Editörler :
19 Haziran 2009 10:34   

yardımsever mühendisler buraya

şimdi sevgili büyüklerim ben önümüzdeki alımlarda liseli olarak yerleşmeyi bekleyen-ki muhtemelen yerleşirim-öss den yeni çıkmış bi ademoğluyum.şuan kafamdaki düşünce atandığım memleketin üniversitesinde 2.öğretim elektronik veya makine okumak.diğer bir alternatif yine 2. öğretim matematik yazıp ilerde hem memurluk yapıp hem özel dersle-ki yetenekliyimdir- voleyi vurmak.şimdi sizden yardım talebim şöyle;hem memurluk yapıp hem 2. öğretim mühendislik okunabilirmi,mühendislik bittikten sonra kurum değiştirebilirmiyim,yoksa 2.alternatif olan matematik okumak mı?yoksa yoksa herşeyi bi kenara bırakıp bir sahil kasabasına yerleşip balıkçılık mı yapayım?şimdiden teşekkürler.

19 Haziran 2009 10:48

delinin zoru
Aday Memur

başlığı ters bi zamanda mı açtım niye kimse benimle muhattab olmuyo yaa.

19 Haziran 2009 11:11

bluesnow
Genel Müdür

Kpss ile ataman olur inşallah. Ondan sonra mühendislik okumanda fayda var. Bazı şehirler okumak ve çalışmak için baya rahat. Mesela Erzurum. Matematikçiler kpss ile baya yüksek puanla atanıyor. Ama ben bu işi yaparım diyorsan Matematik bitirip, İngilizceyi halledip Merkez Bankası gibi güzel bir kuruma da atanabilirsin. Özel ders işine gelince matematikçi kardeşimden biliyorum. İki işi bir arada yürütmek baya zor. Zaten ders vermek için çevre edinmen lazım. Onun içinde dersane falan olsa iyi olur. Kurum değiştirebilirsin daha sonra...

19 Haziran 2009 11:14

bluesnow
Genel Müdür

Sana güzel bir akıl daha vereyim.Çift ana dal yap. O zaman hem fen edebiyat hem mühendislik bitirebilirsin. En son fizikçilere mühendislik imkanı verdiler. Şimdilerde de matematik ve mühendisliği çift anadal yapabilirsin tahminimce. En güzeli bu. Böylece karşına hangi imkan çıkarsa onu değerlendirirsin. Hayatında başarılar...

19 Haziran 2009 11:16

delinin zoru
Aday Memur

saol bluesnow.öyleyse hem okuyup hem çalışabileceğin bir şehir diyorsun bunu dikkate alıcam.

19 Haziran 2009 11:18

bluesnow
Genel Müdür

Evet Erzurum'da polisler üniversiteyi bitirip, yüksek lisans bile yapıyorlar. Sonrada sınava girip bir kısmı öğretmen olarak atanıyor. Ok. Tavsiye ederim...

20 Temmuz 2018 11:23

el_müh
Aday Memur

a

26 Temmuz 2018 21:46

Fenerli ugur
Aday Memur

Aklın varsa mühendislik okuycaksan inşaat oku tabi tr çalışmayı düşünüyosan gerisi sıkıntı türkiyede tüm para inşaata yatırılıyo malesef

26 Temmuz 2018 21:49

Fenerli ugur
Aday Memur

Ya gençler yeni üye oldum konu açmayı beceremedim nerden açıyonuz

Toplam 8 mesaj

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?