Editörler : E.Kayı Han

111222333444555
Aday Memur
03 Nisan 2014 09:43

tekekkür ederim ceyhan cevabın için. hizmet içi eğitim var. istemediğim halde yazdılar. bende rapor alacağımı söyledim. üst kurula yazacaklarını söylediler. araştırdım, birşey çıkmaz gibi duruyor. ama müdür diğer memurlara ders olsun diye yazacak kendisi söylemiş. bu arada aday memurum...

15 Ekim 2014 23:45

gecmis olsun lombalji bende de var ölene kadar cekersin

idealist.1
Aday Memur
17 Şubat 2018 22:57

merhaba.. yaklaşık bir sene öneceki 10 günlük istirahat raporu hakem heyete gidip uygun degil çıkarsa ne olur ? bir sene önceki rapor ve bitirilip işe başlanmış ozaman. memur için bir sakıncası cıkarmı?

itfaiyeci05
Kapalı
15 Temmuz 2018 03:30

devlet personel başkanlığının mütaalasına göre aldığın rapor heyet tarafından bozulursa,

raporlu iken işe gelmediğin süreler, mazeretsiz ve özürsüz olarak göreve gelmeme olarak kabul edilip ilgili disiplin cezaları uygulanır. eğer 10 günlük bir rapor heyet hastane tarafından bozulduysa bu süre de kendi isteğiyle memuriyetten çekilme olarak kabul ediliyor ve müstafi yani ihraç oluyorsun.

yeni mütaalaları bu dpb nin

idealist.1, 6 yıl önce

merhaba.. yaklaşık bir sene öneceki 10 günlük istirahat raporu hakem heyete gidip uygun degil çıkarsa ne olur ? bir sene önceki rapor ve bitirilip işe başlanmış ozaman. memur için bir sakıncası cıkarmı?

genc_ustat
Memur
16 Temmuz 2018 15:43

sadece usulen bozuk derlerse ne oluyor peki?

itfaiyeci05, 6 yıl önce

devlet personel başkanlığının mütaalasına göre aldığın rapor heyet tarafından bozulursa,

raporlu iken işe gelmediğin süreler, mazeretsiz ve özürsüz olarak göreve gelmeme olarak kabul edilip ilgili disiplin cezaları uygulanır. eğer 10 günlük bir rapor heyet hastane tarafından bozulduysa bu süre de kendi isteğiyle memuriyetten çekilme olarak kabul ediliyor ve müstafi yani ihraç oluyorsun.

genc_ustat
Memur
16 Temmuz 2018 15:44

raporu amirine yollaman gerek. eğer seni hakem hastaneye sevk ederlerse çalıştığın yerdeki hakem hastaneye veya en yakın hakem hastaneye raporlu olduğun süre içinde gidersin gönderirlerse (fennen inceleyebilmek için). ha rapor bittikten sonra gönderirlerse sadece usulen incelerler

111222333444555, 10 yıl önce

arkadaşlar bende rapor alacağım ve üst kurula yazılacak sormak istediğim bir kaç şey var. ben merkezde çalışıyorum raporu il deki personel servisine mi vermem gerek iş yerine mi yollamam gerek?üst kurula yazdığı zaman başka bir hastaneye yollanacak mıyım? yollanacaksam da rapor süresi içinde mi olacak bu yoksa rapor bittikten sonra mı olacak?

genc_ustat
Memur
16 Temmuz 2018 15:46

40 gün rapor aldım diyelim. sonra 5 gün daha alırsam hakem heyetine sevk edildiğimde heyet raporuna hakem heyeti mi dönüştürecek yoksa ben mi yapacağım, yapacaksam nasıl yapacağım detaylı bilgi verebilir misiniz?

itfaiyeci05, 6 yıl önce

itfaiyeci05
Kapalı
17 Temmuz 2018 00:24

genelgede 40 günü aşan rapor sürelerini takriben 1 gün dahi rapor alınsa sağlık kurullarında onaylatılması gerektiği yazıyor. burada kurum, memuru heyete yollar demiyor, memur 40 günü aşan raporlarda kendisi sağlık kurulunda raporunu onaylatır deniyor.

raporun usul fene sevkedildiği haller,kurumun veya amirin, personelin aldığı rapordan şüphelendiği veya isteğe bağlı olarak talep edildiği durumlarda gerçekleşiyor

ama personel aldığı raporu kendisi nasıl ve nerede onaylatır net bir bilgiye sahip değilim.kendi heyete girmeyi talep etse yüksek bir ücret çıkartırlar..

genc_ustat, 6 yıl önce

40 gün rapor aldım diyelim. sonra 5 gün daha alırsam hakem heyetine sevk edildiğimde heyet raporuna hakem heyeti mi dönüştürecek yoksa ben mi yapacağım, yapacaksam nasıl yapacağım detaylı bilgi verebilir misiniz?

Mercan2016
Memur
27 Ağustos 2018 20:50

Merhaba, konuyu hortlattim. Bugün can sıkıcı bir olay yaşadım bu konu ile alakalı.

Bayramda sağlık sorunlarım vardi cok ciddiye almadım fakat git gide arttı ağrı falan . Baktı geçmiyor bugün hastaneye gittim muayene oldum tahliller verdim vs 3 gun de istirahat verdi doktor.

Rapora da teshis olarak cinsiyet kaynaklı bende olması mümkün olmayan bir hastalık yazmış yanlislikla. Bir gariplik olduğunu farkettim ama tip terimleri bilmiyorum ve doktor sonuçta yazdiysa bi bildiği vardır dedim. Raporu is yerine gönderdim. Bir kaç saat icinde telefon geldi. Sen bu raporu nasıl aldın yalandan mi aldın bu teshis ne falan diye. Arkasından da dedi ki bayram sonrası tatili uzatmak için rapor alınıyor bu sebeple rapor alan herkese sorusturma ACILABILIR !!!

Hemen hastaneye gidip tutanak tutturdum sehven bu sekilde yazıldı vs raporu da yarın duzeltecekler. Gerekirse tahlil istemlerini de ekleyecegim. Bir sıkıntı çıkar mi bilgisi olan varsa aydinlatabilir mi

mervedemira07
Kapalı
27 Ağustos 2018 22:55

Amirin killik yapmis Turkce meali bu canim. Eger gidip.dr dan once kendisinden izin alsaydin yani.. mjdurum belim.cok fena oturamiyorum bir sure dinlenmem lazim.yillik.izin mi kullanayim rapor mu alayim diye... bjnlar vasina gelmezdi... ikk.mudurum.ayni seninki gibi psikopatti... dr dan 1 gun rapor aldim.diye kihameti kopardi neden benden izin istemedin rapor aldin diye bana linc kampanyas i basllatti dairede... sonra memuriyetten ogretmenlige gectim aman ogretmen milleti daha farkli mudure dedim ki 2 gun izin istiyirum.mudurum mazaret izni .. dedi ki git rapor al beni ugrastirma heryerde aistem farkli isliyor. Kamu daireleri az calisanin oldugu kurumlarda mhdurler kime amirlik yaoacak sana bana memura disini gecirmek icin iste boyle sacma sapan yollara basvurur... hamilelik sonrasi 6 ay heyet kullanan 1 sene heyet kullanan annneler gordu bu gozler kimse de ses ettigi yok... kurumdan kuruma degisiyor isler... amirinle arayibiyi tut.. agzini kirdiklarimin mevziati cok iyi bikiyorlar ... en iyisi baska yere tayin il kurtul belli adam sana bilenmis

Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi