Editörler : Pangaea

07 Temmuz 2009 18:43

Ptt 'ye atanırken 2 veya 5 yıl çakılı personel olma şartlı sözleşme imzalatıyomuş

Ptt çalışanından öğrendim.Bu konu hakkında daha net bilgisi olan veya çalışanlarından net bilgi vermelerini rica ediyorum.

kimyacım
Kapalı
07 Temmuz 2009 18:45

bende duymuştmda inanmamıştım olabilir tercih edip sonra öğretmenliğe gececeklere ...

07 Temmuz 2009 18:48

ptt 4001e geçerken önleminide almıştır heralde. pttde biliyor öğretmenlerin ataması olunca gideceğini.bu yüzden kalıcı olması için sözleşme yapabilir. öğretmen olmayı düşünenler bi araştırın öyle tercih yapın lütfen.

lordnelson
Daire Başkanı
07 Temmuz 2009 18:49

2 yıl tayin yok sonra istedgn yere gidersin yani tayin isteme hakkın var

kamyoncu06
Şef
07 Temmuz 2009 18:52

bugün duyduğum en güzel haber.biçok kitte de var

caglar_dpü
Kapalı
07 Temmuz 2009 18:55

bu konu çok önemli,özel sektörde normal firmalarla bile 1-2 yıllık sözleşmeler imzalanıyor,PTT bence önlemini almıştır.

PTT öğretmen adaylarından arındırılırsa puanları etkiler işte,

angellious
Yasaklı

kamyoncu06 kardeşim bende rahatladım bunu duyunca. malum insanlar girmesinde varsın su ürünleri mezunları girsin onlar nasiplensin. ahahahahaha.

hellraiser.

lordnelson
Daire Başkanı

6 ayda sözleşmen kalkar memur olursn tam anlamda 2 yıl doldururunca tayin istersin yasal hakkın

ipeks19
Şef

ayrılma hakkın var tayin hakkın yok dıe bılıyorum yanılıyorsam bılen bırı duzeltsın

kamyoncu06
Şef
07 Temmuz 2009 19:00

giren girdikten sonra tayin istemiş banane.tabiki ayrılbilirsin kim tutar seni ama tazminatıda verecenn:)önemli olan öğretmen adaylarının girmemesi.ya öğretmenliği unutsun yada ideali peşinde koşsun.benim kızdığım bu kadroları hazırlayanlar.madem 4001 alıyosun versin ozaman maliyede gib da bu atamada ilanını herkes memnun ayrılsın.dimi yani:)dünden berii içimde bi sızı var sgk 4001 diye:)

lordnelson
Daire Başkanı
07 Temmuz 2009 19:06

tayin var ya üfürmeyinn 2 sene sonra istersinn

acar muhasebe
Daire Başkanı
07 Temmuz 2009 19:40

saçmaaa...

kimse kimseyi zorla çalıştıramazz

eee işi bırakırsam cezai müeyyide varmıı

yokturr

3 gün işe gitme 4. gün seni kapnın onune onlar koyar...

boş sözleşme maddeleri bunlar...

gundogdu_ozlem
Şube Müdürü
07 Temmuz 2009 20:21

siz öyle sanın .arkadaşlar burası türkiye ve torpili olan başka şehire çoktann geçti bile.ben 2008/4 atamasıyla geçenlerden bahsediyorum

mert-nehir
Yasaklı
07 Temmuz 2009 20:28

Bugün aradığım iki kit ve bir müdürlükte aynı şeyi söyledi.Kitlerde tayin olayı daha zor.Hatta orman genel müd. bir genelgeden bahsetti. 5 yıl tayin istemeyeceğine dair sözleşme imzalatıyormuş.Dmo 'da aynı şeyleri söyledi.KİTleri yazacak arkadaşlar atanacağım her şehirde çalışırım diyorlarsa yazsınlar.Yok ben bir sene çalışır sonra tayin isterim derlerse atandıktan sonra çok sıkıntı çekerler.Tercihlerinizi yaparken bunu özellikle gözönünde bulundurun..

mfasya
Memur
07 Temmuz 2009 20:31

arkadaşlar kafanıza göre işe gelmemek diye birşey yok. İstifa etme yada işe gelmeme durumunda sözleşme ye göre yüklü bir miktar ödeme yapılıyor. Tanıdığım biri kurum değiştirmek için istifa etmek istemiş fakat yüksek bir tutar istemişlerdi.

ipeks19
Şef
07 Temmuz 2009 20:56

ptt ye girince önemli bir sebep olsa da 2 yıl içinde ayrılmak mümkün değil mi?

kafe_ka
Genel Müdür
07 Temmuz 2009 21:00

mantık:

arkadaşlar bir yorum vardı an basit kurum bile özel sektör eleman çalıştırırken sözleşme imzalar. ve bu sözleşmede genelde şu madde yer alır:

taraflardan birisi anlaşmayı fesh ettiğinde .....tl ödemekle yükümlüdür. bu ptt de vardır. bir kurum düşünün elemana ihtiyacınız var önceden sözleşme yapmadığınız için gitmişler siz elemansız kalmışsınız ve akıllanmayıp sözleşme yapmadan çalıştırılıyorsunuz. böyle bi mantık olur mu?

sözleşme yaptırımı yüklüdür onun için bağlayıcıdır zaten. öyle ceketinizi alıp gitmeyin diye. bakın ösym ile atandınız ve kurumu beğenmediniz. bunun sonunda 2 türlü kaybınız olacaktır:

1: ösym ile yapılacak olan 2010 temmuz ayına kadarki atamalarda yerleştirilme hakkınız olmayacak.

2: kurumla yapmış olduğunuz sözleşmenin şartını yerine getireceksiniz ki bu da genelde maddidir. yani paradır.

ipeks19
Şef
07 Temmuz 2009 22:30

hakikaten var mı ptt den ayrılıp tazmınat odeyen

brusk123
Müsteşar Yardımcısı
07 Temmuz 2009 22:34

ptt maaşı ne kadar

matematikci001
Kapalı
07 Temmuz 2009 22:36

ARKADAŞALR PTT' DE DAHİL BİRÇOK KURUMDA SÖZLEŞMEDE İKİ YIL ÇAKILI KADRO OLDUĞU(TAYİN İSTEMİYECEĞİNE DAİR). AYRICA İSTİFA ETTİĞİNDE TAZMİNAT ÖDEYECEĞİNE DAİR MADDE VARDIR.BU NOKTADA DİKKATLİ OLALIM.....

silivan
Aday Memur
07 Temmuz 2009 22:51

lordnelson ptt de eş drumu hakkında bilgin var me?benim eşim kadrolu öğretmen ptt ye yerleşirsem 2 yıl beklemem mi lazım*cevap için şimdiden teşekkürler

Toplam 40 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi