İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : crops35

Yasaklı
02 Haziran 2009 16:56

Hasta katılım Payları .

Muayene Katılım Payında İndirimDah önce 10 TL olan muyane katılım payı 2 TL'ye indirildi. SGK'nın internet sitesinden yaılan duyuru ile bundan sonra katılım payının 10 TL değil 2 TL olması kararlaştırıldı. İşte SGK'nın bildirisi..02 Haziran 2009

Dah önce 10 TL olan muyane katılım payı 2 TL'ye indirildi.

SGK'nın internet sitesinden yaılan duyuru ile bundan sonra katılım payının 10 TL değil 2 TL olması kararlaştırıldı. İşte SGK'nın bildirisi..

----------------------------------------------------------------

T.C

SOSYAL GÜVENLİK KURUMU

Genel Sağlık Sigortası Genel Müdürlüğü

Sağlık Politikalarını Geliştirme ve Mevzuat Daire Başkanlığı

Konu: Danıştay kararı

GENELGE 2009/77

Kurumumuz aleyhine Danıştay Onuncu Dairesinin 2008/11388 Esasına kayden ikame olunan davaya ilişkin anılan Dairenin 03/4/2009 tarihli kararı ile 29/9/2008 tarih ve 27012 sayılı Resmi Gazete?de yayımlanan 2008 Yılı Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliği?nin ?Ayakta tedavide hekim ve diş hekimi muayenesi katılım payı? başlıklı (6.1) numaralı maddesinin birinci fıkrasının, ayakta tedavide hekim ve diş hekimi muayenesi için özel sağlık kurumlarına başvuran hastalardan 10 TL katılım payı alınmasına ilişkin kısmının yürütülmesi durdurulmuş ve yürütmenin durdurulması kararı 04.05.2009 tarihinde

Kurumumuza tebliğ edilmiştir.

Bu itibarla söz konusu Danıştay Kararı ve karar gerekçeleri doğrultusunda Kurumumuzca gerekli düzenlemeler yapılıncaya kadar 02 Haziran 2009 tarihinden geçerli olmak üzere;

1. 2008 Yılı Sosyal Güvenlik Kurumu M.B. Sağlık Uygulama Tebliği?nin ?Ayakta tedavide

hekim ve diş hekimi muayenesi katılım payı? başlıklı (6.1) numaralı maddesinde yer alan

tutarlar uygulanmayacaktır.

2. Birinci basamak sağlık kuruluşlarında yapılan muayene ile aile hekimliği uygulamasına geçilen illerde, aile hekimi muayenelerinden katılım payı alınmayacaktır.

3. Kurumla sözleşmeli ikinci ve üçüncü basamak resmi ve özel sağlık kurumlarında hekim ve diş hekimi muayenesi için katılım payı, 2 (iki) TL olarak uygulanacaktır.

Bu Genelge 02/6/2009 tarihinden geçerli olmak üzere yayımı tarihinde yürürlüğe

girer.

Bilginizi ve gereğini rica ederim.

eskisehir_26
Şube Müdürü
04 Haziran 2009 10:58

Selam arkadaşlar

Tüm çalışan çalışmayan yurdum insanına hayırlı olsun.

Saygılarımla.

SARP33-473
Aday Memur
04 Haziran 2009 14:24

ÖNCELİKLE HERKEZE SELAM EDERİM ..ARKADAŞLAR BU 1.TİPLER KURUM DEĞİŞTİRME HAKKINI KAZANMIŞ DENİLDİ..KİMLER KAZANMIŞ TEMYİZDENDE ONAYLANMIŞMI..????...DAVA TEMYİZDEMİ????...LÜTFEN BİRİSİ BENİ BİLGİLENDİRSİN ÇOK RİCA EDİYORUM.

magdur83
Aday Memur
04 Haziran 2009 15:51

Sarp arkadaşıma katılıyorum 1.tiplerin geçisi hakkında bir daha ses çıkma dı bilgisi olan varsa lütfen bizi aydınlatsın

fazlı sarıoğlu
Aday Memur
20 Haziran 2009 22:38

arkadaşlar birşey duydum bilginiz varmı.meb te teknisyen olarak görev yapan personel özel idarenin çatısı altında toplanacakmış.bu konuda bilgisi olanlar lütfen aydınlatabilirmi.

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi