Editörler : "eskiyara"Pangaea
08 Temmuz 2009 19:01

Yönetici Atamada Fırtına Öncesi Sessizlik mi Yaşanıyor?

Neden hiçbir sitede çıktı cıkacak yorumları yok ? Neden duyum alanlar dahi hiçbir şey duymaz oldular? Nerde kaldı bu yönetmelik? Yoksa o da herkes gibi tatile mi çıktı?

alicermik
Aday Memur
08 Temmuz 2009 19:17

Çıktı çıkacak olan bu yönetmelik nerde kaldı anlayamadım.Haziran ayının son haftasında yönetmelik çıkar deniyoyordu bugün 8 temmuz oldu halen bekliyoruz.Yanlız ben şunuda söylemeden geçmeyecem, Bakanlık 9 haziranda taslağı sendikalara gönderdi.Yaklaşık 15 haziran civarında 3 büyük sendika görüşlerini beyan ettiler.Ama Eğitim sen 25 haziranda bakanlığa görüş bildirdi.Yönetmelikleri mahkemeye veren, vekaletten yönetmelere karşı çıkan bir sendika, 16 günde yönetici atama yönetmeliği hakkında görüş beyan ediyorsa, bence bakanlıkta bu yönetici atama yönetmeliğini 16 haftada çıkarması çok normaldir diye düşüniyorum.Bütün sendikalrın bu konudaki samimiyetlerine inanmıyorum arkadaş.Bence bütün eğitimci arkadaşlar benim gibi sendikalarından istifa etmeli.Ben Eğitim birsen sendikasından istifa ettim.Bütün eğitimci arkadaşlara sesleniyorum.Sendikalar bizi kullanıyor.Bizlerde istifa ederek bu durumu boykot edelim.Saygılar

ahmetnuri25
Aday Memur
08 Temmuz 2009 19:26

Sendikaların bu yıl için öğretmenlerle işleri bitti.Yetkili sendika olmak için bütün yıl çabaladılar durudular. Ne kadar ses getiriseler o kada üye toplarız dediler. Hatta bas bas bağırdılar. Nerde bu yönetmelik görevlendirmelere son diye Şimdi de sanki herşey yol almış yönetmelik çıkmış sınav olmuş atamalar bitmiş. Nerde her gün ana sayfada yönetmeliği soranlar. Yakın takibe alanlar.

f1979
Müsteşar Yardımcısı
08 Temmuz 2009 19:53

sendikalayım ama sendkilar yarardan çok zarar veriyor gibi.sendikaların iptal davaları yüzünden yönetmelikler çıkmıyor.çıkanlarda da bazı maddeleri iptal oluyor vs......

alicermik
Aday Memur
08 Temmuz 2009 22:19

Arkadaşlar Yönetici atama yönetmeliği hakkındada bayağı başlık var.Bence bir başlık olsaydı onuda ana sayfaya taşısaydık daha iyi olurdu.Neyse sürekli bu sayfaları gündemde tutalım.

09 Temmuz 2009 12:13

sınav konuları ile ilgili hazırlığı olan varsa paylaşabilir.

f1979
Müsteşar Yardımcısı
09 Temmuz 2009 14:14

güncellll

özgürce55
Aday Memur
09 Temmuz 2009 16:19

3 yıl önce deniyordu ki müdürler başka okulların müdürleriyle yer değiştirecek...sonra iptal ettiler her nedense bende bizim müdür müdür müdür? ile karşılaştığıma hiç memnun olmadım tabi kiii adamın emekliliği gelmiş halaaaaa gitmiyoooo neymiş gitse ne yapacakmış emekliliği gelen her yönetici öğretmen emekliye ayrılmalıdır

ahmetnuri25
Aday Memur
09 Temmuz 2009 19:31

Yönetici atama yönetmeliği ile ilgili uygun görüşler ilgili kurumlardan Bakanlıkça alınmıştır. Mevcut yönetmelik taslağında çok az değişiklik bulunmakla beraber sınav esaslı bir yönetmelik yaz tatilinde çıkarılacaktır.

Milli Eğitim Bakanlığı yeni yönetici atama yönetmeliğini önümüzdeki günlerde incelenmesi için Devlet Personel Başkanlığına gönderecektir.

Bakanlık yetkililerinden aldığımız bilgiye göre Yeni yönetmelik yaz tatilinde çıkacaktır. Müdürlük ve Müdür Yardımcılığı sınavının ise Sonbaharda yapılması düşünülmektedir.

Konuyla ilgili gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

kamudanhaber.com

ahmetnuri25
Aday Memur
09 Temmuz 2009 19:34

Acaba "çok az değişiklikle çıkacak" denilen yönetici atamada müdürler için rotasyon var mı ? Bu kadar gecikmesinin sebebi bu mudur?

ahmetnuri25
Aday Memur
09 Temmuz 2009 19:44

Dün sitelerden hiç bir haber yok diye sitem etmiştim. Bugün nihayet kamudan haber bir duyumunu sitesinde duyurdu . İnşallah diğer siteler de yeni duyumlarını bizlerle paylaşırlar yoksa resmi gazetede yayımlanan haberi sitesinizde duyursanız ne olur duyurmasanız ne olur.

f1979
Müsteşar Yardımcısı
09 Temmuz 2009 19:53

sabırlı olmakta fayda var....yakında belki çıkar

alicermik
Aday Memur
09 Temmuz 2009 23:23

Herhalde bunlar sınavı sonbaharda yapacaklar.Yine 2009-2010 Eğitim öğretim yılı Vekalet okul müdürlükleriyle devam edecek yine siyasetçiler istediğini okul müdürü yapacaklar.Vekaletten yönetenlerde elleri kollları tutmuyor iş yapsınlar.Nasıl olsa bu makamdan ayrılacağım diyor.Gelecek olan kadrolu müdür gerekeni yapsın diyor.Böylece okullardaki eğitim kalitesi düşüyor.Vekaletten yönetenlerde hak veriyorum.Kalıcı olmadıklarından uzun süreli projeler üretmiyorlar.Adamın kadrosu öğretmen okul müdürlüğü yapıyor.Asaletten atama olduğunda direk olarak öğretmenliğe düşecek.Bu adamın eli, kolu ,beyni çalışır mı?Çalışamaz.Ya adam gibi bu vekaletten yönetenlere de kadro verilsin adamlarda adam gibi çalışsın yada,Gerçekten şartları tutan, yani şuanda müdür yardımcılığı yapanlara(3-4 yıl müdür yardımcılığı yapanlara)okul müdürlükleri devredilsin, En azından bir okulda şartı tutan okul müdürü varsa, o geçsin okul müdürü olsun.Yazık yeter artık, Beş yıldır kadrosu öğretmen olanlar ülkeyi yönetiyor.Bunu düzeltin.Kadrosu müdür başyardımcısı veya müdür yardımcısı olanlar okulu yönetmeli, Kadrosu öğretmen olanlardan vekaletler bir an önce alınıp bu kabus ortamından kurtulmalı.

sakirgoktas
Aday Memur
10 Temmuz 2009 10:03

Alınan bilgilere göre yeni yönetmelik hazırlanmış,başbakanlığa gönderilmeden önce sayın bakanımız ,Sabih KANATOĞLU başkanlığında DANIŞTAY üyelerine gayri resmi bir yemek vermiş,bu arada da hazırlanan yönetmelği inceletmiş ,iptal edilecek bir durum varsa düzeltmelerini istemiş,onlar da yemeğin hatırına inceliyorlarmış.En kısa sürede inceleyip tekrar bakana vereceklermiş.Ağustosa doğru yönetmelik yayınlanır.Malum sendikalar da böylece avucunu yalamış olur.Hüseyin ÇELİK'e inat çıkan bütün yönetmelikleri iptal ettirdiler.Aslında Hüseyin ÇELİK fena bir adam değildi.

alicermik
Aday Memur
13 Temmuz 2009 21:06

"Çok kısa zamanda başbakanlığa yönetici atama yönetmeliği gönderilecek" bakanın cümlesiydi bu cümle, "Çok kısa zaman" bu gün kaç gün oldu biliyormusunuz?bu gün 12 gün oldu halen başbakanlığa gönderilecek.Saygılar

hercai04
Yasaklı
14 Temmuz 2009 10:42

çok kısa bir zaman demeyle 12 ayı kastediyorlar. nedense o koltuğa oturan mülayim oluyor:)))

ay_isigi
Şef
14 Temmuz 2009 12:30

2006 lılara tekrar başvuru hakkı tanınmalı !!! aksi halde hakkım haram olsun!!!!!!

ahmetnuri25
Aday Memur
14 Temmuz 2009 14:25

Bence "en kısa sürede" sözünün TÜrkçe Sözcüklerde tanımı yapılmalı 1 gün mü, 1 hafta mı, 1 ay mı, 1 yıl mı, yoksa 1 asır mı yada hiç bir zamanın dolaylı yodan ifadesi mi?

alicermik
Aday Memur
14 Temmuz 2009 20:07

Acı, ama ne yazık ki gerçek!Ülkemizde yüksek makamlara çıkıldıkça, çalışma oranı düşüyor. Verimlilik düşüyor.Kalite düşüyor.Kişilik yapıları değişiyor.Karekter değişiyor.Değişiyor ha değişiyor.Değişmeler negatif yönlü oluyor."En kısa zamanda başbakanlığa yönetici atama yönetmeliği gönderilecek" bu gün kaç gün oldu biliyormusunuz

bu cümle kullanılalı

Bu gün 13 gün oldu

ebuducane
Daire Başkanı
25 Şubat 2024 23:36

=))))))))

Palasay
Aday Memur
26 Şubat 2024 20:08

Egitim birden istifa ettim diğer sendikalarda aynı tepkimi gösteriyim de kimse çantada keklik sanmas

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi