Editörler : F16 Gökçen
31 Temmuz 2009 19:45

Lisans tamamlama olayı nedir?

Arkadaşlar ben 2006 yılında Sosyal bilimler MYO Bankacılık ve Sigortacılık bölümünden mezun oldum daha sonra askerlik felan derken bu zamana geldik... şimdi lisans tamamlamak istiyorum bu mümkünmü birde mümkünse hangi bölümlere girebiliyorum ama açıkçası bir bilgim yok yardım edebilirmisiniz şimdiden teşekkürler

gulsah53800
Memur
31 Temmuz 2009 22:19

mezun olduğunuz bölümden dikey geçişle anadolu üniversitesi işletme ve iktisat fakültelerinden birine 3.sınıftan devam edebilirsiniz. işte link;

http://www.anadolu.edu.tr/aos/yonetmelikler/myo_01.aspx

BJK Lİ SERÇE
Kapalı
01 Ağustos 2009 15:03

Arkadaşlar soru ve cevap için teşekkür ederim ben de merak ettim baktım. Baktım ama içinde sosyal hizmetler'den mezun olunanlar için bir program yazmıyor. Bilgilendirirseniz sevinirim.

efeahmet
Daire Başkanı
03 Ağustos 2009 12:50

Lisans tamamlama program süresi ebelik ve hemşirelik için 2 yıl olup, kayıt olunan tarihten itibaren en geç 4 yıl içerisinde;

Sağlık eğitimi için 1 yıl olup en geç 2 yıl içerisinde tamamlanması gerekmektedir.

Protokolün, yükümlülükleri düzenleyen 6. maddesi gereğince lisans tamamlama programlarına katılacaklar Bakanlığımızca tespit edilecektir.

Başvuru ve kayıtlarla ilgili işlemler

Lisans tamamlama programına katılmak isteyen adaylar kesin kayıt listelerinin oluşturulmasına esas olacak ön başvurularını, 05? 31 Ağustos 2009 tarihleri arasında Bakanlığımızın www.saglik.gov.tr internet adresine yapacaktır.

Yapılan ön başvurulara göre hazırlanan listeler, Bakanlığımızca 10.09.2009 tarihine kadar ilgili üniversitelere gönderilecektir.

Üniversiteler tarafından il sağlık müdürlüklerinde kesin kayıt işlemleri için büro açılacaktır.

Adayların programa kesin kayıt için yerine getirmesi gereken işlemler, istenen belgeler ve kayıt tarihleri belirlenerek ilgili Üniversite tarafından web sitelerinde duyurulacaktır.

Kendilerine kayıt hakkı tanınan adaylar, Üniversitelerin belirleyeceği tarihler arasında İlgili Üniversitenin web sitesi üzerinden başvuru yapacaklar ve aldıkları internet çıktısı ile birlikte bitirdikleri önlisans diploması veya geçici mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı suretiyle, çalıştığını gösteren görev belgesinin aslını ve kendilerinden istenen diğer evraklarla kesin kayıt işlemlerini tamamlayacaklardır.

İlan edilen kayıt tarihleri içerisinde istenen belgeleri veya açılan bürolarda kayıt işlemlerini tamamlamayan adayların mazeretleri kabul edilmez ve kayıtları yapılmaz.

Adayların kesin kayıt için büroya verdikleri belgeler üniversite tarafından incelenir, belgeleri tam ve uygun olanların kaydı kesinleşir. Görev belgesinde veya diğer kayıt belgelerinde tereddüt yaşanması halinde Bakanlığın teyidi ile adayın kaydı kesinleştirilir veya iptal edilir.

2009-2010 öğretim yılı için başvuru yapamayan adaylar, 2010-2011 öğretim yılı için daha sonra duyurulacak kayıt takvimi içerisinde başvuru yapabilirler. Her iki öğretim yılı içerisinde belirlenen tarihlerde başvuru yapmayan adaylar herhangi bir hak talebinde bulunamazlar.

Ebelik ve Hemşirelik Lisans Tamamlama Programlarının uygulamalı dersleri için yapılacak iş ve işlemler ayrıca bildirilecektir.

Sağlık müdürlüklerince il dâhilinde bulunan tüm resmi ve özel kurum ve kuruluşlara konuyla ilgili gerekli duyuruların yapılmasını,

Bilgilerinizi ve gereğini önemle rica ederim.

31 Ağustos 2009 13:59

2. yıllık halkla ilişkiler mezunuyum fakat bu yıl lisans tamamlama programına katılıp "kamu yönetimi" okumak istiyorum ama hazırlık okuyup okumayacağım hakkında net bilgi yok bilgisi olanlar; direk3. sınıftan mı başlıyoruz hazırlık da görücekmiyiz editörde dahil acil yardım şimdiden tşk ederim.

01 Eylül 2009 09:01

evet arkadaşlar bu kadar mı ilgiliyiz konulara?

alikarahan23
Daire Başkanı
01 Eylül 2009 10:18

aof demi okudun 2 yıllı okuduysan hazırlık yok okumadıysan var

01 Eylül 2009 11:37

arkadaş benim bildiğim sen iki yıllık halkla ilişkiler bitirdiysen kamu yönetimini istesende seçemiyosunki??? ya işletme yada iktasat bölümünü tercih edebilirsin.

ve arkadaşında dediği gibi halkla ilişkileri aöfte okuduysan hazırlık okumazsın direk kaydını yaptırır 3 ten devam edersin ama başka okulda okuduysan hazırlık görür öyle üçe geçersin.

gimli2362
Kapalı
01 Eylül 2009 12:21

anadolu üniversitesinin sitesinde yazıyor herşey oradan okuyun

01 Eylül 2009 13:14

ilginiz için tşk ederim arkadaşlar.

gulsah53800
Memur
01 Eylül 2009 13:25

halkla ilişkiler direkt olarak 3. sınıfa geçiyor. işletme veya iktisat.

01 Eylül 2009 14:54

evet gülşah kamu yönetimini okumak çok istiyordum fakat o bölümü okuyamayacağımı, seçeneğimin İKTİSAT-İŞLETME olduğunu öğrendim ve moralim bozuldu biraz.

strateji11
Daire Başkanı
01 Eylül 2009 17:01

işletme ve iktisat hariç diğer bölümlerde intibak okursun

aysun3544
Kapalı
02 Eylül 2009 00:43

bende bankacılık ve sigortacılık mezunuyum.açık öğretimden işletmeye devam ediyorum seçenekde sadece 2 tane işletme veya iktisat.aslında alanımızda bi bölüm olsada onu okusaydık :( bence hemen kayıt ol. sınav falan da yok. 3 bana 1-2 den daha kolay geldi.umarım 4 de bu kadar kolaydır

aybükedemir
Kapalı
02 Eylül 2009 02:28

hazırlıgı sayıyorlar nerede okudugunuz farketmez

gimli2362
Kapalı
02 Eylül 2009 10:25

Her bölümde sayılmıyor bazı bölümler hazırlık okumadan direkt 3 .sınıfa kayıt olur.Bana sorarsan her iki yıllıkta ta açıköğretimden devam ettirilmemeliÖr.bilgisayar bölümü bir arkadaşımız.Açıköğretime devam edebiliyor.Ama çok şaçma dersleri tamamen alakasız görmüş.4 tane hazırlık dersi ver oh ne güzel 3 sınıfa geç haksızlık bence.daha ne dersleri eksik kaldı görmesi gereken.Hani istatistik hani muhasebe uygulamaları,vs vs bence yanlış.Bu uygulama yüzünden 4 yıllık mezun sayısı artıyor.

aysun3544
Kapalı
02 Eylül 2009 16:35

aslında saçma olan bence çift diplomalı olmamız.herkes okusun 2 yıllık sonra geçişle 4 yıllıkda gözükünce tmm.ama eksik gördüğümüz ders sayısı 2-3 le sınırlı çunku derslerimiz ortaktı çogunlukla sadece alan derslerımız farklıydı ama okunabilirde herkese kendı alanında açılsa daaha iyi olur tabi.

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi