Editörler : gubaz"eskiyara"
«131415161718192021222324»

çekirge
Aday Memur
24 Ocak 2007 22:07

Sicilleri doldururken farkettim arkadaşımızın doğum günüymüş hemen öğretmenler odasında kutladık.Meslekte 35 yılını doldurmuş alışkanlığı olmadığı için hiç kutlamamış ama süprizden çok memnun oldu,Öğretmenler de.Tabiki herkes için uygulanamadı.Sadece 25 yılını dolduranlara yapabildik.Kısaca hoş süprizler öğrenciyi etkilediği gibi öğretmenleride motive ediyor.Öğrenciye ve eğitime olumlu bir şekilde yansıyor.Liderlik görevi olan İdarecilere duyurulur.

receploji
Aday Memur
26 Ocak 2007 00:06

Kutu içerisine soru koyma etkinliği çok güzel. Bunu Çanakkale Şehitleri haftası için yapmayı düşünüyorum. Teşekkürler.

ersasel
Şef
26 Ocak 2007 12:32

Ben aynı zamanda sınıf öğretmenliği de yapıyorum. Tüm sınıfıma bir öğretim yılı boyunca zorunlu olarak 3 kitap okumalarını sağlayacak bir uygulama yaptım. 36 haftayı 12'şer haftalık gruplara ayırdım. Çocuklar 12 haftada bir bir kitap bitiriyorlar ve okudukları kitapların en az bir sayfalık özetini bana yazılı olarak sunuyorlar. Ayrıca sınıfımızın temizliğini de öğrencilerimiz gönüllü olarak yapıyorlar. Her gün yemek arasında bulunan uzun tenefüste 4 ya da 5 kişi sınıfın genel temizliğini yapıyorlar. Ayrıca tüm sınıf bazında yeni yılda hediye çekilişi de yaptım ben de dahil olmak üzere katıldım ve her kes yeni yıl hediyesini birbirine aldı.

Okulumuzun genelinde ise örnek sınıf uygulaması yapılmaktadır. Her ay öğretmenlerin verdiği puanlarla ayın örnek sınıfı seçilerek bir sertifika ile ödüllendirilmektedir.

bersan_42
Şef
27 Ocak 2007 01:04

uzun zamandır memurlar.net e girmiyordum.bu gün tatil oldu.aklıma geldi okullardaki güzel uygulamaları paylaşalım dedim.meğer miilet bu işi aşmış.haberimiz yok.tühhh dedim kendi kendime.ama olsun.sonuçta birileri hakkaten memleket için bişeyler yapmak için uğraşıyor.allah hepinizden razı olsun.kimseyi utandırmasın.yazdığınız uygulamaların çoğu hakkaten güzel.bizde okulumuza uygun olanları seçip yapmaya çalışalım.saygılar ve iyi tatiller

purple8274
Aday Memur
28 Ocak 2007 22:24

öğretmen arkadaşlarım son 2 senedir uygulanmakta olan yeni ilköğretim programında karşınıza çıkan sıkıntıları ve bu sıkıntıları çözmek için almak istediğiniz rehberlik hizmetlerini yazarsanız çok sevinirim.en çok hangi konuda sıkıntı çekiyorsunuz? proje ve performans ödevleri hakkında ne düşünüyorsunuz? proje ve performans ödevlerinde en çok hangi aşamada sıkıntı çekiyorsunuz?(hazırlama-değerlendirme) lütfen sıkıntılarınızı yazarmısınız.

tambi
Aday Memur
29 Ocak 2007 17:38

Sınıfımda:1)okulun ilk günü sınıf kurallarını birlikte belirliyoruz ve öğrenciler sözleşme imzalıyor.(sınıf yönetiminde çok etkili.)2.Takım çalışmaları yapıyoruz.(Ben şahsen yarışmaya dayalı bir sınıf ortamı yerine iş birliğine dayalı bir sınıf ortamını tercih ediyorum.Böyle bir ortamda genelde mutlu olan çocuk sayısı artıyor.)3)Her ay kitap kurtlarını sertifikayla yada hediye bir kitapla ödüllendiriyorum.4.)Yılda en az bir kez veli ziyareti yapıyorum.5.Her hafta kendi hazırladığım öğretmen-veli iletişim formu ile veliyi öğrenci hakkında bilgilendiriyorum.6.)Unutmadan yazayım yeni müfredatı (Bazı eksikliklerine rağmen)çok beğeniyorum.

Serkan @
Daire Başkanı
31 Ocak 2007 17:21

Ben sınıf öğretmeniyim ve 3. sınıfı okutuyorum. Ben de sınıfımda özellikle kitap okumaları için gayret gösteriyorum. Öğrencilerime MEB tavsiyeli 30 adet hikaye kitabı aldım ve birinci dönem bu kitapların tamamını okumalarını sağlamak için uğraştım. Gerçi kitapları dönemin bitmesine bir ay kala almıştım. Bir kaç öğrencim 30 kitabı da bitirdi. 24 öğrencim var. geriye kalanlar ise en az 15 kitap okudular. İkinci dönem de MEB tavsiyeli kitaplar alacağım. Ve öğrencilerimin bir yıl boyunca en az 50 kitap okumalarını sağlayacağım. Tabi kitapların kısmen özet tutmalarını da sağlıyorum. Bu öğrencilerimin o kadar hoşuna gittiki bazı öğrencilerim günde iki kitap okuyorlar. Amacım sadece kitap okumaları değil tabiki onların anlamlı okumalarını da sağlamak. Özet tutmaları ve öykü haritaları çıkarmaları önemli bu konuda.

Bir kırtasiyede kitap okuma defteri görmüştüm. Defter kitabın bilgilerini yazabilecek tarzda hazırlanmıştı. Yani ana fikri, kahramanlar vs. Bundan alıp öğrencilerime dağıtmayı düşünüyorum.

Ayrıca National Geographic Kids dergisi alırım ve o dergiyi her öğrencimin okumasını sağlarım. Dergi her bir öğrencide bir gün kalır.

gul_sah
Aday Memur
31 Ocak 2007 18:44

buraya yazan herkese başta teşekkür ediyorum. ne kadar güzelsiniz ve güzellikler le dolusunuz.

ben matematik öğrt. 4 sınıf öğrencisiyim. emin olun beni çok şaşıttınız. sizlerin örnek alınacak çok uygulamalarınız var.

matematik dersleriyle de uygulamalar görmek isterim.

simawr
Aday Memur
31 Ocak 2007 22:09

hsoydan08 çok güze bir konu ben dağ köyünde çalışıyorum verim alamıyorum.yazışmalarınızı takip edeceğim.9 ocak2006 daki yazınız benim için iyi bir fikir teşkler.

simawr
Aday Memur
31 Ocak 2007 22:11

köy öğrencilerinin türkçesi cok zayıf.elimden geldiği kadar

çalışıyorum yenı öğrtmn.değişik fikirlerinize ihtiyacım var

herkese tşkler.

lake
Aday Memur
03 Şubat 2007 13:51

Samsun ili Ondokuzmayıs ilçesi Karagöl köyü Taşıma merkezi ilköğretim okulu olan okulumuza ait sitemizi yeniledik. Eğitimde iyi örnekler konferansına 2006 ya davet alıp katıldığımız ve halen yürüttüğümüz ?Öğrencilerimizin Dünyasında Yol Alın Kampanyası?nı ve özellikle ETKİNLİKLER bölümünü inceleyerek .

Düşüncelerinizi bizlere bildirmenizi istemekteyiz.Ziyaretçi defterimiz öğrenci meclisimiz tarafından incelenerek başucu kaynağı gibi değerlendirilmektedir.

http://www.ondokuzmayiskaragolio.k12.tr/cms/

kaira1
Aday Memur
04 Şubat 2007 02:00

ingilizceyi küçüklerin severek öğrenmesi için şarkılar ve resimler kullanmak gerekiyor,burada birkaç şarkı indirebilirsiniz,ayrıca disneyalphabet diye resimli bi uygulama vardı onuda bulunca buradan iletirim

http://www.personelport.com/forum/viewtopic.php?p=102#102

kaira1
Aday Memur
04 Şubat 2007 15:18

http://www.savefile.com/files/215846

işte buldum disney alphabet

bonbolin
Şef
05 Şubat 2007 01:59

Veli toplantılarında öğrenci velilerime, öğrencilerin fotoğraflarından hazırladığım slayt gösterilerini (komik ifadeler de ekleyerek) projeksiyonla yansıtarak toplantı sonunda izletiyorum. Çok hoşlarına gidiyor, toplantıdan tebessümle ayrılıyorlar. Hatta sunuyu benden cd şeklinde istiyorlar.(imkanı olan arkadaşlara tavsiye ediyorum)

bonbolin
Şef
05 Şubat 2007 03:15

hergün ilk dersin başında 10 dk. günlük haberleri konuşuyoruz. Öğrenciler tek tek izledikleri veya okudukları haberleri tüm sınıfa aktarıyor. Bazı günler ben de gazete getiriyorum ve onları ilgilendiren haberleri okuyorum. İlgimizi çeken haberleri kesip "Haber Köşemiz" e asıyoruz. Zaman zaman hem sinifimiz öğrencileri hem de diğer sınıfların öğrencileri gelip gidip bu haberlere bakıyorlar. Hatta müfettiş gelmişti ve haber köşemizden 15 dk. gözlerini alamamıştı. İlgi çekicilik konusunda başarılı olduk sanırım...

sevilnur
Kapalı
05 Şubat 2007 15:29

merhabalar öncelikle teşekkür ederim forum başlığından ötürü.Eski çalıştığım okulda panolarımız vardı, öğrencilerimiz dilek ve şikayetlerini bu panolara yazarlardı.Eğitim- öğretim açısından güzel bir dönüttü.Sosyal ekinlik çalışmaları da oldukça verimli geçerdi.Bu sayede birçok öğrencinin sosyal gelişimlerine katkıda bulunuldu.

bonbolin
Şef
05 Şubat 2007 23:21

Sınıf panomuza ayların ve günlerin yer aldığı bir takvim şeriti astık, her öğrencinin ve derse giren öğretmenlerin doğum günlerini bu şeride işaretliyoruz. Böylelikle kimsenin doğumgününü unutmuyoruz...

karakoy62
Şef
09 Şubat 2007 20:42

Eğitimde güzel çalışmalar

http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=217395

Kıymetli eğitimci arkadaşlarım.Bildiğiniz gibi bu öğretim yılının başından beri hemen hemen hergün okullarda şiddet ve uygunsuz davranışlar görsel ve yazılı basında yer almaktadır.

Öyle bir duruma geldikki bütün okullar tu kaka oldu.

Biz bu okullarda okuduk bu okullarda yetiştik.Bu okulların hala okul olduğunu anlatmak için okullarımızda yapılan iyi çalışmaları paylaşmak istiyorum. Örneğin biz okulumuzda sigarasız okul istiyorum kampanyası açtık ve şu anda sigara içen iki arkadaşımız kaldı.Sigarayı bırakan öğrenci ve öğretmenlere ödül vererek teşvik ettik.

hsoydan08
Daire Başkanı
12 Şubat 2007 21:00

Arkadaşlar bir konuda yardıma ihtiyacım var, Sorumluluk sınavlarında görev alacak komisyonları belirlerken aynı dersin farklı seviyeleri için ayrı ayrı komisyonmu oluşturuyorsunuz yoksa ortak bir komisyonmu yapıyorsunuz . Örneğin Türk Dili ve Edebiyatı 9. 10.11 sınıfta öğrenciler sınava girecekse ayrı ayrımı yoksa ortak bir komisyon yapıp farklı seviyede sorularmı hazırlıyorsunuz.

sevilnur
Kapalı
12 Şubat 2007 22:48

Arkadaşlar merhaba,

Bizde okulumuz çalışanları olarak eğitimle ilgili çeşitli sunumlar yapıcaz.Bunlar aylık olarak periyodik bir şekilde devam edecek.Örneğin sınıf yönetimi, etkili öğrenme vs. konularda bir arkadaşımız araştırma yapacak ve ekibimize sunacak.Özlellikle öğretmenler için yararlı olabileceğini düşündüğünüz sunumlar veya çeşitli linkler varsa iletebilir misiniz? Sınıf yönetimi, etkili öğrenme , verimli ders çalışma yöntemleri, motivasyon, iletişim vs. konular olabilir.Şimdiden teşekkürler...

Toplam 563 mesaj
«131415161718192021222324»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi