Editörler : crops35
«759760761762763764765766767768769770»

ozeon
Memur
30 Kasım 2012 11:09

Araştırmaya gerek yok hemen hemen her mevzuata hakimim Doktor kpssye girmez arkadaşım 657 nin haricinde doktorların ataması da ayrı bir kanunla düzenlenir eğitimcilerin tabi olduğu kanun gibi. Kadroya alınanlar 4/b liydi bunların içinde en bariz olanı sağlık çalışanları ve öğretmenlerdi büyük çoğunluğu bu arkadaşlar oluşturuyordu. Bahsettiğim insanlarda doğu güneyduğu veya diğer bölgelerin kırsal alanlarında görev yapıyorlardı kpss puanı olmadan yerleştirilemezlerdi 657 nin 49 uncu maddesine bakabilirsin mevzuattan haberin yok senin . Döner sermayeden doktor 4/b li çalıştırılamaz 4/ b lilerin maaşı genel bütçeden ödenir. Bence sen şimdiden bulduğun her mevzuatı oku bilgin olsun

gabikdenizli, 11 yıl önce

Hala kalın kafanıza sokamadığınız bir konu var. 4 haziranda kadroya geçenlerin tamamı KPSS ile yerleşmiş kişiler değildi. KPSS sınavına tabi olmadan sözleşmeli olarak çalışan çok sayıda kişi (örneğin doktorlar) 4 haziranda kadro aldı. Azıcık araştırısan göreceksin....

ozeon
Memur
30 Kasım 2012 11:21

Azmin takdir edilmeyecek gibi değil helal olsun kardeşim inşallah dgs yide kazanırsın sonuçta hakkını kendin alıyosun kimse sana vermiyor öss den üni kazanıp bitiren dgs ve kpssden vasat puan alan çok insan var başarılarının devamını dilerim ...

teknikermemur, 11 yıl önce

ben kpss önlisanstan 88 aldım memur olarak yerleştim bu 1

sonra ünvan değişikliğine girdim 93 aldım tekniker kadromu aldım bu 2

şimdi dgs den lisans tamamlayıp mühendisliğe geçmeyi düşünüyorum sınava hazırlanıyorum bu 3

şimdi arkadaşlar gördüğünüz gibi hep sınavla ve hakkımla ilerliyorum bende siyasilerden torpil yaptırıp belediyeye girebilirdim.ha deseniz 4/b olsanız tamam sonuçta o arkadaşlar kpss ile atanıyor ama belediyenin sözleşmeli memuru farklı 5393 e tabi sınavsız topille oluyor kişiyi kadroya alırken ünvanıyla kadroya geçirecekler(gene sınavsız!) artı belediyelerde şirket elemanlarını sözleşmelileri memurun başına şef yapıyolar kadroya geçirirken gene şef kadrosuyla geçirecekler(görevde yükselme sınavı gerek!) haksızlıktır suçtur.kanuna ve liyakata aykırıdır.idare mahkemesi bunu iptal eder

gabikdenizli
Aday Memur
30 Kasım 2012 13:20

Arkadaşım ben de onu diyorum ama anlamıyorsun. 4b olmadan kpss sınavına tabi olmadan döner sermayeden maaşını alan çok fazla sağlıkçı diş hekimi vb.. vardı ve kadro aldı. Bu şekilde kadro alan arkadaşlarım da var. Hepsini geçtim diyelim ki sen haklısın. Kadro alan vekil imam, hemşire bunlara ne diyeceksin. Aslında bence hiçbirşey deme...Saygılar...

ozeon, 11 yıl önce

Araştırmaya gerek yok hemen hemen her mevzuata hakimim Doktor kpssye girmez arkadaşım 657 nin haricinde doktorların ataması da ayrı bir kanunla düzenlenir eğitimcilerin tabi olduğu kanun gibi. Kadroya alınanlar 4/b liydi bunların içinde en bariz olanı sağlık çalışanları ve öğretmenlerdi büyük çoğunluğu bu arkadaşlar oluşturuyordu. Bahsettiğim insanlarda doğu güneyduğu veya diğer bölgelerin kırsal alanlarında görev yapıyorlardı kpss puanı olmadan yerleştirilemezlerdi 657 nin 49 uncu maddesine bakabilirsin mevzuattan haberin yok senin . Döner sermayeden doktor 4/b li çalıştırılamaz 4/ b lilerin maaşı genel bütçeden ödenir. Bence sen şimdiden bulduğun her mevzuatı oku bilgin olsun

jackal_vassili
Aday Memur
30 Kasım 2012 13:55

arkadaşlar ona buna cevap yetiştirmeyi bırakalım bütçe görüşleri 26 kasımda tamamlandı bütçeden sonraki ilk görüşmeler de ilk bakanlar kurulu toplantısına dönüşmeden ve gündem değişmeden önce mail-tweetlere devam LÜTFEN!

jackal_vassili
Aday Memur
30 Kasım 2012 13:59

bırakın artık vekil imamı ebeyi biz kendimize bakalım. çoğumuzun sözleşmesi yıl sonuna kadar değilmi? kayıp vermeden bir an önce bu yasanın çıkmasını sağlamaya yönelik uğraşmamız gerekiyor.

osmanucar
Aday Memur
30 Kasım 2012 14:29

arkadaşlar kimseye bişey kanıtlama zorunluluğunuz yok, ülkemizde kpss ölçüt değildir sonuçta sizler belediyelerin devlet tarafından doldurulamayan kadrolarına vasıflarınızdan dolayı alınmış insanlarsınız çoğunluğunuz üniv mezunu yani öss den açıköğretim okuyacak puanı bile alamayan değil, kpss ye tekrar gelince 2011 09 temmuzda yapılan eğitim bilimleri sınavından 120 tam puan alan kaç kişi vardır ve bu kişilerden kaç tanesi sınav iptal edildiği için yeni sınava girmişler ve kaç puan almışlardır, 2012 07 temmuzda yapılan eğitim bilimleri sınavından başarılı olan iller (ilk 10 il) hangi illerdir kpss dayatması içerisine girenler bunları araştırsınlar. bizi bilen bilir bilmeyen kendisi bilir....

mustafaff
Aday Memur
30 Kasım 2012 14:50

ya hakkaten bıktırdı sidik yarışınız görmezden gelin kardeşim hepimiz torpilliyiz deyin geçsin gitsin kaç sayfedir adamlara laf yetiştiriyorsunuz bu sonu olmayan bir tartişmadan öteye gitmez ama bizim gibi hergün bir bilgi varmı diye forma giren arkadaşlarıda ciddi ciddi soğutuyorsunuz yani çocukmusunuz hepiniz belli yerlere gelmiş mühendis avukat mimar v.s toplumda yeri olan yaşını almış adamlarsınız herkez lütfen buna göre hareket etsin kimse kendini de başkasını da küçültmeye çalışmasın.....

hayırlı çalışmalar dileğiyle.....

ahmet selim 16
Aday Memur
30 Kasım 2012 15:35

Arkadaşlar Kamu Personel Danışma Kurulu toplantısında konuşuldukmu

Bir haber yokmu sendikadan?

ewlenmeyaşı
Aday Memur
30 Kasım 2012 17:06

arkadaşlar üniversite mezunu işçi çalışanlar bizim kadromuz için yüretme durdurma davası açmışlar

ewlenmeyaşı
Aday Memur
30 Kasım 2012 17:08

bu fax bügün belediyemize geldi ve ayrıca eylem yapıcaklarmış önlem alınmalı bilmiyorum bu konuda..

ewlenmeyaşı
Aday Memur
30 Kasım 2012 17:09

yani anlaşılan herkez bizim kadroya geçmemiz için elinden geleni yapacaklar.o yüzden bu konuda bu durumu paylaşmak istedim yani neyapabilirz bunu bilmiyorum..

gnowee
Memur
30 Kasım 2012 17:13

ortada bir idari işlem, bir yasal düzenleme yokken, neye dava açılacak? yanlış haber.

ewlenmeyaşı, 11 yıl önce

arkadaşlar üniversite mezunu işçi çalışanlar bizim kadromuz için yüretme durdurma davası açmışlar

ewlenmeyaşı
Aday Memur
30 Kasım 2012 17:15

şimdi bu davayı açan sayın işçi kadrosundaki tatlısu kurnazları üniversite mezunu arkadaşlar 2007 de işçi kadrosunmu veya 5393 sözleşmeli olmak mı istiyosunuz dendiğinde sözleşmeli olamamak için kendilerini başka bölümlerde göstererek işçi kadrosunu almışlar bizim belediyede kayıtları var şimdide kendileri kadroya geçemediği için bunu yapıyorlar yani bunlar mı türkiyedeki uyanıklar soruyorum_??

ewlenmeyaşı
Aday Memur
30 Kasım 2012 17:17

hanfendi yalan mı sölüyorum ben elimde göderdikleri fax var taratamıyorum

ewlenmeyaşı
Aday Memur
30 Kasım 2012 17:36

yada olduğunda açacaklar ve eylem yapıcaklar bildirim fax geldi muhtemelen her belediyeye gödericekl

murat reis
Şube Müdürü
30 Kasım 2012 18:52

Biz 4haziranda kadroya gecemedik. Ve hakli oldugumuz halde yersl mahkemenn karari oldugu halde ortada hala bi sey yok. Kisaca bizim kadro isi basbakanin iki dudagi arasinda.kadro ciitiktan sonra isbis bitmistir.isteyen istedigi yere ne aciyorsa acsin.

loynistr
Aday Memur
30 Kasım 2012 20:35

Şu ana kadar forumu takip etmekle birlikte herhangi bir yorum yapmamıştım. Ama artık birşeyler söylemek şart oldu. Öncelikle kadro konusunda emeği geçen herkese tüm belediye ve il özel idare çalışanları adına teşekkür ediyorum. Çok uzun bir mücadelenin sonuna gelindi, en kısa sürede sonuca ulaşılması dileğiyle...

Şimdi gelelim konuya; 5393'lülerin kadro almasını istemeyen zevatın ve bir kısım sözleşmelinin şöyle bir söylemi var: "Kadro verilirse iptal davası açılacak." Bunu söyleyen zevat hukuku bilmediği gibi Türkiye'nin içinde bulunduğu şartlardan da bihaber. Zaten kadro hukuki altyapısı hazırlanarak verilecek, ama biz bir an için tam tersini düşünelim. Farzedelim Başbakan çıktı, ben bu sözleşmelilere kadro verdim dedi, hiçbir hukuki altyapısı olmadan. Şifaen söyledi diyelim. Ve kurumlar da bize kadromuzu verdi... Bu zevatta çıktı dava açtı, normalde verilen kadroların iptal olması lazım bu durumda, çünkü hukuki altyapı yok ortada. Peki şimdi soruyorum, başbakana rağmen bu karar alınabilecek mi? Hiç sanmıyorum, hatta imkansız. Bu nedenle dava mava gibi fassa fisso şeylere kafa yormaya gerek yok. Gerçekleri görelim, boş şeylerle vakit harcamayalım.

30 Kasım 2012 20:56

Arkadaşlar bu evlenmeyaşı sözleşmeli değil ! Provake ediyor sizleri ve diğer karşıt grubu bilerek!!! Oyuna gelmeyin.ASperagas bir haber söylediği.Olmayan bir kadronun davası olmaz.Ne yürütmesini durduruyorlar ortada yasa yok !!!

ertgtpu
Daire Başkanı
30 Kasım 2012 23:36

bakan kamu personeli danışma kurulunda yasama yılı sonuna kadar olacak diyor arkadaşlar daha çok yılbaşı bekleriz memursene bakabilirsiniz

gkhngny2000
Aday Memur
02 Aralık 2012 23:55

5620 den sözleşmeli ye geçen arkadaşlar. şimdi 5620 2. madde c bendine göre belediyenin elinde durumuna uygun boş kadrosu olmayanlar geçici işçileri sözleşmeliye geçiremedi. yani elinde boş kadrosu yoksa sözleşmeliye geçermisin diye sormadan işçi bırakıldı. şimdi benim gibi işçi kalmış belediye de ki mühendislerin günahı ne yarabbim :(((

Toplam 17945 mesaj
«759760761762763764765766767768769770»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi