum ki otomotik vitesi fazla öven arkadaşlar hiç sorun yaşamamış.ben iki yıl 1994 model 200E mercedes kullandım.ilk yılın yaz ayında otomotik şanzıman bant kırdı.ben muğlada oturuyorum.arac çekiciyle önce servise ordanda şanzımanı sökülüp kargoyla izmire gitti bir haftada anca geldi tekrar montajlandı.bu sorunun bana maliyeti 3 bin tl yi buldu.aracın değeri 17 bin lira civarında .bende bir yıl daha binip sattım.kendim profesyonel kullanıcıyım.otomotik şanzıman arac bir daha sala almam.

17 Şubat 2009 10:19

Kendini profesyonel diyen arkadaşlar bunu nasıl anlıyorsunuz bilmiyorum ama bahsettiğin araba 94 model ve mercedes diyorsun normal sanzuman olsa bile masrafı o civarda çıkar. ama avukat04 arkadaşıma katılıyorum dediklerind eçok haklı bugün bakarsanız lüks arabaların büyük çoğunluğu tiptronic olarak üretiliyor.kullanım rahatlığı büyükşehirde yaşıyorsak bam başka muğla ,bartın vb. şehirlerde belki gerek yok ama ...

çağındeniz
Müsteşar
17 Şubat 2009 13:52

bir sene kullandım, debriyaj olmadığında direksiyon hakimiyetim daha iyiydi, honda alayım derken corsa buldum, 10 yaşındaydı ve bugüne kadar yokuşta asla kaymadım, abartı benzin de gitmiyordu fark vardı ama, bence inanılmaz rahatlık

satamayız derken 2 ay önce öyle çok soran bakan oldu ki, aldığım parayada gitti araba. bi süre sonra gene otomatik alacağım inş.

_korelasyon_
Kapalı
17 Şubat 2009 15:43

ben düz vites taraftarıyım heleki acemi ve asraba kullanmaya yeni başlıyorsunuz çünkü ağaç yaşken eğilir hesabı düz vites kullanmayı geliştirmeden otomatiğe geçmeyin iki güz sonra birisinin arbasını alıpta kullanmanız gerekirse eğer en acemiden daha acemi pozisyonuna düşersiniz..

Benim araba düz vites hiç kaçırma problemim olmadı ve çok pratiğim kavrama falan yapmıyorum galiba bende otomatiğe bağladım sanırım:) alışınca düz daha iyi daha eğlenceli oluyor emin olun..

nikelaj
Yasaklı
17 Şubat 2009 15:47

İstanbul'da otomatik vites. Diğer şehirlerde keyfe göre.

intizar_05
Aday Memur
17 Şubat 2009 16:11

Yakıt o kadar abartı değil.Satışı da çok iyi.Ben şimdi aldığım fiyatın 1000 ytl fazlasına satıyorum.Üstelik taliplisi de çok...

tamer57
Aday Memur
17 Şubat 2009 22:30

ayağım gaz pedalına yetiştiğiden beri araba kullanıyorum,otomatikvites araba aldım bu sene çok raat tavsiye edrim,tercih sebebiolmasnın sebebi kesinlikle fiatıdır,bende şu an golf var tavsiye edebilirim

cagatay2
Aday Memur
18 Şubat 2009 11:59

İstanbul da yaşayanlar için otomatik vites şart derim. Ben 3 yıl araba kullandım kavacıktan- boğazı geçene kadar çeyrek depo benzin yakıyodum. dur kalk yapmaktan ayaklarım ağrıyodu. ama istanbul dışı için kesinlikle düz vites derim. aracın güvenliğini arttıran fren sistemine destek olarak vitesi sadece manuelde kullanabilirsiniz. yakıt siz araç kullanma durumuna göre değişiklik gösterir ama otomatikte sabittir. kendi aracımda yaptığım test sonucu şehirlerarası 100km de 5,5litre, şehiriçi ise 7litre benzin yakıyorum. ama illaki hızlı gidecem dersem 140-160km hız şehirler arası 9litre oluyor. otomatik için 3dünya ülkesi olmamız benzin fiyatındandır. aracımı her km de ne yakacağı düşünerek kullanıyorsam otomatik niye alayım. 80km hızla 5 vitesde giderim. şanzuman falan zarar görmez görürsede 250lira öder yaptırırım. şıkıştığımda aracım beni idare edecek. öle yağ eksiltti sistem hata uyarısı vereyim demeyecek. paşa paşa yağ lambasını yakacak sen işini hallet paran olana kadar ben servise kadar idare edecem dicek. :))

koza6153
Kapalı
18 Şubat 2009 21:24

manuele göre fazla yakıt tüketir.aracı devirli kullanamazsın.yokuş aşağı inerken olurda şanzımanda problem çıkarsa vites küçültme gibi bir şansın olmaz

kaan0619
Aday Memur
19 Şubat 2009 09:35

slm ben de 94 de opel astra ve de otomatik kullanıyorum bana da söyle diler kusuralarını bana sıralayım kardeş 1- normal vitese göre çok yakıyor 2- şanzuman yağına dikkat edilmeli eksiltilmememli ve deherkes ayğı basamıyo şanzumana ya eksik ya fazla basıyolar yada hava yaptırıyolar 3- eğer araba dik veya normal bi yokuşta D ( DRİVE ) VİTESİN de geriye kaçıyosa şanzuman da sorun var 4- D vitesin de iken otomatik yani gaza bastıkva araba devirin alır ve de vites değişirken sert şekil de geçiyosa şanzumana ve otomatik aktarıcı veya seçici beyin denen elektronik bi bi parça var gösterilmesi lazım sorun olabilir not: otomatik araçlar da şamzuman vede yağı çok önemli

Toplam 194 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi