Editörler : Lanet
12345678910111213»

hayrii
Aday Memur
03 Mart 2009 22:29

Merhaba Arkadaşlar

Doğrularıyla yanlışlarıyla bir dogu muhabbeti almış gidiyor, bende bildiklerimi paylaşayım istedim. 11 yıldır Kars İlinde görev yapmaktayım İlimizin;

-Kışı uzun sürer çok soğuktur fakat Sarıkamış İlçesinde Türkiye de 1. dünyada 2.kristal kar kalitesi, modern tesisleri ve çok uzun sezonuyla kayak tesisleri var, kayak kayan arkadaşlar bilirler kesilikte tadılması gereken bir zevk ve güzel bir spordur.

Kars da Ziraatci ne iş yapar?

Kars da yılın 7 ayı kış olur ziraatcilerin kışın sahada hiç bir işi olmaz içerde pineklerler rutin işleri ve dedikodu yaparlar, kalan 5 ayın 2 ayı sahada yem bitkileri tespiti kalan 3 ayıda DGD dosya vb. işlerle yılı doldururlar.

Kars da Hayvan Sağlıkcılar ne iş yapar?

Kars Hayvancılıkta potansiyel bir il Hayvan Sağlıkcılar yetersiz personel ve ekipmanla çok çetin kış şartlarında yılın 6 ayını sahada İlkbahar-Sonbahar şap aşılaması ve küpeleme kampanyasında çalışır, işletme güncellemeleri, kurban bayramı öncesi ve yaz dönemi çok yoğun hayvan sevki olur. Sahada çalışma, sağlık vb. problemi olan ve bayan sağlık personeline Karsı önermen fakat ektsra ücreti (tatbik uygulama) çok iyidir..

Kars da Ulaşım nasıldır?

Kars uluslararası havaalanıdan İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya ve yut dışı uçak sefetleri var.

Kars otogarından her gün İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Adana, Mersin, Gaziantep, Trabzon ve güzergahı illere 10 dan fazla firma ile ulaşım var.

İlçelerden il merkezine sürekli toplu taşıma aracları var.

Kars da sosyal yaşam nasıldır?

Kars merkez ve çoğu ilçede konut problemi yoktur. Kurumun yeterli olmasada çoğu biriminin lojmanı var. İl merkez ve büyük ilçelerde kreş vb. hizmet veren birimler Sinema, Eğlence yerleri, park, pazar ve yazın panayırlar kurulur.

Karsa gelip burası çok soguk yaşanmaz derseniz burayı kendinize zindan edersiniz fakat kayak kayıp, sarıçam ormanlarında mangal yakıp, matarada çay demleyip, balık tutup, ava gidip keklik vurup dağda şişde cevirip yerseniz bir bakarsınız benim gibi 11 yılı biritmişsiniz, şu an aklıma gelen bunlar.

Sormak istediğiniz soru varsa yardımcı olmaya çalışırım.

Hayrettin ÇOLAK

05055892617

05326979022

OzGuR___
Şef
03 Mart 2009 23:45

Ben ist çalışıyorum. Sabahın 6 sında kalkıyom 1.5 saat yol.Akşamda 1.5 saat yol. Dolmuşlar tıkış tıkış. En yakın yere gitmen için 1 trafikte bir saati göze alman lazım. Hiçbirşey yapmasan bile akşam eve geldiğinde yorgun argın ve günün bitmiş oluyor. En ucuz konut kirası 750 tl. Herhangi bir yan geliri yok. Şehirde piknik vb. alan yok. Piknik için şehirin dışına çıkmak gerekiyor. Trafik, gürültü, kalabalık cabası. Yeşili nadiren görürün. Sosyal, kültürel ve eğlence merkezleri var. Ancak buralara gitmek için para yok. :)) Hırsızlık, kapkaç ve benzeri suçlar yoğun. Dışarda yemek yemeye yada bir çay içmeye kalksan muhtemelen diğer şehirlerin 1 katı fazla bir ücret ödemek zorunda kalacaksın. Burda kalabalık çok ama herkes yalnız. Bir apartmanda birbirini tanıyan insanlar olması nadiren görülen olaylardandır. Sağlık ocağı, Devlet Hataneleri, Vergi Daireleri, Nufus Müdürlükleri yada benzeri kamu kuruluşlarında Tanıdığınız yoksa iş yapmak için geceden sıraya girmek gerekiyor. Şimd,ilik bu kadar....

dearstar81
Aday Memur
04 Mart 2009 08:46

arkadaşlar BERTA1 doğruyu sölüyo bence.. kimse kendini kandırmasın doğunun hiç bir yeri ii deil..izmirde ytaşamayı tercih ederim..

emre_bey79
Memur
04 Mart 2009 08:59

ÖZGÜR BEY,ben de istanbulu tercih edecem,mühendis kadrosu için ,sen hangi ilçedesin,sendemi muhendis kadrosu için girdin,yoksa teknıkerlıkmi? bana yardımcı olsan sevinirim.

kartal ilçe tarım nasıl mesala,benı o ilçeye verırlermı? ayrıca ben istanbula geliyorum. tel no nu versen yarın bi görüşsek orda YARDIMCI OLASAN sevınırım .

c55
Aday Memur
04 Mart 2009 09:21

arkadaşlar tercih yapacak olan arakadaşlara biz de yardımcı olalım.5 yıldır Muş ta görev yapmaktayız.

doğunun bir çok ili ile kıyaslandığında terör probleminin hiç olmaması en büyük avantajıdır. Ulaşım derseniz hergün Ankara İstanbul uçak mevcut. Zaten kendi havaalanı var. otobüs derseniz her saat mevcut. İstanbul Ankara İzmir Adana günde en az 3 servis. Şehir içi ulaşım problemi yok her yere servis var. Şehirde yemek yemek çok uygun. Bir Porsiyon ızgara3-4 TL salata ve garnitürler ücretsiz. Ev bulma sorunu yaşanmamaktadır. Toki ve kooperatifler son 5 yıldır ev sıkıntısını yok etti. Eğitim problemi yok özel okullar ve kreşler mevcut ve kaliteli. Üniversite yeni kurulmuş olmasına rağmen Şehrin çehresini değiştirdi. Güvenlik sorunu yok geç saatlerde dışarıda kalınabilir. hırsızlık kapkaç yok. Çok güzel bir kayakmerkezi var. Merkeze çok yakın. Şehir merkezine çok yakın Piknik alanları mevcut. Avcılığı sevenler için hiç bir yerde görmediğiniz kadar keklik, bıldırcın tavşan ördek ayrıca aynalı sazan var. Eşim her haftasonu ava gidiyor.Daire ortamı son derece güzel huzurlu. İdare çalışan personeli her zaman destekliyor. Maaş farkı merkeze gelirseniz 200, İlçelerde 300TL civarında artacak. Zaten 5 tane ilçesi var. hepsi güzeldir. Burdaki amacımız sadece fikir vermekti Allah hakkınızda hayırlısını nasip etsin.

kaybıken
Kapalı
04 Mart 2009 10:41

hadi bir tanıtım da benden olsun;

Diyarbakır a gelirseniz kulp,lice gibi güzide ilçelerimiz sizleri bekliyor olacak zaten licede eleman kalmadı kulp ta çalışan arkadaşta bu sınav ile gitmeyi düşünüyor.Yani gelen arkadaş hemen ilçe müdürü olacaktır :), googleden bu yerleri görebilirsiniz.

bekar iseniz gelin yok evli iseniz problem yok. size tavsiyem ek4 ten tercih yapacaksanız sakın diyarbakır ve urfayı seçmeyin çok uzak ve geri ilçeleri var mardin ise bir iki ilçesi dışında güzeldir. ek4 te kalan diğer illerin tamamı bunlara tercih edilebilri

saygılarımla

melisa23
Aday Memur
04 Mart 2009 13:13

benim yer değiştirme gibi bir problemim yok ama Aksaray ili hakkında bilgi isteyenlere bende yardımcı olabilirim.

tr_relli
Aday Memur
04 Mart 2009 15:28

5-6 bölgede yaşamayan çalışmayan kimse bilemez

her bölgede olduğu gibi doğuda da hem eksi hemde artı

yönleri olduğu muhakkak.her ne kadar olumsuz yönleri çok

olsada iyi taraflarıda yok diyemez kimse...

umarım herkesin gönlüne göre olur

furkanc
Aday Memur
04 Mart 2009 17:10

burada herkes birilerine giydirmekten, ciddi konular konuşulmaz olmuştu.

foruma son gönderilerlerde arkadaşlarımın tecrübelerini yazıyor olması nedeni ile kendilerine teşekkür ederimm...

exocortis
Aday Memur
04 Mart 2009 21:48

ARKADASLAR MERHABA...

BİLİYORSUNUZ EŞ DURUMUNDAN DOLAYI YERİNDE KALMAK İSTEYENLERİN BİR SORUNU VARDI. SORUN AST VE ÜST KADRO SORUNU, BU DURUMU BİZZAT KENDİM ARASTIRDIM BİZİM İCİN GECERLİ OLAN BİR DURUM DEGİL VE HER NE DURUMDA OLURSA OLSUN BÜTÜN ES DURUMLARI YERİNDE KALACK...

SUPHESİ OLANLAR BU KONUDA EMİN OLABİLİR.

gariban.60
Memur
05 Mart 2009 08:38

arkadaşım eş durumu hakkında pekki eşi ssklı 396 gün yatmış. bu durumda nolcak bana kesin bişey söylemiyorlar. ben nisanda gidip aralıkta geri mi gelecem

gariban.60
Memur
05 Mart 2009 08:50

teşekkürler arkadaşım birde eşi ssklı olan 396 prim günü yatanın durumu nolcak. net bişey söylenmiyor. nisanda gidip aralıkta geri mi gelecek

ziraatcim26
Aday Memur
05 Mart 2009 08:57

Arkadaşlar benim eşimde ssk lı.Dün edindiğim bilgiye göre sadece eşi kamuda çalışanların eş durumu mazaretlerinin kabul edileceği söylendi.Yine "adalet" sağlandı.Nasıl biir mantık anlamak mümkün değil.Nasılki araştırmalarda çalışanlar yerlerinde bırakılıp taşrada bankası bile olmayan ilçelerde çalışan arkadaşların siz batıda çalışıorsunuz hadi doğuda çalışın denildiği gibi eş durumu konusundada "adaletli" bir tutum sergilendi.

exocortis
Aday Memur
05 Mart 2009 08:58

GARİBAN.60 KARDESİM. SSK VEYA BAGKURLU OLURSA EN AZ 720 GÜN PRİM ÖDEMESİ GEREKMEKTEDİR. FAKAT BİLİYORSUN Kİ BURASI TURKİYE EGER BİRİNİ DEVREYE KOYARSAN MUTLAKA OLACAKTIR.

nkra
Aday Memur
05 Mart 2009 09:43

Aile Biriminin Muhafazası

MADDE 26/A Eşleri 657 sayılı Kanuna tabi Memur statüsünde olmamakla birlikte her hangi bir resmi kurumda çalışması veya özel kuruluşlarda sigortalı ya da kendi adlarına bağımsız çalışıyor olmaları sebebiyle eş durumuna dayalı yer değiştirme isteğinde bulunamayacak olan Memurların atamalarında, bu durumların belgelendirilmesi kaydıyla, hizmet gerekleri ve kadro imkanları da göz önünde bulundurularak atama dönemi beklenmeksizin aile biriminin muhafazası bakımından gerekli işlemler yürütülür. (Değişik: 27.04.2007 tarihli ve 26505 sayılı R.G.)

arkadaşlar yanlış bilgilendirme yapmayalım lütfen eş durumu burada açık.

gariban.60
Memur
05 Mart 2009 09:53

bu varda ankarada da iç genelge dedikleri bişey varmış hiç bir yerde olmamasına rağmen bu 24 ay meselesini kullanıyorlar sskdan tayin isteyen arkadaşların hepsinden istendi 24 ay ve son 1 yılı istenilem yerde olmak kaydıyla

exocortis
Aday Memur
05 Mart 2009 10:15

BEN BUNU HUKUKİ NETTEN ARASTIRDIM. SANAL YAPILAN EVLENMELERİ ENGELLEMEK İCİN, 720 GÜN PRİM VE SON BİR YILI BULUNDUGU YERDE GECİRMESİ DİYE BİR MADDE VAR.

gariban.60
Memur
05 Mart 2009 10:25

adresi tam olarak verebilirmisin. benim eşim işyeri ile sözeşme imzaladı hatta sağlk bakanlığına noter tasdikli 2 yıl çalışma taahhüdü verildi. amaç bu ise mahkeme ile sonuç alınabilirmiki

exocortis
Aday Memur
05 Mart 2009 10:31

.forma uye olun hersey var orda.

gariban.60
Memur
05 Mart 2009 11:44

ARKADAŞLAR SİZE BİR SORU DAHA LABDA ÇALIŞAN BAZI ARKADAŞLARIN DURUMLARI BELLİ DEĞİLMİŞ HENÜZ.

İL KONTROL DEKİLER KALACAKMI. ÇEVRE MÜHENDİSLİĞİNİ BİTİRMİŞ LABDA KALABİLİRMİ

Toplam 12373 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi