Editörler : Pangaea
21 Haziran 2009 09:23

Sınav günü uyku problemi çekenler burayaaaa :)

Arkadaşlar hangi sınava girsem o gün ne oluyorsa sınav gecesi uyuyamıyorum.Çözüm önerileri lütfen !!!

21 Haziran 2009 09:35

Sınava bir hafta kala saat sekizden sonra çay kahve içmeyip her akşam bir kase yoğurt yiyeceksin. Son bir hafta kala aynı saatte yatıp aynı saatte kalkacaksın.

Benimde yaşadığım bir sorun bu maalesef.

2009-KPSS
Şube Müdürü
21 Haziran 2009 09:56

uyumak lazım ya bu benimde sorunum.

uyku hapı falan mı alsam ki

fizikomanyak
Kapalı
21 Haziran 2009 12:22

sakın uyku hapı almayın sabah kafa kazan gibi uyanıyosunuz...denedim gördümm:):) ama sadece 26 sında çay kahve gibi şeyleri sadece kahvaltıda için sonra içmeyin akşama da ya ılık süt için ya da yoğurt yeyin ...bunu da denedim :D:D:D

reyes333
Memur
21 Haziran 2009 12:48

bende de aynı sorun var geçen yıl 2 saatlik uykuyla sınava girdim, bu kez cuma sabahı erken kalkacağım 7 gibi gibi filan öğleden sonra da hafif bir yürüyüş bakalım faydası olacak mı:) uyku hapı içmeyin arkadaşlar yan etkisi çok,bir de uykunuz gelmeden uyumaya çalışmayın uyuyamazsınız, daha da stres olursunuz...

oz.kenci
Kapalı
21 Haziran 2009 12:53

ben 3 gündür erken kalkmaya çalışıyorum.bugün 10 da ancak kalktım.yarın 9 da kalkmam lazım.alışmam lazım işte...

.muallime.
Kapalı
21 Haziran 2009 13:20

kesinlikle uyku hapı, ağrı kesici falan almayın arkadaşlar ilacın etkisi 8 saat geçmiyor akşamdan sırf uyumak için ilaç alan her ne kadar uyusada ilacın ağır etkisini sabah hisseder. ben bu hatayı össye girerken yapmıştım sınav gecesi uyuyamadığım için başağrısından ne yapacağımı şaşırdım ve ağrı kesici aldım tabi 8 saatlik etkisini unuttum ve sınavda uyukladım durdum vee kaybettim o yıl. her akşam uyumadan önce süt için ya da yoğurt yiyin ve stres yapmamaya çalışın biraz rahat olun bu hafta çok önemli özellikle moral konusunda... bol sıvı gıdalar tüketmek de en iyisi arkadaşın dediği gibi çayı geç saatlerde içmeyin onun yerine meyve suyu içmek gerekiyor. çok yorulduğumuz şu günlerde bünyemiz çok zayıfladığı için şifayı kapmaya hazırız ben bu yüzden vitamin hapı içiyorum ama sınavdan önce onu da bırakacağım

emre_azazel
Aday Memur
21 Haziran 2009 13:52

Uykusuz girdiğim öss, kpss...Ne günlerdi o günler bir yandan sorularla mücadele et bir yandan uykusuzlukla...Hey gidi günler heyy.

asigah
Aday Memur
21 Haziran 2009 14:13

ben de iki gecedr uyuyamiorum.simdiden stres basladi.daha oncekilere de 1 saatlik uykuyla girdim.arkadaslarin dedigi gibi yapiorum sinav saatine gore kalkiorum.ama bi faydasi yok

_DaMpiRe_
Genel Müdür
21 Haziran 2009 14:19

sınav geceleri uyuyamamak adet oldu artık öss de yaşadım ydsde de 2 senedir kpss de yaşıorum ne yapsam uyuyamıorum bunu değiştiremem sanırım gene gitcez öle uykusuz ama ne kadar uykusuz da olsam çok dinç oluyorum sanırım aşırı uyarılmışlıktan:D

cogfyci
Kapalı
21 Haziran 2009 14:27

ben ales sınavında uyuyamamıştım sadece sabah ezanından sonra yarıuyur yarı uyanık uyudum.Sınavım iyi geçmişti ama

geçen sene kpss ye girecegim gece hiç uyuyamadım sınava hiç çalışmamıştım eğitimden hiçbirşey bilmiyordum ama yinede stres oldum uyuyamadım bu sene çalıştım ama uyuyacagımı zannetmiyorum dün gece bile yatagın içinde kalbim kütküt atıyordu ama burda benim gibi uykusuzluk çekenleri görünce rahatladım biraz bir ben uyuyamıyorumdur diye düşünürdüm:(

bence en iyisi uyumaya şartlanmamak ben hep uyuyamazsam türkçeyi nasıl çözerim sınava adapte olamam diye düşünür erkenden girerim yataga sonuç olarak saatler geçtikçe uyuyamadıkça daha çok stres yapıyo insan.En iyisi rahat olmak bazı şeylerde kısmet çok ta zorlamamak lazım:)

*DEHA*
Şef
21 Haziran 2009 15:18

Evet son 3 yıldır girdiğim KPSS sınavında benimde başıma geliyor . Normalde uykuyla ilgili problemim yok çok şükür, ama ne oluyorsa sınav gecesi uyuyamıyorum. Dinç kafayla bilmediğim soruları bile doğru yapabilirken, uykusuz kaldığımda algılama problemi oluyor. siz dede var mı?

_terane_
Kapalı
21 Haziran 2009 17:26

arkadaşlar sağlam çalıştıysanız kendinize güveniniz tamsa 2 gün dahi uykusuz olsanız yaparsınız bildiğiniz soruları.

ben gecen sene kaybettim ama bildiğim soruları tüm yaptım 45 dk. uyku ile. sınavdan önce cuma günü nargile çay artı sıcak hava. eve geldim stresten devam sigaraya. gece yattım sağa dön uyku yok yak bi sigara sonra sabah ezanı olmuş ben hala sigara içiyorum neyse sınava girdim elim titriyo heycandan deil nikotinden :) biliyosanız yaparsınız. başarılar diliyorum tüm çalışan arkadaşlarıma. gönlünüzce olsun herşey.

Adrenaline_68
Genel Müdür
22 Haziran 2009 15:46

Arkadaşlar düşüncelerinizi benimle paylaştığınız için teşekkürler....

gunes.adana
Daire Başkanı
22 Haziran 2009 15:52

bnm de gün içinde çok uykum geliyo.yarım saat uyumasam kendime gelemyrum...

nehir's
Genel Müdür
22 Haziran 2009 16:18

uyku açıcı ilaçlar var. yarım tablet alsak mı napsak? 1 tanesi 40 saat uyutmuyormuş. bilmiyorum ki önceden denemeden de içilmez ama.

KaPiSS
Kapalı
22 Haziran 2009 16:36

En sevmediğin ve eksiğin olduğu derse göz atmayı dene mışıl mışıl uyudugunu göreceksin...

sosyalnız
Memur
22 Haziran 2009 19:00

Ben de uyuyamayanlardanım :(

Adrenaline_68
Genel Müdür
22 Haziran 2009 21:00

Ya beyler öyle böyle değil sınav günü tam bir felaket ya kendini gerçekleştiren kehanet derler ya öyle olacak.İnanın uykusuz girmek ile uykulu girmek çok farkediyor.Mesela sınavdan bir önceki gün saat 9 oldu bu vakitten sonra ne yaparak geçirirsiniz bu 2 saatlik süreyi saat 11 de uyudun uyudun yoksa sabaha kadar uyku girmiyor göze vallahi billahi ne geldiyse bu uykusuzluk yüzünden geldi başımıza Allah yardımcımız olsun nedeyimm.Evet fikirlerinizi bekliyorum..

23 Haziran 2009 09:21

Cuma günü hep birlikte Yedide kalkalım. Akşam erken yatmak için...

-firuze-
Kapalı
23 Haziran 2009 10:11

ya erkekn kalkar yonede uyuymazasa:))bn de gecn yıl aynı problemı yasdm ama cok sukur allah tarım ettı ii geldı de atama ıptal oldu:))bu yıl yenı basladm calısmaya takılmayın arkadaslar uyuyamdm dıe allah ne ıstedyse o oluyoo:))

Toplam 29 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi