Editörler : crops35

Yasaklı
01 Şubat 2009 11:42

SSY vakıf uyelerıne duyurulur..

TÜRK TELEKOM SAĞLIK SOSYAL YARDIM VAKFI ÜYELERİNE

DUYURU

Değerli Üyelerimiz,

Türk Telekom Sağlık Yardım Sandığının devamı niteliğinde olan ve 14 Şubat 2008 tarihinde resmi gazetede yayınlanarak kuruluşu tescil edilen Türk Telekom Sağlık Sosyal Yardım Vakfı sizlere daha kapsamlı hizmet vermek amacı ile yeni bir projeyi hayata geçiriyor.

Kapsamlı sağlık hizmetleri için tamamlayıcı sağlık sigortası sistemi gibi hizmet vermeyi amaçlayan TTSSY Vakfı, tüm soru, sorun ve acil sağlık danışmanlığı hususlarında haftanın 7 günü, 24 saat kesintisiz hizmet verecek Çağrı Merkezini faaliyete geçmiştir.

Üye ve yararlananlar, Vakıf tarafından adlarına düzenlenecek olan ? deVa karTT ? ile sağlık kuruluşlarından özel sağlık sigortası benzeri, sadece provizyon alınmak suretiyle sağlık hizmeti alınabilecek.

TTSSY Vakfı üyelerine özel bu sistem için, tüm dünyada sağlık sigortacılığı hizmeti sunan Inter Partner Assistance (IPA) firması ile anlaşma yapıldı. IPA'nın; yurt çapında 1.500 Sağlık Kuruluşu ile doğrudan anlaşması bulunuyor (Hastane, Muayenehane, Laboratuar, Optik vb.)

Anlaşma çerçevesinde;

Türkiye genelinde anlaşmalı sağlık kuruluşları (Üniversite ve Özel Hastaneler, Diş Hekimleri, özel muayenehaneler) ağı kurulacağından, hem yararlananlar, hem de Vakıf açısından daha az maliyetli sağlık hizmeti alınacak,

Üyeler anlaşmalı sağlık kuruluşlarına gittiğinde, kendilerinin ödemek durumunda kaldığı ve daha sonra vakıftan talep ettiği, yardıma esas hizmet bedeli farkını ödemek durumunda kalmayacak,

Ayrıca ?fatura değerlendirme birimi? sayesinde, olası hatalı fatura düzenlemelerinin de önüne geçilecek,

Söz konusu anlaşmalı sağlık kuruluşları ağı dışındaki sağlık sunucularından hizmet alındığında, yardıma esas tutar, firmaya ulaştıktan sonra (1) en geç 10 gün içerisinde ödenebilecek,

0 216 328 28 28 numaralı telefon üzerinden sağlık konusunda uzman ve deneyimli bir ekip tarafından;

- ?7/24 Çağrı Merkezi? hizmeti verilecek,

- Acil durumlarda en yakın yerden ambulans yönlendirmesi yapılacak,

- Vakfın Sağlık ile ilgili Yardım Uygulama Esasları hakkında, daha kısa sürede bilgi ve yönlendirme hizmeti verilecek.

Sağlık Kuruluşları ile anlaşmalar tamamlandığında listesi Vakfın web sayfasında yayınlanacak.

?deVA karTT? Genel Müdürlük çalışanlarına birimleri, diğerlerine il Telekom müdürlüklerince teslim edilecektir.

Dağıtım yapılana kadar, TC Kimlik Numarasının yer aldığı TT Key Kartları kullanılabilecektir.

Ancak sistemde aktif üye görünmeyenler bu hizmetlerden yaralanamayacaklardır.*

Bu nedenle deVA karTT ve kullanım kılavuzlarının dağıtımında sıkıntı yaşanmaması için, Türk Telekom çalışanlarından üyelik bilgilerinde eksiklik olanların üyelik bilgilerini;

http://www.turktelekomvakfi.org.tr/v...csorgulama.asp adresinden TC Kimlik numaraları ile (hak sahibi her aile bireyi için) teyit etmesi,

Vakfımıza başvurduğu halde sorgulama sonucu üyeliği Pasif görünenlerin en kısa sürede durumu vakfın [email protected] e posta adresine iletmeleri,

Vakfa aktif üyeliği olmakla birlikte maaşlarından ?Vakıf Aidatı Kesintisi? yapılamayanların bu durumu, ?Adı, Soyadı, Kurum Sicil No ve TC Kimlik numaraları? ile birlikte [email protected] adresine iletmeleri

gerekmektedir.

Yararlanan ve Aile Bireyi Güncelleme İşlemleri, Süt Yardımı, Ölüm Yardımı, Doğal Afet Yardımı, Motorlu ve Motorsuz Tekerlekli Sandalye Yardımı, Protez ve ortez için başvurular yine Vakfımıza yapılacaktır.

Vakfımızla anlaşmalı olmayan sağlık hizmet sunucularından hizmet alındığında Yararlananlar; Yardım Uygulama Esaslarında belirtilen, belge ve bilgileri eksiksiz dolduracakları Yardım Talep Formu ekinde, çalıştıkları ildeki Türk Telekom İl Müdürlüğüne (İdari İşler Birimine) teslim edecekler, İl Müdürlükleri, bu başvuruları, hazırlayacakları liste ekinde Firmanın, ?Inter Partner Assistance (İlknur TANRIVERDİ dikkatine) Kısıklı Mah. Bosna Bulvarı No.39 34760 Çamlıca - Üsküdar*İstanbul? adresine gönderecektir. Firma belgeleri inceleyip onaylayıp oluşturacağı ödeme bordrosunu Vakfa gönderecek, Vakıfta tekrar incelenerek yardım tutarları ilgililerin hesaplarına havale edilecektir. tüm bu işlemler en geç 10 gün sürecektir.

Diğer taraftan uzun süredir artış yapılmayan üye aidatları 1 Ocak 2009?dan itibaren Türk Telekomünikasyon A.Ş. personeli yararlananlar için 10 (on) TL, diğer yararlananlar için (aidat ve katkı payı dâhil) 20 (yirmi) TL olarak belirlenmiştir.

Sağlıklı günler dileriz.

özerdem
Şef
01 Şubat 2009 19:22

gozlem emeğine sağlık.teşekkür ederiz.umarım yazılanlar gerçekleşir,sıkıntılar giderilir.

gozlem
Yasaklı
02 Şubat 2009 19:06

selam ozerdem..ssynın bu ıdealıst dusuncelerı ınsallah gerceklesır..ssy ye uye olupda faturalarını beyan edenler gerı odemelerını henuz alamadılar..aracı fırma ıle anlasması kalıteyı yukseltırmı tartısılır.onu zaman gosterecek..bekleyelımgorelım..ınsallah uyeler ıcın enıyısı olan gerceklesır...hoscakalın...

özerdem
Şef
04 Şubat 2009 01:28

2009 ocak ayı içerisinde faturaların büyük bir kısmının ödeneceği söyleniyor,bundan sonrada fatura ödemelerinin on günü geçmeyeceği bildiriliyor,buna rağmen benim faturaların kırkı çıktı fakat faturaların akibetinden hala bir haber yok.

Ayrıca hangi hastanelerle anlaşma yapıldığı belli olmuş,telefonla bilgi veriliyor fakat il müdürlüğü ve genel müdürlük bu konuda bilgi veremiyor.Onlarca hastanenin isim adresini ne şartlarda anlaşma yapıldığını,fark alınıp alınmayacağını telefonla öğrenmek için epey bir telefon ücreti ödememiz gerekecek,durum böyle devam ederse.

Umarım tt ssyv aidat toplama ve zam yapma hızını,ciddiyetini hizmetlerinde de biran önce gösterir.

gozlem
Yasaklı
13 Mart 2009 18:30

selam arkadslar.ssy bu ay sonuna kadar odemelerı yapacakmıs..subat sonu ,mart sonu derken bızı oyalıyorlar..ekım ayında verdıgım evragımın gerı odemesı daha yapılmadı.ınanılır gıbı degıl...

gozlem
Yasaklı
18 Mart 2009 06:56

selam arkadslar ssy odemelerı mart ayı sonunda yapılacakmıs..herkese duyurulur..subat sonu ıdı,sımdı mart sonu dendı..ınsallah nısan sonu demezler..ssydekı bu bosluktan telekomda saglıkta calısan arkadslar bıle ısyanda..

_TeDuA_
Aday Memur
20 Ekim 2009 22:19

Pardon birsey sormak istiyorum bilginiz var sanırım bu vakıf hakkında benim sorunum bir vakfın üyeliği gönüllü olarak istemeyen bir kimseden aidat kesebilmesi konusunda. ben ekimde ise basladım ekim ve kasımda benim maaşımdan kesinti yaptılar sonrasında kesinti yapılmadı şubat ayında araştırdım ve bir karışıklık olduğunu yeniden üyelik doldurmam gerektiğini belirttiler nisan ayında ise sağlık faturam var ve bana şu anda söylenen otomatik başlaması mümkün değildir şubatta üye olmuşsunuz nisandaki faturanızı ödeyemeyiz diyorlar.önceki kesintilerin sebebini açıklamıyorlar hiçbir şekilde. yeni işe başlayan tüm arkadaşlardan iki ay boyunca kesilen aidatlar ne içindir nerden öğrenebiliriz veya ben sağlık giderimin karşılanması için ne yapabilirim ??? ilginiz için teşekkürler.

memo62000
Aday Memur
20 Kasım 2009 10:31

merhaba arkadaşlar.sys den çıkmak istesem.çıkarırlarmı.ve ne kadar para ödemesi yaparlar. Bilen varsa beri gelsin.Bana faydası olmayan yerde durmanın bir anlamı yok.gittikçe zarar yazıyo haneme.

[email protected]

gozlem
Yasaklı
20 Kasım 2009 12:01

selam ssyden ayrılmak ıstersenız vakıf yonetmelıgı asagıdadır..

VAKIF YÖNETMELİĞİ

MADDE 38 - YARARLANMA HAKKININ SONA ERMESİ:

1.3 - Yararlananların, deprem, sel, yangın gibi tabii afetler veya yararlananın kendisi veya ailesinden, çalıştığı işyerinden veya kesintiyi yapan bankadan kaynaklanan ve önceden öngörülmesi mümkün olmayan ve Yönetim Kurulu tarafından kabul edilecek engeller dışında aidat ve katkı paylarını vadesinden itibaren 3 ay içinde yatırmamaları halinde en son ödedikleri aidatını takip eden ayın birinci gününden itibaren yararlanma hakları sona erer.

bu uyelıgınızın sona ermesı durumunda sıze gerıye donuk hıc bır ucret odenmez..daha dogrusu odeme yapmıyorlar..yatırdıgınız tum aıdatlar ssy vakfında kalmaktadır..bılgılerınıze...

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi