Editörler : supporters.

Arı Maya:)
Yasaklı
29 Mayıs 2009 23:18

Bu sene mezun oldum ne yazık ki aralığa deneme amaçlı girdim Nisan benim sınavım olacaktı eşşekler gibi çalıştım ama olmadı:((Emeklerim uçtu gitti:(( Selim arkadaşımızın dediği gibi bu sınav çok bel büküyor...Beli bükülenlerden biri de ben oldum şimdi doğrulup yola devam diyorum...demek zorundayım bu forumda çook ama çok güçlü arkadaşlar var onları gördükçe insana azim geliyor;)Bu arada bu sınava dair başlık vardı editimiz seninkini birleştirebilir benden söylemesi gücenme sonra:)

Yasaklı
29 Mayıs 2009 23:25

Nihahaha hiç gülme modunda değildim koptum şimdi bak:)biraz tasavvuftan vuralım dedik yaaa:))Napalım seliiiim moral bulmaya çalışıyoruz işte sözlerle şarkılarla avutuyoruz kendi kendimizi..Yoksa içimizdeki fırtınanın esintiler devam ediyor;)evet ben de farkettim hatta arkadaşa söyledim edit birleştirebilir diye:)Siz döğüşmeyin de:)

Selim(-_-)
Kapalı
29 Mayıs 2009 23:30

yaw ne kavgası amac bılgı almak deıl mı ısteyen ıstedıgı yerden yazsın bırlestırme konusunda bu baslıgı bırlestırsınler ve hatta sılsınler. benım ıcım yanıyor arı. umrumda mı ah ahhh yaktın benı bu gece

MÜSLÜM FATHER FOREVER....

hAKİmF
Aday Memur
29 Mayıs 2009 23:41

formlar birleştirilmiş ne güzel. ben bişey öğrenmek istiyorum siz çalışırken kamu özel ayrımı mı yaptınız yoksa okul müfredatına göre anayasa medeni aile borçlar idare idari yargılama ....vs diye mi çalıştınız ya da çalışmayı düşünüyorsunuz???aklımda bir yöntem daha var yeni mezun olduğumuz için sıcak sıcak sondan mı başlasak dersleri bitirmeye??sizler ne düşünüyorsunuz??

Yasaklı
29 Mayıs 2009 23:43

Tamam yaaaaa kızma şaka yaptım;)Herkes stres her an patlama olabilir diye korktum:)Kaş yapayım derken göz çıkaracaktım ama neyse:) Yaaa negatif enerjiyi saldım mı o yana nedir:( Aslında hiç sevmem bunu hissetirmeyi:( Özür dilerim...Şimdi napalııım güç verecek umut verecek şeyleri dinleyelim düşünelim...Burada 5 aralıkçılar birbirimize destek olalım, bu zor günleri atlatalım bir bakalım ki sınav sabah gelmiş 6 ay geçivermiş veee biz mutlu sona ulaşmışız aaah hayali bile insanın içini kıpı kıpır yapıyor;)

Selim(-_-)
Kapalı
29 Mayıs 2009 23:46

baslıklar bırlestırılmıs. baslık sahıbı arkadas gücenmez umarım benım yaptıgım yada onerdıgım bısey deıldi. sanırım baslık acma konusunda kıdeme ıtıbar edılıyor. ben actıgımda 4 mayıstı. hosgeldın hakımf.

Yasaklı
29 Mayıs 2009 23:52

Aaa bende yanlış yere yazdım zannettim bir an telaşa kapıldım...Hakimf ben usulleri sona bırakacak şekilde karışık çalıştım yani hep kamu ya da hep özel sıkıcı olabilir...Usuller çabuk unutuluyor.4. sınıftan başlayıp geriye gitmek nasıl olur bilmiyorum ben karışık çalıştım belki daha faydalı olabilir.Ben şimdilik kaçıyorum daha buradayız ne de olsa;)Herkese iyi geceler...

hAKİmF
Aday Memur
30 Mayıs 2009 00:06

geçen senelerden takip ettiğim forumlarda da ticaret kapsamlı olduğu için onu sona bırakın diyorlardı...herkese iyi geceler...

inadına hakimlik
Aday Memur
30 Mayıs 2009 11:06

aah ah ben de sınav mağdurlarındanım.aralık sınavı benim 3.sınavım olacak ama bakalım nasıl olacak:(( adliyede hakim savcı stajerlerini de gördükçe hüzün basıyor::((( bu arada herkese merhaba:))

Yasaklı
30 Mayıs 2009 12:36

Hoşgeldin inadına hakimlik;) hepimiz aynı durumdayız malesef...

30 Mayıs 2009 13:16

Arkadaşlar, ortalıkta dolaşan bir 300 kişilik Aralık kontenjanı lafı var. Bu, kesin bir bilgi mi, bir duyum mu, yoksa yine birilerinin kafamızı kurcalamak için şimdiden kurduğu bir tezgah mı? Bu konuda bilginize ihtiyacım var

inadına hakimlik
Aday Memur
30 Mayıs 2009 13:20

evet maalesef aralık sınavı kontenjanı 300 kişi :( adalet bakanlığının sitesinde yayınlanmıştı hala duyurularda var mı bilmiyorm ama öyle...

Bu konuda lütfen sadece bilgisi olan varsa cevap versin, hiçbir bilgisi olmayan arkadaşların yorum yazması, konuyu buraya kaydırır ve söylentiye katkı sağlar, herkesin kafasını karıştırırız. Bilgisi olmayan arkadaşlar, görmezden gelsin sorumu :))

Yasaklı

Hukuk felsefesi kesin gibi hatırlıyorum keşke duyum olsa da yine 500 leri görsek:(

30 Mayıs 2009 13:26

Bana da bakanlığın sitesinde yayınlandığı söylendi, ama o kadar incelememe rağmen rastlayamadım, o yüzden kafa kurcalamak amaçlı mı diye şüpheye düştüm. Demek ki çocuğun günahını almışım.

inadına hakimlik
Aday Memur
30 Mayıs 2009 13:29

yaa vallahi eminim hatta nisan sınavı öncesi açıklama yapılmıştı bakanlık sitesinde...arkadaşlarla bu açıklamanın yorumlarını bile yapmıştık demek ki 20 aralık sınavı çok büyük avantajmş kaçırdık falan diye...

30 Mayıs 2009 13:34

Geç alınmış kötü bir haber oldu benim için. Yine hüsran kovalayacağız anlaşılan. Sağlık olsun diyelim napalım, bir yandan hukuk fakültesi sayısını artırma, çabaları, bir yanda kontenjanları kısma çabaları. Bu ne yaman çelişki anne :))

yargısız_infaz
Müsteşar
30 Mayıs 2009 13:53

DUYURU

2009 yılında açılması planlanan adlî yargı hâkim ve savcı adaylığı yazılı yarışma sınavlarına ilişkin sınav ve başvuru tarihlerine ilişkin duyurumuz 16.01.2009 tarihinde internet sitemizde yayınlanmış olup, bu tarihlerde yapılacak olan sınavlarımız için açılacak kadro sayısı aşağıda belirtildiği gibidir.

1- 25 Nisan 2009 tarihinde 200 adlî yargı hâkim ve savcı adayının alınması için yazılı yarışma sınavı yapılacaktır.

2- 5 Aralık 2009 tarihinde 300 adlî yargı hâkim ve savcı adayının alınması için yazılı yarışma sınavı planlanmıştır.

Kaynak: http://www.pgm.adalet.gov.tr/duyuru/...dro_duyuru.htm

hAKİmF
Aday Memur
30 Mayıs 2009 19:04

300 500 benim için değişen bişey olmaz 1 .lik dışındaki sayılar arasında benim nazarımda hiçbir fark yoktur...iyi olan kazansın...

titann06
Kapalı
30 Mayıs 2009 21:56

bu sınavda 300 alınsaydı bende mülakat listesinde olcaktım:((

puanım 74,600 hatta belki 210 bile olsa listede olurdum tabi gerçi listede kuvvetli referans isterdi yine kaldım aralıka:(

Toplam 143 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi