Editörler : Pangaea
28 Haziran 2009 10:24

Böyle MATEMATİK ve VATANDAŞLIK Sorusu mu Olur?

O kadar matematik çalıştım dokunamadım soruların çoğuna ne yapmak istiyorlar bunlar ya.18 net ancak yaptım.Ya ya anayasa soruları bir tane hariç hepsimi zor olur pes uzun uzun ne dediği anlaşılmayan sorular ne kadar çok çalışmıştım,allahtan eğitimi yaptım.Ama eğitimde çok kolay değildi bence.

gunes.adana
Daire Başkanı
28 Haziran 2009 10:26

vatndaşlıktan 1 boşum rahat 5yanlışım var...her yıl 2 3 soru zor oluo diğerleri kek,bu yıl da tam tersi maaşllah Allah nazardan saklasın

sosyal3838
Kapalı
28 Haziran 2009 10:26

anaya yargı+ihityac+data kullandım yinede 3-4 arası yanlış yaptım...allah hepsinin belasını versin...

28 Haziran 2009 10:28

ösym iyice sapıttı artık sınav bence amacını aştı.artık adamlar ne sorsak da yapamasalar moralleri bozulsa çökseler bitseler diye düşünüyorlar.

faria_pimenta
Şube Müdürü
28 Haziran 2009 10:29

doğru cevapları nerden biliyosunuz ki hemen yazmışsınız. cevapları biliyosanız buraya da yazın da biz de öğrenelim cevapları. çok cevap dolaşıyor ortalıkta yalan yanlış..

hp2o2
Aday Memur
28 Haziran 2009 10:31

Hocam ben de anayasadan neredeyse bilinen bütün kaynaklardan çalıştım 6 doğru 5 yanlış 1 boş.Güeller çok zordu bilgi sorusu ama diğerleri ezberle yapılamadı.Matematiğe çok gıcık oldum bir de en 26 hedefliyordfum

faria_pimenta
Şube Müdürü
28 Haziran 2009 10:34

hatta ben soruları yazayım siz dpğru cevapları söyleyin sırasıyla.

1. anayasadan G20 zirvesi nerde yapıldı

2. anayasa mahkemesi kuruluş yılı

3. ithalat ihracat ile ilgili türkiye raporu

4. borçlar hukuku ile ilgili soru

5. Mevcut bir yasayı tamamen ortadan kaldıran yasalara ne den

6. Vergi Mahkemesi

7. Hangisi yerel yönetim değildir. "İstanbul Ticaret odası (borsası

8. TBMM nin seçim kararı almış olmasına rağmen eski meclisin görevine devam etmesinin nedeni

9. Hangisi sosyal hayatı düzenleyen kurallardan değildir sorusunun yanıtı "Fiziki kurallar"dır

10. Kanun hükmünde kararname Tüzük yukarıda verilenlerden hangileri bakanlar kurulunun görevleri arasındadır?

faria_pimenta
Şube Müdürü
28 Haziran 2009 10:36

mat benide patladı full hedefliyodum. 25 tane işaretledim. yaş sorusu yanlış. 4 tanesi de karambolde inş. doğrudur. mat çökertti:(

hp2o2
Aday Memur
28 Haziran 2009 10:44

kamu yönetimi mezunu sınava giren bir tanıdığımla karşılaştırdık o hatırlıyordu soruları.6 doğru haturlıyorum ben 1 boş geriside yanlış demekki.ama şuan hangileri, hatırlamıyoprum tam.ama bu sorualra zannedersem anayasa değişikliğiyle ilgili bir soru daha eklenmeli gibi.

Salihdelikıran
Aday Memur
28 Haziran 2009 11:19

matematikten 15 altına düşmemeyeşartladım 7 tane işretleyebildim.anaysadan en az 10 dedik 4 doğrudan eminim diğerleri salla(zaten çevremde kime sorsam matla anaysadan netleri böyle).Eğitim 80 civarı gelse iyi olurmu ne dersiniz

ferişşş
Genel Müdür
28 Haziran 2009 11:24

herkes seneye öss mat---bırde anayasa ayrıntılı ezberler...seneye de artık cog ulkeler--tarıhten siyasi tarıhh. bırde fizik--kimyz--biolojı soraralar...secmeli:)))))giderek ona yaklasıyo....

Salihdelikıran
Aday Memur
28 Haziran 2009 11:32

feriiş matemkle vatandşlğın kolay sorularını bile yapabilmek için bir yıl canımız çıktı bir de zor olunca elimizde kaldı.diğerleri zorda olsa öğrenilebiliyor.Bu kadar çalışmaya o dersleri yapamamk ağırıma gidiyor

ferişşş
Genel Müdür
28 Haziran 2009 11:36

mıllet yapar arkadasım sana bana zor...

aslıturk
Şube Müdürü
28 Haziran 2009 11:43

anayasa mah. 1961 anayasında kuruldu

g 20 londra

besyoögrt
Aday Memur
28 Haziran 2009 12:10

Tek derdim 15 matı geçmek matematikten özel ders aldım anca 6 yapabildim.anayadan okumadığım kitap çözmediğim soru kalmadı 4 tane doğru yada yanlış diğer soruları soruları anlamadım.ve şuanda ağlıyorum:((((Coğrafyadan bir iki soru gıcıktı.

hp2o2
Aday Memur
28 Haziran 2009 12:39

özel ders ha hem zaman hem para uçtu gitti

lagünn
Genel Müdür
28 Haziran 2009 12:46

Bozucu: Bir hakkı veya hukuki ilişkiyi ortadan kaldıran haklardır. Akdin iptali, feshi, sendika üyesinin üyelikten çıkarılması, sözleşmeden dönme gibi. Olumsuzdurlar

ben bozucu dedim internetten buldum soru ortadan kaldıran diyordu dimi

Always Together
Kapalı
28 Haziran 2009 12:48

Boş bıraktım bu soruyu lagün hocam.

lagünn
Genel Müdür
28 Haziran 2009 12:50

ilk defa duydum o kadar nayasa çalış bide son güne bıraktım yaa neyse seçim sorusu vardı yeni meclis seçilene kadar eski meclis görevnie devam edermiydi diğerleri çok ter geldi bana bide yine byle uzun bi soru vardı ama tek kelime hatırtlmayorum :)

Always Together
Kapalı
28 Haziran 2009 12:52

Anayasadan 4-5 boşum var. Anayasa değişikliğiyle ilgili soruydu o uzun dediğiniz. Onu da boş bıraktım. Yaptıklarım ve hatırladıklarım arasında fizik kuralları, bakanlar kurulu ile ilgili soru, Londra, İstanbul Ticaret Odası vs.

ilkertulubas
Kapalı
28 Haziran 2009 18:00

hocam ben meclis devam eder şıkkını işaretlemedim.

Toplam 32 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi