Editörler : nayzen
14 Mayıs 2009 13:11   

Kaymakamlık V.h.k.i kadrolarında çalışan arkadaşlar Bilgi Alışverişi yapalım

Kaymakamlık işlerinin karışıklığından dolayı bu platformun sağlıklı olacağı düşüncesindeyim.

14 Mayıs 2009 13:14

serdo1979
Memur

Kaymakamlık V.H.K.İ kadrolarındaki arkadaşlar malum bizim işler diğer memurlara göre biraz daha zordur ama yeterli sayıda memur arkadaş varsa bir şekilde idare edilir ama bu işleri tek başına yapmak oldukça zordur bende diyorum ki birbirimize yardımcı olursak işlerimiz bir nebzede olsa hafifler.

14 Mayıs 2009 16:01

asos_zen
Yasaklı

bu bölümde böyle iki konu daha var ama çıt yok malesef...

14 Mayıs 2009 16:32

efsane8282
Memur

slm iyi olmuş açtığınız arasıra güncellemek ve takip etmek lazım bende iki defa açtım konu ama destek görmedi inşallah bu görür

15 Mayıs 2009 08:45

rammstein.28
Kapalı

arkadaşlar merhaba.kaymakamlık işleri karışıkmı öyle demeyin devlet öyle demiyor mesela en düşük maaş bizde:)

15 Mayıs 2009 10:08

beyaban86
Daire Başkanı

Arkadaşlar bu başlığı güncel tutmaya çalışalım. Ben de son atamayla kaymakamlığa yerleştim. Hala öğreniyorum doğal olarak. İki memur çalışıyoruz ve yanımdaki geçici görevli olduğu için ha gitti ha gidecek. Tek başıma kalacağım için gerçekten zor olacak. Birbirimize yardımcı olalım bari burda.

15 Mayıs 2009 10:30

saidi
Şef

evet arkadaşlar bu başlığı güncel tutarak kendimizi avutabiliriz diye düşünüyorum kendimizin benzerleriyle mükâlemeden müstefid olup memurlukta daha çok muvaffakiyet kesbeylememiz mümkindir...nitekim bundan 15-20 sene evvel şimal tarafında tefekküre daldığım bir hengamda........

15 Mayıs 2009 11:27

Sniper7
Şef

bu başlıktaki herkes http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=599590&page=53 adresine gelsin...

BU BAŞLIK ÖLDÜ )

15 Mayıs 2009 15:11

serdo1979
Memur

Bu forum öldü diyen arkadaşa tesüf ederim. Arkadaşlar öncelikle katılan arkadaşlara teşekkür ediyorum. Forum devamlı güncel kalacak tabi sizin katkılarınızla. Öncelikle Kaymakamlık ta çalışıpta aday memur varmı aranızda, Yazı İşlerinin işlerini tekbaşına yürüten arkadaşlar varmı aranızda

15 Mayıs 2009 15:23

serdo1979
Memur

2008 haziranda atanan arkadaşlar varmı varsa asalet tasdikine az kaldı eğitim gördülermi ben görmedimde eğitim gören arkadaş varmı?

15 Mayıs 2009 15:34

beyaban86
Daire Başkanı

serdo, ben de aday memurum ama ben haziran değil son atamayla yerleştim. İşe başlayalı üç ay bir hafta oldu.. Benim asalet tasdikine daha var yani ama bu konu benim de kafamı kurcalıyor. Müdüre sormayı düşünüyorum. Eğitime katılmadığı için asalet tasdiki geciken kişiler olduğunu duydum çünkü. Aynı durum başıma gelsin istemiyorum. Kaymakamlıktaki tek memurum. Bir memur daha var ama o geçici görevli, ha gitti ha gidecek. Yakında tek başıma yürüteceğim yani.

16 Mayıs 2009 20:55

serdo1979
Memur

Beyaban kardeş öncelikle hayırlı olsun diyorum. Yeni olduğun için bir hayli zorlanıyorsun eminim ben bile yaklaşık bir sene oldu hala bazı yazışmalarda zorlanıyorum ama çok şeyde öğreniyorum. Demek istediğim bizim burda öğrendiklerimiz ilerde bize çok yarar sağlayacak. Çünkü her türlü işi yapıyoruz takıldığın bir şey olursa bu forumdan bana yazabilirsin bende elimden gelen yardımı yaparım.

17 Mayıs 2009 00:04

beyaban86
Daire Başkanı

Çok teşekkür ederim serdo. Dediğin gibi zorlanıyorum biraz. Özellikle ilk ayımda çok zorlandım. 3 ay oldu başlayalı ve yazışmaların büyük bölümünü artık ben yapıyorum, maaşlar, telefon-optik ödeme emirlerini hazırlıyorum, askerlik kararları vs... yazıyorum. Fena durumda değilim yani. Ama daha öğrenecek çok çok şey var. Sorarım burda takıldığım bir durum olduğunda, tekrar teşekkür ederim yardımın için..

17 Mayıs 2009 01:37

nerdennereye
Daire Başkanı

bende aslen nüfusçu olmama rağmen, atandıktan iki hafta sonra yazı işlerine geçici görevlendirmem yapıldı ve tek memur ve bir müdür olarak yazı işlerini yürütmeye çalışıyoruz.

bir arkadaş askerlek kararları diye yazmış,

mümkün olduğunca tek karar almaya bak.

ben kendim excel de form hazırladım, misalen ask. 84.maddeye göre aşağıdakilerin yükümlülüklerine karar verilmiştir.

aşağıya yazıyorum elemanları, bitti :)))

ilk geldiğimde her kişi için tek tek alınıyordu kararlar.

18 Mayıs 2009 09:08

beyaban86
Daire Başkanı

nerdennereye, her hafta Salı günleri karar alınıyor ya o günler bir madde hakkında birden fazla kişi için karar alınmışsa öyle yapıyorum zaten, tek karar yazıyorum. Bu aralar fazla karar yok neyse, duyduğuma göre ocakta falan birkaç bin karar oluyormuş!

18 Mayıs 2009 09:17

serdo1979
Memur

En doğrusuda bir maddeye tek karar yazmak o madde kapsamındaki yükümlülere tabi. Yalnız dikkat edilmesi gereken bir husus, misal 28. madde 28. maddeden üç değişik karar çıkabilir yani 1- 28. 2- 28/1 3- 28/2 gibi bunlarada dikkat etmek gerek özellikle 86. madde bir dört yıllıklar için var birde normal yükümlüler için olanı ben bir kere yanlış yazmışımda ondan diyorum.

18 Mayıs 2009 09:40

beyaban86
Daire Başkanı

serdo, ben de dikkat ediyorum ona. Aynı madde ismiyle farklı kararlar oluyor diye iyice okuyup yazıyorum.

18 Mayıs 2009 14:50

serdar_53
Aday Memur

arkadaşlar maaş bordrolarınıza baktınız mı gelir vergisi kesintisi ne kadar gözüküyor sizde

19 Mayıs 2009 01:38

nerdennereye
Daire Başkanı

beyaban86,

birkaç binlik rakamlar, büyük yerler için geçerlidir.

bugüne kadar en fazla gelen askerlik kararı, 124 adetti.

ki bu yoğunluğun olduğu dönemler, ekim ve mart ayları oluyor genelde.

hani okula yeni başlayanlar erteletmek için ve sonraki dönemi de tecil ettirmek isteyenler için...

19 Mayıs 2009 01:41

nerdennereye
Daire Başkanı

bu arada ben 86. madde için bile yine tek karar alıyorum. askerlik şb. başkanıyla konuştum, durumu anlattım. verdiği cevap:

bu adamların zaten bizde dosyaları mevcut, bizim aradığımız kararda yazan "askerliğine karar alındı." ibaresi. şeklinde oldu.

19 Mayıs 2009 20:03

serdo1979
Memur

Arkadaşlar Aylık yazışmalarınız neler her ay yaptığınız mesela ben İnsan hakları kararrı, nezarethane denetimi kbs girişi ve irticai faaliyet kararı alıyorum sizin farklı yaptığınız bir yazışma varmı yada benim yaptığım yazışmaları yapmayan varmı?

Toplam 488 mesaj
12345678910111213»

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?