Editörler : crops35
16 Haziran 2009 18:19

657 Tabi memurun derecesi nasıl heablanır bilgi edinmek isterim.

Merhaba

Arkadaşlar bizler telekomda biliyorsunuz derecelerle hiç ilgilenmez haliylede birde bilgiğimiz olmazdı.

En azından ben öyle idim.

İki yıldır bazı şeyleri öğrenmiye çalışıyorum fakat fazla bizlere bilgi vermek istemiyorlar.

En merak ettiğim konu ise

Emeklilik :4/2

Memurluk: 6/2

Herşeyimiz aynı yalnız yeni kadro dereceleri geldi benimki 5

arkadaşınki :3 lük bunda bir anormallik yokmu ne yapabilirim.

İkimizde EML (lise mezunuyuz)çalışma yıllarımızda aynı memuriyetde.

Bilgisi olan varsa beni aydınlatırmı.

mustafam40
Genel Müdür
16 Haziran 2009 18:20

NASIL HESABLANIR DEMEK İSTEMİŞTİM.

mustafam40
Genel Müdür
16 Haziran 2009 18:37

Merhaba

Arkadaşlar içinizde anlıyan kimse yokmu?ben bunu öğrenmesem kesinlikle yarın olmaz.

seref 61
Aday Memur
16 Haziran 2009 20:00

İyi akşamlar mustafa kardeşim.

Bahsettiğiniz derece ve kademe olayı bildiğim kadarıyla Türk telekomda çalışırken 399 sayılı kanuna tabi, sözleşmeli statüsünde başlamış iseniz her yıl ünite amirinin vermiş olduğu sicil notu değerlendirmesinde 6 yıl üst üste 90 ve yukarı not alanlara bir kademe veriliyor idi. Bunu ben aldım. Arkadaşınla farklılığın bundan doğabilir. Eğer geriye dönük sicil notlarını öğrenmek istersen Bilgi edinme formunu doldurmak suretyle Türk telekom'a müracaatını yapabilirsin.

Diğer konuda size yardımcı olamayacağım. Selamlar.

seref 61
Aday Memur
16 Haziran 2009 20:09

Düzeltme.

Türk telekoma müracaat et dedim ama , yanlış söyledim. Biliyorsunuz tüm dosyalarımız çalıştığımız kuruma geldiği için, çalıştığınız kurumdan geriye dönük sicil notlarınızı isteyebilirsiniz.tekrar iyi akşamlar.

17 Haziran 2009 09:47

mustafam40 kardeş

demek ki sizin amirle aranız çok iyi değilmiş. Ya da aranız iyiymiş ama diğer arkadaşlarının daha iyiymiş. Onlara üst üste 6 yıl 90 üstü puan vermiş amirin. Demek ki aralarında gizli bir yakınlık varmış. Yoksa o puanları almak zordur. Daha açık konuşursak demek ki diğer arkadaşların daha iyi dil atmış....

eskisehir_26
Şube Müdürü
17 Haziran 2009 10:00

Sayın Mustafa bey

Ben de sizin gibi iki farklı derece ile memuriyet hayatıma devam ediyorum.Sizim mutlaka emekli sandığına ait olmayan ssk ile ilgili çalışmanız olup sigortalı geçen günleriniz için ayrı derece (yani bu emekli keseneğine esas olarak önde giden derecenizdir.)Diğeri ise memuriyette bir fiil çalıştığınız yıllara karşılık hak ediş yani maaşınıza esas olan derecenizdir.657 sayılı devlet memurları kanununun madde 33-34-35-36-37 sıra ile okumanızda sizin yararınıza olacağı kanaatindeyim.Ama bilgi sıkıntısı olursa ben yardımcı olurum.

mustafam40
Genel Müdür
17 Haziran 2009 13:55

Merhaba

Arkadaşlar sizleri gerçekten öz kardeşim kadar seviyorum.Bu konuya ilgi gösterdiğiniz ve ban yol gösterdiğiniz için.

İşte arkadaşlar dostluk,arkadaşlık ve kardeşlik ruhu bu Sizler gerçekten çok güzel insanlarsınız.

Arkadaşlar bu dünyada dostluk ekersen kardeşlik biçersin diyordum, bu da herkese örnek olsun.

Sizler herşeyin en güzeline layıksınız arkadaşlar.

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi