Editörler : crops35
12345678910111213»

ser01234
Aday Memur
20 Mart 2009 13:11

zorunlu çalışma bölgesinde 2 yılını dolduranlar bir alt bölgeye gitmek için müracaat edebilirlermiş ben bir alt bölgeye gitmek istiyorum buda ekim de doluyo şimdi 2010 mayısına kadar bekleyecekmiyim yeksa ekimde de dilekçe verebilirmiyim.

magwa
Kapalı
20 Mart 2009 14:41

TAYİN OLMANIN Bİ YOLUNU BULAN OLURSA HABER VERSİN...

ALLAH HEPİMİZE SABIR VERSİN

NIKAN
Aday Memur
20 Mart 2009 20:07

Arkadaşlar yeni yönetmelik hakkında bilgisi olan varsa paylaşabilir mi acaba..

veterinerdem
Şube Müdürü
20 Mart 2009 21:59

YAKLAŞIK BİR HAFTA ÖNCE EŞ DURUMU EVRAKLARIMI TESLİM ETMEK İÇİN GİTTİM ANKARAYA VE DAİRE BAŞKANINDAN Bİ KAÇ ŞEY ÖĞRENDİM YENİ YÖNETMELİK İLE İLGİLİ:

1-BÖLGELERDEKİ GÖREV SÜRÜRELERİ DEİŞMİŞ..6. BÖLGE 2 SENEDEN 3 SENEYE ÇIKMIŞ DİĞER BÖLGELER 4 SENE DEDİ...

2-İLLERDEKİ İLÇELER SINIFLANDIRILMIŞ A,B,C,D ŞEKLİDE..KÖTÜ İLÇELER D SIRA İLE A YA DOĞRU GİDİO..VE ANLADIIM KADARI İLE ATAMALAR ARTIK DİREK İLÇELERE OLCAK VE İLK ÖNCE D GRUBU İLÇELERE...HER YIL KADEME KADEME C,B, VE 4 SENE SONUNDA MERKEZ VEYA YAKIN İLÇELERE YANİ A GRUBU İLÇELERE GELİNECEK...KISACASI NOKTA ATAMA OLACAĞINI SÖLEDİ...

3-YENİ YÖNETMELİK HAZIRDI..VE BU ATAMA DÖNEMİNE YETİŞECEĞİNİ U NEDENLE DE 1 MAYISA ALINDĞINI SÖYLEDİ...

4- BUNDAN SONRA ATAMALAR İNTERNET ORTAMINDAN OLACAK...BÜYÜK İHTİMALLA PUANLAMA SİSTEMİ GELECEK...SAĞLIK VE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIKLARINDAKİ UYGULAMAYA BENZER Bİ SİSTEM GELECEK YANİ...

VE NORM KADRO UYGULAMASI BAŞLAYACAK...EĞER TERCİH YAPMAK İSTEDİĞİNİZ YER DOLU İSE TERCİH YOK ORAYA...Bİ DE DOĞU GÖREVİ OLMAYANLAR BÜYÜK İHTİMAL BU UYGULAMA İLE DOĞUYA GİDEBİLİR...AMA NE KADAR UYGULANIR NE DERECE İŞLETİRLER BİLEMİORUM...ÖĞRENEBİLDİKLERİM BUNLAR ARKADAŞLAR...

AMA ŞUNU SÖYLEMEK LAZIM Kİ YER DEİŞTİRMEK ARTIK DAHA ZOR OLACAK...HERKES İÇİN HAYIRLISI OLSUN..

BİDE ŞERH KONUSUNDA Bİ KAÇ ŞEY SÖYLEMEK İSTİYORUM...GEÇEN YIL İSTEDİM NORMAL TAYİN ŞERH VAR DİYE YAPMADILAR..6. BÖLGE GÖREV SÜREM 4 SENE OLMASINA RAĞMEN...O YÜZDEN BU SENE İSTEYECEK ARKADAŞLARA TAVSİYEM ŞERHSİZ GİTMESİNE GAYRET EDİN...YOKSA ANKARADA ÇOK SIKINTI ÇEKERSİNİZ...DOĞUYA GELMEK KOLAY AMA GİTMEK ÇOK ZOR..

EŞ DURUMUNDAN İSTEYECEK ARKADAŞLAR İÇİNDE Bİ KAÇ BİLGİ VEREYİM GERİ DÖNMEK ZORUNDA KALMAYIN...

GÖREV SÜRENİZ DOLMUŞSA YANİ 6. BÖLGEDE 3 SENE ÇALIŞMIŞSANIZ,EŞİNİZ EĞİTİM DÜZEYİ OLARAK SİZDEN ALT KISMINA GİRİOSA,VEYA SÖZLEŞMELİ PERSONEL İSE İL MÜDÜR ŞERH DÜŞSE BİLE ETKİSİ OLMUO..AMA EN UFAK Bİ EKSİĞİNİZ VAR İSE O ZAMAN İŞTE DERT AÇABİLİO BAŞINIZA...

SSK LI OLANLAR İÇİN DE SON BİR YILINI AYNI YERDE ÇALIŞMIŞ OLMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ DAİRE BAŞKANI...BU Bİ ÇOK YERDE 2 SENE OLARAK LANSE EDİLİYOR ÖZELLİKLE SORDUM BÖYLE SÖYLEDİ...EŞLERİ 4 B STATÜSÜNDE ÇALIŞANLAR İÇİN SSK DÖKÜMÜ İSTENMEZKEN ÖZEL BİR YERDE ÇALIŞANLAR İÇİN BUNUDA İSTİYOLAR...

SON OLARAK TA ŞUNU SÖYLİİM BAŞIMA GELDİĞİNDEN...MESELA EŞİNİZ ÖĞRETMEN İSE GÖREV BELGESİNİ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNE İMZALATIN...OKUL MÜDÜRÜNE İMZALATANLARINKİ OLMUO TEKRAR İSTİYOLAR...VEYA HEMŞİRE İSE BAŞHEKİME İMZALATIN HASTANE MÜDÜRÜ İSE İMZALAYAN SORUN ÇIKARTABİLİOLAR...

ŞU BAKANLIK BANA TÜM YÖNETMELİĞİ ÖĞRETTİ YA HELAL OLSUN...5 SENE SONUNDA EŞ DURUMUNDAN TAYİNİM BÜYÜK İHTİMAL ÇIKIO..ÜNVAN SINAVI İLE SONUÇLARI BEKLİYORUM...DARISI BU ÇİLEYİ ÇEKEN TÜM ARKADAŞLARIN BAŞINA...

canvet77
Şef
22 Mart 2009 12:41

benim anladığım kadarıyla herkes her bölgede görev süresini tamamlamayacaksa batıdaki doğu hizmetini doğudaki batı hizmetini yapmayacaksa sistem çok adaletsiz bir sistem olacak.sivasın batısındaki heryer dolu olacağından ya da 3-5 tane boş yere 500 kişi tercih ediceğinden bu iş personel genel müdürlüğünü rahatlatmaktan başka bir işe yaramayacak gibi.anayasaya aykırı bu yaa.bu konular niye anayasa mahkemesine,danıştaya taşınmıyor ki.anlamak mümkün değil.

garg
Memur
22 Mart 2009 16:51

diyarbakır'da çalışan memur arkadaşlar erzurum la becayiş yapmak isteyen yok mu?

foodeng.38
Şef
23 Mart 2009 09:55

slm arkadaşlar eşim son 2 yıldır aynı şirkette özel sektörde çalışıyor.Eş durumundan tayin istiyicem fakat il müdürü şerh düşüceğini söyledi.Mazeret tayininde şerh bir engel teşkil edermi.Bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.Şimdiden teşekkürler...

veterinerdem
Şube Müdürü
23 Mart 2009 13:48

Foodeng arkadaşım... Nerede çalıştıını bilmiorum ama görev bölgendeki süreni doldurmuşsan,eşin sigortallı ise ve son 2 senesinide aynı şirkette geçirmişse ;

Evlilik cüzdan fotokopisi, vukuatlı nüfus kayıt örneği, eşinin çalıştığı yerden aldığın bir belge ve eğer ssklı ise ssk dökümünü de ekle... bi dilekçe gönder gitsin.. il müdürü istediğini yazsın fark etmez..İl müdürüdür yazar eleman ister...Onu yazmazsa 2 ay sora eleman isterse neden yazmadın die sorarlar...Eğer tüm şartlarını sağlıosan il müdürünü şerhi mazeret tayinleri için anlamsız...

foodeng.38
Şef
23 Mart 2009 14:02

erdem kardeş verdiğin bilgiler için tşkkür ederim fakat bizim burda mecburi görev süresi 5 yıl benim 1.5 sene oldu bakanlıkta 5 yılı tamamlamam mı gerekiyor yani tayin yaptırabilmem için bunu ilk sizden duyuyorum

veterinerdem
Şube Müdürü
23 Mart 2009 14:09

mesela ben 6. bölgedeyim 3 sene şartı var.. doldurdum istedim çıkmak üzere...doğu için bu şartı arıolar..5 sene olduğuna göre sen batıdasın demektir...O zamanda hafif bi manuplasyon gerekir...Dayı meselesi...Batı için kesin uygularlarmı bilmiorum o süreyi ama doğu için böyle...

foodeng.38
Şef
23 Mart 2009 14:09

Ayrıca erdem kardeş benimle aynı anda başlayan birkaç arkadaşım eşleri ssk lıydı ve eş durumundan hepsinin tayinide çıktı.Fakat il müdürü o arkadaşlara şerh düşmemiş.Görev bölgelerindeki hizmetlerini de tamamlamadılar.Bana söylenen şerhin engel teşkil ediceği yönünde siz de ssk eş durumundan mı verdiniz dilekçenizi.Ispartanın bir ilçesinde görev yapmaktayım şu anda

sahraçöl
Memur
23 Mart 2009 16:23

Erdem kardeş yeni yönetmeliğe göre 5. bölge hala 3 yıl mı yoksa 4 yıla mı çıktı

veterinerdem
Şube Müdürü
23 Mart 2009 20:10

6. bÖLGE 2 YILDAN 3 YILA ÇIKTI... 5. BÖLGE HAKKINDA BİLGİM YOK DOSTUM...DİĞERLERİ 4 SENE OLDU DİYE DUYDUM DAİRE BŞK. ARTIK DİĞERLERİ DERKEN 5. BÖLGEYİ KASTETTİMİ BİLEMİORUM..YANLIŞ BİLGİ, VERMİİM...

sahraçöl
Memur
23 Mart 2009 21:09

neyse... sağol seçimden sonraki haftada ben ankaraya gideceğim o zaman öğrenriz artık

canvet77
Şef
28 Mart 2009 11:18

bence diğer bölgelerin de birer yıl arttığını anlıyorum ne zaman çıkıcak acaba bu yönetmelik?

zootekni93
Aday Memur
01 Nisan 2009 22:46

arkadaşlar bende ssk lı eşimden dolayı tayin oldum ve şerhsizdi dilekçem ama şerh düşülen arkadaşlar maalesef yaptıramadılar :(çok sıkıntılı günler yaşadılar.hepinize allah kolaylık versin 5 ve 6.bölgelere giden maalesef çok zor çıkıyor ve insan 1.bölgede başlayıp hala başka bölge görmemiş tipleri gördükçe beni çocuklarımdan ayrı çalıştıranlara yazıklar olsun dedirtiyor çok şükür ki o günler geride kaldı

veto53
Memur
01 Nisan 2009 23:20

arkadaşlar bu 1. bölgede hangi iller var acaba? bide çalışan kişi tayin istemedikçe onlar yollayamıyomuu?? orada emeklimi oluyolar yani???

erzen
Memur
02 Nisan 2009 08:38

Aynen öyle veto53 arkadaşım. Halihazırdaki sistemle sen tayin istemediğin sürece bulunduğun yerde emekli olursun.

canvet77
Şef
02 Nisan 2009 20:10

bu yeni yönetmeliği kimse takmıyor yaw acaba çıkmıyacak da bu söylenti falan mı?

erzen
Memur
03 Nisan 2009 08:42

Çıkacağı söylenen yönetmeliği herkes takıyorda, sanırım bu bakanlığın böyle bir yönetmeliği uygulayabileceğine kimse inanmıyor.

Toplam 4207 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi