Editörler : muhtesem32
17 Mayıs 2009 11:45   


-Çalışan bir bayanla mı evlenmek mantıklı,yoksa çalışmayan bir bayanla evlenmek mi mantıklı-

merak ettim

17 Mayıs 2009 11:46

morlale.
Kapalı

İNSAN OLAN, BİR KALP VE BEYİN TAŞIYANla evlenmek her zaman mantıklıdır.

17 Mayıs 2009 11:46

freesoul
Kapalı

olm burası danışma yaff

cıldıracam

17 Mayıs 2009 11:49

birdilektuttum
Daire Başkanı

çıldır çıldır rahatlarsın

17 Mayıs 2009 11:49

rajaclavata
Müsteşar Yardımcısı

gönül kimi severse onunla evlenemek mantıklı ama yaşadığın ülkenin ekonomik koşullarını göz önünde bulundaracak olursak rahat etmek ve çocuklarına iyi bir gelecek sağlamak açısında çalışan al derim ama özel sektörde çalışmasın.

17 Mayıs 2009 11:51

-çirkin
Kapalı

maddi sorununuz yoksa mesele çalışması ya da çalışmaması değildir. önemli olan düzgün birisi olması, aklı başında, oturaklı ...

17 Mayıs 2009 11:52

Teftiş
Yasaklı

Merhabalar birdilektuttum;

Üstad, açtığın başlığı yorumladıkça yorumlamak isteriz.

Ama şunu belirtmek gerekir ki; bir bayanla sırf işi için evlenmek kadar mantıksızca birşey olmasa gerek.

Hiç bir bayanla evlenmeden önce çalışıyor mu çalışmıyor mu diye bakarsanız, sadece menfaat için evleniyorsunuz demektir. Başka birşey değil.

Evlilikten öncesi için bunları söylemek isterim. Maddiyata tapınmayın insanlar derim.

17 Mayıs 2009 11:56

rajaclavata
Müsteşar Yardımcısı

valla maddiyat olmayıncada aşk meşkde olmuyor en çok kavga ekonomik sorunlardan çıkıyor.

boşanma davalarını aile içi cinayetleri bir araştırın bakalım ana sebep ne çıkıyor.

17 Mayıs 2009 11:59

memurof
Şef

Bu konu aklımı çok kurcaladı benim. Şöyle ki; eğer sırf eve daha fazla para gelsin diye birçok eksikliği göre göre maaşlı biriyle evleneceksen hata olur! Çünkü işe felsefi açıdan bakalım: İnsanoğlunun şu hayatta yaşamasının tek gayesi mutluluktur.Eğer ki mutlu olamayaksa her şey yanlış demektir. Onun için ki bence temel etken aşk,sevgi olmalıdır;para değil. Eğer ki her ikisini de bir arada bulabilirseniz,ne mutlu size! Ama şurası da bir gerçektir ki bu ikisi çoğu zaman bir arada bulunamaz. Onun içinki 1 saniye sonrası için bile akibetinin ne olcağı belli olmayan biz insanlar kesinlikle mutluluk için adımlar atmalıyız. Şurası da unutulmamalıdır: Günümüzde en çok boşanmaların ve mutsuzlukların yaşandığı evlilikler mantık evlilikleri ya da kısacası ekonomik bağımsızlığını kazanmış bayanlarla yapılan evlilikler olduğu düşünülürse, şu sonuca ulaşabilirz: Bayanların ekonomik bağımsızlığını kazanması demek,her alnada bağımsızlık demektir. Bunun tam tersi durum da yaşanabilir. Hem nmantık evliliği yapıp ve aynı zamanda çok düzeyli ve mutlu geçen evlilikler de vardır. Son bir tavsiye eğer ki çalışan biriyle evlenmeyi düşünüyorsan kesinlikle onu çok iyi tanı! Unutma ki! Her şey fanidir;mutluluk hariç ... Sağlıcakla

17 Mayıs 2009 12:02

rajaclavata
Müsteşar Yardımcısı

bak memurof, evlenince eninde sonunda bir gün o aşk meşk bitiyor. sorumlulukşlar sorunlar omzuna bindimi yemişim sevgisini edasıyla bakıyorsun olaya...o yüzden işi bir yerden en azından maddiyattan kurtarmak lazım. parasal sorunlar oldumu ne huzur kalıyor ne mutluluk.

ha para gani ama mutlu olmayı bilmeyen Allahtan belasını bekleyen kadınlar yokmu var tabi...buda biraz nasip işi üzeinde çok düşünmeyede gerek yok esasen.

17 Mayıs 2009 12:04

birdilektuttum
Daire Başkanı

en çok boşanmaların,çalışan bayanlarla yapılan evliliklerden olduğu doğrumudur?

17 Mayıs 2009 12:05

morlale.
Kapalı

evli kalmaktan anladığınız dertlere mecbur olmaksa evet doğru olabilir.

17 Mayıs 2009 12:07

rajaclavata
Müsteşar Yardımcısı

doğruysa bile nedeni şudur;ekonomik özgürlüğü olan kadının eyvallahı olmaz kendi ayakaları üzerinde durduğu için bir takım şeyleri çekmez ve rahatca gider. en doğrusunuda yapar.

ama çalışmayan kadın her eziyete katlanır çünki çaresi yoktur mecburdur bir bakıma üzüle üzüle mutsuzluğunu göre göre katlanır. adı evlilik değildir onun için ama koca evinide bırakıp gidemez.

hangisi doğru olan sizce...

17 Mayıs 2009 12:20

memurof
Şef

Ben çevremde her iki evlili türlerinden de çok gördüm. Bilmiyorum bana belki kötü örnekler denk geldi ama. Çalışan bir bayanın kocasına ettiği hürmet ile çalışmayanın ki bir değil. İşe teknik açıdan bakın eğer güvendiğiniz bir şeyler varsa bilinki karşınızdakine kafa tutabilirsiniz. Ben gördüğüm 4-5 örneğe göre konuşuyorum ama genelleme yapmak ne derece doğru bilinmez. Örnek : Hemşire, öğretmen eşiyle birlikte bahçede çay içiyorlar. Tesadüfen oradan geçiyorum ve davet ediliyorum. İster istemez aralarındaki sohbet adabına da takılıyor aklım: Bayan öylesine terslebiliyor ki eşimi aklım almadı. Adam kıpkırmızı oluyor. Başka bir şey demiyor. Belki ben orda olmazsam "terbiyeni takın" (!) diyecek hanıma ama sanmam. Ben orda olmazsam adam sadece kızarmakla kalmaz bence. Ve bunların da maalesef bir de çocukları ve kurulmuş bir düzenleri var... Şimdi ben adamın psikolojisinden anladığım kadarıyla:Adam evliliğin bozulmaması için bir şeylerden taviz veriyor. Çünkü çocuğu,düzeni düşünüyor... Bunun iyi örneklerini de gördüm. Ama kötü örnek daha fazlaydı. Biri demişki maddi imkansızlıklardan dolayı evilikler bozulabilir. Şunu diyeyim:Sen bir memursan kardeşim çalışmayan da alsan geçinebilirsin,hele ki bir öğretmen ise hayli hayli geçinirsin(Grekirse ikinci iş yap-çok rahat oluyor) ...Asagri ücret alıp da geçinenler var bu ülkede... Velhasıl evililik bir kumardır beyler,ya herro ya merro!

17 Mayıs 2009 12:26

castagna*34*
Kapalı

bu başlıktan milyonlarca açıldı..

ve bu forum

diyecekki

kadın, çalışmasın..

çok duyduk.

kesinlikle katılmamakla birlikte,saygı duyuyorum.

çalışmak sadece para için değildir..

gel de anlat.

neyse.

bu başlıktan ben kaçar..

08 Haziran 2009 00:28

amor_omnibus_idem
Genel Müdür

.....

08 Haziran 2009 06:03

bombos
Kapalı

bu konu üzerine doktora yapılır aslında...

aynı karakterlere sahip 2 bayan arasında çalışmayanını tercih ederim galiba...evinin hanımı olsun..para kazanacam diye dışarda dan dun bi sürü kişiyle uğraşacağına evinde dursun çocuğuna baksın bana baksın:)

biraz kanaatkar ise benim maaş yeter...

08 Haziran 2009 10:18

1diir1
Aday Memur

bende calısan bır bayanım ve erkek olsam asla calısan bır bayanla evlenmem.

08 Haziran 2009 13:23

birdilektuttum
Daire Başkanı

neden evlenmessin

08 Haziran 2009 13:45

1diir1
Aday Memur

cocuklarıyla ve esıyle ılgılenemez...duzenlı yasam cok zor...yogunluk ,ıs stresı, ev derken bayanın psıkolojısı bozuluyor...paranında yetemeyecegı durumlar ortaya cıkar...

08 Haziran 2009 14:01

kudretsolmaz
Kapalı

bu başlığa göre evlilği düşünmek bile başlı başına çelişki,evlilik bu kadar sığ mı?Gönlüne soracaksın ozaman çalışıyorsa sev çalışmıyorsa sevme ya da tam tersi ,

Toplam 85 mesaj
 
ANKET
Elektronik ürünü hangi internet sitesinden alırsınız?