Editörler : crops35
13 Mayıs 2009 15:39

Flaş 1.tiplerin devlet memurluğuna dönmek için danıştay kararı

Merhabalar

Arkadaşlar 1.tip olupda Telekomdan ayrılmalarına zorlanan arkadaşların devlet memurluğuna dönme hakları doğmuştur.

gerekçeli karar benim avukatım Ali Karaçelik bey efendide vardır.DANIŞTAY KARARI

tel:0532 776 15 72/0506 543 3262

arayın geniş bilgi alın.

mustafam40
Genel Müdür
13 Mayıs 2009 15:49

merhaba

İstanbulda havuza düşecek olan arkadaşlar Havuza düşmeden evvel mutlaka benle irtibata geçin.Çünkü en fazla 2.tip İstanbulda kaldı diğer İllerdeki arkadaşlarda arıya bilirler.

ARAMA SAATLERİ:09-00 DAN 17-30 ARASI LÜTFEN !

sizlerin menfaatine.

tel:0555 535 1374

mustafam40
Genel Müdür
13 Mayıs 2009 19:10

MERHABA

Arkadaşlar benim sizlere verdiğim haberler yüzde yüz doğrudur.

1.tipler dava açmışlar ve bir arkadaş danıştaydan onaylanmış ve devlet memurluğunu hak etmiştir.Bunlar duyum değildir.

acıbademli
Aday Memur
13 Mayıs 2009 20:01

selam mustafam 40 bu haber bomba gibi bir haber teşekkürler,sağolasın,varolasın.

gozlem
Yasaklı
13 Mayıs 2009 22:04

1.tıp dava kazanan kısı telekomdan zorunlu olarak emeklı edılen kısımı? yoksa halen telekomdan hala calısan bır kısımıdır??? ıse ıade edılen davayı kazanıpda baska kuruma gıdenler , dosyanın temyızden donmesını beklıyorlar..daha telekoma donus yapan bır arkadsım yok..1 tıp calısanlar ıcın bu ıse ıade kazanma memurıyet hayatının devam etmesımı yoksa 8 brut maas tutarı ıhbar tazmınatımı bu arkadsların..bu konuyu netlestırmek lazım.. mustafa 40 sızın cok overek bahsettıgınız adıgecen avukatbeyın bu kazanımından cok ,kendı ıstegııle baska kuruma gıden ve kendı ıstegı dısında baska kuruma gıden arkadsların kıdem tazmınatları davasını kaybetmesı benı ılgılendırıyor...

mustafam40
Genel Müdür
14 Mayıs 2009 10:08

MERHABA

gözlem

Arkadaşım bu bahsettiğim .Telekom 1.tip imazlatıp devlet memurluğundan refagat eden arkadaşlar vardıya onlar.Telekom demişki onlara hadi siz evinize gidin onlarda dava açıp Danıştaydan tekrar devlet memurluğu haklarını kazanmışlar.

Detaylı bilgi için arayın görüşün.

Ben Hukukcu değilim biliyorsunuz Hukuki konularda kimsye yorum yapmıyorum çünkü bilmediğim konulardada sizleri yanıltmak asla istemem.

saygılarımla.

mustafam40
Genel Müdür
15 Mayıs 2009 14:48

BAŞBAKANLIK

DEVLET PERSONEL DAİRESİ BAŞKANLIĞINA

GÖNDERİLMEK ÜZERE

TÜRK TELEKOMÜNİKASYON A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

Türk Telekomünikasyon A.Ş.?nin 14.11 .2005 tarihinde özelleştirilmesi nedeniyle 406 sayılı Kanununun EK.29?uncu madde gereğince ??????????.. tarihinde itibaren 5 yıl içerisinde Başka Kamu Kurum ve Kuruluşlarına nakil hakkımı saklı tutmak suretiyle 2.tip iş sözleşmesiyle çalışmaktayken 01.05.2009 tarihinde imzaladığım Belirsiz Süreli iş Sözleşmesi gereğince Başka Kamu Kurum ve Kuruluşlarına nakil hakkımdan gayri kabilli rücu olarak vazgeçtim.

01.05.2009 tarihinden itibaren 406 sayılı Kanununun EK.29?uncu ve 4046 sayılı Kanununun 22?ci maddelerinde tanınan Başka Kamu Kurum ve Kuruluşlarına nakil hakkımı kullanmayacağımı gayri kabilli rücu olarak beyan,kabul ve taahhüt ederim.

ADRES: Adı Soyadı:

İmza :

Not:1.tip imzalamış ve zoraki emeklikleri istenen arkadaşlar bu dilekçeyi çalıştıkları Türk Telekom Müdürlüklerine versinler.

Onların sizlere sundukları hiçbir evrakı da imzalamasınlar.

mustafam40
Genel Müdür
15 Mayıs 2009 14:56

1.TİPLERİM VERMESİ GEREKEN DİLEKÇE ÖRNEĞİ

BAŞBAKANLIK

DEVLET PERSONEL DAİRESİ BAŞKANLIĞINA

GÖNDERİLMEK ÜZERE

TÜRK TELEKOMÜNİKASYON A.Ş GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

Türk Telekomünikasyon A.Ş.?nin 14.11 .2005 tarihinde özelleştirilmesi nedeniyle 406 sayılı Kanununun EK.29?uncu madde gereğince ??????????.. tarihinde itibaren 5 yıl içerisinde Başka Kamu Kurum ve Kuruluşlarına nakil hakkımı saklı tutmak suretiyle 2.tip iş sözleşmesiyle çalışmaktayken 01.05.2009 tarihinde imzaladığım Belirsiz Süreli iş Sözleşmesi gereğince Başka Kamu Kurum ve Kuruluşlarına nakil hakkımdan gayri kabilli rücu olarak vazgeçtim.

01.05.2009 tarihinden itibaren 406 sayılı Kanununun EK.29?uncu ve 4046 sayılı Kanununun 22?ci maddelerinde tanınan Başka Kamu Kurum ve Kuruluşlarına nakil hakkımı kullanmayacağımı gayri kabilli rücu olarak beyan,kabul ve taahhüt ederim.

ADRES: Adı Soyadı:

İmza :

Not:1.tip imzalamış ve zoraki emeklikleri istenen arkadaşlar bu dilekçeyi çalıştıkları Türk Telekom Müdürlüklerine versinler.

Onların sizlere sundukları hiçbir evrakı da imzalamasınlar.

koçaklı
Kapalı
15 Mayıs 2009 17:31

sayın mustafam40 rumuzu ile yazan arkadaşım verdiğin dilekçe örneklerinde ''gayri kabilli rücu olarak vazgeçtim.'' ifadesinin ne anlama geldiğini biliyormusun 1.tip sözleşme imzalayanlar böyle bir dilekçe verdikleri taktirde birdaha devlete dönemezler nedenmi gayri kabilli rücu olarak vazgeçtim demek geri dönüşü olmayacak şekilde devlete geçmekten vazgeçtim demektir.Bu dilekçe örneğini size kim yazdırdı bilmiyorum ama yazdıran kişiden veya bir hukukçudan bunun anlamını iyi öğrenin dilekçede belirttiğin''01.05.2009 tarihinden itibaren 406 sayılı Kanununun EK.29?uncu ve 4046 sayılı Kanununun 22?ci maddelerinde tanınan Başka Kamu Kurum ve Kuruluşlarına nakil hakkımı kullanmayacağımı gayri kabilli rücu olarak beyan,kabul ve taahhüt ederim.''bu ifade Başka Kamu Kurum ve Kuruluşlarına nakil hakkımı kullanmayacağımı geri dönüşü olmayacak şekilde beyan,kabül ve taahüt ederim demektirki böyle bir dilekçe verceklerin vay haline diyorum.

mustafam40
Genel Müdür
15 Mayıs 2009 20:50

merhaba

arkadaşım gerçekten manasını bilmiyorum bana geldi bende olduğu gibi buraya koydum.

lütfen eğerki yalnışlık varsa sizde doğrusunu biliyor iseniz düzeltirmisiniz doğrusunu sizden bekliyorum.

çünkü benim yüzümden hiç bir kardeşimin zarar görmesini istemem.

hatalı yerleri düzeltip lütfen siz yazarmısınız.

teşekkürler.

koçaklı
Kapalı
15 Mayıs 2009 21:10

şu şekilde size imzalatılacak evraka not düşüp altına adınızı ve soy isminizi yazıp imzalıyabilirsiniz

''Tüm yasal ve akçeli haklarım ile fazlaya dair olanlarını ve devlet memurluğu ile kuruma geri dönme haklarımı saklı tutmak kaydı ile tebellüğ ediyorum''

tarih

adı soyadı

imza

koçaklı
Kapalı
15 Mayıs 2009 21:33

üsteki yazıma ilave olarak imzaladığınız yazınında yetkili kişi tarafından imzaladıktan sonra hukuki süreci başlatmak için bir adet fotokpisinide mutlaka almalısınız

16 Mayıs 2009 03:38

çok önemli bir habermiş gibi lanse etmenize gerek yok

yasa zaten şirketin yolladığı veya yollayacağı kişilere bu hakkı tanıyor.

5 yıl içinde kendi isteği dışında ki kişilere bu hak verildi avukatlık bir durum yok bence.

kişiler sadece haklarını bilmediğinden veya yasaları okumadıklarından yada tazminatı işçilikten alıp birde avantadan memurluğa mı geçecekler birinden vaz geçmeleri gerekiyor ya tazminattan yada memuriyetten

koçaklı
Kapalı
16 Mayıs 2009 09:38

01yıldız01 rumuzui le yazan arkadaşımızın yazısı ''kişiler sadece haklarını bilmediğinden veya yasaları okumadıklarından yada tazminatı işçilikten alıp birde avantadan memurluğa mı geçecekler birinden vaz geçmeleri gerekiyor ya tazminattan yada memuriyetten''sevgili arkadaşım burası bilgi paylaşma formu bu formda bir takım şeyler yazılacakki bilgi paylaşımı olabilsin misal vermek gerekirse dikkat ettiğim kadarıyla gözlem rumuzu ile yazan arkadaşım çok güzel yazılar yazarak bilgilerinide paylaşıyor anlaşılmayan bir konu var herhalde kişi mahkemeyi kazanıp işe başladığı taktirde zaten almış olduğu tazminatı ödemek zorunda yani sizin ifade ettiğiniz gibi hem tazminat alıp hemde memurluğa dönüş söz konusu değil eğer yasalar doğru dürüst uygulanmış olsa idi bu kadar insan iş aktinin haksız fesih edilmiş olmasından dolayı mahkemelere gitmezdi gidenlerinde hepsi davaları kazanmazdı bilgi paylaşıldıkça güzeldir sevgiler

mustafam40
Genel Müdür
22 Mayıs 2009 10:06

Merhaba

Arkadaşlar havuz başlamıştır .Haklarımız konusunda lütfen dikkatli olun telaşa gerek yok.

SARP33-473
Aday Memur
01 Haziran 2009 12:13

saygı değer arkadaşlar 1.tiplerin kurum değiştirme hakkı doğmuş dendi mahkemeyi kim yada kimler kazanmış emekli edilenmi yoksa çalışan 1.tipmi??......

senol18
Aday Memur
09 Haziran 2009 20:03

mustafa bey selamlar 1. tip imzalayanların bildiğim kadarı ile bir zaman garantisi vardı ve bu kişiler zaten emeklilklerini geçen zamanda hak edecekler ve kıdem tazminatınıda işcilikten alacaklardı ve ayrıca aldıkları maaş +ikramiye de cabası? ve bildiğin gibi 1.tip bazı özel kişlere sunulmuştur senin suçun neydi sana niye iş güvencesi verilmedi niye 2007 yılında gönderildin bak zaman 2009 ve bu kişiler işciliği kabul ettiler ve yolun sonunu gördüğünde kıvırdılar biz memuruz dediler babayı memursunuz? hiç bir iş yapmayan birde telekomun kiraladığı arbaları özel işlerinde kullanıp yan gelip yattılar ve cüzdanlarını doldurdular şimdide kalkıp bizde memuruz ve bizimde çalışmaya hakkımız var dediler,

eğer böyle bir kanun varsa yazıklar olsun bizlere sana bu revamı ve senden ricam bu kişilerin hakkını aramak kendine ve bizlere saygısıslık olur selamlar

gozlem
Yasaklı
10 Haziran 2009 06:40

selam senol18..bende aynı fıkırseyım..1.tıplaeın suankı durumları benıde ılgılendırmıyor..bızler baska kuruma gıderken bızlerın durumu onları hıc ılgılendırmedıgı gıbı..benım dusuncem budur...sıze aynen katılıyorum ...1 tıplerın hakkını aramak bızlere saygısızlık olur..hoscakalın..

eskisehir_26
Şube Müdürü
10 Haziran 2009 15:22

Bırakın bu 1.tipleri biz işimize bakalım.Onlar biz kurumdan ayrılırken işimiz rahat yerimiz sağlamlaşıyor diye kıs kıs gülmüşlerdi.Nasıl olsa haklarını aldılar.Allah yollarını açık etsin.Selamlar

hakandeniz
Aday Memur
10 Haziran 2009 16:00

yanlız arkadaşlar,bu kararla geri dönenlere memuriyetleri bittiği için telekom tazminatını verip güle güle diyecekmiş,işin bu yanını da düşünsünler derim.

senol18
Aday Memur
12 Haziran 2009 20:56

sayın koçaklı 01 yıldız arkadaş doğru söylüyor ve anladığım kadarı ile siz 1.tipsiniz bakın size hatırlatayım:1.tip imzalayanlar ogerci(işci) olmuşlardır ve +özel bir ikramiye almışlar ve başka tipe geçme hakkı ve başka kuruma geçme hakkından vazgeçmişlerdir ve maaşlarınada 0,20,25 zam yapılmış ve işgüvencesi verilmiştir,ve daha önceki hizmetlerde işcilikten sayılıp ikramiyede, işcilikten ödenir denilmektedir. siz anladığım kadarı ile hiç bu sözleşmeyi okumdanız her halde ve okuma zahmetinize girmediniz bile? doğru burası paylaşım sitesi ve mağdur olup hakkını arayanların buluşma yeri ama bunca geçen süre ikramiye +zam +yüksek maaş alıp ve memurluk hakkımdan vaz geçip işciliği kabul ediyorum diye imzaladığınız sözleşmeyi unutup bende memurum ve bu kadar +daha fazla çalıştım+bu kadar daha fazla ücret aldım ve bende memurum diyebliyorsanız ve bunu kendinize layık görüyorsanız diyebileceğim başka bir şey yok. eğer 1. tip değilseniz ayrıca sizden özür dilerim ve lafım 1.tip imzalayıp burada hakkım yenildi diyenlere ve savunanlaradır. selamlar

Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi