Editörler : Cüneyt Barışoglu
13 Şubat 2009 23:39   


ilahiyat 1.sınıf çıkmış soruları almak isteyenler buraya...

ilahiyat 1.sınıf çıkmış soruları almak isteyenler www.aofdersler.com adresinden indirebilirler.2000-2008 yıllarına ait sorular var.ben arkalı önlü çıkarttırdım 290 sayfa civarı tuttu.arkalı önlü 5 kuruştan çıkarttırdım.arapça 2007-2008 yılları var.sorular hep aynı.

Kitapları okumaya zamanım yok diyenler bu sorulara çalışsalar en az 50 alırlar arapça hariç.Zamanı olanlarada kitapları okumalarını tavsiye ediyorum.

arkadaşlar ilk önce bu www.aofdersler.com sitesindeki çıkmış soruları indirin burda e öğrenme de var olan soruların indirilmişi var.2008 ve bazı yıllar tam olarak yok.eksik soruları e öğrenmeden indirin.Aşağıda nasıl indireceğiniz yazıyor.Samsunda oturan arkadaşlar varsa onlara bi adres vereyim oradan bütün soruların hepsini arkalı önlü 15 tl ye çektirdiğim yer var oranın adresini verebilirim.Adres almak isteyenler bana özel mesaj atabilirler.

AÖF SINAVINDA ÇIKAN SORULAR

Arkadaşlar e-öğrenme portalındaki 2000-2001-2002-2003-2004-2005-2006-2007-2008 Arasınav-Bütünleme ve Yılsonu sınav soruları cok basit bir yöntemle alınabiliyor.

Kısaca size sınav sorularının nasıl alınabileceğinden bahsedeceyim. Anlatımım belki biraz uzun gibi gelecek ama bir iki dosya yaptıktan sonra kesinlikle basit olduğunu göreceksiniz.

1-Masa üstünde sınav sorularını kaydedeceğiniz bir klasör oluşturun

2-Bu klasörü açın

3-Klasörümüzün menülerinden Araçlar menüsü-Klasör Seçenekleri-Görünüm bölümüne gelelim.

4-Burada "Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle" yazan bölümün başındaki çentik işaretini kaldıralım. Dosyaların uzantıları artık görünecek.

5-e-ogrenme portalına TC numaranızla giriyorsunuz.

6-Dersler bölümünden sınav sorularını sectiniz.

7-Sınav sorularını almak istediğiniz öğretim yılını sectiniz.

8-Arasınav,Final yada yıl sonu sınav sorularından birini sectiniz.

9-Sol tarafta bulunan e-kitap bölümünü tıklayıp sınav sorularını görmek istediğiniz dersi sectiniz. Sorular ekrana geldi

Şimdi buraya kadar herşey normal. Soruları bilgisayarımıza kaydetme işi bu bölümden sonra başlıyor.

10- Sorular ekranda iken internet Explorerin Araçlar-İnternet Seçenekleri-Temporary İnternet Files bölümünde Ayarlar yazan yeri tıklayın. Ekrana gelecek bölümde Dosya Gösteri Tıklayın.

11-Ekrana Temporary İnternet Files Klasörü gelecek.Bu klasörün içinde KitapGoster diye explorer simgesinde bi dosya var. Yan tarafta İnternet adresi bölümünde ise http://eogrenme.aof.edu.tr/KitapGoster.aspx yazıyor dosyamız bu. bu aslında aspx sayfa değil uzantısı aspx diye yazılmış ekranda sınav soruları olan dosyamız.

12- Bu dosyayı sağ tuşla tıklayıp kopyala diyoruz.

13-Masaüstüne Sınav Soruları diye bi klasör oluşturduğumuzu varsayalım. Bu klasörün içerisinde sağ tuşa basıp yapıştır diyelim.

14- "KitapGoster[1].htm" şeklinde dosyamız kopyalandı. Bu dosyanın adını mesela girişimcilik dersinin sınav sorularına baktığımız varsayalım girisimcilik.swf olarak değiştirelim. Tabi siz hangi soruyu actıysanız dosya adını ona göre verin ama sonu yanı uzantısı .swf olacak

15-Sınav sorularına ait dosya artık bilgisayarınızda. Diğer sınavlarıda aynı yöntemle yapacaksınız. Dosyamızın adı hep aynı KitapGoster.htm siz hep bu dosyanın adını değiştireceksiniz.

16-Şimdi bu dosyaları nasıl açacağınızı anlatacam.

Bunun iki yöntemi var birincisi bu uzantısı swf olan dosyaları İnternet Explorer'in üzerine sürükleyip bırakmak. ( size ActiveX ile ilgili bi uyarı verecek siz onaylayın.)

ikincisi ise http://download.macromedia.com/pub/flashplayer/updaters/9/sa_flashplayer_9_debug.exe adresindeki dosyayı bilgisayarınıza indirip swf uzantılı dosyaları bu program ile acmak.

Açılan dosyalarda Yazıcı simgesinin geldiğinide göreceksiniz isterseniz açtığınız bu dosyaları yazdırabilirsinizde....

Hepsi bu umarım sınav zamanının yaklaştığı şu anda bir nebze de olsun yardımcı olabilmişimdir. Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa yazın, fırsat bulduğum ilk anda sizlere cevap yazarım.

Sınavlarınızda Başarılar.....

13 Şubat 2009 23:43

muspel
Aday Memur

tabi 2.sınıfın sorularıda var.yazmayı unutmuşum.

14 Şubat 2009 08:13

cakinms
Kapalı

BU KADAR UĞRAŞMAYA NE GEREK BEN TEK KLASÖRDE HEM 1. SINIF HEMDE 2, SINIF BÜTÜN SORU VE CEVAPLARI VEREYİM. TELEFON NUMARANIZI BIRAKIN YETER. TELSİM İSE ŞAYET KL8014@HOTMAİL.COM ADRESİNE

Toplam 2 mesaj
ANKET
Sizce ülkemizin en büyük sorun nedir?