Editörler : E.Kayı Han
09 Temmuz 2009 09:22

Adalet Bakanına dilekçe yazalım

Arkadaşlar hep birşeyler söyleyip duruyoruz, bizde adalet bakanımıza dilekçe yazalım, ağlamayan çocuğa meme vermezler, katiplerin adliyelerde vazgeçilmez bir unsur olduğunu herkes hissetsin, bu başlık altında bir tarih belirleyelim ve o tarihten itibaren her kes özlük haklarının düzeltilmesi yönünde bir dilekçe göndersin adalet bakanlığına, suç değil ya, böyle konuşup durmayalım ben en yakın zamanda göndereceğim, bizi Adalet Bakanı anlamazsa kim anlayacak bilmiyorum, herkese kolay gelsin )

katip1988
Memur
19 Nisan 2024 21:52

15 senedir düzeltilmeyen, özlük hakkına sahip başka hangi memur grubu var:)

20 Nisan 2024 00:59

İfade özgürlüğü katipler için geçersizdir. Yaz bir dilekçe o bahsettiğin şeyden, bak o zaman soluğu ilçede alırsın. Kötü bir durum ama gerçekler acıdır. Katip konuşamaz, itiraz edemez, dilekçe yazamaz, tuvalete gidemez, koridora çıkamaz, sigara içemez, hakkını arayamaz, dava açamaz, şikayet edemez, müracaatta bulunamaz. Sen ne kadar legal iş yaparsan yap o yaptığın şeyi bir şekilde disiplin sebebi yaparlar. Hiçbir bakanlık Adalet Bakanlığı gibi katı davranmıyor personeline karşı.

20 Nisan 2024 10:28

Yakın gelecekte herhangi bir iyileştirme olacağını hiç sanmıyorum şahsi fikrim bu .

20 Nisan 2024 10:29

Yakın gelecekte herhangi bir iyileştirme olacağını hiç sanmıyorum şahsi fikrim bu .

İsmi Lazım Deil
Şube Müdürü
22 Nisan 2024 11:53

Hakimler savcılar dilekçeleri okumuyor, adalet bakanı mı okuyacak?

34poseidon
Memur
22 Nisan 2024 12:19

vallahi ben adalet bakanını bosnada gördüm. efendim bu sene sınav olacak mı dedim. ne sınavı dedi. adamın hiç bir şeyden haberi yok. bırak dilekçe okuyacak :) iş bürokrasi ile çözülür zannımca siyasiler pek ilgili değil.

Adliyeci
Şef
22 Nisan 2024 13:53

en güzeli sizi düşünmeyeni siz de düşünmeyin oy vermeyin

katip1988
Memur
23 Nisan 2024 00:43

Bu bir trajedidir ağa be :)

34poseidon, 1 ay önce

vallahi ben adalet bakanını bosnada gördüm. efendim bu sene sınav olacak mı dedim. ne sınavı dedi. adamın hiç bir şeyden haberi yok. bırak dilekçe okuyacak :) iş bürokrasi ile çözülür zannımca siyasiler pek ilgili değil.

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi