Editörler : F16 Gökçen

bir mağdur
Daire Başkanı
06 Mart 2006 23:40

bir kaç arkadaş dışında çoğu arkadaş mutlu evliliğin sırlarından çok evlilikten beklentilerini yazmış sanırım.

bu kadar çok beklenti olursa evliliğin mutsuz olacağına garanti verebilirim.

benim gözlemlerime göre "mutlu" evlilikler görmezlikten gelmenin ve katlanmanın hat safhaya çıktığı evliliklerdir.

SevgiNehri
Kapalı
13 Mart 2006 02:33

hepinize teşekkür ederim değerli yorumlarınız için.

hale2006
Daire Başkanı
13 Mart 2006 02:52

saygı sevgi hosgoru.....

herşeyvataniçin
Aday Memur
13 Mart 2006 10:15

Allah herkesin gönlüne göre verir inşallah

gülen-ay
Şef
14 Mart 2006 01:09

mutlu evlilikler çok fazla var yeterki görmeyi bilelim. kafalar uyuşuyorsa sorun yok sevgi saygı aşk sadakat anlayış hoşgörü vs peşpeşe gelir. eşlerle herzaman iki iyi arkadaş olunmalı çünkü insanlar arkadaşlıklara daha fazla değer verirler.

Bir bayan her akşam oturup eşiyle tavla oynayabiliyorsa, bir erkek eşinin kıyafet alması için bir cumartesi gününü ona ayırıp çarşı pazar geziyorsa o evlilikte artık sorun kalmamıştır. Biraz özveri biraz empati.. gerisi viz gelir

Ancak evliiğin ilk yılarında ailelerden kaynaklanan çok ciddi sorunlar oluyor. gençler hemen pes etmeyip biraz sabretseler bir müddet sonra taşlar yerine oturuyor. Aile ile eş arasındaki denge kuruluyor ama gençlerin buna pek tahammülleri yok.

bir süre sonra özellikle çocuk olduktan sonra senin ailen benim ailem kavramı aut-ailemiz kavramı in

yalnız temelde fikir ayrılıkları, yşam tarzlarındaki farklılıklar normale biraz zor dönüyor.

Her iki tarafta olaylara sen sensen ben de benim şeklinde yaklaşırsa o evlilik pek umut vadetmez. Sanırım bu tip tartışmalar da zaten nişanlılık ya da flört devrelerinde belli olur ve ona göre tavır takınılır

Boşanma cidden aklı başında mantıklı insanlar yaraşmayan bir sonuçtur. Hele bi de işin içinde çocuk varsa......AMAN DİKKAT

ya evlenmeden iyice tanıyın ya da biraz sabır herşey düzelecek.

saygılar

Garip-İmam
Kapalı
14 Aralık 2006 10:43

güncel..

pdgg
Şef
14 Aralık 2006 10:57

BİZ SORUYORUZ. Evlenmeden önce eşinden ne beklemiştin?

Evlendikten sonra bu beklentilerinde nasıl değişiklik oldu? Evlendikten sonra hangi bekletilerinden vazgeçtin? Evlendikten sonra hangi beklentiler içerisine girdin?

Neticede değişik beklentiler sıralanıyor.

LAKİN ,EN PANİKSİZ,EN STRESSİZ,EN ORJİNAL,EN MÜKEMMEL YAŞANTI ve EVLİLİK YARATILANLARDAN BEKLENTİ İÇERİSİNDE OLMADAN YAŞANAN YAŞANTI. YAPILAN İŞLERDE SADECE ALLAHIN RIZASI BEKLENMELİ.

///////////////////////////////////////////////////////////

Baylar bayanlar. Ya herro,ya merro düşüncesinden vazgeçin.

Evlilik öyle basit bir olgu değil.

Evlilikte başarı aranan kişiyi bulmak değil aynı zamanda aranan kişi olmaktır.

Mükkemmel değil, münasip eş aranmalıdır.

Son pişmanlık fayda etmez merkezinde çalışan birisi olarak Aklınızı başınıza almanızı tavsiye ediyorum.

NOT: Bu değerlendirmelerim akıl gözü açık olan, evlilik müessesinin önemini bilen,öğrenmek isteyen insanlar içindir.

Hayvanlar gibi çiftleşen gruba ,evlilik müessesinin önemini anlamak istemeyene bir sözüm yoktur.

/////////////////////////////////////////////////////////////

İnsanın '' bu şey benim başıma gelmesi durumunda nasıl davranırım''sorgulamasanı yapması ona çok şey öğretir.

PANİK; İNSANIN NE YAPACAĞINI BİLMEDİĞİ ZAMAN ORTAYA ÇIKAR.

PANİĞİN ANTİPANİĞİ'' NE YAPACAĞINI BİLMEDİR''

///////////////////////////////////////////////////////////

ÖNCELİKLE ''HAYATA DAİR '' FORUM DA BU KİTABI OKUMADAN KESİNLİKLE EVLENMEYİN DİYE BİR BAŞLIK AÇMIŞTIM.

Eş seçiminde püf noktalar"

Yazar: Abdülkadir AKGÜNDÜZ

yayınevi :Genç Beyin

EVLİLİK ÖNCESİ ŞU KİTABI OKUMADAN KESİNLİKLE EVLENMEYİN DİYORUM BU İŞİN UZMANI OLARAK. ZATEN YAZARI DA KİTABIN BAŞLIĞINDA BU KİTABI OKUMADAN EVLENMEYİN DİYOR.

BELKİ ALANIN DA YAZILYAN İLK KİTAP.(BU KONU HAKKINDA DEĞİŞİK KİTAPLARDA ARA ARA BELİRTİLSEDE AYRINTILI OLARAK YAZILAN İLK KİTAP OLDUĞUNU KAST EDİYORUM.)

İKİNCİ OLARAK okunması gereken Halit ERTUĞRUL'un Adım Adım Evlilik adlı kitabını tavsiye ediyorum.

Cemil TOKPINAR'ın ÖMÜR BOYU AŞK 1 VE 2 KİTAPLARI bunu takip etmeli.

Daha sonra Oğuz SAYGIN'ın BİLGE SİMİTÇİ adlı kitabı genel kültür adına okunmalı.

KAFANIZA TAKILAN EVLİLİK ÖNCESİ VE EVLİLİK SONRASI,AİLE İÇİ İLETİŞİM,BOŞANMA TÜM SIKINTI VE SORUNLARI BELİRTEBİLİRSİNİZ BU KONUDA YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIRIM. (BU İŞ BENİM MESLEĞİM)

CEVAPLAYAMADIĞIMIZ KONULAR OLURSA O KONU HAKKNIDA ARAŞTIRMA

YAPARIZ.

SAYGILAR....

Muratca78
Aday Memur
14 Aralık 2006 12:55

bunun için sen bian önce evlen mutlum oluyomusun görürüsün :))

melihaaktas
Kapalı
14 Aralık 2006 12:59

varmı öle evlilikler sahiiii...

Toplam 129 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi