Editörler : crops35

Kapalı
24 Haziran 2009 16:26

Fark tazminatı ödemesi döner sermayeden verilebilirmi

selam arkadaşlar bir arkadaşım sağlık bakanlığında hastanede çalışıyor maaşı tam olarak yatmıyor fark tazminatını döner sermayeden yatırıyorlar ve doğal olarakta ayın 15 den sonra ay sonuna doğru yatıyor bu uygulama doğrumu ayın 15 de hepsi birden yatması gerekmiyormu ayın 15 de yatması için ne yapabilir nasıl bir dilekçe yazması gerekir ilginiz için teşekkürler

atakoypcm
Kapalı
26 Haziran 2009 08:55

konu 73 kez okunmuş bir kişi bile cevap yazmamış bu konu hakkında bilgisi olan kimse yokmu ölü toprağımı serpildi üstünüze telekomcular nerdesiniz lütfen bilen biri yol göstersin

gozlem
Yasaklı
28 Haziran 2009 07:10

selam atakoypcm..farka tazmınatı maas uzerınden dusme yapar..doner sermaye uzerınden degıl..arkadsım var..devlet hastanesınde calısan telekomdan gecen bu durumu onada sordum..hata var dedı..dılekce ıle kurumuna basvursun bu sekılde uygulama olmayacagına daır..hoscakalın...

atakoypcm
Kapalı
28 Haziran 2009 22:33

selam gözlem arkadaş aynı şeyi söylüyoruz ayın 15 nde nakil olduğumuz maaş yatmıyor emsali memur maaşı yatıyor geri kalanıda 10 15 gün sonra döner sermaye hesabından yatırıyorlar oysa ayın 15 de nakil olduğumuz zamanki miktar defaaten yatması gerekir

gelelim ne yapabileceğine bende dilekçe ile müracaat et dedim ama dilekçede bir dayanak olması lazım işte özelleştirme yasasının veya maliye bakanlığının şu maddesi veya yazısına istinaden diye yani bir gerekçe lazım yoksa onlar kural böyle deyip aynı uygulamaya devam ederler

gozlem
Yasaklı
19 Temmuz 2009 12:11

selam..Donersermaye de Aydın ılınde sskdan devrolan personel daha once dava acıp kazanmıstı..hatta farklarını dahı almıslardı..suan bu davayı kazananlar Ankaradan gelecek cevabı beklıyorler..

Daha sonra Aydın ılınde ssk dan devrolan 300 kısı donersermaye ıcın actıkları davayı kaybetmıslerdır..ve celıskıler ulkesınde yasadıgımız bır gercek..Aynı ılde bu dava kazanılıyor cogunluk grubun aynı davayı acmasıylada kaybedılıyor..Bılgılerınıze...

indimhavuzbasina
Şube Müdürü
19 Temmuz 2009 20:43

Ağlama Duvarına çevirdiniz İFP Telekom Sayfasını :)

Bir yandan,

- Bu böyle oldu eee, ne yapmamız lazım?

- Burda veriyorlar biz niye alamıyoruz?

Fakaaatt ağlamaya gelince İFP Telekom

birşeyler üretip buraya yazmayı deneyin.

Bu konuyu biraz araştırın, Hazıra konmayın.

Bahsedilen bu konuda ( Sağlık çalışanlarının maaşlarının iki parça halinde verilmesi) yüzde yüz biz haklıyız. dayanak mı?

1. 406 sayıulı kanunun ek 29. maddesi

2. 4046 sayılı kanunun 22. maddesi

3. Maliyenin en az 4 tane yazısı var bununla ilgili.

buna rağmen hala bulamadıysanız yakında eklerim buraya.

HST TEKNİSYEN
Aday Memur
07 Temmuz 2010 09:11

Selam arkadaşım atakoypcm bende telekomda bir devlet hastanesinde teknisyen olarak çalışmaktayım benim ilk aldığım maaş tam olarak aldım ançak 1-10 arası benden döner sermaye ödendi fakat ikinci ay döner sermaye parası kesildi.Bu şekilde devam etmesi gerektiği söylendi ancak maaşımın bölünmesini istemedim ve döner sermaye bodrosunda mevcut bir bölümde girilen değer(0 sıfır)olarak girildiğinde maaşı otomatik olarak kesilmiyor telekomdan geçilen maaşı almaktayım emsalim bana ulaşana kadar selam

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi