Editörler : Lanet

Kapalı
02 Ağustos 2009 20:29

Laf Cambazı

Mutlaka bir çoğu bu siteden haberdardır, haberdar olmayan ve boş zamanını hırs yaparak doldurmak isteyenler için ideal bir mekan:).

http://www.lafcambazi.com/

siteye her girişinizde farklı bir rumuz alabiliyorsunuz, bu harika bir şey.Çünkü oyuna alışana kadar adınzı en alt sıralarda görmek ve bir çok kişinin " hehe şuna bak gene nal toplamış" diyerek arkanızdan güldüğünü düşünmek ister istemez "yer yarılsada yerin dibine girsem" dedirtiyor insana. İstediğiniz zaman ,üyelik tantanası ile uğraşmadan farklı rumuzlarla giriş yapabilme kolaylığı işte böyle bir rahatlık sağlıyor insana."Ben yeniyim, bakın pırıl pırıl rumuzum.daha oyuna alışamadım,ondan puan toplayamadım.yoksa valla zeka sorunum yok, :)))"

Böyle işte.Oyuna girince sayfanın üstündeki kuralları okuyun,size yardımı olacaktır.Ayrıca harflerin yazılı olduğu tabelanın altında " olaya birde şu açıdan bakalım" kısmı ,artık bulunacak kelime kalmadı yada tıkandım dediğiniz anda imdada koşup belki bir kaç puan daha almanızı sağlıyor.

Kısacası bunaldığınızda,forumda yaprak kımıldamadığında,eş dost tatil yapıp mavi sularda sörf yaparken siz internete mahkum olduğunuzda oldukça işe yarayan dost bir yer.Özellikle kelime bilgisine güvenen ve harflerle haşır neşir olmayı seven edebiyat müdavimlerine farklı bir soluk getireceğini düşünüyorum.

Her yarışma 3 dak sürüyor.Online oynanıyor ve yandaki bölümde kimlerle yarıştığınızı, kaç puan aldığınızı ,kaçıncı olduğunuzu görebiliyorsunuz.Yeni oyuna geçmek ise yanlızca 20 saniye sürüyor.

:) Kolay gelsin efendim, sevgiler..

çağındeniz
Müsteşar
03 Ağustos 2009 13:34

kelimatör oyununa benzettim. belirli bir sürede yeni kelime yazmak zorunda olduğumuz için.

listede aşağılarda olmak ve yavaş yavaş yükseldiğini görmek oldukça hırs yaptırıyormuş hakkaten :)

teşekkürler ortadoğu haberdar ettiğiniz için. ben bilmiyordum. keyifli oyunmuş :)

ortadoğu'
Kapalı
03 Ağustos 2009 20:32

Rica ederim çağındeniz :)

Dün itibari ile kendime aşıp ilk kez 3. oldum.Saçma ama acaip güzel bir duyguydu ;)

Türkçeci0505
Başbakan Müsteşarı
03 Ağustos 2009 20:52

http://www.lafcambazi.com/ bir sitenin uzantısıydı. Birkaç sene önce kurulmuştu bu site.

www.itiraf.com'un yaratıcılarının sahibi olduğu bir site laf cambazı.

Başlık aklıma itiraf.com'u getirdi.Zira itifarlarım yayınlanıp duruyordu o sitede bir zamanlar.

Unutmuştum siteyi, şimdi siteye girip itiraflarımı hatırlayacağım.

Teşekkürler Sn. ortadoğu.

ortadoğu'
Kapalı
03 Ağustos 2009 21:27

Rica ederim, maziye yolculuğunuzda keyifli anımsamalar dilerim sayın Türkçeci0505 :)

çeşmi giryan
Şube Müdürü
29 Ağustos 2009 23:41

Tıpkı laf cambazındaki gibi ama daha fazla oyun içeren bir site keşfettim. Sizlerle paylaşmak isterim. İnsan bildiği kelimelerin yetersizliğini anlıyor gerçekten.

Kelime avı, kelime bul, bir işlem, kelime türet, bilgi yarışması gibi kategorilerde yarışabilirsiniz.

http://www.haydibil.com/kelime-bulma-yarismasi/index.php

ortadoğu'
Kapalı
08 Eylül 2009 22:57

Teşekkürler çeşmi, yeni bir bağımlılığım olacak gibi sayende:) Çok beğendim siteyi.Lafcambazına oldukça benziyor, ancak burası kelimeler konusunda daha seçici.lafcambazında kabul edilen pek çok kelimeyi bu site kabul etmiyor.

çeşmi giryan
Şube Müdürü
09 Eylül 2009 00:13

Ben müptela oldum seni de yaktım demek ki sevgili ortadoğu' :)

sabah melikesi
Başbakan Müsteşarı
26 Temmuz 2019 19:27

Şimdiki akıllı telefonlarda bin bir çeşit kelime oyunu ve dahası var.

Nerelerden nerelere geldik.

Bu alanda en favori oyunum "Kelimelik".

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi