Editörler : F16 Gökçen

you22
Genel Müdür
07 Şubat 2010 18:16

ders çalışmaya çalışıyorum ilk konudayım aptal gibiyim kafam almıyor gibi ne yapmalıyım bu duurum sizde de oluyor mu çalışmaya çalışanlarada???

esmercadı
Aday Memur
14 Şubat 2010 15:53

merhaba arkadaşlar ben de işletme 3 cü sınıfım dgs ile muhasebeden geçiş yaptım peki işletme okuyan arkadaşlarıma bir kaç sorum bende muratv yayınlarıyla çalıyşrm açıköğretim kitaplarının özetlerine bakıp soru çözüyrm aynı sizin dediğiniz gibi ama sayısaldan biraz korkyrm maliyet muhasebesi mesela sayısala dayalın sorular nasıl oluyo formul ezberlemek gerekiyo mu finansalda bu dersler normalde hesap makinesiyle çözülüyo sınavda peki böle bir kolaylık varmı bilgilendirirseniz sevinirm

you22
Genel Müdür
07 Nisan 2010 17:11

bu maliyete nasıl çalışmalıyız internetten görsel ders anlatımı var mı e öğrenim dışında böyle sade anlaşılır bir şekilde hem kaynak hemde anlatım olsun?

sindy_22
Genel Müdür
08 Nisan 2010 22:51

you maliyet benim öbür sene en çok sevdiğim dersdi... benn şöle geçtim önce konuyu çalışıyodum ve bol bol bol soru çözüyorum...zaten soru çözdükçee sanki tekrar yapıyomuşşun gibi oluyo..

epidot
Daire Başkanı
08 Nisan 2010 23:03

birer kere muratdan dersleri oku,sorularına bak,birde çıkmış sorulara baktınmı yeter max 1 haftanı alır

matematicus
Yasaklı
09 Nisan 2010 23:39

yatarak çalışın :-))

izzetbozkurt
Şube Müdürü
15 Nisan 2010 19:00

benim de birkaç tavsiyem oalcak.

1)murat yayınlarından konu anlatımı çalış

2)AÖF kitaplarının konu sonlarında değerlendirme soruları var onlara bak

3)YARGI YAYINLARI 2004-2009 arası çıkmış vize-final ve bütünleme sorularını çöz.

4)püf nokta:vizeye giriyosanız çıkmış yılların vize sorularını ve çıkmış yıllardaki final ve bütünleme sorularının ilk 15 sorularına da bakın.

eğer finale giriyorsanız çıkmış yılların bütünleme sorularının hepsine bakın...

herkese başarılar...

av.adanadan
Memur
15 Nisan 2010 19:06

neden büte bakcaz anlam veremedim

izzetbozkurt
Şube Müdürü
15 Nisan 2010 19:10

kardeş bütünleme hepsini kapsamıyor mu? ki zaten bunlar çıkmış sorular.bundan daha iyi kaynak olamaz.dediğimi bi dene bakalım nasıl faydası olcak.mesela ben bu sene işletme 4. sınıfım taa 2006 bütünlemeden soru çıktı hem de aynısı.bütünleme ne alaka deme.vizeler geçti sen şimdi final için yap bu dediğimi.umarım beni anladın kardeşim.

av.adanadan
Memur
15 Nisan 2010 19:14

anlıyorum aynı taktikdeyimde önc ekonu çalşmadan sorular her ders için işe yaramıyor direk soruya odaklanınca şak diye kalınıyor ortada..finale vizeye baktım bütü gerek duymamaıştım hiç....ağırlık finalse son 5 yılın finaline bakcaktım..konular biitisn bütede bakayım saol..

izzetbozkurt
Şube Müdürü
15 Nisan 2010 19:19

rica ederim toprağam :)

hakanarda10
Daire Başkanı
04 Ocak 2011 01:43

aliözcan ın dediklerine katılıyorum.

asistancerrah
Kapalı
06 Ocak 2011 11:02

aynen bende ucuncu sınıf oldum calışmaya da bir hafta kadar oldu başlayalı sistemli calışmak cok önemli

YALNIZDOST
Kapalı
06 Ocak 2011 11:10

s'a

Arkadaşlar bir kere okuyunuz diyor bazı arkadaşlar ama ben okuyorumda bir kez okumakla olmuyo:)

yani bir kaç kez okumak gerek kanaatim ve ben özet çıkarıyorum bu şekilde yapan var mı acaba

birde günde kaç saat ayırıyorsunuz

her gün bir ders mi çalışıyorsunuz bu konuda bilgi verir misiniz

beni açıköğretim çok zorladı açıkcası

aliözcan
Memur
06 Ocak 2011 13:05

YALNIZDOST çalışmaya erken başlamışsın güzel. Benim görüşüm, 7 ders var 1 haftada 7 gün, her güne bir ders seç, Yardımcı kitabın mutlaka olsun (Murat yayınları iyi olur) Her gün 1 ünite bitir. Üniteyi 1 kere okuma ile bitirme tabi :) önemli yerlerini, soru çıkan yerleri(ünite sonlarındaki sorular) çalış. 4-5 defa çalıştıin yerleri tekrar et yeter. Zaten özet çıkarıyormuşsun iyi yapıyorsun bi de dediğim gibi yaparsan sana ve herkese yeter bence. Bu dediklerimin günde alacağı saat en fazla 2 saat olsun o da bişi deil akşamları hallederbilirsin eğer işin yksa tabi.

aliözcan
Memur
06 Ocak 2011 13:08

Ha bide son 5 yılın çıkmış sorularını mutlaka çöz çok çok önemli çünkü.

YALNIZDOST
Kapalı
07 Ocak 2011 08:12

Teşekkur ederim arkadaşım, sağolasın

hayırlı cumalar,

you22
Genel Müdür
08 Ocak 2011 10:26

çalışmak en önemlisi...

Emir90
Şef
12 Aralık 2012 20:49