Editörler : crops35
31 Mayıs 2009 23:08

Banka kredisi

selam arkadaşlar..yardıma ihtiyacım var..babamı şubatta kaybettim..Teb bankasından çektiği 2000 liralık kredisi vardı ve epeyce ödenmişti...fakat babam şubat ta vefat etti..banka sigorta dan bahsetti müşteri temsilcisi araştırdım sigorta evde kriz olduğu için ödenmiyor dedi...Fakat devlet bankasında çalışan bi tanıdığım hayır geri ödememeniz gerek dedi...bunu diyen başkaları da var..doğrusunu nasıl öğrenebilirim..bankacılıkla ilgli hangi mevzuatta geçer..ya da başka nerde bulabilirim...Elde bi sigorta poliçesi var..yada adına her ne diyosanız bi sözleşme..ama babmın imzası yok die hatırlıyorum..şimdi o belgeyi arıyorum..o zamn gösterdiğimizde işte hakkı yok denmişti...geri ödeme içinde kalan borç için ben kredi çektim...tabi ayrıca faiziyle...peki bu yasal mı?yani kalan borcu nie biz alamadık..söyledim ama olmaz yeniden kredi çekin ordan kapansın dediler..ekstra faiz yani..

en azından nerden araştırabilirim..bankaya gitsem zaten onlar para peşinde nasıl güvenebilirim..hangi yasalarda tan açıklama olabilir...

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..

fetih
Aday Memur
02 Haziran 2009 10:15

Arkadaşım bankalar tüketici kredisi verirken kredi müşterisini hayat sigortası yaptırmak zorundadır. Eğer babanıza hayat sigortası yapılmış ise sigorta şirketi kredinin tamamını bankaya öder. Bankada babanızın geri kalan anapara borcunu tahsil ettikten sonra artan kısmı size ödemesi gerekir.Bunun yolu ve yöntemi budur.

sedna00
Müsteşar Yardımcısı
06 Haziran 2009 23:37

teşekkür ederim ilginize..ama böyle olmadığını yapılan sigortanın kaza sigortası olduğunu söylediler yüzde yüz yapılır mı hayat sigortası :(

Toplam 2 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi