Editörler : crops35
24 Haziran 2009 16:46

YHS Haykırışı Ve Çığlığı Sesimizi Duyan Kimseler Yokmu?

Herkese selamlar saygılar başarılar...

Öncelikle YHS personeli hakkında ne bir yazı ne bir karar nede başka bir şey duydum denilemez.

Bakalım diğer bakanlıklara kaldımı acaba YHS personeli bir çoğu lav edildi bir çoğu memur oldu.

Peki ya MEM bakanımız ne yapıyor söylermisiniz.

Sesimizi onlara nasıl duyuracağız.

Sesimiz olun dostumuz olun dedik yarımcı olun dedik sendikalara ama yok peki geldik memurlar nete onlara kucak açtık ve her zamanki gibi sırtlarını dönderdiler bizlere...

Buda bize ders olsun diyelim...

Bakın arkdaşlar bu konu öyle sıradan bir konu yada hak değil gerçekten de çok ciddi sorunlar...

Varsa yoksa öğretmen öğretmen bu ne yaaa bir tek onlarmı var bu nasıl bir yönetim bu nasıl bir adalet sistemidir bilmiyorum artık.

Ve birileri kalkıp buna dur demeli artık böyle geldi böyle gitmemeli..

Yeni beyinler var yeni üretgen fikirler var çalışan gerçektende işini iyi yapan arkdaşlarımız var...

Bunları görmezden gelmek için ahmak olmak veya kör olmak lazım...

Öğretmen gelir 2,4 saat dersini yapar çıkar gider...

Peki YHS ne yapsın sabah erkenden gelir koridorlara paspas atar odaları temizler müdür amirin ve çalışanların masalarını siler çöpler alınır havalandırılır parfüm sıkılır temizlenir bırakılır...

Bunlarda 1 sati geçer neyse bununla kalmaz tabi fotokopici olur memur olur yazı yazar ordan kaldırırlar çaycı olur bir anda aniden wc ler kötü bir görünüm kazanır hemen gider temizlik yapar eee sonra gelir çayını dağıtır kapıda durur yer gösterir ve yeri geldiğinde güvenlik görevlisi olur ve nöbet tutar...

Daha bitmedi yeni başladık sonra fırsat bulursa yemek yer öğretmenler odaından sipariş alır yemek için gider alır yemekleri geitirir sofralarına koyar hocalar onu bunu getir al der yapar...

Ptt gider postalrı verir ve kendi cebinden karşılar düşünün gidiş gelişleri.

Sonra faturalar vardır öğretmenleri müdürün tel,elek,su,kira,doğalgaz varsa bakkala çakkala borçları kıredi kart yatırmalar ve saire.

Gelir o halde işine aa bir bakmış ki müdür arıyor hayrola hocam neden geç kaldın sıra vardı bankada yalancı der çabuk işinin başına der ok der boynu bükülmüş ve yalancılıkla itham eder ve suçlar alır başını gitmek ister ama gidemez ei mahkumdur çalışmaya vadır çoluğu çocuğu yada bir sevdiği...

Yine gider sınıflar temizliğini yapar sonra bahçeye çıkar çoçukların attı çöpleri toplamaya başlar yerden tektir okulda yada iki kişidir okulda fakat öğrenci çoktur her kişiye ikişer kat kalır ne olacak der akşam olur saat 5 çıkması gerekirgen saat 7,8 bulur işte acı ve gerçek.

Gün gelir cumartesi günü okula çağırırlar iş vardır bir taşıma işi gelmiştir onu yapar yok derler kaloriferi yakderler onca işin içinde onu da yapar baca emizler onun temizliğini yapar kömür gelir kömür boşaltır istifler imza vardır köyeden şehre inecektir parası olsada olmasada amir vermez kendi başının çaresine bir şekilde bakar borç alır yada yürür uzun yeşil mavi yoldan giderken ağlar sızlanır fakat yine de şükreder...

İşi olmayan insanları düşünür arkdaşlarını düşünür ne kadar kötü işi olsada bir işi var böyle düşünür ve kendini motive etmeye çalışır ama başarır ama başaramaz...

Hep şunu düşünür bu dünya acımasızların dünyasıdır, acımak yoktur sistem bozuktur düzeltilmeyecek kadar kötü olmuştur kim kimden fayda ve çıkar sağlayacaksa ona yakşaır alacağını alır ve sonrada sessiz sedasız çeker gider...

Evet arkdaşlar yeri geldiğin de bu arkadaş gece nöbet tutar hırsız girmiştir orda yatmaya başlar ertesi gün yarım gün izin verirler ve sonra işine gelir tekrar ağır adımlarla...

Kim bu adam söylermisiniz Allah aşkına her türlü derdi çeken her işi yapan çaycı çorbacı temizlikci evrakcı kaloriferci boyacı ormancı postacı iletişimci yazıcı danışman getir götürcü elektirikci camcı hammal nöbetci ve bir çok şey bunca yükün altından bir adam çıkabiliyor buda YHS personeli...

İnsanca yaşamak isteyipde yaşamayan duygularını yitirmiş seviglisinden ayrılmış memurum demiş fakat işyerine geldiğin de birileri hımm o mu demiş evet onun işi hademelik demiş tamizler etrafı işi o.demiş.

Ertesi gün seviglisinin yanına gitmiş her zmaanki gibi sohbet ederlerken kız birden dur demiş soruma cevap ver öncelikle ok demiş delikanlı.

Sormuş kız sen bana falancı okulda memurum demiştin doğrumu evet demiş delikanlı ben seni ziyarete geldim sen yoktun kömürlükte çalışıyormuşsun.

Seni sordum öğretemnelere ne iş yapar bu adam diye onlarda o temizlikci hademe dediler bu doğrumu demiş kız delikanlıya...

delikanlı bu lafları duymaktansa lmeyi yeylemiş fakat yapamamış kalbi göğsünde duramayacak kadar hızlı atıyormuş düşünmüş cevap verecek kelime bulmaya çalışıyormuş fakat nafile 30 saniye beklemiş ve kız bu iş burada biter sen bana memurum dedin hademeyim deseydin seninle asla görüşmezdim deyip çekip gitmiş...

Bizim o ağır delikanlı onca işin gücün altından kalkan o delikanlı varya arkdaşlar bunun altından kalkamamış...

Ve o günden bu güne 4 senedir ne bir bayanla konuşuyor ne de çıkıyor ruh oldu robot oldu kendini içkiye vurdu yanlızları oynuyor robot oldu ya resmen robot.

Ne söylniyorsa cevap vermeden yapıyor yöneticiler bu duruma gayet hoşnut oluyorlar acımasız bir dünyada yaşıyoruz gerçekten de kim kimi nasıl vuracak nasıl ayağını akaydırırım diye düşünüyor..

Bu na benzer bir çok olaylar var istifa edenlermi diyim tehtitlermi siz düşünün artık bir de diyoruz ki okumuş insanlar cahil değiller aslında bu şekilde davranan yöneticiler aslında kör ve cahildir demekden başka bir cevap kelime bulamıyorum..

Bir ço arkdaşımın pisikolojisi bozuk bu hor görülmeler saygızılıklar ve suçlamalar imalar olmasın artık yapacak bir tek şey var bizlerde insanız ve bilzer en çok çalışanlarız ve en düşük maaş alanlar da bizleriz artık bu sınıf lav edilmeli diyorum...

YHS personeli eğitimlerden geçirilmeli ve memur kadrosu verilmeli bir çoğu memur işi yaptığını herkes biliyor..

Bizlere bir kere bu şansı verin özelleştirin bu işi bizde saygı görelim ve insanca yaşayalım artık bu gidişin bir sonu olmalı...

Ya ileri gitmek gerekir yada ileri yerinde sayan bir millet ve toplum olmak istemiyoruz üretmek istiyoruz ve başarmak..

Sizler bir şekilde yöneticilerler görüşebilirsiniz eliniz ayağınız belkide uzundur a,sendikası b,sendikası bırakalım artık bu yarışı bir şeyler başaralım taktiride halka bırakalım ona cevabı verecek olan zaten halk dır bir zahmet birileri çıkıbda bir şeyler yapsın diğer baknlıklarla bizim ne farkımız var asıl eğitim camiasına önem verilmesi gerekiyor bilinçli bir toplum oluşturmak gerekir...

Çok konuştum saygılar sevgiler hatamız olduysa affola...

sinan0816
Şef
24 Haziran 2009 19:26

bakalım diğer bakanlıklarda kaldımı yardımcı hizmetler demişsinya ben egm yardımcı hizmetliyim ve aynı dediklerini yapıyorum fazlası var eksiği yok bide bizim açımızdanda aynı versa yoksa iyileştirmeler düzenlemeler polisler için olur biz esamemiz bile okunmaz değişiklik yok yani iç işleri bakanlığıda aynı işte

lord of drinks
Aday Memur
24 Haziran 2009 22:19

bu yhs lerin çektiklerini kimse anlamaz arkadaşlar, birbirimizin halinden bi biz anlarız. ben de sabaha kadar dağın başında bi statta nöbet tutuyorum. bi elimde levye, bi elimde fener, kemerimde de ekmek bıçağı,sabaha kadar tinerci, ayyaş kovalıyom. orda öldürseler beni cesedimi anca sabaha bulurlar. hiç kimsenin umrunda değiliz, elimize bi silah veren bile yok. kendime gülüyorm bazen, ne işim var lan benim burda diye soruyom kendi kendime. allahtan ünv. son sınıfa geçtim, okulu bitirince kurtulma ihtimalim var.saygılar

ggamzes
Memur
08 Temmuz 2009 10:05

2010 da sınav varmış diyorlar ya hadi hayırlısı.

ggamzes
Memur
08 Temmuz 2009 14:00

hizmetli arkadaşlar neden kendi sitemizde toplanmıyoruz.(forum657.com)herkes buraya girsin.sorunlarımızı tartışalım.

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi