Editörler : ayşegül bgm
«21222324252627282930313233

*dr.hygieia*
Genel Müdür
06 Mayıs 2011 18:28

pratisyen hekim ise "tam doktor değilsin ama iyisin " cümlesini sıkça duymaktır :)))

*dr.hygieia*
Genel Müdür
06 Mayıs 2011 18:31

ve çoğu kez idealizmden uzaklaşarak-gayet sıradan tek düze bir muayene canavarlarına dönüşmektir...

decgiall
Kapalı
11 Mayıs 2011 13:35

Türkiyede doktor olmak ? kardeşime sormalıyım :)karsta pratisyen hekim ve tusa hazırlanıyor :)

"Pinus Brutia"
Kapalı
27 Haziran 2011 03:29

hep saygı duymuşumdur hekimlerimize ama bazı tipler ki her meslekete var doktorlarda az da olsa oran biraz fazla adam yerine bile koymuyor adamı. öğretmenim sesim gitti hocam dedim bişey olmaz dedi yaa. ertesi gün başka doktor 3 gün rapor verdi ki raporla ek dersim gitti art niyet olmadığı halde neler neler oluyor yaaa..

06 Ağustos 2012 21:42

Olmasın efendim kimse sizin oğlunuzu zorla doktor yapmıyor...

efsun26
Aday Memur
10 Ağustos 2012 21:26

doktor olmak demek, işini iyi yapan parada pulda gözü olmayan insan haklarına saygılı vs. vs. bir tek kanatları eksik malaklara hizmet etmeye çalışırken eşini ihmal etmek demektir.

efsun26
Aday Memur
10 Ağustos 2012 21:28

ups pardon kanatları eksik melekler olacaktı. sehven yapılmış bir hata.

*dr.hygieia*
Genel Müdür
26 Şubat 2013 16:07

yapılan bütün eleştirilere gülüp geçmektir :))))

*dr.hygieia*
Genel Müdür
07 Haziran 2013 16:22

:)

erenköyde
Şube Müdürü
07 Haziran 2013 16:33

kim ne derse desin, bu meslek çok kutsaldır, değerlidir.

sayılarıngizemi
Aday Memur
22 Temmuz 2013 14:40

dr.hygieia düşüncelerinizi samimi buldum.

sayılarıngizemi
Aday Memur
22 Temmuz 2013 14:43

nerede yaşıyorsunuz? tanışmak isterim

23 Temmuz 2013 11:34

Burdaki eleştirileri dikkatle okudum ve bende bir doktor olarak bir açıklama yapma gereği hissettim.Bence burada sorgulanması gereken şey bir doktorun 1.5 saatte 70 hasta bakmak zorunda bırakılmasıdır. günde 200 hasta bakmak zorunda bırakılan bir doktor her hastaya 1 dk gibi bir zaman dilimi ayırabilirki bu doktorun değil sistemin suçudur.Sevk zinciri kaldırılıp herkes elini kolunu sallayarak istedigi hastaneye giderse sağlık ocakları boşalırken hastanelerin kapısında kuyruk oluşur.Hastanedeki doktor da 1.5 saatte 70 hasta bakar.Hastaneye gelen hastaların büyük bir çoğunlugu sağlık ocagında tedavi edilebilecek hastalardır ama sağlık sistemimiz tamamen populist politikalar ile işlediginden olan doktora oluyor.Her mesleğin bir zorluğu vardır.Ama lütfen doktorluk hakkındaki sözlerinize biraz daha dikkat edin.Bunu yaşamadan anlayamazsınız.Bekara karı boşamak kolaydır derler.Uzman doktorların aldıkları her kuruş helaldir.6+5 yerine göre 6+6 eğitim görmek,asistanken defalarca hastanede sabahlamak,aile düzeninizi hep ileri yıllara atmanız adım atamamanız bunlar kolay şeyler değil.Sadece şunu söylüyorum parası için yapılabilecek bir meslek değildir doktorluk. Çektiğimiz sıkıntıya,çilelere değmiyor.İnanın asistanlık insan haklarına aykırı bir süreç bana göre.Ama doktorlar burada bizi eleştirenlere göre çok açgözlü oldukları için para kazanmak uğruna bu çileleri çekiyor değil mi ? Bu ülkede hiçbir meslek hakettiği maaşı almıyor.Ne bir doktor,ne bir öğretmen,ne bir hakim...ve birçok meslek.Saygılar.

yazıkbaa
Aday Memur
23 Temmuz 2013 15:46

allah belamızı versin die dua etmemizi isteyen halkı iyileştirmeye çalışmaktır

allegro007
Şef
24 Temmuz 2013 20:09

türkiyede doktor olmak çok zeki olmak gerekmesede belli bir ölçünün üzerinde zeki olmak demektir, türkiyede doktor olmak idallerini yaşatabilmek demektir, türkiyede doktor olmak toplumda hemen hemen kaymakam vali hakim ayarında saygı görmek demektir, türkiyede doktor olmak doktorluk yapmaktan ziyade günde 200 hastaya bakmaya zorlanarak doktorculuk oynamak demektir. türkiyede doktor olmak arada beddua edenler olsada genel olarak hayırla yad edilmek demektir.

özellikle titri olan cerrahlar açısından türkiyede doktor olmak özel sektöre gidip istediğini yapabileceği halde kamuda çalışıp kamunun imkanlarını kullanarak buna rağmen çeşitli adlar altında hastalardan rüşvet almak demektir.

Bütün bunların sonucunda doktorluk saygın ve bir meslek ve ayrıca bu yaşanan olumsuzlukların önüne geçmek için yurt dışından sağlık personeli çalıştırılmasının önü daha fazla açılmalı böylece artan personel ile gelir ortalaması düşeceği için bu işe para için değil ciddi manada seven ve gönül verenler girer.

Dr.IVF2015-2
Kapalı
22 Mart 2016 16:55

Türkiyede doktor olmak, en hasta, en kötü durumda kendisi olduğuna inanan, diğerlerinin keyfine hastaneye geldiğine inanan hastalarla baş etmektir, başka hastaların muyanesi 5 dk civarında olması gerektiğine inanan, bir an önce kendisine sıra gelsin diye acele eden, ama kendisi yarım saat doktorla görüşmek isteyen hastalarla baş etmektir, sıraya uymayan , hemşire ile sekreterle tartışan, başka hasta varken onun mahremine saygı duymadan, doktorun konsantrosyonunu bozacak derecede kapının önüne yığılan, kapıdan kafasını uzatıp bakan insanlarla başetmektir. Türkiyede doktor olmak, tüm bunları olağan karşılayıp, onlarca hastaya bakmak zorunda kalmaktır, sadece hastalara değil onların yanındaki anasına babasına kardeşine eşine ona buna hatta komşusuna bile durumu anlatmak demektir.

Asyan35
Kapalı
22 Mart 2016 17:56

Katılıyorum kardeşim

eskişehiiir, 15 yıl önce

Demek doktor olmak aynı zamanda komikte olmayı gerektiriyor. Yazdıklarınıza bakınca insanın sizin için üzülesi geliyor. Keşke hastanelerde hiç çalışmayıp, sizin yazdığınız özverileri sadece %1-2 hekimde görmeseydim. O zaman bu yazıların %98-99 komik bulmazdım...

fzt.fzt.fzt
Aday Memur
23 Mart 2016 10:42

fizyoterapist olmay? görsen bide :)

Bahtiyarcan27
Aday Memur
04 Mayıs 2016 19:57

Turkiyede ftr doktoru olmak demek gereksiz ve bos beles insan olup tum isi fzt lere yaptirip para kazanmak demek.. allahin cezasi cahil ftr doktorlari... lenfodemi olan hastaya sicak uygulama yazmaktan vazgecip normal bi pretisyen olsaniz keske.... devlette 10 bin liraya kadar maas almanin nesi kotu olabilir ki... simariklar...

slkslk54
Şef
05 Mayıs 2016 02:30

bence de 3-5 hastaya açma germe yapıp 3.5 almaktan daha iyidir katılıyorum

Bahtiyarcan27, 8 yıl önce

Turkiyede ftr doktoru olmak demek gereksiz ve bos beles insan olup tum isi fzt lere yaptirip para kazanmak demek.. allahin cezasi cahil ftr doktorlari... lenfodemi olan hastaya sicak uygulama yazmaktan vazgecip normal bi pretisyen olsaniz keske.... devlette 10 bin liraya kadar maas almanin nesi kotu olabilir ki... simariklar...

Toplam 649 mesaj
«21222324252627282930313233

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi