Editörler : *aziyade*
03 Mart 2009 13:06   


Kurum Değiştirme

Arkadaşlar Sağlık Bakanlığına bağlı bir ilçede Toplum Sağlığı Merkezinde G.İ.H.S. Memur olarak çalışmakta iken tüm şartları taşıyarak Maliye Bakanlığı bünyesindeki herhangi bir kuruma geçmek için Sağlık Grup Başkanlığına müracaat ettim. Sağlık Grup Başkanımızdan ve ilçe Kaymakamımızda gerekli olan muafakatı aldım olur il e birlikte yazım valilik kanalıyla İl Sağlık Müdürlüğüne gitti. İlçede kurum amirim ve Üst amirim olarak Kaymakam beyin muafakat vermesine rağmen İl Müdürlüğü personel ihtiyacını gerekçe göstererek olumsuz yanıt verdiler.

Şimdi öğrenmek istediğim kurum amirim ve ilçe Kaymakamı muafakat vermişken il müdürlüğü nasıl red veriyor. Madem öyle bir olay varsa Neden İlçede muafakat almaya gerek var direkt müdürlük verse yada vermese olmuyormu. Bana sanki bu işte bir iş var gibi geliyor. Sizce yapılabilecek bir şey varmı bu konuda...

04 Mart 2009 10:04

iertan
Aday Memur

Yokmu beyler bu işte yardımcı olacak biri...

04 Mart 2009 10:16

iertan
Aday Memur

Tabiki bayanlarda...

05 Mart 2009 20:41

iertan
Aday Memur

Güncel

23 Mart 2009 11:05

melikoglu.aa
Memur

değerli arkadaşım

yardımcı olmaya çalışayım.siz sağlık bakanlığından maliye bakanlığına naklen atama mı düşünüyorsunuz yoksa geçici görev mi.eğer naklen atama ise öncelikle bakanlığın uygun bulması lazım burada kaymakam ya da il sağlık sadece aracıdır.son sözü bakanlık söyler .tabi aracı derken şunu unutmamak lazım hizmet gereği uygun görmeleri lazım.bu çoğunlukla taktir yetkisidir.benim sahsi görüşüm il sağlıkla görüşmen gerekmektedir.

24 Mart 2009 14:53

sadecx
Yasaklı

kardeş türkiyede iki gerçek vardır bir yazılı olan birde herkezin bildiği yol.

1-iki bakanlığın anlaşmasıyla ve onayıyla senin iş olur bu yazılı yoldur resmi protokol ve mevzuatlar gereğince.

2-siyaseti araya sokarsın bir milltvekili veya il başkanı yada iş bilen bir sendika yetkilisi eliyle asıl yol budur malesef bu işler böyle olur herkez birbirine paslar iş görülür insanlar sınanmış olur su seçim arafesinde senin işinin olmamasının hiç bir nedeni yok yeterki doğru bağlantıları kur ,

ama bana sorarsan ben bu yola başvurmam ,bu yolu bildiğim halde ve teklifler geldiği halde ben asla bu yola girmem o çarkın sonunda istemediğin neticelerle karşılaşabilirsin sen resmi yoldan devam et olursa eyvallah dersin olmassa nasip değil dersin ama illaki olacak bu iş diyorsan özelden yaz bana ilini nedenini sana basit bir akıl veririm .

25 Mart 2009 11:26

HAZAV
Şef

ANTALYA İLİ ALANYA İLÇESİ MALMÜDÜRLÜĞÜ HAZİNE AVUKATLIĞINA KURUMLARARASI NAKİL İLE 4 YILLIK ÜNİVERSİTE MEZUNU G.İ.H. SINIFINA MENSUP MEMURLAR ARANMAKTADIR.İSTEKLİLERİN HAZİNE AVUKATI EŞREF ESEN İLE TEMASA GEÇMELERİ HALİNDE KENDİLERİNE YARDIMCI OLUNACAKTIR.tEL.İŞ.242 5132047

25 Mart 2009 17:02

adkaes
Aday Memur

arkadaşlar ben de kurum değişikliği için uğraşıyorum ama torpil dahi olsa öncelikle açıktan atama kontenjanlarının açıklanması lazım ki nakile imkan olsun kuruma başvurduğunda kabul ediyor ama açıktan atama kontenjanları açıklanmadıdığı için başvuru bekliyor ama çok sağlam bir torpil olursa olurmu bilmiyorum. ama ben vekilin danışmanını araya soktum gene de açıktan atamaların açıklanması gerekiyor diyorlar

08 Aralık 2009 13:20

oilgaz
Memur

Ben Eskişehirin Alpu ilçesinde, Tarım İlçe Müdürlüğünde çalışıyorum. Yıllarca bir fakülte bitirip Edebiyat öğretmeni olmak için çabaladım. Ama bir kurumda çalıştığım için önüme sürekli engeller çıktı ve okuyup kurum değiştiremedim. Şimdi de ya Milli Eğitim bakanlığına ya da Anadolu ve Osmangazi üniversitelerinden birine geçiş yapmak istiyorum. Tarım Bakanlığına geçmek isteyen biri ile yer değiştirmek suretiyle kurum değiştirmek istiyorum.

12 Aralık 2009 12:36

pinkpantherr
Kapalı

kpss sınavına girip tekrar atansak istifamı etmek gerekir yoksa kurum muvafakat verirmi?

lütfennnnnnnnnn cevap

kadrolu memur iseniz 2 seceneğiniz var 1.si kpss ile yerleştikten sonra kurumunuzdan muvafakat almanız gerekir 2.sindede yerleştirme tarihinden önce enaz 6 ay evvel devlet memurlugundan istifa ederek beklemenizdir.. kadrolu memurlar sözleşmeli memurlar gibi istifa ederek kurum değiştiremezler..

12 Aralık 2009 17:11

pinkpantherr
Kapalı

kadrolu memurum tabi. ben kpssyle kurum değiştirme artık olmuyo istifa şart diye biliyodum yok öyle bişey yani. çok sevindim.

muvafakatı il müdürü verir değilmi arkadaşlar? cevap için çok teşekkürler bide

13 Aralık 2009 15:57

pinkpantherr
Kapalı

peki yeni tayin yerine gittikten sonra en az 1 yıl geçmesimi lazım başka kuruma atanmak için?

13 Aralık 2009 16:44

sonsınavv
Aday Memur

ARKADAŞLAR AÇIKTAN ATANMA KONTENJANLARI AÇIKLANMASI FALAN GEREKİYO DENİYOR ONLARI NEREDEN ÖĞRENEBİLİRİZ.???

Toplam 12 mesaj
 
ANKET
Her yaz, en az bir defa, tatile çıkabiliyor musunuz?