Editörler : asaygincihan27
31 Mayıs 2009 20:06   


İl Dışı Atama İptali *

29 Mayıs Cuma günü İl dışına tayinim çıktığını öğrendim. Fakat bunun özel yaşamımdaki bazı durumlar nedeniyle iptalini istiyorum. Bu işlemi ne şekilde yapabilirim ?

31 Mayıs 2009 21:32

mrtgnr1982
Memur

Atamadan sonra oluşan özrünü belgelemen lazım hocam.Bunu da idare veya bizzat personel genel müdürlüğüne iletmen lazım

31 Mayıs 2009 21:55

Akrep79
Şef

İstanbul'dayım Isparta'ya çıktı hocam. Geçen yıl, bazı arkadaşlar dilekçeyle iptalini sağladıklarını söylüyorlar. Dediğiniz gibi dilekçede mazereti yazıp ilçe Meb'e veriyor, ordan il Meb evrağı uygun görür ve onaylaylarsa bakanlıkta kararname iptali yapan ilgili kişilere gönderiyormuş.İl onayladıktan sonra bakanlık da onaylıyor diyorlar. Bu durumu yaşayan, yapan var mı, bana söylenenler ne kadar doğru bu durumu yaşayan arkadaş varsa yardımını, fikrini almak için yazmıştım buraya. Size de çok teşekkür ederim hocam. İkamet değiştirdim ve evle ilgili kontratım var,Nişanlandım,evlilik vs yapacagım, bu gibi nedenlerden kararnameyi gelmeden ,hızlı bir şekilde iptal ettirmem gerek hocam. Yoksa çok büyük sıkıntılar beni bekliyor. Çok ani oldu bazı şeyler.

01 Haziran 2009 11:20

cCc CcC cCc cCc cCc
Yasaklı

İptal edileceğini sanmam.Olsa olsa ispatlanan usülsüz atamalar iptal edilir.o da mahkemeyle.

01 Haziran 2009 12:32

seak738
Memur

Valla hocam evleneceğim diye atama iptali olmaz sanırsam..

01 Haziran 2009 19:45

afyoncu_03
Yasaklı

madem iptal ettirecektin niye istedin madem istedin hakikaten senin yerine gitmek isteyen birine niye engel oldun?

01 Haziran 2009 20:24

marmaralısınıfcı
Aday Memur

nasıl iptal ediliyor?il içi saklı kalıyor mu?bende memnun değilim

01 Haziran 2009 21:39

cCc CcC cCc cCc cCc
Yasaklı

6.4. Yer Değiştirme İşleminin İptali

İsteğe bağlı yer değiştirme işlemleri eşzamanlı yapıldığından, iptal talepleri dikkate

alınmayacaktır. Ancak, görev yeri değiştirilen öğretmenlerin Yönetmelikte belirtilen belgeye dayalı atama

tarihinden sonra oluşan özrü bulunması hâlinde durumları değerlendirilebilecektir.

02 Haziran 2009 11:38

romwar
Memur

iptal kesinlikle yok hocam.eğer geçerli bir özrün yoksa olamaz.kılavuzda çok açık belirtlilmiş.

05 Haziran 2009 01:34

Cappadocia
Aday Memur

Eşimin ataması oldu benim olmadı. Biz de eş durumuna falan çok güven olmayacağını anladığımız için atamayı iptal ettirmeyi düşünüyoruz.Bu durumda iptal söz konusu olurmu? Nasıl bir yol izlemek lazım? Aynı dertten muzdarip olan ya da bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa çok sevinirim.

05 Haziran 2009 13:00

rms94
Memur

Sene başında anadolu lisesi tayinimi iptal ettirmeyi başardım. O kılavuzda da aynı ibare yer alıyordu. Çocuğumun rahatsızlığını beyan ettim. Alerjik larenjit hastalığı vardı. Doktordan aldığım raporu dilekçeme ekledim. Raporda tam teşekküllü hastanelere yakın yerde yaşaması ve uzun süreli tedavi gerektiğini yazdı doktor. Dilekçeme de Çocuğum rahatsızlandı, eşimin de tayini çıkmadı onları yalnız bırakmamın uygun olmayacağını bu sebeple atamamın iptal edilmesini istediğimi yazdım okuluma verdim. Okuldan ilçeye, oradan ile ve Ankara'ya gitti dilekçem. 1 ay kadar sonra atamamın iptal olduğuna dair cevap aldım. Sizn belirttiğiniz özürlere gelince çok mantıklı gelmedi bana hocam. Daha iyi ve mümkünse belgelenebilir özürler bulmanız lazım. Yani Ev kontratı pek mantıklı bir özür değil. yada evlendim, nişanlandım gibi özürleri dikkate alacaklarını zannetmiyorum. Bu arada "madem gitmeyecektiniz ....." şeklinde yazan arkadaşlar haklı olabilirsiniz ama hayatın insana neler getireceğini bilemiyorsunuz bazen gerçekten zor durumda kalıyor insan. Bu durumda önce kendisini ve ailesini düşünmek herkesin en doğal hakkı diye düşünüyorum. Saygılarımla,

05 Haziran 2009 20:37

Cappadocia
Aday Memur

İptal işini neden böyle yokuşa sürüyorlar anlamıyorum. Sonuçta isteğe bağlı istedik. İptal de en doğal hak olmalı. Tayin isterken eşime kapalı olan yeri bana da kapatıyorlar da atarken neden iki eşi aynı anda değerlendirmiyorlar. Eşlerden biri atanamamışsa diğerini de atamasınlar madem. Şimdi bana eş durumundan garanti de vermiyorlar. Belki eşimin yanı yakını açık olmayacak. İptalin önü kesilmemeli bence.

05 Haziran 2009 21:22

Cappadocia
Aday Memur

rms 94 e katılıyorum. Hele şu anda öyle armudun sapı üzümün çöpü gibi mazaretleri kimse dikkate almaz. Belgeli özür olacak en sağlamı. Yönetmelik te zaten '............iptal edilebilir' diye ibare var. Bu da edilmeyeceği manasına da geliyor.İptal için başvuru süreside önümüzdeki cuma yani 12 sinde sona eriyor.İşleri hızlandırmak lazım. Herşey herkesin gönlüne göre olsun.

05 Haziran 2009 22:07

dejavuyg
Yasaklı

Hocam bildiğim kadarıyla genelge çıkması gerekiyor... Eğer atama ile ilgili iptal edilebilme genelgesi çıkmazsa bu iş olmaz...

Ama gideceğin yer iyiyse belki bir iş çevirebilirler... nede olsa alışkınlar...

05 Haziran 2009 22:51

Cappadocia
Aday Memur

Zaten iptallerle ilgili çok talep ve baskı varmış. Bu konu üzerine Bakanlıkta bu hafta içinde bir toplantı olmuş. İptal işini biraz gevşetecekler harhalde. Ama yine de iptali kesin düşünen geçerli mazaretle önlemini alsın.Yani iki eşi ayrı ayrı illere verebilen ve buna'bilgisayar duygusal davranmıyor' diye açıklama yapabilen bir atama sisteminde neye nasıl güvenebilirsin. Velhasıl benim anladığım yerinden memnunsan hiç kıpırdamıycan ya da göze alabiliyosan başına gelebileceklere katlanacan.

07 Haziran 2009 13:49

karacacocugu
Aday Memur

AYDIN NAZİLİDE ÖĞRETMENİM atamlardan sonra nikah kıydık.benim diyarbakıra eşimin de e sınıfı ilçe olan olan aydın karpuzluya çıktı.evlilik cüzdanı ile başvurdum dilekçem kabul edildi.kararname gelmeden il iptal için yazmıyor ama bilginiz olsun.pazartesi salı ankaradan cevap bekliyorum...

07 Haziran 2009 15:55

bırakın...
Aday Memur

Arkadaşlar Eşim zorunlu hizmet yükümlüsü değil.Ben eş durumundan erteletiyordum.Bulunduğum İldeki Çalışma sürem 688 gün iken bu sene zorunlu hizmet bölgesinde bir yere gitmek istedim.(memlekete yakın diye )Zorunluya tabi olarak tek tercih yaptım onaylandı. Atamam kura ile başka bir ile çıktı şimdi istediğim yer olmadığı için iptal istiyorum.

Benim durumdaki birinin tercihi hizmet süresi bakımından hatalı bir tercih midir?

07 Haziran 2009 17:52

sibel30
Aday Memur

arkadaşlar ildışında atama iptali yapmak mümkün.bunu geçtiğimiz yıl yaptığım için söylüyorum.aslında çk ta kolay bir işlem.klavuza bakmayın.orada sonradan oluşan özür deniyor ki o cümle ucu açık birşey.

yalnız yapabilmenin şartı şu müdürünüz sizi göndermek istemeyecek ve doğal olarak müdür dilekçeyi bir şube müdüründen geçirecek.ahpap çavuş işi anlayacağınız.şube mdüründen geçtikten sonra bakanlıktan mutlaka olumlu sonuçlanıyor.

dilekçe için ise öyle ciddi bir evrak ta istemiyorlar.ailenize yçnelik bir şeyler karalamanız yeterli.

çok zor değil. ama vakit kaybetmeyin.

07 Haziran 2009 19:46

marmaralısınıfcı
Aday Memur

sibel30 hocam dilekçeyi verdikten kaç gün sonra sonuç geldi. nasıl öğrendiniz. ben cuma günü verdim ne zaman öğrenebilirim. cevabınızı bekliyorum.

07 Haziran 2009 22:49

Cappadocia
Aday Memur

Güncel

08 Haziran 2009 16:38

marmaralısınıfcı
Aday Memur

güncel

Toplam 418 mesaj
12345678910111213»
ANKET
Lojmanlar, içinde oturana, satılmalı mı?