Editörler : supporters.
12345678910111213»

ümitli24
Yasaklı
18 Mart 2009 15:03

lastmohikan80 kardeş sana ne oluyo ingilizce bilmeyen öğrenemez diye bir şart mı var senin ingilizcen var diye kurum seni mi alacak seni mi düşünecek bna göre ingilizce şartı başta olmamalı eyer belli zaman içinde öğremesse o zaman adamı çıkar...

lastmohikan80
Şube Müdürü
18 Mart 2009 15:13

tamam biz ne dedik

2010 yılna kadar alırsa problem yok

AB kurumunnda ingilzicesi olmayan ne iş yapcak ümit?

zerdali+
Aday Memur
18 Mart 2009 15:20

meraketmeyin arkadaşlar kurum geçen yıl kanun değişikliği yaptı ingilizceyi 10 ar puan düşürdü 2010 sonuna kadar olmasa da olur dedi. yeni bi kanun değişikliği yapar ingilizce heç lazim deel derler bitti gitti .. bu işi hallerler endişe etmeyin. benim merakettiğim neden şahsen yapılıyo başvurular. para yoık pul yok ben şimdi burdan kalkıp ankaraya mı gidecem ne olacağını bilmediğim bişey için? sonra sınav için git sonra sözleşme için git nerde bu paranın bolluğu? şimdi dili mili kaldırdık ya çok başvuru olmasın diye mi böle bişey yapıldıacaba? vlla bence temizinden bi 4000 5000 kişi başvurur ....

zerdali+
Aday Memur
18 Mart 2009 15:47

kim o peyzajcı?

lastmohikan80
Şube Müdürü
18 Mart 2009 16:35

yaw helal olsun bu kuruma;

1 ayda noldu da bu kadar değişti.

endüstri 16 kişi makine 21 ve elektronik müh 18 kişi iken

toplam:55 kişi

şimdi bilgisayar+endüstri+elektronik+haberleşme+makine

toplam 9+3+3+2=17 kişi noldu nereye gitti

demek ki kurumun yapılanmasında branş önemli diil...

İl bazında neresi belli değil+ hangi branş neresi o zaten hiç belli olmayacak galiba...

Eğer bu uzamnlık A grubu ise neden o zaman 20 katı sınava çağrılmıyor neden geçerli olan 2007 puanı dikkate alınmıyor...

lastmohikan80
Şube Müdürü
18 Mart 2009 16:39

ya benim deneyimim yok...(önceki ilanda en az 1 yıl deneyim vardı)

ya benim kpds de yok... (önceki ilanda 50 kpds idi)

ya benm KPSS iyi onu dikkate alın...

ya ben ilimi kendim seçim sonra belli olsun yerler (önceki ilanda branşa göre her yer belli idi)

ya benm branş az olmus (önceki ilan ile branş sayıları çok farklı) arttırıalaım mı dedi....

nası oluyor bu kadar değişiklik...

DANIŞTAY yürütmeyi durdurdu niye? sözlü sınav yetmez diye ama malesef o düzelmiş başka diğer tüm şartlar değişmiş...

18 Mart 2009 16:56

POSTA İLE YAPILAN BAŞVURUYU NİYE DİKKATE ALMIYORLAR Kİ, GICIK BİR ŞEY. ÖNCEKİ BAŞVURUDA NE GÜZEL POSTA İLE GÖNDERMİŞTİM, İŞİN EN KIL TARAFI İSE SINAVA GİRİŞ BELGESİNİN BİZZAT KURUMDAN ALINMASI MESELESİ, ANKARA DIŞINDAYIM, NİYE BÖYLE BİRŞEY YAPIYORSUN, HERKESİN TC KİMLİK NOSU VAR, KİMLİĞİNİ GÖSTEREN SINAVA GİRSİN, VEYA VER İNTERNETE, TC KİMLİK NO'SUNU GİREN ALSIN BELGESİNİ, BUNLARLA MI AB'YE GİRECEZ YAW, TÖVBE TÖVBE.

kadir2306
Aday Memur
18 Mart 2009 17:08

2010 yılı içinde kpds den 70 i gecemezseniz sözleşmeniz fesh oluyor.BUNA DİKKAT BEYLER BAYANLAR!!!!!

edenal
Memur
18 Mart 2009 17:09

arkadalar bu KPDS 70 olayı ile ilgili özelimden cok mesaj aldım... arkadaşlar bu kanunda var. simdi size kanunun maddesini veriyorum okuyun derim. http://www.tkdk.gov.tr/tkdk_main.aspx?page=law.ascx personel rejimi madde 14 fıkra 4

lütfen bu konuda daha fazla üstüme gelmeyin.ben kendimden uydurmuyorum kanun ne ise onu yazıyorum . sonra viy biz bilmiyoduk viy biz işitmedik viy biz görmedik demeyin. herkese başarılar

edenal
Memur
18 Mart 2009 17:11

http://www.tkdk.gov.tr/tkdk_main.aspx?page=law.ascx

bunalinke tıkladıktan sonra madde 14 fıkra 4 e bakın

Baranpatronize
Kapalı
18 Mart 2009 17:24

arkadaslar kpdsniz olmasa bile basvurunuzu yapın, 3 milyar maası alırsanız istediğiniz dil kursuna gidersiniz, kpds den 70 almakda cok zor olmasa gerek koskoca 2 yıl var

mfc61
Aday Memur
18 Mart 2009 17:30

edenal,

kpds 2008 de 70 üstünde aldım, fakat 2010 da 2 yıllık geçerlilik süresi dolacak.2010 da tekrar sınava girmek gerekir mi?

bir de askerlik tecilli.tecil bitince askere giderken sözleşme feshedilmiş mi olacak?

fatih.akgul
Aday Memur
18 Mart 2009 17:57

"@mfc61"

kpds puanının geçerlilik süresi egerki kurum tarafından yeterlilik istendiği tarihte doluyorsa, muhtemelen yeniden sınava girmen gerekecektir.

askerlikle ilgili olan kısmı da gayet net, askere giderken sözleşme direk fesh oluyor.

benim de askerlik sorunum var, aralık 2009da tecil süresi doluyor, buranın da istihdamı nerden baksanız 3 4 ayı bulur.karar vermesi zor bi durum..

sipaliler
Şef
18 Mart 2009 18:16

Tecrube olmadan nasıl hemne uzman yapıyolar ilginç bi durum!

Önce yardımcı olursun sonra uzman haksızmıyım arkadaşlar.Tamam uzman yapacaksın direk o zaman niye en az 2 yıl şartını kaldırdın demi!

fatih.akgul
Aday Memur
18 Mart 2009 18:24

kurum yönetmeliğinde yazıyor aslında, neden direk uzman sıfatıyla aldıkları.. bir arkadaş da yeni bir kurum olduğundan, daha sonra birçok yeni düzenleme yapılacağından bahsetmişti.. bişekilde kapağı atan, işi götürüyor..

sal_metu
Şef
18 Mart 2009 18:37

gördüğüm en garip ilan.

Şimdi ben buna sadece kpss ile başvuruyorum sonra sınava girip onu geçtikten sonra da mülakat sonra da işe alım. Mayıstaki kpds'den 70'in üstünde mi almak gerekiyor prosedür böyle mi?

Bir de deneyimsizler denetçiliğe başvuramıyor mu?

Anlayan bilen arkadaşlar cevap versin lütfen.

babialili
Şef
18 Mart 2009 18:38

hadi mühendisleri anladımda iibf için p3 ile nasıl uzman alınıyor anlamadım uzmanlık için 2007 de geçerli olması gerekir ozaman...

edenal
Memur
18 Mart 2009 18:38

arkadaşlar kpds 2010 mayıstan itibaren toefl formatında olcak, bunu kesinlikle unutmayınız!!! işsiz arkadaslar için sorun yok riske atacak bişey yok, ama bi yerde calısan arkadaslar iyi düşünsün,

ümitli24
Yasaklı
18 Mart 2009 18:50

arkadaşlar bu sınava başvurmada yakını olma şartı derken arkadaşımız başvuru yapabilirmi acaba??

çarşı.06
Müsteşar Yardımcısı
18 Mart 2009 19:46

Kadroyu dolduramadıkça sınav yapıyo bu bakanlık.

Artık son aşamaya kadar yumuşattılar şartları bu seferde dolar gibi.

Yeni bi kadro geleceği parlak olduğu söyleniyor ayrıca maaş durum çok iyi.

Açıktan atanalar denetçi olamıyo ama uzman oluyomuş ilandan bu anlaşılıyo.Bide iibf için p3 istemesi ve sınav konularının çok farklı olmasıda ayrı bi ilginçlik.

Toplam 12931 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi