Editörler : "eskiyara"Pangaea
«34567891011121314»

geceuyuyan
Memur
09 Aralık 2009 13:28

Arkadaşlar bir endüstri meslek lisesinde branşı mobilya öğretmeni olan bir müdür adayı, aynı ilin bir başka ilçesindeki Anadolu kız meslek lisesinin müdürlüğüne atanmak üzere başvurabilir mi? Başvuracağı okulda norm kadrosu yok ancak aylık karşılığı okutabileceği dersler var ?

fenerli34a
Memur
09 Aralık 2009 13:31

ben sendikamın web sayfasına yazdım bu isteğimizi sizce başka ne yapabiliriz? belki çok talep olursa bir değişilkik yapabilirler destek vermeleri lazım meslekçi arkadaşların

FMÜZER
Genel Müdür
09 Aralık 2009 13:43

arkadaşlar.. Sözkonusu durumla alakalı Meb'in bir kafa karışıklığı var. Yer değişikliğinde ya da yeniden sınavsız müdür yardımcılığı alımında ek-2 esas alınacağı için, %15'lik bir avantajı meslek öğretmenlerine vermiş. Esasında bu avantaj da makul bir avantaj. Nitekim bu arkadaşlar ne düz liseye ne de ilköğretime zaten müracaat edemiyorlar. Çünkü aylık karşılığı okutacak dersleri yok. Meslek dersi ve laboratuvar-atölye öğretmenlerinin bu avantajı yer değiştirme ve yeniden atamada makul bir gerekçeyse ilk atamada neden olmasın... İlk atamada sadece sınav puanı üstünlüğü esas alınıyorsa (ki yönetmeliğe göre öyle), yer değiştirme ve sınavsız yeniden atamada neden diğer adaylara göre %15 avantajları olsun? Görüleceği üzere burada MEB'in bir kafa karışıklığı var. Bence olması gereken, meslek dersi öğretmenlerine küçük bir avantajın olabileceği yönündedir. Daha saçması var,bayanlara sağlanan pozitif ayrımcılık hiç te mantıklı değil.İdarecilikte bayanların pozitif ayrımcılığı makul de öğretmenlikte niye olmasın? Oldu olacak kpss'de de aynı mantık yürüsün. Görüleceği üzere bu konularda öğretmenleri ve idareci adaylarını aydınlatıcı açıklamalar şart. Bu yönetmelikler hazırlanırken muhataplarının zihinlerini zorlamaya gerek yok. Tartışmalı kuralları bakanlık niçin tercih ettiğini açık açık ortaya koymalı. Yoksa burada herkes niyet okumaya çalışıyor. Bu da kamu vicdanını rahatsız ediyor.

herkepşef
Şube Müdürü
09 Aralık 2009 13:44

kadrosu olması önemli değil maaş karşılığı okutacağı dersi olması gerekir hocam.eğer maaş karşılığı dersi varsa atanabilir.

ARIZALIKALP
Kapalı
09 Aralık 2009 13:54

birisi lisede edebiyat öçğretmeni ilköğretime baş vurur ama ilköğretimdeki türkçe öğretmeni liseye başlvuramaz demiş

komikleşmeyin

TALİ TERBİYE KURULU KARARINDA BELİRTİLEN ALANLARIN KARŞISINDA YAZAN OKUTABİLECEĞİ DERSLER BÖLÜMÜNE BAKIN ORDA OKUTABİLECEĞİNİZ DERS VARSA YAZABİLRSİNİZ.

TÜRKÇE ÖĞRETMENİ LİSE DE EDEBİYAT VE DİL VE ANLATIM DERSLERİNİ MAAŞ KARŞILIĞI OLARAK OKUTUR!

herkepşef
Şube Müdürü
09 Aralık 2009 14:30

ARIZALIKALP

o konu da aynı fikirdeyiz.peki müdür yardımcılığında puanları aynıysa türkçeciye bir öncelik verilmez diyorum ben.yönetici atama yönetmeliğindeki ölçütlere göre atma yapılır

egebuca
Aday Memur
09 Aralık 2009 15:54

Türkçe öğretmeni liseye edebiyat öğretmeni de ilköğretimde m.yard olabilir.Çevremde var.

kuzzgun
Şube Müdürü
09 Aralık 2009 20:03

ben lisede felsefe öğretmeniyim bizim ilköğretimde yönetici olma hakkımız var mı

bu bilgiyi nerden alabiliriz.

teşekkürler....

kuzzgun
Şube Müdürü
09 Aralık 2009 20:45

bilen yok mu

sonfilozof
Genel Müdür
09 Aralık 2009 20:50

hocam felsefe grubu öğretmenlerinin ilköğretimde okutaceği dersi olmadığı için ilköğretime atanamazlar. Atanmak istediğiniz okulda okutabileceğiniz dersinizin olması gerekir.

kuzzgun
Şube Müdürü
09 Aralık 2009 20:53

sonfilozof hocam öncelikle teşekkürler

hocam ilköğretimde düşünme eğitimi diye seçmeli bir ders var bunu biz okutamaz mıyız

sonfilozof
Genel Müdür
09 Aralık 2009 21:08

hocam bildiğim kadarıyla düşünme eğitimi dersi ilköğretim ikinci kademede seçmeli ders olarak okutulan bir ders ve branş öğretmeni yok bu dersin.

flamegirl
Aday Memur
09 Aralık 2009 21:08

arkadaslarrrr

flamegirl
Aday Memur
09 Aralık 2009 21:11

pekiii arkadaslar

lisede bakanlık atama alanı tarih olan ogretmen ilkogretim isteyebilir mi ilce mem hayır olamaz

alan karsılıgı okutabilecegi ders yok diyor

sizler ne dersiniz

ilkogretimde sosyal bilgiler ve vatandaslık dersleri var ama lise tarih olarak atanan ogretmen ilkogretime mdr. yard. olamaz deniliyor ne dersiniz

sonfilozof
Genel Müdür
09 Aralık 2009 21:12

Aylık Karşılığı Okutacakları Derslere İlişkin Çizelge EK-1?de belirtildiği şekilde mezun olduğu alan itibariyle başvuru yaptığı okulda aylık karşılığı okutabileceği ders bulunması gerekir.

bu çizelgeye göre örneğin sınıf öğretmenliği mezunu olan birisinin aylık karşılığı okutabileceği ders bulunmadığı için Liselere öğretmen olarak atanamayacak, aynı şekilde Felsefe mezunu birisi de İlköğretim Okullarına atanamayacaktır. Dolayısıyla bu durumda olan öğretmenler aynı şekilde yöneticilik için de başvuru yapamayacaklardır.

sonfilozof
Genel Müdür
09 Aralık 2009 21:16

MAAŞ KARŞILIĞI OKUTABİLECEĞİNİZ DERSLER

Felsefe

Sosyoloji

Mantık

Psikoloji

Eğitim Sosyolojisi

Vatandaşlık ve İnsan Hakları Eğitimi

Felsefe Tarihi

Bilim Tarihi

İnsan İlişkileri

Demokrasi ve İnsan Hakları

Estetik

Eğitim Psikolojisi

Öğretmenlik Meslek Bilgisi Dersleri

durancan20
Memur
09 Aralık 2009 21:28

Düşünme eğitimi dersi Felsefe grubu öğretmenliğinin maaş karşılığı okutacağı dersler arasında TTK'nın( 80 sayılı kararı (eskiden 119 du)MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞINA BAĞLI EĞİTİM KURUMLARINA ÖĞRETMEN OLARAK ATANACAKLARIN ATAMALARINA ESAS

OLAN ALANLAR İLE MEZUN OLDUKLARI YÜKSEKÖĞRETİM PROGRAMLARI VE AYLIK KARŞILIĞI

OKUTACAKLARI DERSLERE İLİŞKİN ÇİZELGE)yeraldığından ilköğretimde idareci olabilir.

durancan20
Memur
09 Aralık 2009 21:47

sayın son filozof enson 7/7 2009 da yayımlanan TTK larının linkinde (http://ttkb.meb.gov.tr/duyurular/80/80_kk.pdf) düşünce eğitimi dersini olduğu görülüyor.

adana01.
Memur
09 Aralık 2009 21:51

arkadaşlar birde teknik öğretmenler için şu sorun var:

müdür yardımcılığı için yönetmelik şöyle diyor. Talim Terbiye Kurulu Kararlarına göre atamasına esas olan alanların karşılarında gösterilen derslerle sınırlı olmak üzere, atanacağı okul ve kurumda aylık karşılığı okutabileceği ders bulunmak,

tüm bölümlerde (elektrik.makine.mobilya vb.)mesleki gelişim dersi ortak yada teknik resim...acaba bu dersler aylık karşılığı sayılacakmı...

yoksa öğretmenin branşının matbaa yada makine ressamlığı olduğunu düşünün bu alanlar il genelinde sadece 1 okulda var...kültür öğretmeni il genelinde 100 lerce okulu yazabiliyoken biz sadece 1 okulu yazabiliyoruz....

ama mesleki gelişim tüm meslekcilere ortak kabul edlirse her meslek lisesini yazabiliriz.

sonfilozof
Genel Müdür
09 Aralık 2009 21:53

mevzuat.meb.gov.tr/html/2513_0.html ·

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞINA BAĞLI EĞİTİM KURUMLARINA ÖĞRETMEN OLARAK ATANACAKLARIN ATAMALARINA ESAS OLAN ALANLAR İLE MEZUN OLDUKLARI YÜKSEK ÖĞRETİM PROGRAMLARI VE AYLIK KARŞILIĞI OKUTACAKLARI DERSLERE İLİŞKİN ESASLAR

hocam burada ekler bölümünde yok.

Toplam 1048 mesaj
«34567891011121314»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi