Editörler : crops35
«754755756757758759760761762763764765»

tilki06
Daire Başkanı
21 Kasım 2012 10:19

GÜNCELLLLLLLL

osmanucar
Aday Memur
21 Kasım 2012 12:41

Arkadaşlar bizlerin torpilli olduğunu söyleyip haksızlık falan filan diyen cahillere cevap vermeyin bizim çalışma şeklimizde illegal bir durum yoktur, gitsinler mahkemey versinler, inşallah kadromuz gelecek bunlarda boyunun ölçüsünü alacak bu ülkede torpil aranıyosa başka yerlere baksınlar 18000 kişinin içinden 100 200 tane torpilli varsa bu hepsini bağlamaz nasılki kpss sınavından kopya ile yada başka nedenlerle 95 100 alan kişiler olduğu gibi

ozelidarem
Memur
21 Kasım 2012 17:44

Mehmet Şükrü ERDİNÇ ‏@MSErdinc
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bütçe Komisyonunda açıkladı: 5393'lülerin

Nejat Koçer ‏@nejatkocer
Calisma Bakani Faruk Celik; 5393 sayili kanunla calisan ve belediyede eskiden sozlesmeli olanlar icin kadroya alinma calismasini yapiyoruz.

Nejat Koçer ‏@nejatkocer
Calisma Bakani Faruk Celik; 5393 lerle ilgili calisma bakanlar kurulu asamasina gelmistir.

ozelidarem
Memur
21 Kasım 2012 17:45

Mehmet Şükrü ERDİNÇ ‏@MSErdinc
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Bütçe Komisyonunda açıkladı: 5393'lülerin kadroya alınması ile ilgili çalışmalar tamamlanmak üzeredir.

Nejat Koçer ‏@nejatkocer
Calisma Bakani Faruk Celik; 5393 sayili kanunla calisan ve belediyede eskiden sozlesmeli olanlar icin kadroya alinma calismasini yapiyoruz.

Nejat Koçer ‏@nejatkocer
Calisma Bakani Faruk Celik; 5393 lerle ilgili calisma bakanlar kurulu asamasina gelmistir.

ahtapot-paulll
Yasaklı
21 Kasım 2012 18:51

kadro yok mahkemey basvuracam Anayasa mahkemesınden doner umarım:)

ozelidarem
Memur
21 Kasım 2012 18:55

muratreis hatırlıyon mu 21 kasım demiştim, sende dedin ki bide 21 kasım çıkardınız diye:) İşte beklediğimiz şey buydu

etriye
Memur
21 Kasım 2012 19:36

arkadaşlar iyi akşamlar bugün bir arkadaşım sordu ssk 4/a 4/b 4/c misin diye bende baktım e devlet sisteminden benimki 4/a gözüküyor belediyede sözleşmeli çalışıyorum ( 5393 49. madde) arkdaşımda aynı konumda farklı bir belediyede bizim 4/c diye geçiyor diyor burda bi sıkıntı mı var? yada sizlerin nedir?e devletten bakabilirmisinz?

ozelidarem
Memur
21 Kasım 2012 23:23

etriye kardeş sigorta sisteminde ssk 4a, bağkur 4b, emekli sandığı 4c olarak geçiyor. Yani 657 nin 4a,4b,4c si değil, sgk nın sistemi böyle.

ozelidarem
Memur
21 Kasım 2012 23:38

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI ÇELİK, GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI
Belediyelerdeki sözleşmelerin kadroya alınması konusunda bir ihtilaf bulunmadığını ifade eden Çelik, şunları söyledi:

''Orada şu istismara müsaade etmeyeceğiz. 'Nasıl olsa belediye sözleşmelileri 3 ay sonra kadroya alınacak, şu anda sözleşmeli eleman alalım' gibi bir durum olmayacak. Bir tarih koyacağız. Diğer sözleşmelilerin kadroya alınması talebi Bakanlar Kurulu'nda ve Meclis'te konuşuruz. Bizim çalışmamızda sadece belediyede çalışan 17 bin 800 sözleşmeli personel var. Sistem içindeki toplam sözleşmeli sayısı 156 bin.''

etriye
Memur
22 Kasım 2012 08:33

öncelikle ilgin için teşekklürler arkadaşım sorumdada belirttiğim üzere e devlet sisteminde ne olarak gözüküyorsunuz benim sorum bu yani hizmet dökümünüz hangi alt başlıkta açılıyor 4/a sekmesinde mi 4/b sekmesinde mi 4/c sekmesinde mi eğer kendi, e devlet şifren varsa girip bilgilendirirsen beni sevinirim

ozelidarem, 11 yıl önce

etriye kardeş sigorta sisteminde ssk 4a, bağkur 4b, emekli sandığı 4c olarak geçiyor. Yani 657 nin 4a,4b,4c si değil, sgk nın sistemi böyle.

ozelidarem
Memur
22 Kasım 2012 08:35

4A olarak geçiyor.

madenji
Aday Memur
22 Kasım 2012 09:14

tamam nasıl olsa kadro gelecek diye sözleşmeli eleman alalım zihniyeti olmasın tabi fakat bir mağduriyet giderilirken başka mağduriyet doğmuş olmayacak mı? bukadar ince bir çizgi koyabilirler mi bilmiyorum? mesela benim 1 yılım yeni doldu 2. yılın içindeyim bu tarih beni kapsamazsa kurunun yanında yaşda yanmış olacak gerçi sızlanacakda değilim vardır her işte bir hayır diyorum ama yanlış bir çözüm bulmuşlar!

ozelidarem, 11 yıl önce

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI ÇELİK, GAZETECİLERİN SORULARINI CEVAPLADI
Belediyelerdeki sözleşmelerin kadroya alınması konusunda bir ihtilaf bulunmadığını ifade eden Çelik, şunları söyledi:

''Orada şu istismara müsaade etmeyeceğiz. 'Nasıl olsa belediye sözleşmelileri 3 ay sonra kadroya alınacak, şu anda sözleşmeli eleman alalım' gibi bir durum olmayacak. Bir tarih koyacağız. Diğer sözleşmelilerin kadroya alınması talebi Bakanlar Kurulu'nda ve Meclis'te konuşuruz. Bizim çalışmamızda sadece belediyede çalışan 17 bin 800 sözleşmeli personel var. Sistem içindeki toplam sözleşmeli sayısı 156 bin.''

tilki06
Daire Başkanı
22 Kasım 2012 09:26

sevgili özelidarem; çok güzel haberler verdin, teşekkür ederim tüm sözleşmeliler adına, benim gibi karamsar bir insan bile ümitlendiyse bu işin olma olasılığı çok yükselmiştir. şimdi merak ettiğim konu ilk bakanlar kurulu ne zaman bu konu hakkında fikri olan varmı

tilki06
Daire Başkanı
22 Kasım 2012 09:39

güncelllllll

tilki06
Daire Başkanı
22 Kasım 2012 09:59

güncellllll

tilki06
Daire Başkanı
22 Kasım 2012 10:07

GÜNCEL

madenji
Aday Memur
22 Kasım 2012 13:27

evet paylaştığınız linkten açıklamayı okudum ve üzüldüm.

bu konu zaten fısıldanıyordu fakat bu sayfada buna hiç dikkat çekilmemesi hatta ilgilenilmemesi biraz düşündürücü.

önceden 5393 lü ve diğer sözleşmeliler diye 2ye bölünmüştük.anlaşılan şimdi birde şu tarihden öncekiler ve sonrakiler olarak 2ye bölüneceğiz. bu konuda eski-yeni gözetmeksizin herkes emek verdi, umarım eski-yeni fark etmeksizin tüm arkadaşlar daha önce verilen mücedeleye eş bir mücadeleyi de bu ayrımı engellemek adına yaparlar.

hepimiz hakkında hayırlısı :)

gnowee
Memur
22 Kasım 2012 14:04

madenji böyle bir ayrım olacağına inanmıyorum. bunu hukukçu kimliğimle söylüyorum. bizim de aramızda daha sonra başlayan sözleşmeli arkadaşlarımız var ve hukuki anlamda böyle bir şartın konulup konulamayacağını kendi aramızda da tartıştık. sonuç olarak hepimizin ortak kanaati böyle bir şartın konulamayacağı oldu. bakanın eskiden sözleşmeli olanlara kadro verileceğine dair beyanına gelince, facebook u takip ediyorsanız, oradaki arkadaşların bazıları, 4 hazirandan sonra iş akti feshedilen, sözleşmesi yenilenmeyen arkadaşlar için de bir düzenleme öngörüldüğünden bahsediyorlardı.bu durumda, eskiden sözleşmeli olanlardan kasıt budur. yani kötü bir haber değil, aksine müjdeli bir haber olarak yorumlamak gerekir. 4 haziran mağdurlarını kapsam dahilinde tutmak istiyorlarsa, 4 haziranda sayımız 16.500 idi, 17.822 rakamı 2011 aralık ayı rakamıdır. 2011 aralık ayından öncekilere kadro verilmesinin ise hiç bir makul gerekçesi olamaz. rakamlara takılmayın lütfen. bu açıklamaların, art niyetli yeni alımlara engel olmak maksadıyla yapıldığına inanıyoruz. biz hep birlikte mücadele verdik. benim yanımda çalışan arkadaşım benimle aynı işi yapıp sözleşmeli kalmaya devam etmeyecektir. bunun için vicdani bir gerekçe olamayacağı gibi, hukuki bir dayanak da bulamıyoruz. böyle bir şartın olması halinde dahi, anayasanın eşitlik ilkesine aykırı olacağından, faydalanamayan arkadaşların da gerekirse yargı kararıyla kadrolu olacağına inanıyorum. ama bence bu iş o aşamaya gelmeden hallolacak.

hiç bir sözleşmeli arkadaşımızın dışarıda kalmaması için elimizden geleni yapacağız. mahalli idarelerde sözleşmeli personel olmanın ağırlığını hepimiz biliyoruz. hiçbirimizin vicdanı arkadaşlarımızın bazılarının dışarıda kalmasına razı gelmeyecektir. biz-siz ayrımı yok. bunun mücadelesi verilecekse, birlikte mücadele edeceğiz.

madenji, 11 yıl önce

evet paylaştığınız linkten açıklamayı okudum ve üzüldüm.

bu konu zaten fısıldanıyordu fakat bu sayfada buna hiç dikkat çekilmemesi hatta ilgilenilmemesi biraz düşündürücü.

önceden 5393 lü ve diğer sözleşmeliler diye 2ye bölünmüştük.anlaşılan şimdi birde şu tarihden öncekiler ve sonrakiler olarak 2ye bölüneceğiz. bu konuda eski-yeni gözetmeksizin herkes emek verdi, umarım eski-yeni fark etmeksizin tüm arkadaşlar daha önce verilen mücedeleye eş bir mücadeleyi de bu ayrımı engellemek adına yaparlar.

hepimiz hakkında hayırlısı :)

madenji
Aday Memur
22 Kasım 2012 14:37

yaptığınız açıklamadan dolayı çok teşekkür ederim. sonuç ne olursa olsun durumu heranlamda değerlendirip izah edebilen hukukçularımızın olması çok önemli ve sevindirici. umarım herkesin istediği gibi olur. artık bekleyip göreceğiz. iyi çalışmalar

gnowee, 11 yıl önce

madenji böyle bir ayrım olacağına inanmıyorum. bunu hukukçu kimliğimle söylüyorum. bizim de aramızda daha sonra başlayan sözleşmeli arkadaşlarımız var ve hukuki anlamda böyle bir şartın konulup konulamayacağını kendi aramızda da tartıştık. sonuç olarak hepimizin ortak kanaati böyle bir şartın konulamayacağı oldu. bakanın eskiden sözleşmeli olanlara kadro verileceğine dair beyanına gelince, facebook u takip ediyorsanız, oradaki arkadaşların bazıları, 4 hazirandan sonra iş akti feshedilen, sözleşmesi yenilenmeyen arkadaşlar için de bir düzenleme öngörüldüğünden bahsediyorlardı.bu durumda, eskiden sözleşmeli olanlardan kasıt budur. yani kötü bir haber değil, aksine müjdeli bir haber olarak yorumlamak gerekir. 4 haziran mağdurlarını kapsam dahilinde tutmak istiyorlarsa, 4 haziranda sayımız 16.500 idi, 17.822 rakamı 2011 aralık ayı rakamıdır. 2011 aralık ayından öncekilere kadro verilmesinin ise hiç bir makul gerekçesi olamaz. rakamlara takılmayın lütfen. bu açıklamaların, art niyetli yeni alımlara engel olmak maksadıyla yapıldığına inanıyoruz. biz hep birlikte mücadele verdik. benim yanımda çalışan arkadaşım benimle aynı işi yapıp sözleşmeli kalmaya devam etmeyecektir. bunun için vicdani bir gerekçe olamayacağı gibi, hukuki bir dayanak da bulamıyoruz. böyle bir şartın olması halinde dahi, anayasanın eşitlik ilkesine aykırı olacağından, faydalanamayan arkadaşların da gerekirse yargı kararıyla kadrolu olacağına inanıyorum. ama bence bu iş o aşamaya gelmeden hallolacak.

hiç bir sözleşmeli arkadaşımızın dışarıda kalmaması için elimizden geleni yapacağız. mahalli idarelerde sözleşmeli personel olmanın ağırlığını hepimiz biliyoruz. hiçbirimizin vicdanı arkadaşlarımızın bazılarının dışarıda kalmasına razı gelmeyecektir. biz-siz ayrımı yok. bunun mücadelesi verilecekse, birlikte mücadele edeceğiz.

Toplam 17945 mesaj
«754755756757758759760761762763764765»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi