Editörler : Pangaea

selda_12
Şef
25 Şubat 2009 08:30

formasyonum yok.alamadım daha...

boby
Müsteşar Yardımcısı
25 Şubat 2009 11:01

sende al o zaman.hem dersanede çalışıp hem tezsiz yapan çok eleman var...

hazır 2 döneme indirilmiş bi arkadaşın dediğine göre..eğer doğruysa süper valla

selda_12
Şef
26 Şubat 2009 22:24

walla 73 alesle olmadı...yazı bekleyecez artık...

matematik03
Kapalı
26 Şubat 2009 23:43

boby;

Doğruysası moğruysası yok bu işin. HER YERDE 2 döneme indirildi. KESİN BİLGİDİR.

edebiyat_blm
Aday Memur
28 Şubat 2009 19:47

evet arkadaşlar dersaneciliğin hiç tadı tuzu kalmadı ben de bir dersanede çalişıyorum ve yarı donemde yuksek lısansa başladım gazide edebiyatçıyım çalışma koşullarımız çok kötü iki işi bir arada yürütmek çok zor gazide baya zorlayacağa benziyor her giren hoca ödev veriyo bu ödevler etkili diyo dersanede 6 gün çalişan biri için yürütmek çok zor olur zaten eve yemek yemeğe bile halimiz yokken gidiyoruz bide bunların saçma sapan ödevleri... stajerlikle bağlıyoşar dersanede o olmasa derhal bırakacagım. Allah hepimizin yardımcısı olsun. yeni gireceklere tavsıyem ne kadar ıyı olursa olsun dersaneciliği düşünmeyin ha ihtiyacınız varsa o ayrı. çok yıpranıyosunuz eğitim teri değil orası ticarethane kimse kimseye acımıyo 11 saatin üstüne bide etüt yazıyolar sosyal hayat yok ınsan hayattan bunalıyo. ha ücret olarak tatmin etseler o da yok. belki 5 6 senelikler ve üstü bir nebze rahattır ama yenilerin gözünğn yaşına bakılmıyo herkese iyi aksamlar

matematik03
Kapalı
01 Mart 2009 00:19

Arkadaşlar iyi özetlemiş.

Böyle giderse yakında dershaneciler çalıştıracak adam bulamayacaklar. Herkes yaka silkiyor.

boby
Müsteşar Yardımcısı
01 Mart 2009 12:46

ben aynı görüşte değilim arkadaşım..dersanelerinde önünde hiç para almadan çalışmak için bekleyen yüzlerce binlerce yeni mezun genç arkadaş mevcut..ve bu sayı her geçen gün artıyor..

son çalıştığım dersanede 0 parayla çalışan (yada çalıştığını zanneden ) her branştan 10 a yakın genç arkadaş vardı..ertesi sene hepsini şutladılar ve başka yeni mezun eleman aldılar..bu düzen böyle gelmiş böyle gider ..

matematik03
Kapalı
02 Mart 2009 22:37

Bunları nasıl akıllandırabiliriz?

hemze
Aday Memur
03 Mart 2009 20:35

dersanelerde çalışak arkadaşlar 1000 kere düşünsün derim evet 1 kaç yıl herşey iyi gelebilir ama ömür geçmez buralardatek yol devlet

selda_12
Şef
04 Mart 2009 08:40

sonuç da devlet olmayınca bir şekilde dersanelerde olmak mecburiyetinde kalıyruz.para kazanmak zorundayız.evet tatm

in edeceğim parayı vermezlerse olmaz tabiki.

mesela bazı fef mezunu arkadaşlar para almaksızın staj kaldırma talebinde bulunan kuruculara tamam diyor!bunlarla çok karşılaştım....

yapmayın arkadaşlar!hem kendi değerinizi düşürürsünüz hem de öğretmenlik değerini ayaklar altına almış olursunuz!...

makelonur
Daire Başkanı
04 Mart 2009 11:37

arkadaslar bı arkadasım ıcın soruyorum.o da dersanede mat ogretmenıydı.tabı kololıge dayanamadı.sımdı kpss ye calısıyor ama 2009 onun ısıne yarıyormu? yada 2010 mu

selda_12
Şef
08 Mart 2009 23:42

fef mezunları

madem dersanede çalışmıyorsunuz ne gibi işlerle meşgulsunuz?dersanecilikten başka ne yapılabilir?

ne sessiz bir forum yaa...

bi allahın kulu yok muu

nurmat
Aday Memur
09 Mart 2009 11:11

arkadaşlar ben en son çalıştığım dershaneden geçen yıl istifa ettim.haftada 20 saat için yani ayda 80 saat için 1500 ytl ek ders saatleri için saati 10 ytl idi.aylık yaklaşık 2500-2800 ytl arası oluyordu.ancak maaşımı zamanında alamıyordum istifa ettin.istifa etmeden önce senet aldım.sonrakpss ye hazırlandım biryandan da ücretli çalıştım.şimdi martta sözleşmeli bekliyorum.dershane düzenli paramı yatırıyor.dershanelerin 12 ay üzrinden yapacakları teklifi kabul etmeyin onun yerine 12 ayda alacağınız parayı 10 ay için isteyin.alanınızda çok iyi olduğunuzu ispatlayın.günde en azından 200 soru çözün.(öğrenciye çözdükleriniz hariç)cv nizi iyi hazırlayın.referanslarınız çok olmalı.ücretsiz stajyerlik kabul etmeyin.hiç bir polemiğe,kuyu kazma işlerine girmeyin.kimsenin lafını da takmayın.işinizi yapın öğrencilerle ilgilenin.ALLAHa dayanın.ershane olmazsa kolejler var.özel ders var.

selda_12
Şef
09 Mart 2009 21:35

saol nurmat arkadaşım...

1731
Aday Memur
13 Mart 2009 10:50

akim ve bimer e mail atalım

Türkçeci0505
Başbakan Müsteşarı
15 Mart 2009 15:45

Benim okulumda SBS kursu veriliyor. Okulda dersler bitince bir ders saati branş öğretmenleri öğrencilere SBS kursu veriyor. Çok da başarılı sonuçlar elde ediyoruz. Bu kurs olayından sonra okulda dersaneye giden öğrenci sayısı yarı yarıya düştü. Başarı da arttı. Çocuklara yaprak testler, denemeler, her türlü materyaller kullanarak ders anlatıyoruz. Dershanelere olan ilgi azaldı bizim burda. Sizin oraları bilmem.

selda_12
Şef
16 Mart 2009 09:34

evet bazı okullarda böyle uygulamalar oluyor.böyle uygulamalarla birlikte yine de dersaneye gelen öğrencilerimiz var.bu tamamen ailenin isteğine bağlı.bazı aileler dersanelerden vazgeçemiyor.ya da yakınında,çevresinde tanıdık birinin çocukları gidiyorsa aile de kendi çocuğunu göndermekten geri kalmıyor...

bejda@
Aday Memur
19 Mart 2009 23:55

Allah dersanecilere sabır versin...

fırat27fırat
Aday Memur
13 Haziran 2009 19:29

arkadaslar bu sektörün çılkı çıktı ilk başta tecrübesin diye az maaş veriyor deneyim artıkça senden ucuza çalısacak eleman alıyolar ya da bazı arkadaşlar sırf tekrardan çalışmak için işsiz kalmasın diye ertesi sene fiyatını düşürüyorlar.çok güzel sömürülüyoruz maalesef.

matematik03
Kapalı
13 Haziran 2009 20:05

Bu özel sektörün her alanında var aslında. Kriz bahanesinin amaçlarından biri de budur. Ülkemizin önde gelen bankalarından biri yıllardır çalıştırdığı elemanlarını çıkardı ertesi ay aynı bölüme daha az maaşla çalışacak elemanlar aldı.

Buna engel olması gerekenler ise bunlara destek çıkıyor. Daha ne diyeyim.

Toplam 40 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi